Şimdi Ara

Philips 55PUS6581 Kullanıcı Deneyimi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
450
Cevap
12
Favori
34.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 55PUS6581 almayı düşünen ve kararsız kalan arkadaşlar ;
    2900-3300 TL gibi fiyatları bulursanız kaçırmayın derim. Ben 1 ay önce Vatan bilgisayardan 3900 TL aldım ve cihazdan inanılmaz memnunum.
    İsteyen olursa, TRT 4K maç yayını, Banding test video görüntüleri paylaşabilirim. Tabii, 4K çekilmiş. Işık sızma sorunu da yok.....
    Aydınlık, netlik, ses kalitesi, uzaktan kumanda kullanımı, ambilight keyfi, hepsi harika.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

55PUS6581 almayı düşünen ve kararsız kalan arkadaşlar ;
    2900-3300 TL gibi fiyatları bulursanız kaçırmayın derim. Ben 1 ay önce Vatan bilgisayardan 3900 TL aldım ve cihazdan inanılmaz memnunum.
    İsteyen olursa, TRT 4K maç yayını, Banding test video görüntüleri paylaşabilirim. Tabii, 4K çekilmiş. Işık sızma sorunu da yok.....
    Aydınlık, netlik, ses kalitesi, uzaktan kumanda kullanımı, ambilight keyfi, hepsi harika.

Dostum video eklersen özellikle banding ve ışık sızması hem alanların karşılaştırması hemde alacakların fikir edinmesi açısından iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ok05

Amblight ı daha önce 3 yıl kullanmış birisi olarak şahsi fikrim şudur. Işığın tüm duvara yayılabilmesi için tv ile duvar arasında mesafe olmalıdır. Yani amblight sız bir tv yi duvara sıfır montaj makbul iken, amblight tv de duvar ile mesafe en 15-30 cm olmalıdır. 6581 de amblight ayarlarına bakmadım ancak pfl7008 de menüden amblight ışık şiddetini %90 oranında açıyordum ve tv duvara 30 cm mesafede idi. Kısaca en güzel tv duvara uzak ken oluyor, bu durumda ışık şiddetini artırmak lazım, eğer imkan yokda duvara yakın yapmışsanız daha az yüzeye yansıyacağı için ışık şiddetini zevkinize göre kısacaksınız. Tv yi duvara moontajlamadan ayakları takıp yakınlık, uzaklık ayarını ve buna bağlı ışık şiddetini kendinize göre yapın derim. ( bu arada tv yi devirmeyin) Beğendiğiniz mesafeye göre askı aparatı alın ve onu montajlayın.

Burada amblight lazer gösterisi var. Tadını çıkarın.https://m.youtube.com/watch?v=SjZDBxgUgeg

Katılıyorum ben tv yi ünite üzerine koydum duvar ile arasında en az 10cm var ve led ışık demetleri çok daha ferah yayılıyor duvara doğru. Yakın olsa bu kadar güzel gözükmez diye düşündüm ilk olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: B@R!$

vay arkadaş daha yeni 55pus6262 aldım 2700 e mal edip. Bu tv 100hz ve 3 taraflı ambilight var. 6262 android bu değil bu android.

çok kafam karıştı şimdi iade sürem dolmadan benim TV'yi iade edip bunun tekrar düşmesini mi beklesem.

dün ankaradan bir arkadaşın yardımcı olması ile Vatan bilgisayar söğütözü mağazasından ürünü sıfır kapalı kutu olarak aldım.

sabah kurulumu yapıldı hemen işe geldim TV'yi açamadım bile.

akşam elimden geldiğince testlerini yapacağım. bakalım 55pus6262 ile ne kadar fark var arasında.

bu TV için kaynaklardan bulduğunuz, yada önerdiğiniz renk-parlaklık ayarları var ise yazarsanız çok sevinirim.
  • quote:

quote:

vay arkadaş daha yeni 55pus6262 aldım 2700 e mal edip. Bu tv 100hz ve 3 taraflı ambilight var. 6262 android bu değil bu android.

çok kafam karıştı şimdi iade sürem dolmadan benim TV'yi iade edip bunun tekrar düşmesini mi beklesem.

dün ankaradan bir arkadaşın yardımcı olması ile Vatan bilgisayar söğütözü mağazasından ürünü sıfır kapalı kutu olarak aldım.

sabah kurulumu yapıldı hemen işe geldim TV'yi açamadım bile.

akşam elimden geldiğince testlerini yapacağım. bakalım 55pus6262 ile ne kadar fark var arasında.

bu TV için kaynaklardan bulduğunuz, yada önerdiğiniz renk-parlaklık ayarları var ise yazarsanız çok sevinirim.

Güle güle kullanın.
    Aydınlık ve kontrast ayarlarını kendi göz zevkinize ve odanın durumuna göre (aydınlatma ve oda boyutu) yapmalısınız.
    Kesinlikle memnun kalacaksınız.
    Cihazı güncellemeniz durumunda, youtube uygulaması da son sürüme yükselecektir ve çözünürlük ayarlama opsiyonu kalkacaktır. Buna mütakıben, youtube uygulamasını fabrika sürümüne geri döndürün ve güncelleştirmeleri manuel konuma alınız.

• Merhaba, Ps4 ile kullanacağım tavsiye edermisiniz bu modeli?

• kardeşim cep tel onaylatmada sıkıntı var sitede bu yüzden pm cevap yazamıyorum.
    tv yi servise kurduracaksın sakın kendın acma.
    tv üzerinden youtube bağlanarak oradan tes videoları var onlarla ile ekranı test edebilirsin.
    hayırlı olsun iyi günlerde kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wntln

Merhaba, Ps4 ile kullanacağım tavsiye edermisiniz bu modeli?

Ben Ps4 Pro ile kullanıyorum ve mükemmel performansı var . 100Hz zaten tavsiye ederim
  • darknorrec kullanıcısına yanıt
    savcı963 kullanıcısına yanıt
    6561 den farkı nedir 6181 in?
    bir de Vatanda baya bi olmusuz yorum var biraz çekindim açıkçası, bir arkadaşıma bakıyorum. sizin beğendiğiniz yönleri neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemil-mustafa -- 27 Ağustos 2017; 19:59:13 >
  • Birincisi sorunuz 6561 ile 6581 arasında ki fark olacak sanırım. Eğer evet ise cevap aşağıda;
    6581 in kumandasında mikrafon var bu yüzden 6581 de ses ile kontrol mevcut. Tek fark bu ve 6581 sadece Vatan da , 6561 ise sadece Teknosa da satılır.
    Biz iki arkadaş yeni aldık ve yarın kurulum yapılacak. Deneyimimi yazarım. Ancak şunu bilin daha pahalıya aldığımız televizyonun da markası modeli fark etmeksizin olumsuz yorum yapan oluyor. Demek ki her marka ve model de bazı sorunlar var. Biz Tv aldık dolayısı ile vazgeçilmez özelliği güzel görüntü vermesi, Diğer yok kanal yavaş geçiyormuş, yok sıralama zormuş bunun çözümü alırsın iyi bir receiver veya D smart-digitürk dert biter. Yok smart zayıfmış, bağla bir tablet veya smart usb sorun çözülmüş olur sonuçda bilgisayar almıyoruz, youtube a tv girsin yeter. Ama görüntü kötü ise o zaman tv işe yaramıyor ve çözüm sadece değiştirmek. Philips in smart özelliği diğerlerinden zayıf olabilir ama aynı ayarında ki markaların modellerinden görüntüsü daha iyi olduğu için ben tercih ettim. Sizde gidin mağazalara aynı fiyata yakın tvleri gözlemleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

• ok05 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, kendim de 2015 55PUS7600 kullanıyorum, yazılım sorunları bulunmasına rağmen çok memnunum. Bunu bir arkadaşıma bakıyorum aslında 7502 tavsiye ettim ama bütçe 3000-3500 arası. özellikle alttaki yorum tereddüte düşürdü. Bir de başkasına adına düşününce extra titiz oluyor insan.

Philips 55PUS6581 Kullanıcı Deneyimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemil-mustafa -- 28 Ağustos 2017; 2:26:44 >
  • Arkadaşlar bu banding sorunu devam ediyor mu hala ?

Arka plan olarak açık-aydınlık renk kullanın diyordu satış görevlisi arkadaş Vatan'da. Ben duvar kağıdı yaptıracağım, ambilight özelliğini tam yaşayamaz mıyız ?

Saygılar.
  • Merhaba arkadaşlar,

gecen hafta gelen TV yi , dün servis ile kurulumunu sağladık.

(Küçük bir not : TV nin gelmesi ile sabırsızlıgımdan kendim kuracaktım, Müşteri hizmetlerini aradım, kurabilirsiniz garanti kapsamındadir dedi. Fakat emin olamadım buradan 3 arkadaşa özelden mesaj yazdım. Kesinlikle servisi bekle dediler. Servisi bekledim. Servis gelince bu konuyu actıgımda ; taşımada veya başka bir nedenden problem olabilir,sonra siz acarsınız ekran catlak çizik çıkar, bu durumu kanıtlayamazsınız gibi buradaki arkadaşların söylediklerinin benzerini söylediler. Acelici,sabırsız olan varsa benim gibi, olmasın. )

Son yazacagımı baştan yazayım : TV şahane bayıldım.
    Artı ve eksi yönleri defalarca yazıldı. Evet internet tarayacısı bitik. Ama benim buna ihtiyacım yok,acıkası bu sizin için cok önem arz ediyorsa size göre bir tv değil.
    Onun dışında diğer uygulamaları youtube netflix gayet başarılı.

Ben teknik konudan anlamadıgım için arkadaşların dedikleri testleri flash belleğe attım, sırasıyla denedim.
    Youtube yükledim, sizin görüşlerinizi merak ediyorum, ekranda sızma veya başka problem görebiliyor musunuz?

onun dışında ps4 performans veya başka bir test deneme yapmamı isteyen karar vermemiş arkadaşlar var ise ,yazarlarsa onlara da video cekebilirim.(bayram sonrası)

TV test videosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi femmefatal -- 29 Ağustos 2017; 16:24:5 >

• Merhabalar , ben gecelik indirimde 2969 liraya almıştım bir kaç gün önce kurulumu yapıldı şimdilik bu fiyata 55' android ambilight bir tv almaktan dolayı memnunum ancak gözüme takılan bazı şeyler de yok değil. Tv nin hem tasarımı hem de 4k performansı güzel ancak bazı kanallarda hd yayınlarda bile kötü gösterebiliyor bu noktada tv nin kendi görüntü iyileştirme donanımı hiç mi çalışmıyor merak etmeye başladım açıkçası. Dün 1080p film izledim ancak görüntü biraz canımı sıktı özellikle siyah ve hareketli sahnelerde çok garip bulanık şekiller çıkıyor insanlar hayalet gibi görünmeye başlıyorlar , bi yerden sonra bu ne ya bu nasıl görüntü derken kendinizi görüntü ayarlarıyla uğraşırken buluyorsunuz , ayrıca kumandada donma olayını ben de yaşadım kumandayla çok aktif bir kullanım sağlayamıyorum özellikle arkasındaki klavye çok tutukluk yapabiliyor. Henüz tam bir çözüme kavuşamadım kanaldan kanala hd bile olsa görüntüler inanılmaz farkediyor. Bu konuda yani görüntüyü iyileştirme konusunda tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum. Ama tekrar ediyorum 2969 liraya android ambilight 4k 55' tv olması açısından güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: trclient

Merhabalar , ben gecelik indirimde 2969 liraya almıştım bir kaç gün önce kurulumu yapıldı şimdilik bu fiyata 55' android ambilight bir tv almaktan dolayı memnunum ancak gözüme takılan bazı şeyler de yok değil. Tv nin hem tasarımı hem de 4k performansı güzel ancak bazı kanallarda hd yayınlarda bile kötü gösterebiliyor bu noktada tv nin kendi görüntü iyileştirme donanımı hiç mi çalışmıyor merak etmeye başladım açıkçası. Dün 1080p film izledim ancak görüntü biraz canımı sıktı özellikle siyah ve hareketli sahnelerde çok garip bulanık şekiller çıkıyor insanlar hayalet gibi görünmeye başlıyorlar , bi yerden sonra bu ne ya bu nasıl görüntü derken kendinizi görüntü ayarlarıyla uğraşırken buluyorsunuz , ayrıca kumandada donma olayını ben de yaşadım kumandayla çok aktif bir kullanım sağlayamıyorum özellikle arkasındaki klavye çok tutukluk yapabiliyor. Henüz tam bir çözüme kavuşamadım kanaldan kanala hd bile olsa görüntüler inanılmaz farkediyor. Bu konuda yani görüntüyü iyileştirme konusunda tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum. Ama tekrar ediyorum 2969 liraya android ambilight 4k 55' tv olması açısından güzel

Bu fiyata bu cihazı aldığınız için çok şanslısınız. Ben 35 gün önce 3900 tl ye aldım.

Kumandayı tam yatık olarak kullanmanız gerekiyor. Ters de aynı şekilde. Kumanda yan ve dik olursa problem olur. Sebebi, ters moda geçmeye çalıştığı ve kararsız kaldığı için. Dikkat edin, kumandayı her ters çevirdiğinizde, tv önündeki led yanar ve soner. Bu demek oluyor ki kumandanın modu değişiyor. Bence kumandada hiç bi sorun yok.

Her kanalın görüntüsü farkı olabilir ve çoğu zaman hd kanalların video çekimi hd yayın olmayabilir. Burda bence sorun yok.

Izlediğiniz filmin kalitesi kotu olabilir ve kodek uyumsuzluğu olabilir.

Bence cihazın görüntü kalitesini, içinde yüklü olan demo filmden veya youtube daki 4k görüntülerden değerlendirin.

Aydınlık, kontrast ve keskinlik görecelidir. Insandan insana değişir. Odanın aydınlatılması da etken buna.

Cihazın keyfini çıkarın. Hiç bir sorunu yok...

• Ben yayın kullanmıyorum sadece arşivimdeki bluray filmleri izliyorum 720p lerde düşük kalite bariz belli oluyor ancak fullhd yüksek bitrate li filmlerde kalite çok iyi. Bu fiyata gerçekten harika eğer olur da yine 3299 seviyesine düşerse asla kaçırmayın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

Ben yayın kullanmıyorum sadece arşivimdeki bluray filmleri izliyorum 720p lerde düşük kalite bariz belli oluyor ancak fullhd yüksek bitrate li filmlerde kalite çok iyi. Bu fiyata gerçekten harika eğer olur da yine 3299 seviyesine düşerse asla kaçırmayın derim

Hocam geçen hafta vatanda 3000'e düştü. Vakti olanlar bu rakamı bekleyip ölüm vuruşu yapsınlar derim, bende aynı indirimi bekliyorum. Teknosada yada vatanda ilk hangisi yaparsa alacağım.
  • Calligiato kullanıcısına yanıt
    Hocam ihtiyaç varsa o rakam da gayet iyi ben ev kuruyordum ve haliyle tv arayışında o fiyatta bulmuşken kacirmak istemedim yapacak bir şey yok demekki bana 3300e almak nasipmiş ama dediğim gibi bu fiyatta bile piyasada böyle tv yok

• Doğru hocam, ihtiyaç varsa beklenmez zaten. Güle güle kullanın sizde. Dediğiniz gibi bu fiyat aralığında böyle tv yok. Tam f/p ürünü
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.