Şimdi Ara

Philips 55pus7909 / 49pus7909 4K TV (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
579
Cevap
10
Favori
54.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar bu yeşil çizgi olayını çözebilen çıktımı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kdrby K kullanıcısına yanıt
    kesin tvyle mi alakalı? farklı kablo ve farklı tv denediniz mi? 4k sorunlu olması çok kötü olur. mi box tavsiye eder misiniz online medya amaçlı? şu an tvnin kendi androidiyle sadece 1ptv sıkıntısız çalışıyor. tarayıcıdan video açılmıyor açılsa da birkaç saniyeye kesiliyor ram veya hafıza dolduğundan. laptop ekranı yansıtmaya hata veriyor, tel yansıyor. airplay olmadığından ipad yansımıyor. anakartı değiştirseler keşke ücretsiz veya daha düşüğe.
  • Arkadaşlar merhaba,

Bende 49pus6561 tv mevcut. Tv den çok memnunum ancak ses için dolby atmos desteği yer almıyor. Bunu yazılımla tvye yüklenebileceği söylendi. Farklı bir sürüm mesela 50pus7304 serisinin yazılımını tv me usb ile yüklesem ne gibi bir sorunla karşılaşırım. Deneyen oldumu hiç farklı yazılım yüklemeyi?

Bilgilerinizi rica ederim.
  • tosunkaya kullanıcısına yanıt
    Kesin TV ile alakalı bir durum yabancı kaynaklarda da bu problemden bahsetmişler. Bazen yeşil çizgi gidiyor ama 10 dk sonra tekrar geliyor çözüm bulamadım. TV yide alalı 5 sene oldu. Servisinde çözüm bulacağını sanmıyorum zaten güncelleme gelmiyor artık.

Mi box konusunda ben çok memnunum. Ufak tefek problemler oluyor yeni güncellemede bağlantı sorunları takılmalar gibi. Ama ben cihazı sıfırladığımda hepsi geçti tüm özellikkerini kullanabilitiyorum zaten onlarca uygulama yüklemenin gereği yok. Belli başlı uygulamaları yükledim. 25 MB internet var 20 ye kadar hız alıyorum kablosuz modem yan odada. Logitec joystik vardı kablosuz oda bağlandı oyunlar çok akıcı. Google castide rahatça kullanıyorum foto video programa gerek kalamdan ekrana yansıtabiliyorum.

Bu fiyata bence çok iyi bir cihaz.

Sadece şu tvirl ip tvdeki klasörlerden kanala ulaşamıyorum . O yanı sevmedim 10000 kanal sıralanıyor. Canlı tuşuna atanabilen başka uygulama olsa hemen geçeceğim o uygulamaya. Yada güncelleme ile kumanda canlı tuşu istediğin uygulamaya atansa süper olacak ozaman hemen tuşa TV+ ı yapıştıracağım. 😊

• tosunkaya kullanıcısına yanıt
    SiZ denediniz mi HDMI ile 4k bağlantı.

• ANKARA’da bu lanet sacma televizyonun anakartini tamir edecek veya R2 upgrade yapabilecek televizyoncu varmi beyler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fready

ANKARA’da bu lanet sacma televizyonun anakartini tamir edecek veya R2 upgrade yapabilecek televizyoncu varmi beyler?
    Hocam maalesef r2 artık mevcut değil sitede uygun anakart bu. Bir alt model olan 7809 modelin anakartını kullanıyorlar.

https://www.lcd-onderdelen.nl/a-60387230/philips/49pus7909-12-and-55pus7909-12-conversion-kit/#description

• Portraitclub kullanıcısına yanıt

hocam bu 7809 anakart özel bir anakartmı yani r2 şeklindemi bahsettiğiniz siteden değilde diyelimki buradan aldığımız anakart çalıştırırmı?

• cvtlms kullanıcısına yanıt

Bilemiyorum.

• Arkadaşlar ve konu sahibine selamlar.

Pc den dolby vison iceriği nasıl test edebilirim.

BF1 giriyorum dolby vison da hdr10 da hdr olarak algılıyor

Pc de youtube ve bluraylerimi hdr10 diye algılıyor sanırım dolby vison değiller

Pc uygulamasından netflix acıyorum hdr tanımıyor bile

Edge netfilix acıyorum yine hdr tanımıyor

TV uygulamasından netfilix acıyorum dolby vison olarak tanıyor.

Benim pc den dolby vison çözdürmem lazım nasıl yapabilirim.

Kullandığım kablo HDMI 2.0b 4k 60 hz RGB 4:2:2 HDR aktif ve kapalı test ettim aynı

Media player classik kullanıyorum.

Bir allahın kulu sevabına sorunumu çözsün günlerdir kafayı yemiş durumdayım.

• Merhabalar ev taşıma esnasında 49pus7909 serisi TV panelini kırdım elinde anakart arızalı v.s. aynı seri TV olan uygun fiyattan verebilecek olursa talibim. Bilgilerinize.

• quote:

Orijinalden alıntı: kdrby

Kesin TV ile alakalı bir durum yabancı kaynaklarda da bu problemden bahsetmişler. Bazen yeşil çizgi gidiyor ama 10 dk sonra tekrar geliyor çözüm bulamadım. TV yide alalı 5 sene oldu. Servisinde çözüm bulacağını sanmıyorum zaten güncelleme gelmiyor artık.

Mi box konusunda ben çok memnunum. Ufak tefek problemler oluyor yeni güncellemede bağlantı sorunları takılmalar gibi. Ama ben cihazı sıfırladığımda hepsi geçti tüm özellikkerini kullanabilitiyorum zaten onlarca uygulama yüklemenin gereği yok. Belli başlı uygulamaları yükledim. 25 MB internet var 20 ye kadar hız alıyorum kablosuz modem yan odada. Logitec joystik vardı kablosuz oda bağlandı oyunlar çok akıcı. Google castide rahatça kullanıyorum foto video programa gerek kalamdan ekrana yansıtabiliyorum.

Bu fiyata bence çok iyi bir cihaz.

Sadece şu tvirl ip tvdeki klasörlerden kanala ulaşamıyorum . O yanı sevmedim 10000 kanal sıralanıyor. Canlı tuşuna atanabilen başka uygulama olsa hemen geçeceğim o uygulamaya. Yada güncelleme ile kumanda canlı tuşu istediğin uygulamaya atansa süper olacak ozaman hemen tuşa TV+ ı yapıştıracağım. 😊

Hocam ben de bu model için mi box s 4K almayı düşünüyorum ama ekranı 4K 60hz yaptığında yeşil çizgi çıkıyor mu?

• Selam herkese;

Bu tvyi aldığımızdan beri sürekli donmalar kasmalar mevcut idi.
    Lakin son 1 aydir açılmıyor.Bir kac gün sonra ekran geliyor ama bir kaç saat sonra yine görüntü kayboluyor.
    Görüntü hiç yok .
    Zaten kumanda basıyor basmıyor belli değil.
    Tv üzerindeki tuşa basınca da logo ışığı olsun yandaki ışık olsun açılmıyor.
    Var mı başına gelen böyle bir sorunla.
    2015 ocak alınma tarihi.
    Masraf ne çıkar aşağı yukarı.
    Yarın servisi arayacağız.
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeTHaLdeepth -- 5 Aralık 2021; 13:7:13 >
  • LeTHaLdeepth L kullanıcısına yanıt
    hocam bu pus7909 serisi kronik arizali servis anakartda degisse en fazla 1 sene sonra yine ariza verir.Bu zamanda philips ac kopegine para kaptirma bence.Ben tv nin icini actigimda led panelinin lg marka oldugunu gordum.Gittim Lg marka ekrani kirik bir tv buldum(ub850v benim panelin aynisini kullaniyor) kendim anakart power vs degisim yaptim cok sukur tas gibi 4k calisiyor 3 d bile calisiyor hemde philipsten daha iyi.tek sikinti ambilight oda onemli degil.Philips bu tv icin alt model anakart taktirarark yurt disinda sorunu cozmus ama sen anakarta 4000 tl verirmisin o sana kalmis.Philips denilen orrrrrrrrtam cocugu markasini kullanmayin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cvtlms kullanıcısına yanıt

Merhaba. Benimde anakart 2.kez arızalandı. Bende sizin bulduğunuz modelde bir tv buldum. Alıp yaptırsam 2 sene götürür mü acaba? Bunu yaptırmak mı, yoksa en ucuz aynı inç bir tv mi almak mantıklı?

• aksoyhas A kullanıcısına yanıt
    ben 1.5 yıldır kullanıyorum anakart ve power boardi cok dikkatli oturtman gerekiyor vida yerleri uyumlu degil sadece bir vida yeri oturuyor kalan yerlerde silikon vb cozumler bulmanız gerekiyor bilginiz olsun

• Ayrıca elektrik kablosunun cikis yerinide tv nin arka kapagini bir kac cm keserek yer yapmaniz gerekiyor.Son olarakta philips kumanda ve ses sistemi iptal olucak lg nin kumanda ve hoparlorunu kullanacksin

• Teşekkür ederim. Uzun yıllar sorunsuz kullanmanız dileğiyle.

• aksoyhas A kullanıcısına yanıt
    Takılırsanız yardımcı olurum elimden geldiği kadar

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.