Şimdi Ara

Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.226
Cevap
39
Favori
202.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Resimlerden ne anlıycaz? Şu ses olayında youtube tan direk videoyu açsak olmuyo mu. İlla usb den mi yapılması gerekiyo?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: andreoni

Resimlerden ne anlıycaz? Şu ses olayında youtube tan direk videoyu açsak olmuyo mu. İlla usb den mi yapılması gerekiyo?
    Eğer görüntüyü test edecekseniz hızlı bir internetiniz varsa görüntü mükemmel. Ancak sesi test edecekseniz youtubedaki videolardaki sesleri Dolby Atmos,TrueHD gibi sesleri dinleme şansı yok. O nedenle ayırca usbden denemekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Yani cihaz atmos ve Truehd ses i desteklemiyormu?

Alıntıları Göster
    Valla nedenini ben de anlamadım. Bir gariplik var bu işte.
  • Evet arkadaşlar nihayet yaptığım testler sonucu Dolby Atmos ve Dolby Vision'ı okuyor.
    Bu özellik devreye girdiği zaman İlerleme Barın sol üstünde Dolby Atmos yazıyor. Eğer video Dolby Vision ise ayrıca ekranın sağ alt tarfında Dolby Vision yazısı çıkıyor.
    Büyük ihtimalle USB algılamada sorun çıkartıyor. Belki bununla ilgili güncelleme de gelebilir. Çünkü okuduğu dosyayı bazen okumadığı da oluyor.
  • sesem S kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen pazartesi günü sipariş verebilirimbir aksilik olmazsa ve aldıktan sonra test ederim. Özelikle dikkat edilmesi gereken husus siyahlardaki patlamalar mı veya başka bir durum varmı?

• Evet arkadaşlar kurulum tamam. 80 TL askı aparatı aldım servisten. Bendeki 102 ekran için olduğu için kaldırmayabilir dedi. Bide voltaj değişikliği için cihaz vardı 2 yıl garanti süresince elektrik dalgalanmalarında ana kart yanarsa garanti kapsamına girmez dedi. Onu aldım. Ölü piksel testi yaptı, uyduyu kurdu herhangi bir sorun yok. Hatta mükemmel 😃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andreoni -- 28 Eylül 2019; 18:14:25 >
  • Philips 55pus7304 The One Tv (VİDEO-RESİM KURULUM-İNCELEME)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• andreoni kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun iyi günler de kullanın

• quote:

Hayırlı olsun hocam detaylı bir inceleme yaparsanız(mümkünse video olsa çok süper olur) özellikle 4k film performansını çok merak ediyorum

merhaba

bu resimler renk patlaması ile ilgili örnek resimler midir? NW diye bahsettiğiniz yazılımdan sonra düzeldiğini yazmıştınız. güncelleme sonrası aynı filmlerden örnek resim ekleme şansınız var mı aradaki farkı görmek için tşk ler
  • nevruz84 kullanıcısına yanıt
    2 gündür ara ara inceliyorum. Normal tv yayınları biraz puslu gibi geldi. Kablolu yayın var bende. Cihazdan renk ayarlarıyla çözdüm. Tv de de canlı seçtim. 102 ekran samsung ta cam var gibiydi ekranda. Ama bu sanki sinema perdesi havası veriyor. Kanala göre parlaklık değişiyor. Eğer harici cihazdan kontrast ı açarsam renk patlaması oluyor. Standart ayara getirip 5 birim oynarsak ideal görüntüyü yakalıyoruz. Şuan gayet iyi. Eve geçince resim çekerim. 4k videolarda parlaklık, netlik, siyahı beyazı mükemmel. Benim optik kablo bozulmuş sanırım. Ses sistemini bağladım ikisi aynı anda çalışıyor. Normalde tv nin sesini kesmesi gerekiyor. Asıl sorun bluetooth ile telefonu görmüyor. Komşulardan birinde sound bar var sanırım bi o çıkıyor😃 Telefon note 9 bu arada. Telefondan içerik nasıl aktarabilirim. Hdmi kablosu ile ekranı tv ye yansıtabiliyorum. Kablosuz bağlanamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andreoni -- 29 Eylül 2019; 18:33:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skull67

merhaba

bu resimler renk patlaması ile ilgili örnek resimler midir? NW diye bahsettiğiniz yazılımdan sonra düzeldiğini yazmıştınız. güncelleme sonrası aynı filmlerden örnek resim ekleme şansınız var mı aradaki farkı görmek için tşk ler
    Öncesi ve sonrasındaki örnek resimler yukarıdaki sayfalarda mevcut.
  • quote:

2 gündür ara ara inceliyorum. Normal tv yayınları biraz puslu gibi geldi. Kablolu yayın var bende. Cihazdan renk ayarlarıyla çözdüm. Tv de de canlı seçtim. 102 ekran samsung ta cam var gibiydi ekranda. Ama bu sanki sinema perdesi havası veriyor. Kanala göre parlaklık değişiyor. Eğer harici cihazdan kontrast ı açarsam renk patlaması oluyor. Standart ayara getirip 5 birim oynarsak ideal görüntüyü yakalıyoruz. Şuan gayet iyi. Eve geçince resim çekerim. 4k videolarda parlaklık, netlik, siyahı beyazı mükemmel. Benim optik kablo bozulmuş sanırım. Ses sistemini bağladım ikisi aynı anda çalışıyor. Normalde tv nin sesini kesmesi gerekiyor. Asıl sorun bluetooth ile telefonu görmüyor. Komşulardan birinde sound bar var sanırım bi o çıkıyor😃 Telefon note 9 bu arada. Telefondan içerik nasıl aktarabilirim. Hdmi kablosu ile ekranı tv ye yansıtabiliyorum. Kablosuz bağlanamadım.
    Telefonda ekrana yansıt varsa tvde görebiliyor olmanız lazım. Öncelikle aynı ağda olmanız gerekiyor.

Aynn şimdi buldum. :) Smart view ile yapılıyor. Sevdim bak şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andreoni -- 30 Eylül 2019; 7:51:31 >

Kendi uydu alıcısı. Resim yüklenmiyor. Boyutunu küçültüyorum yine aynı. Ve görüntü kalitesi bozuluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andreoni -- 29 Eylül 2019; 20:10:4 >
  • quote:

Hocam bende de samsung marka sound bar vardı.Dediğiniz gibi sadece sound bardan ses geliyordu önceden fakat hanım tv de kanal yüklemesi vs yaptı şimdi hem sound bardan hemde tv den ses geliyor bunu nasıl çözeriz neden olmuş olabilir?
    Bu arada the one serisinin 58inç va panel modeli satışa çıkmış görüntü kalitesi nasıl acaba özellikle ips panellerin çok eleştirilen karanlık performansı bu tv de nasıl çok merak ediyorum.

• nevruz84 kullanıcısına yanıt
    Bende daha ses olayıyla ilgilenemedim. Optik kablo alıp sonucu yazarım. Ben şimdilik ekran görüntüsünden memnunum. Bu hafta misafirim var çok TV izleyemedim. Playsation 3 te PES 2018 oynadım. İlk karşılaşmada top sağa yada sola gittiğinde ekranda \ şeklinde iz geçiyordu 10 cm aralıklarla. Need For Speed oynadım sorun yoktu. Tekrar açtım 2018 i olmadı o gölgeler. HDMI kablosundan olabilir çünkü ucu eğilmişti biraz. Ps3 ün kendi hdmi ını taktım sorun yok. Kablolar önemli. Zamanla özelliğini yitirebiliyor. Bugün Netflix üyeliği başlattım ücretsiz 1 ay. Haftaya biraz daha kullanıp bilgi verirsem daha sağlıklı olacak diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.