Şimdi Ara

Philips 55PUS6581 Kullanıcı Deneyimi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
449
Cevap
12
Favori
34.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Philips firma olarak banding yada bulutlanma sorununu görmezden geliyor ayıplı ürününü degistirmiyor.eger avukat tutup tüketici mahkemesine başvurmayı göze alıyorsanız philips alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: satem

Philips firma olarak banding yada bulutlanma sorununu görmezden geliyor ayıplı ürününü degistirmiyor.eger avukat tutup tüketici mahkemesine başvurmayı göze alıyorsanız philips alın.

Sizin hikâyeniz nedir? Aldınız ve sorun mu yaşadınız?

Veya iş olsun diye mi yazdınız buraya?

Bi anlatın hele....

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

quote:

Philips firma olarak banding yada bulutlanma sorununu görmezden geliyor ayıplı ürününü degistirmiyor.eger avukat tutup tüketici mahkemesine başvurmayı göze alıyorsanız philips alın.

Bi anlatın hele....

Bende 2 tane philips var,içerdeki odadakini 7 yıl önce almıştım diğerini 22 ocakta aldım.İkisindede banding ve ışık sızması var,yeni tv 65pus6521 va panel directled ama sorunlu,bunlara başvurdum başıma gelmeyen kalmadı bunlarda her türlü yalan dolan var,merkezide aynı nane servisleride,65pus6521 den önce Lg 60uh650v almıştım onda banding çıkınca Lg değişim vermişti bunlar ise vermedi,bunları tüketici mahkemesine vermek şart oldu.Ama tv fiyatlarıda arttı ve mahkemeye versem kazansam bile mahkeme masrafı olsun yine zararda olucam bu fırsatçılar bunu bildiklerinden insanlıkta olmadığından bunu kullanıyorlar,böyle adi düşünen firmaların Türkiye pazarından defolup gitmesi lazım,bunların tv'lerinin pek çoğu bandingli ve bile bile ayıplı mallarını Türkiyede satıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Bi anlatın hele....

Bende 2 tane philips var,içerdeki odadakini 7 yıl önce almıştım diğerini 22 ocakta aldım.İkisindede banding ve ışık sızması var,yeni tv 65pus6521 va panel directled ama sorunlu,bunlara başvurdum başıma gelmeyen kalmadı bunlarda her türlü yalan dolan var,merkezide aynı nane servisleride,65pus6521 den önce Lg 60uh650v almıştım onda banding çıkınca Lg değişim vermişti bunlar ise vermedi,bunları tüketici mahkemesine vermek şart oldu.Ama tv fiyatlarıda arttı ve mahkemeye versem kazansam bile mahkeme masrafı olsun yine zararda olucam bu fırsatçılar bunu bildiklerinden insanlıkta olmadığından bunu kullanıyorlar,böyle adi düşünen firmaların Türkiye pazarından defolup gitmesi lazım,bunların tv'lerinin pek çoğu bandingli ve bile bile ayıplı mallarını Türkiyede satıyorlar.

Gecmis olsun.

Banding ve isik sızması sorununun videoları var mı acaba?

Merak ettim... bizim tv ler ile kıyaslamak amaçlı.

• Alalı 1 haftayı yeni geçti.

Bozmazsa testi geçti benim için.

Aynı kaliteyi başka markada almak için üzerine 1000 tlden fazla koymak lazim.

Ayrıca panel kalitesi iyi ama münferit panel problemine birşey diyemem. Sonuçta panelde sorun her markada oluyor. Diğer markaları da kullandigim için bu konuda tek sözüm, elektronik biraz da şans işi...

• Konu sahibi olarak belirteyim yeniden;

Bugün olsa yine ayni tv yi alırım.

4k performansi için almadi kimse, tüm goruntulerseki performansi cok iyi oldugu icin aldik

• Merhaba arkadaşlar, bende vatandan 55pus 6581 alarak aranıza katıldım. İnternet mağazasından aldım hemen bayram öncesi. Henüz eve gelmedi. Eve geldiğinde yapmam gerekenler nedir acaba? Servis çağırmak dışında 😀

• anconda kullanıcısına yanıt
    Güle Güle kullanın.

Konuyu baştan sona kadar okuyun.

Servis gelince, kurulum yapıldıktan sonra, servis elemanları ayrılmadan önce;

Ölü piksel testi

ışık sızması testi

banding testi

....yapiniz.

Bu testlerin nasıl değerlendirildigini bilmiyorsanız, internete yazın, ayrıntılı anlatımlarını bulursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: anconda

Merhaba arkadaşlar, bende vatandan 55pus 6581 alarak aranıza katıldım. İnternet mağazasından aldım hemen bayram öncesi. Henüz eve gelmedi. Eve geldiğinde yapmam gerekenler nedir acaba? Servis çağırmak dışında 😀

fiyat ne kadar?
  • darknorrec kullanıcısına yanıt
    3449 tl

• Bu tv yi kullanan arkadaşlar hangi ayarlarda kullandıklarını paylaşabilirler mi ? Fikir alışverişi yaparak en iyi ayarı bulmaya çalışalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: professionaldreamer

Bu tv yi kullanan arkadaşlar hangi ayarlarda kullandıklarını paylaşabilirler mi ? Fikir alışverişi yaparak en iyi ayarı bulmaya çalışalım.

Hangi ayarlardan bahsediyorsunuz. Aydınlık? Kontrast?
    Bu ayarlar, odanın boyutuna ve aydınlatmasına ve izleme mesafesine göre değişir.
    Siz kendi ayarlarınızı kendiniz oluşturacaksınız...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: professionaldreamer

Bu tv yi kullanan arkadaşlar hangi ayarlarda kullandıklarını paylaşabilirler mi ? Fikir alışverişi yaparak en iyi ayarı bulmaya çalışalım.

Hangi ayarlardan bahsediyorsunuz. Aydınlık? Kontrast?
    Bu ayarlar, odanın boyutuna ve aydınlatmasına ve izleme mesafesine göre değişir.
    Siz kendi ayarlarınızı kendiniz oluşturacaksınız...

Ortalama olarak herkesin bu şartları aynıdır bence. Genel olarak en iyi görüntüyü yakalamaya çalışıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• darknorrec kullanıcısına yanıt
    Philips'in sayfasından alıntı link :https://www.philips.com.tr/c-p/55PUS6581_12/6000-series-guecuenue-android-tvtmden-alan-3-tarafli-ambilight-ve-pixel-precise-ultra-hd-oezelligine-sahip-4k-ultra-ince-tv/tanitim

HDR Plus ile daha iyi kontrast, renk ve keskinliği deneyimleyinYüksek Dinamik Aralık Plus, yeni bir video standardıdır. Kontrast ve renklerdeki gelişmiş özellikleri ile evde eğlence keyfini baştan tanımlar. Orijinal zenginliği ve canlılığı yakalayan ancak yaratıcısının hedeflediği içeriği de doğru biçimde yansıtan bu duyulara hitap eden deneyimin tadını çıkarın. Sonuç mu? Hiç olmadığı kadar parlak vurgular, daha fazla kontrast, daha fazla renk ve daha iyi ayrıntılar.

• scandall84 S kullanıcısına yanıt
    oraya yanlış yazmışlar.teknik özellikler kısmına bak görürsün HDR olmadığını.Hem menüde de yok yani o özellik kapalı, kutusunun üstünde de yazmıyor bu arada
  • arkadaşlar HDR var TV de ben ps4 pro kullanıyorum ...
    bilmeden kimse yanlış bilgi vermesin lütfen.
    HDR menude secılecek bır ozellık degıl arkadaslar HDR olan goruntude otomatık devreye gırer ve HDR SİNYALİ diye yazar sağ tarafta ..

55PUS6581 de HDR var
  • quote:

Orijinalden alıntı: savcı963

arkadaşlar HDR var TV de ben ps4 pro kullanıyorum ...
    HDR menude secılecek bır ozellık degıl arkadaslar HDR olan goruntude otomatık devreye gırer ve HDR SİNYALİ diye yazar sağ tarafta ..

55PUS6581 de HDR var

Peki bu HDR olayı hangi şartlarda devreye giriyor bilmediğimden soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: barakuda1

quote:

55PUS6581 de HDR var

videnon içine kodlanmış bir olay bence.

ben de HDR video indirdim ve açınca sağ alt köşede HDR sinyali yazıyor.

yani yayının yada videonun HDR özelliği olması lazım. Bu özelliği TV'den açıp kapatamıyoruz. Videoda HDR varsa otomatik olarak HDR açıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: B@R!$

quote:

Orijinalden alıntı: barakuda1

quote:

55PUS6581 de HDR var

videnon içine kodlanmış bir olay bence.

ben de HDR video indirdim ve açınca sağ alt köşede HDR sinyali yazıyor.

yani yayının yada videonun HDR özelliği olması lazım. Bu özelliği TV'den açıp kapatamıyoruz. Videoda HDR varsa otomatik olarak HDR açıyor.

tşkler

• Yukarıdaki arkadaş doğru söylemiş. Yanlış yazılan bir durum yok.
    HDR sizin açıp kapatabileceginiz bir özellik değil.
    Ancak izlediğiniz filmin, tv yayınının ya da oyunun HDR kodlaması varsa sistem otomatik olarak bu özelliği açıyor.
    Izlediginiz görüntünün HDR ozelligi varsa zaten bunu menüdeki görüntü tarzı seçeneğinde de görebiliyorsunuz.
    Açıkçası seçeneğiniz burada devreye giriyor. HDR özelliği olan bir görüntünün HDR'sini kapatabiliyorsunuz fakat görüntüde bu özellik yoksa, teoride zaten HDR yi açmak mümkün değil. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEPHlSTO -- 6 Eylül 2017; 16:24:15 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.