Şimdi Ara

PHILIPS 9 SERISI KULLANICILARI [ANA KONU] (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.673
Cevap
13
Favori
156.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yeni çıkan seri çok güzelde, birde 46 inc ekranını çıkarsalar.
  • 65PUS9809
    full array local dimming var
    aaaah, aaaaah yaktın gene ortalığı phil. bizim memlekette 20000 liradan giriş yapar oda gelirse tabii.
  • Panel FALD ise iş yapar eski 9x lar gibi

Ancak Phil deki FALD tipi Tosh ve Sharp daki gibi LD motoru ile olmuyor!(bu "eksi" durum olsa bile yinede Phil 9x daki LD çalışması çok iyidir)

Phil kendi bulduğu bu sisteme aslında direct-led+dimming=pro led gibi "ucuz maliyetli" ama güzel bir uygulama yapıyor(pro-led i şimdiler de Tosh/Pany de uyguluyor!)

"Direct-led" ile "full-array" da aynı değil aslın da burada da "hile" var!! ancak Phil bu konu da "PRO-LED" tekniğini geliştirdi ve sadece HiEnd 9x lar da bunu kullanıyordu!
    bence yine de çok başarılı sayılır,EDGE-LED ile bu iş olmaz EDGE-LED "bilmem ne dimming" ile de olamyor(HiEnd tüm paneller de bunlar var ama bu iş hem basit değil hem de
    olmuyor yine)

++
    Ben Phil den ümitliyim,bu adamlar TPV ile(artık tamamen ÇİN li oldular ama TPV panel işinde Çin de en iyisidir)iyi yere geldiler,9x ları öne çıkarmaları gerekiyor!
    bir sürü alt seriler de dandik paneller çıkarıyorlar düşük maliyetli çin işi-capon işi gibi yaw

Ancak hemen fiyatlarına geçersem,bu panellerin hiç birisi 6/7/8 veya daha yüksek rakamlar edecek paneller değildir,heleki maliyetlerin dibe vurduğu son 3 yıl da
    absürt rakamlar var 65 ler için ama Modül fiyatları artık ciddi düştü yaw(sağolsun Taiwan lı üreticiler)iyi de bir panel de maliyet için HW olarak başka ne var??? hiç bir bok yok tabiki!
    Marka değeri+risk bedeli diye bir sürü rakamlar koyuyorlar,geriye kalan MB+PWB ve diğer elemanlar üç-kuruş Çin malı(TPV de bunlar komik maliyetlerdedir!!) sonuç da tüketiciye
    çok abartılı bir rakam çıkarılıyor! bu rakamlar 3/5 sene önce olsaydı belki ama bugün bu rakamlar iki katı kazık tarife demektir

++

Phil deki NXP processing ve SW olarak kendi yazılımları(HiEnd ler de tabiki)çok çok iyidir sanırım bu konuu da,yeni 9x lar da biraz daha iyileştirme yapmışlardır!
    dolayısıyla resim kalitesi çok iyi olacak demektir!

Ancak IPS panel ise kesinlikle tercih etmem! VA ise ok dir(özellikle 47 üstü paneller de VA gerekiyor) 3D-active olmalı(işin burası görecelidir veya kimisi passive tercih edebilir ama ben active
    tercih ediyorum)

++

• Merhabalar,
    8109 vatan topkapı'da var inceledim çok ince ve şık bir tv yapmışlar Ambilight tv nin arkasında tam ortada ledleri yerleştirmişler ve 4 tarafına renk veriyor gayet güzel olmuş...

8809 teknosa forum istanbul da gördüm tv biraz kaba duruyor Ambilight tv nin 3 kenarında eski serileri gibi aynı yapmışlar 8109 modelinden tek farkı 4k olması ve 1000 hz...

Fiyatlarına gelince
    8109 vatanda 6 bin tl
    8809 teknosa'da 5000 tl fiyat düştü dediler bir kaç gün önce 6 bin küsür dedi satış danışmanı ve internet sitelerinde 6-7 bin arası fiyatı var (BUGÜN TEKRAR TEKNOSAYA GİTTİM 6500 TL DEDİLER PHİLİPS SATIŞ DANIŞMANI BENDE ANLAMADIM DEDİ FİYATI TEKNOSA BELİRLİYORMUŞ)

İnternet sitelerinde gözükmüyor ama mağazalarında var.
    ben 8809 modelini almak istiyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

karşılaştırma link.
    http://www.philips.com.tr/etc/philips/b2c/compareproducts.html?locale=tr_TR&ctn=55PUS8809/12,55PFS8109/12,65PUS9109/12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zomeda -- 13 Eylül 2014; 14:12:29 >

• bu iki ürün arasındaki benim görebildiğim fark sadece HbbTV özelliği zaten bizim ülkemizde kullanılmıyor ama d smart veya digitürk kullanabilrmiş diye duydum ama ne zaman belli değil.

philips 55PFS8109/60 (3800 tl 4500 tl arası fiyatı var internet sitelerinde /12 /60 diye belirtilmemiş hiç bir site ben iki yeri aradım ve iki sitede /60 olduğunu söyledi.

philips 55PFS8109/12 (kendi sitesinde ''yeni'' diye belirtmişler) bir tek vatan da gördüm (6000 tl civarı) birde hepsibura.com da var.

ACABA DİYORUM 5000 TL VERİP 8809 ALACAĞIMA 3800 TL VERİP 8109/60 MI ALSAM.

Karşılaştırma link.
    http://www.philips.com.tr/etc/philips/b2c/compareproducts.html?locale=tr_TR&ctn=55PFS8109/60,55PFS8109/12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zomeda -- 13 Eylül 2014; 8:13:25 >

• Dün yoğun araştırmalarım sonucunda kendim zarar ettim aşağıdaki link teki tv ben mode kodunu sormadan önce 4000 tl den satılıyordu model kodunun 55pfs8109/12 mi /60 mı olduğunu sordum /12 diye geri mail attılar akşam eve gittim almaya karar verdim fiyatını 5900 tl yapmışlar mail attım durumu kendilerine yetkili kişi ile aşağıdaki gibi bir mail trafiğim oldu.

ÜRÜN LİNKİ
    http://www.gelbial.com/asp/product/18738/PHILIPS-55PFS8109-LED-TV-55-139cm-UHD-800HZ-4XHDMI-Usb-Smart-3D-DVB-S-Wifi-ANDROID

Adem ÖZ <zomeda76@gmail.com>
    19:40 (12 saat önce)

Kime: musterihizmetl.
    Merhaba,

BU ÜRÜN AŞAĞIDA MODEL KODLARI VERDİĞİM HANGİ ÜRÜN
    PHILIPS 55PFS8109 LED TV 55- 139cm UHD 800HZ 4XHDMI Usb Smart 3D DVB-S Wifi ANDROID

philips 55PFS8109/12 ?
    philips 55PFS8109/60 ?

gelbial.com- Müşteri Hizmetleri
    Ekler20:08 (12 saat önce)

Kime: bana
    Merhaba,

/12 modelidir.

Teşekkürler.

Bilpark Satış Pazarlama ve Danışmanlık
    Müşteri Hizmetleri Departmanı
    Çağrı Merkezi 0850 532 10 19
    E- Posta musterihizmetleri@gelbial.com
    Adres Güzelyalı Eğitim Mh. Arabayolu Cd. Destan Sk. No:7/B D:10
    Mudanya/ BURSA

20:10 (12 saat önce)

Kime: gelbial.com-
    Peki ürünü aldığım taktirde aynı gün kargo oluyor mu?

11 Eyl 2014 20:09 tarihinde "gelbial.com- Müşteri Hizmetleri" <musterihizmetleri@gelbial.com> yazdı:

Ekler20:33 (11 saat önce)

Merhaba,

Evet aynı gün kargolanacaktır.

Teşekkürler.

Mudanya/ BURSA

22:39 (9 saat önce)

Kime: com-
    8109 model Tv nin model kodunu sorduğumda tv 4000 tl fiyat vardı almaya karar verdim şimdi 5900 tl olmuş nasıl oldu bu birde teknosa 8809 modelini mağazada kampanyalı 5000 tl ye satıyor siz 6500 tl bu kadar fiyat farkı nasıl oluyor Philips den soğudum resmen.

11 Eyl 2014 20:33 tarihinde "gelbial.com- Müşteri Hizmetleri" <musterihizmetleri@gelbial.com> yazdı:

Ekler22:46 (9 saat önce)

Adem Bey,

Philipsin yetkili dağıtıcısından doğrudan link alıyoruz ve fiyatları kendileri belirliyor, ilgili ürün için hatalı fiyat girilmiş bunun tespiti yeni olmuş, son bir hafta içinde satılanların tamamı sevk edildi.
    Bazen bu tür durumlar oluşabiliyor.

Teşekkürler.

Mudanya/ BURSA

• Bu sitelerde 3900 tl den 5900 tl yapmış

Uyandırdık resmen philips firmasını iletişime geçmeden alsan bir sorun,Geçerek alsan başka bir sorun arkadaş,Gerçi piyasada yüksek fiyat ile ürün çıkartıp en hızlı fiyatı düşen marka philips tir tahminimce bu ürünlerin fiyatı'da düşer 1 aya 4000 tl ye kadar.

http://www.herkeseozel.com/55PFS8109-LED-TV-55-139cm-UHD-800HZ-4XHDMI-Usb-Smart-3D-DVB-S-Wifi-ANDROID,PR-7505618.html

http://www.ucuzcity.com/asp/product/57528/PHILIPS-LED-TV-55-139cm-UHD-800HZ-4XHDMI-Usb-Smart-3D-DVB-S-Wifi-ANDROID

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zomeda -- 13 Eylül 2014; 8:58:02 >

• ŞU SİTE DAHA UYANMAMIŞ GERÇİ ONLARADA MAİL ATMIŞTIM AMA DAHA UYANAMAMIŞLAR

http://www.teknomarketim.com/asp/show_stock.asp?product=55PFS8109

ARTIK ONLARDA UYANMIŞ YUH KENDİME.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zomeda -- 13 Eylül 2014; 9:14:32 >
  • Burası var almak isteyen fiyat güncellenmeden alsın :)

http://www.teknoalisveris.com/page.php?act=urunDetay&urunID=13685&name=philips-55pfs8109
  • sakgoz79 kullanıcısına yanıt
    Ordada stoklarda yok diyorlar 15-20 günde gelebilirmiş :(

İKİ YERDEN HABER BEKLİYORUM FİYAT 3850 TL 9 TAKSİT AYNI GÜN KARGO VE FİYAT GARANTİSİ İSTEDİM BU FİYATA OKEY DERLERSE ALIYORUM BU ÜRÜNÜ.

Ürün Fiyat güncellemesini tüm siteler düzeltti 5700/5900 tl arası fiyat var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zomeda -- 13 Eylül 2014; 18:05:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zomeda

bu iki ürün arasındaki benim görebildiğim fark sadece HbbTV özelliği zaten bizim ülkemizde kullanılmıyor ama d smart veya digitürk kullanabilrmiş diye duydum ama ne zaman belli değil.

philips 55PFS8109/60 (3800 tl 4500 tl arası fiyatı var internet sitelerinde /12 /60 diye belirtilmemiş hiç bir site ben iki yeri aradım ve iki sitede /60 olduğunu söyledi.

philips 55PFS8109/12 (kendi sitesinde ''yeni'' diye belirtmişler) bir tek vatan da gördüm (6000 tl civarı) birde hepsibura.com da var.

ACABA DİYORUM 5000 TL VERİP 8809 ALACAĞIMA 3800 TL VERİP 8109/60 MI ALSAM.

Karşılaştırma link.
    http://www.philips.com.tr/etc/philips/b2c/compareproducts.html?locale=tr_TR&ctn=55PFS8109/60,55PFS8109/12

Üstadım şimdi teknosa sitesinde linkteki fiyat olan bu ürün mağazada 5.000 tl mi acaba?

http://www.teknosa.com/urunler/119967212/philips-55pus880912-dvb-t2-uhd-3d-android-led-lcd

• Açıkçası ben yine de 65PFL9708S/12 modelini kovalıycam teknosa mağazalarda 8000 tl görünüyor fiyatları 6500 seviyelerine gevşerse terchimi bu tv den yana kullanırım sonuçta 9 serisi

http://www.teknosa.com/urunler/119967215/philips-65pfl9708s12-dvb-s-amb-uhd-3d-smart-led-lu
    Perşembe günü forum teknosa ya gittim Philips satış danışmanı dün 6500 TL fiyatı vardı tekrar bakayım dedi sonra geldi yanıma kampanya yapmışlar 5000 TL şimdiki fiyatı deyince tamam dedim alıyorum bu TV yi ama kredi kartı yanımda yokmuş dedim akşam yada yarın gelip alacağım dün gittim tekrar(TV de fiyat yazmıyor mağazada) buldum satış danışmanını fiyatı kontrol edip geliyorum dedi 10 dakika sonra geldi 6500 TL olmuş bende anlamadım dedi bende 8109 modeline kaydım dün 1 firmadan fiyat ve aynı gün kargo sözü aldım ödeme ekranında hata verdi sepetinizdeki ürün ile seçtiğiniz ürün farklı diye firmayı aradım stokta yok diye yalan söylediler 5 dakka sonra fiyatını 5700 tl yapmışlar...
    Sonra başka bir yer buldum adama telefonda ısrarla sordum fiyatını kontrol edin diye yazan fiyat doğru hemen sipariş geçersiniz kargo yaptırcam deyince bende ürünü aldım yarım saat sonra adam aradı Özür diledi satışı iptal edip karta geri ödeme yaptırmış sorun ne dedim tedarikçi ile problem var dedi...ben yılmadan akşam tekrar bir yer bulup artık aramadan alıp şansımı deneyeyim dedim ve 3770 tl ye ürünü aldım yani ödemesini yaptım bakalım bu firma nasıl bir yalan uyduracak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 55PFS8109/12 bu tv nin avrupa fiyatı bile ortalama 2.000 euro civarında valla ne bileyim bu tv nin 3500 -4000 tl aralığında satın alınması bile mucize gibi geldi bana şimdi :) gelirse çok şanslısınız kıymetini bilin derim

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4380200_-55pfs8109-philips.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Panel FALD ise iş yapar eski 9x lar gibi

Ancak Phil deki FALD tipi Tosh ve Sharp daki gibi LD motoru ile olmuyor!(bu "eksi" durum olsa bile yinede Phil 9x daki LD çalışması çok iyidir)

Phil kendi bulduğu bu sisteme aslında direct-led+dimming=pro led gibi "ucuz maliyetli" ama güzel bir uygulama yapıyor(pro-led i şimdiler de Tosh/Pany de uyguluyor!)

"Direct-led" ile "full-array" da aynı değil aslın da burada da "hile" var!! ancak Phil bu konu da "PRO-LED" tekniğini geliştirdi ve sadece HiEnd 9x lar da bunu kullanıyordu!
    bence yine de çok başarılı sayılır,EDGE-LED ile bu iş olmaz EDGE-LED "bilmem ne dimming" ile de olamyor(HiEnd tüm paneller de bunlar var ama bu iş hem basit değil hem de
    olmuyor yine)

++
    Ben Phil den ümitliyim,bu adamlar TPV ile(artık tamamen ÇİN li oldular ama TPV panel işinde Çin de en iyisidir)iyi yere geldiler,9x ları öne çıkarmaları gerekiyor!
    bir sürü alt seriler de dandik paneller çıkarıyorlar düşük maliyetli çin işi-capon işi gibi yaw

Ancak hemen fiyatlarına geçersem,bu panellerin hiç birisi 6/7/8 veya daha yüksek rakamlar edecek paneller değildir,heleki maliyetlerin dibe vurduğu son 3 yıl da
    absürt rakamlar var 65 ler için ama Modül fiyatları artık ciddi düştü yaw(sağolsun Taiwan lı üreticiler)iyi de bir panel de maliyet için HW olarak başka ne var??? hiç bir bok yok tabiki!
    Marka değeri+risk bedeli diye bir sürü rakamlar koyuyorlar,geriye kalan MB+PWB ve diğer elemanlar üç-kuruş Çin malı(TPV de bunlar komik maliyetlerdedir!!) sonuç da tüketiciye
    çok abartılı bir rakam çıkarılıyor! bu rakamlar 3/5 sene önce olsaydı belki ama bugün bu rakamlar iki katı kazık tarife demektir

++

Phil deki NXP processing ve SW olarak kendi yazılımları(HiEnd ler de tabiki)çok çok iyidir sanırım bu konuu da,yeni 9x lar da biraz daha iyileştirme yapmışlardır!
    dolayısıyla resim kalitesi çok iyi olacak demektir!

Ancak IPS panel ise kesinlikle tercih etmem! VA ise ok dir(özellikle 47 üstü paneller de VA gerekiyor) 3D-active olmalı(işin burası görecelidir veya kimisi passive tercih edebilir ama ben active
    tercih ediyorum)

++

Albani üstad Philips 65PFL9708S için net görüşünüz ve fikriniz nedir acaba ?

• önce malı ele alıp inceleyelim,sonra bakarız gerisine

Phil de ayrıca her 9x iyi değildir(geçmişten böyle biliyoruz) kısaca her gördüğünüz sakallıyı babanız sanmayın

Phil de 9x lar genel olarak iyidir ama hepsi iyi değildir! dolayısıyla bu yeni gelen de çıksın ve özellikle yabancı bazı kullanıcılar yorum yazsın o zaman durum anlaşılır ben EISA ile
    Test Siteleri v.s yerleri sallar geçerim,sakın bunlara göre yola çıkmayın aksi hal de yol da kalırsınız sizi uyarayım

2010/2011 dan sonra kalite düştü(her anlam da) sorunlar daha fazla arttı v.s bunlar "tüm markalar" için aynen geçerlidir! bu "eski nesil panelleri" bir şekil de bazı atraksiyonlar ilave ederek
    satmak istiyorlar,aslın da 7 ana üretici de toptan aynı zaman da OLED panellere geçmelidir,"eski nesil" eskidir yaw,biz yenisine bakalım++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

önce malı ele alıp inceleyelim,sonra bakarız gerisine

Phil de ayrıca her 9x iyi değildir(geçmişten böyle biliyoruz) kısaca her gördüğünüz sakallıyı babanız sanmayın

Phil de 9x lar genel olarak iyidir ama hepsi iyi değildir! dolayısıyla bu yeni gelen de çıksın ve özellikle yabancı bazı kullanıcılar yorum yazsın o zaman durum anlaşılır ben EISA ile
    Test Siteleri v.s yerleri sallar geçerim,sakın bunlara göre yola çıkmayın aksi hal de yol da kalırsınız sizi uyarayım

2010/2011 dan sonra kalite düştü(her anlam da) sorunlar daha fazla arttı v.s bunlar "tüm markalar" için aynen geçerlidir! bu "eski nesil panelleri" bir şekil de bazı atraksiyonlar ilave ederek
    satmak istiyorlar,aslın da 7 ana üretici de toptan aynı zaman da OLED panellere geçmelidir,"eski nesil" eskidir yaw,biz yenisine bakalım++

Üstad anladığım kadarıyla bahsi geçen model ile alakalı yorumunuz negatif pek tavsiye etmiyorsunuz :)

Ben satışın iptal olacağı kanısındayım bir bahane uydurup iptal edecekler bu durum karşısında ben ne yaparım bilmiyorum sonuçta yanlış fiyat yazıp satan onlar tartışmaya açık bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdilik bekle gör politikasından başka yapacak birşey yok malesef
    bende bu sitede gördüm ilan ilk girdiğinde 1 hafta önce 3690 tl idi şaşırdım mesaj attım cevap gelmedi telefon ettim isteksiz bir eleman çıktı dedim mağazanız varmı gelip denemek istiyorum yok dediler philips garantisindemi dedim 2 yıl garantisi var dediler paralel ithalat diye düşündüm evet ürüne göre çok düşük fiyat ama görmeden ne olduğunu bilmeden 4000 tl civarı parada az değil arızalı çıksa ölü piksel çıksa uğraş dur üstelik tv android normal tv,lere göre daha çok kurcalanacağı kesin philips garantisi önemli o yüzden vazgeçtim baktım fiyatta uçmuş şuan.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-televizyon-philips55pfs8109-led-tv-55-139cm-uhd-800hz-4xhdmi-usb-smart-3d-178125527/detay/

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.