Şimdi Ara

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.226
Cevap
39
Favori
202.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: andreoni

Çukur dan bir görüntü ekleyelim :) Kendi uydu alıcısı. Note 9 ile standart video kaydı yapıldı. Ses sistemi kapalı. Tv nin kendi sesi. Ambiliht ta Videoyu takip et Canlı olarak seçili.

https://www.youtube.com/watch?v=ycxDt_Whexo&feature=youtu.be
    Çok güzel bir ambiyans yaratmış ışıklar yalnız benim aklıma sanki belli bir süre sonra bozulacakmış gibi geliyor(inş olmaz)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nevruz84 kullanıcısına yanıt
    Servis elektrik dalgalanması olursa ledler patlayabilir dedi. Akım koruyucu var onu engelledik. He zamanla olursa yapacak birşey yok garantiden yaptırırız. Arkadaşın 2 sene oldu heralde 65 li serilerden almıştı 2 taraflı hala sorun yok. Ne patlayan led var ne de renklerde solma.

4K video da örnek olarak atmaya çalışırım. Netflix ten film açtım bir kaç tane. Dolby vision yazmadı ama görüntü ayarlarında Dolby Vision Parlak, Canlı gibi seçenekler çıktı. Başka bir film açtım sağ alt köşede Dolby Vision yazısı belirdi. Alt yazılarda sorun görmedim.

Ses te de sağ sol ve orta hoparlörü ayrı ayrı çalıştırarak 2.1 ses sistemi gibi oluyor. Gayet başarılı.
  • Bu da geçen çektiğim 4K video. Dolby Vision var mı bilmiyorum. Netflix ten açmıştım. Filmin adı The Rain.

https://www.youtube.com/watch?v=Uyt_DHKdCrs&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andreoni -- 8 Ekim 2019; 15:45:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Bu da geçen çektiğim 4K video. Dolby Vision var mı bilmiyorum. Netflix ten açmıştım. Filmin adı The Rain.

https://www.youtube.com/watch?v=Uyt_DHKdCrs&feature=youtu.be
    Akım koruyucuyu ayrıyeten mi satın aldınız?
    paylaştığınız link açılmıyor hata veriyor.
    link i yeniledim. Akım koruyucuyu servis geldiğinde garanti dışı kalır deyince almıştım. Ben garanti kağıdına akım koruyucu var diye yazmama gerekiyor dedi. Önceden akım koruyucu olsa yazar mıydı yoksa satmak için mi yaptı bilmiyorum. Bende yoktu tak dedim :) 3 priz çıkışı ve 3 usb çıkışı olan bir cihaz. 24 saat içerisinde zamanlama ayarı yapılabiliyor. 3 saat sonra kapanacak 2 saat sonra kapanacak gibi. On seçiliyken 24 saat açık.
    Netflix teki bir film olduğu için izin vermiyormuş youtube :(

• quote:

link i yeniledim. Akım koruyucuyu servis geldiğinde garanti dışı kalır deyince almıştım. Ben garanti kağıdına akım koruyucu var diye yazmama gerekiyor dedi. Önceden akım koruyucu olsa yazar mıydı yoksa satmak için mi yaptı bilmiyorum. Bende yoktu tak dedim :) 3 priz çıkışı ve 3 usb çıkışı olan bir cihaz. 24 saat içerisinde zamanlama ayarı yapılabiliyor. 3 saat sonra kapanacak 2 saat sonra kapanacak gibi. On seçiliyken 24 saat açık.
    fiyat ne istedi hocam akım koruyucu için?
    120 TL

• hayirli olsun
  • Bu modellerde tozlanma problemi oluyor mu?
  • blackq B kullanıcısına yanıt
    şuan için bende yok.
  • Evet arkadaşlar benim renk sorunum da çözüldü. @sesem hocama teşekkür ederim az kalsın cihazı iade ediyordum. Nwm denilen servis yazılımı yüklendi hem de 2dk.da iş çözüldü. Servis görevlisi arkadaşın anlattığına göre sıkça rastlanmaya başladı diyor. Sonu 4 olan yeni seride görülen iki arızadan birisiymiş. En çok da bu karanlık renklerin karışması yeşillenmesi sorunu oluyor dedi. Bir başka sorun ise ilk kurulumun yapılamaması cihazın açılmaması gibi bir problem. Her ikisi de servis yazılımı ile kalıcı olarak çözülüyormuş bilginize... Şuan renkler gayet güzel oldu. Hızlı ekran geçişlerinde sanırım düşük çözünürlüklü filmlerde dalgalanma gördüm. Şuan onu inceliyorum... Tekrar teşekkür ederim...

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicx -- 9 Ekim 2019; 23:5:9 >

• magicx M kullanıcısına yanıt
    Bende sorun yok. Yine de servise söylesem mi? Güncelleme yapmak istesem cihaz güncel diyor.
  • Arkadaşlar selamlar lütfen yardım Philips 55 pus 7304 aldım ,ben evde yokken servis gelmiş kurmuş eve geldim heyecanla baktım bir de ne göreyim filmlerde görüntü berbat digitürk kutusundan Mı dedim ,kendi uydusuyla denedim yine aynı , blu ray disk denedim yine aynı çok moralim bozuk yaa bir dünya para veriyoruz
    Siyahlar berbat siyah mi yeşil mi belli değil ten renkleri saçma sapan bundan önce Vestel 50 pf 8575 vardı süperdi

Sorun şu ki siyahlar bulanık yani tarif edemiyorum berbatt yeşil oluyor mavi oluyor siyahlar
    Yarın servisi arayacağım

• quatrros kullanıcısına yanıt
    Bende de o şekildeydi. Yukarıda resim paylaştım. Servise tarif edin donanımlı gelsinler. Nwm yazılımı yüklenince sorun çözülüyor...

• magicx M kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler servis eve gelmiş nwm yazılımı cihaza atmış şu an için hiçbir sorun olmamakla birlikte görüntü kalitesi de çok çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: magicx

Evet arkadaşlar benim renk sorunum da çözüldü. @sesem hocama teşekkür ederim az kalsın cihazı iade ediyordum. Nwm denilen servis yazılımı yüklendi hem de 2dk.da iş çözüldü. Servis görevlisi arkadaşın anlattığına göre sıkça rastlanmaya başladı diyor. Sonu 4 olan yeni seride görülen iki arızadan birisiymiş. En çok da bu karanlık renklerin karışması yeşillenmesi sorunu oluyor dedi. Bir başka sorun ise ilk kurulumun yapılamaması cihazın açılmaması gibi bir problem. Her ikisi de servis yazılımı ile kalıcı olarak çözülüyormuş bilginize... Şuan renkler gayet güzel oldu. Hızlı ekran geçişlerinde sanırım düşük çözünürlüklü filmlerde dalgalanma gördüm. Şuan onu inceliyorum... Tekrar teşekkür ederim...

Problemin çözüldüğüne çok sevindim. Hatta diğer arkadaşların da. Ancak çok mücadele ettim. Bölge müdürüne gidecektim. Servisi ikna etmem uzun sürdü ama onlar da anladı. Baştan da belirttiğim üzere aynı problemle karşılaşan olursa direkt servise gitsinler. Bu donanımsal bir yazılım olduğundan, servis tarafından atılması gerekir. Ki bu yazılım sanırım Hollanda'dan gönderildi diye duydum.

• sesem S kullanıcısına yanıt
    Sorun olmayanlar da nmw yazılımını yükletmeli mi? Ne diyorsunuz :)
  • andreoni kullanıcısına yanıt
    Şayet bir problem yoksa hiç ellemeyin. Sadece rutin yayınlayacağı yazılımları yükleyin yeter.

• Katılıyorum. Eğer cihazınızda bizim yaşadığımız problem yok ise nwm yazılımı yükletmenize gerek yok. Zaten renkleri gayet iyi TVnin... Ayrıca servis sorunu kendisi teşhiz ediyor. Yani siz istediniz diye yazılım yüklemiyorlar...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.