Şimdi Ara

Philips 55PUS6581 Kullanıcı Deneyimi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
450
Cevap
12
Favori
34.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yukarıda paylaştığım linkteki video, oled tv demosu.

Ben 6581 de açtığımda görüntüye tamam olmuş dedim.

Tvyi alınca göz at istersen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabi ki, teşekkürler. Az ışık sızmalı, olu pixelsiz ve çok az veya hiç bandingsiz gelirse çok memnun kalırım. Smarti belki benim eski pfl serisi gibi iyi değildir ancak görüntü bir farklı philips de, amblight da fark katıyor.

• Merhaba

Bu modelin 49 inç olanını dün servise kurdurduk.Yalnız televizyonda gözüme takılan bir sorun gözlemledim.Üst çerçevenin hemen altında yatay bir gölge var.Sizce bu sorun neden olabilir ?Değişim için ne yapmam gerekir.Not: fotoğraflarda net çıkmamış olabilir.

Philips 55PUS6581 Kullanıcı Deneyimi

Philips 55PUS6581 Kullanıcı Deneyimi

• vay arkadaş daha yeni 55pus6262 aldım 2700 e mal edip. Bu tv 100hz ve 3 taraflı ambilight var. 6262 android bu değil bu android.

çok kafam karıştı şimdi iade sürem dolmadan benim TV'yi iade edip bunun tekrar düşmesini mi beklesem.
  • tv yi kurdurdum arkadaşlar. tv görünüm dizayn olarak harika. duvara astırdım çok şık oldu.
    ps4 promu hemen bağladım ve test ettim görüntü muhteşem Oyun Horizon Zero Dawn ..
    TV de HDR özelliği varps4 pro yu takınca hemen gördü otomatik hdr özelliğini aktif etti.
    Cihazın hdım 1 ve 2 girişleri destekli HDR ye bilginiz olsun.
    100Hz farkını fazlasıyla gösteriyor.
    Tv de ışık sızması ben görmedim gayet iyi.
    kullandıkça öğrendiklerimi yazarım buradan ama şunu söyleyebilirim 2969TL ye 55'' daha iyi bir tv almanız mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B@R!$

vay arkadaş daha yeni 55pus6262 aldım 2700 e mal edip. Bu tv 100hz ve 3 taraflı ambilight var. 6262 android bu değil bu android.

çok kafam karıştı şimdi iade sürem dolmadan benim TV'yi iade edip bunun tekrar düşmesini mi beklesem.

Kumanda farkınıda unutma kumandası da çok şık
  • quote:

Orijinalden alıntı: savcı963

quote:

vay arkadaş daha yeni 55pus6262 aldım 2700 e mal edip. Bu tv 100hz ve 3 taraflı ambilight var. 6262 android bu değil bu android.

hocam şansıma tüküreyim ya. 6 aydır TV bakıyorum. geçen hafta gözümü karartıp aldım philipsi. iyi ki de almışım dedim. TV muhteşem. ama 3000 civarına 6581 almak çok daha mantıklı..

gözüm hep bu 6581deydi ama vatanda 3700 dü sanırım. 1000TL fark değmez diyordum. Dün vatanın %10 indirimini gördüm ama 6581'de indirim düşmüyordu. akşam bakmadım. indirim düşmeye başlamış anladığım kadarıyla. üstüne teknosa da indirim yapmış ürüne. gerçekten çok üzüldüm..

şimdi bunu iade ettik diyelim ki bu süreç öyle kolay olmayacak, şu an fiyatı yine 3700 lira. Allah bilir ne zaman düşer bir daha. Belki de düşmez. TV'siz kalmak var bir de.

valla kafayı yicem 6 ayın sonunda aldığım TV'den memnunum ancak gözlediğim TV'nin ben TV alınca düşmesi çok koydu bana

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: savcı963

quote:

hocam şansıma tüküreyim ya. 6 aydır TV bakıyorum. geçen hafta gözümü karartıp aldım philipsi. iyi ki de almışım dedim. TV muhteşem. ama 3000 civarına 6581 almak çok daha mantıklı..

gözüm hep bu 6581deydi ama vatanda 3700 dü sanırım. 1000TL fark değmez diyordum. Dün vatanın %10 indirimini gördüm ama 6581'de indirim düşmüyordu. akşam bakmadım. indirim düşmeye başlamış anladığım kadarıyla. üstüne teknosa da indirim yapmış ürüne. gerçekten çok üzüldüm..

şimdi bunu iade ettik diyelim ki bu süreç öyle kolay olmayacak, şu an fiyatı yine 3700 lira. Allah bilir ne zaman düşer bir daha. Belki de düşmez. TV'siz kalmak var bir de.

valla kafayı yicem 6 ayın sonunda aldığım TV'den memnunum ancak gözlediğim TV'nin ben TV alınca düşmesi çok koydu bana

seni o kadar iyi anlıyorumki. bak benim bu tv yi alış hikayemi aşağıya yazıyorum oku Vatanla uğraşmamı

bu tv yi vatandan ilk cuma günü 3699 tl den aldım.
    sonra baktım akşam 3299 tl ye düşmüş Fiyat farkı vermedikleri için yeniden alın ilk siparişinizi iptal edip parasını göndeririz dediler.
    ilk siparişimin parasını daha geri almadan 3299 TL den ikinci siparişimi verdim.
    VE dün baktım 2969 tl ve artık yeter diyerek mağazadan elden 2969 tl den ödememi yaparak elden teslim aldım eve getirdim ve bugün sabah da kurulumunu yaptırdım.

Kısacası şuan vatandan 7060 TL alacaklıyım askı aparatları ile birlikte inşallah tez vakitte iade ederler paramı :)

• hocam sizin vatan bilgisayar. ben GG üzerinden aldım TV yi teknosadan. Kuruldu falan. İade de sorun çıkartma ihtimalleri var. Ama tüketici hakları ile uğraşsam da o parayı alırım.

sorun şu ki bu 6581'in fiyatı 3700 oldu tekrar. 2969 gördüğüm an yapıştıracam 6262'yi bir şekilde iade ederim.

neyse sizin TV'niz hayırlı olsun. Ben de tüplü TV'den geçtiğim için bana uzay mekiği gibi geliyor zaten tüm tvler.
  • B@R!$ B kullanıcısına yanıt
    Dostum, evet dün gece ben ve komşum şanslı oldu ama. 6 ay önce, daha 3 yıl önce 2500tl ye aldığım ve 5 yıl philips garantili 47pfl7008 model tv mi 2 yaşında ki oğlum biberon ile ekranı kırmıştı. Malum ekran kırılınca tv çöp oluyor, ben 250 tl ye satmıştım. Bu 6 ay sürede belki 3 ay evde lig tv aboneliği olmasına rağmen tv siz kalan zamanı da en ucuz tv olan 82 ekran axen ile geçirdim. Philips in görüntüsüne duyduğum saygı nedeni ile pusuda fırsat kolladım.

Benim hikaye bu ama senin de daha ucuza daha iyi bir tv alma hakkını kaçırmışsın hissini de anlayabiliyorum. Ancak tabiki dünkü ne benzer fırsat bulursan yeniden tv alıp, elinde kini iade veya 2.elden satışı düşünebilirsin. Ancak şu an kullandığın tv yi kırmadan, bozmadan şöyle 5-8 sene kullanmak en büyük kazanç olmalı. Benim canavay bebek gibi her 3 yıla bir tv satın almak daha üzücü. O yüzden eldeki nin kıymetini bilmek lazım. Tv siz veya en ucuz tv ile zaman geçirince o arada bir kapanan, smartı yavaş pfl7008 i mumla aradım. Ondaki nerede ise olmayan ışık sızması ve sıfır banging hatası ile beraber local dimming özelliğinin lg ve samsung dan çok üstün olması bulutlanmayı ve ışık sızmasını sıfıra indiriyordu. Kısaca smart ve yazılım kötü olsa da ekran görüntüsü ve o net keskinliğe alışmış olmak 6 ay beni pusuda bıraktı. Şeytan bazen al bir oled kurtul desede evde ki canavay hala duruyor ve potansiyel tv satıcılarına yardımcı olacaktı. Bu yüzden uygun fiyatlı güzel görüntülü ararke gelen tv leri inceleyince inşallah 12 den vurmuş olacağım.

Fırsatı kolla, gelirse düşünme, gelmezse eldekini koru.

Bu arada tvnin cam önüne mika benzeri darbe yi önleyici koruyucu alabilir veya yaptırmayı düşünüyorum, önerisi olan yardımcı olursa sevinirim. Bunu kırmasın artık.

• arkadaşlar TV'yi alıp iade etmek isteyen, vazgeçen varsa ben talibim bu arada. ona göre 55pus6262'nin iade sürecini başlatacağım.
  • Bu arada dün geceki gibi yani 2 gün önce 3700 den önce 3300 e oradan dün akşam 2970e indirim olması da ilginç di.

Bende 3300 e almaya karar vermiştim bu indirim bu modele özeldi. Ancak dün tüm 2000 tl üzeri tv lere hemen vatan hem teknosa ekstra %10 indirim yaptı. Burada ki sürpriz zaten indirim olmuş bir markanın modeline ekstra indirim uygulanması ilginç oldu. Bundan daha ucuz sadece vestel vardı ve aslında dün sabah ekstra indirim ile nerede ise teknosadan 55un 8300 ü 2250 ye alıp kırılırsa, kırılır diyecektim ki, ne oldu ise mağazadan çıktım. Akşamı da komşumun indirimin mesajı internet sitesine bakmaya ve anında almaya bizi yönlendirdi.

Yani bazen sadece kaderimiz bizi bağlıyor.

Ben dün tv alamasaydım kurban bayramı yapılabilecek ekstra indirimler de alabilirdim. Bence senin içinde son değişim çabalama günleri bayram günleri olur. Takibi bırakma, bulunca da düşünme.

İnşallah bizde gelenleri beğenir ve bu dert den kurtuluruz.

Bu arada sayın, Hedhehog24 fotoğrafda ben hatayı göremedim, birazdaha belirgin çekebilirmisiniz? Forumlarda ekran ile led arasına toz girmesinden bahsedilmişti, bu olabilir belki, servis temizleyebiliyor denmişti. Sorun bu ise servis halleder, tv gelince bende tozu önleyecek önlem bakacağım. Bizim 6581 modeli özünde 6501 modelinin süslü versiyonu. Dolayısı ile 6501 modeli ile ilgili foruma da foto ekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ok05 -- 22 Ağustos 2017; 14:43:32 >

• savcı963 kullanıcısına yanıt
    Memnun kalmana sevindim.

Hayırlı olsun.

Askı ile bence de gayet şık oluyor.

• Beyler genel bilgi olarak yazayım, soran arkadaşlar oluyor.

-- Birincisi panelin banding testini her tvde ayrı ayrı yapmaya gerek yok.
    Panelinizde ekstra bir bozukluk yoksa banding testi gayet başarılı.
    Bu testin sonucunu degerlendirebilmek için oturup sadece test yapmanız ise yaramaz.
    Ben testi pus6581, mu7xxx serisi ve xe8xxx serisi tvler birlikte iken yaptım. En iyisi bence budur.

-- ikincisi cloud test için düz siyah, düz beyaz ve düz gri ekranlarda gözlemlemeniz yeterli. Kutudan çıktığında sorun varsa anında iade edin. Toz falan olayını geçin. Toz işi varsa bile pratikte bir süre kullanmanız gerekir. Kutusunda tozlanan alete benim evde açıkta çamur girer.

-- üçüncüsü en iyi tv bu mu sorusu. Değil tabiki, varsa 8000 bütçen, kral aletler var. Sadece bu tv bu fiyata kaçırılmaz derim.

-- Dördüncüsü askı aparatı bence mantıklı. doğru mesafede kurulunca ambilight tadından yenmez. Ayaklari kullanirsaniz, tv bir miktar daha uzakta kaliyor duvara. Tercih meselesi.

-- sonuncu olarak da sorusu olan özelden değil buradan sorarsa en azından herkes öğrenmiş olur.

Hepinize hayırlı olsun.

Not: Bunlarin hepsi benim şahsi fikrim ve yorumumdur. Sadece bir son kullanıcı olarak işin bencesini yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEPHlSTO -- 22 Ağustos 2017; 15:29:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ok05

Bu arada dün geceki gibi yani 2 gün önce 3700 den önce 3300 e oradan dün akşam 2970e indirim olması da ilginç di.

Bende 3300 e almaya karar vermiştim bu indirim bu modele özeldi. Ancak dün tüm 2000 tl üzeri tv lere hemen vatan hem teknosa ekstra %10 indirim yaptı. Burada ki sürpriz zaten indirim olmuş bir markanın modeline ekstra indirim uygulanması ilginç oldu. Bundan daha ucuz sadece vestel vardı ve aslında dün sabah ekstra indirim ile nerede ise teknosadan 55un 8300 ü 2250 ye alıp kırılırsa, kırılır diyecektim ki, ne oldu ise mağazadan çıktım. Akşamı da komşumun indirimin mesajı internet sitesine bakmaya ve anında almaya bizi yönlendirdi.

Yani bazen sadece kaderimiz bizi bağlıyor.

Ben dün tv alamasaydım kurban bayramı yapılabilecek ekstra indirimler de alabilirdim. Bence senin içinde son değişim çabalama günleri bayram günleri olur. Takibi bırakma, bulunca da düşünme.

İnşallah bizde gelenleri beğenir ve bu dert den kurtuluruz.

Bu arada sayın, Hedhehog24 fotoğrafda ben hatayı göremedim, birazdaha belirgin çekebilirmisiniz? Forumlarda ekran ile led arasına toz girmesinden bahsedilmişti, bu olabilir belki, servis temizleyebiliyor denmişti. Sorun bu ise servis halleder, tv gelince bende tozu önleyecek önlem bakacağım. Bizim 6581 modeli özünde 6501 modelinin süslü versiyonu. Dolayısı ile 6501 modeli ile ilgili foruma da foto ekleyebilirsiniz.

Sn. ok05 , fotoğraftan dediğiniz gibi net anlaşılmıyor. Yeni bir fotoğraf ve video sunmaya çalışacağım.Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MEPHlSTO

Beyler genel bilgi olarak yazayım, soran arkadaşlar oluyor.

-- Birincisi panelin banding testini her tvde ayrı ayrı yapmaya gerek yok.
    Panelinizde ekstra bir bozukluk yoksa banding testi gayet başarılı.
    Bu testin sonucunu degerlendirebilmek için oturup sadece test yapmanız ise yaramaz.
    Ben testi pus6581, mu7xxx serisi ve xe8xxx serisi tvler birlikte iken yaptım. En iyisi bence budur.

-- ikincisi cloud test için düz siyah, düz beyaz ve düz gri ekranlarda gözlemlemeniz yeterli. Kutudan çıktığında sorun varsa anında iade edin. Toz falan olayını geçin. Toz işi varsa bile pratikte bir süre kullanmanız gerekir. Kutusunda tozlanan alete benim evde açıkta çamur girer.

-- üçüncüsü en iyi tv bu mu sorusu. Değil tabiki, varsa 8000 bütçen, kral aletler var. Sadece bu tv bu fiyata kaçırılmaz derim.

-- Dördüncüsü askı aparatı bence mantıklı. doğru mesafede kurulunca ambilight tadından yenmez. Ayaklari kullanirsaniz, tv bir miktar daha uzakta kaliyor duvara. Tercih meselesi.

-- sonuncu olarak da sorusu olan özelden değil buradan sorarsa en azından herkes öğrenmiş olur.

Hepinize hayırlı olsun.

Not: Bunlarin hepsi benim şahsi fikrim ve yorumumdur. Sadece bir son kullanıcı olarak işin bencesini yazdım.

Acaba hareketli askıya ihtiyac varmı?Amblight için, TV mesafesini duvardan açmak mı gerekiyor. ?

• MEPHlSTO M kullanıcısına yanıt
    Arkadaş güzel özetlemiş, banging den korkuyordum, anlayan birinin memnun olmasına sevindim. Bu paraya bence de en iyisi bu, hatta 3300 e de en iyi si buydu.

• cafex C kullanıcısına yanıt
    Amblight ı daha önce 3 yıl kullanmış birisi olarak şahsi fikrim şudur. Işığın tüm duvara yayılabilmesi için tv ile duvar arasında mesafe olmalıdır. Yani amblight sız bir tv yi duvara sıfır montaj makbul iken, amblight tv de duvar ile mesafe en 15-30 cm olmalıdır. 6581 de amblight ayarlarına bakmadım ancak pfl7008 de menüden amblight ışık şiddetini %90 oranında açıyordum ve tv duvara 30 cm mesafede idi. Kısaca en güzel tv duvara uzak ken oluyor, bu durumda ışık şiddetini artırmak lazım, eğer imkan yokda duvara yakın yapmışsanız daha az yüzeye yansıyacağı için ışık şiddetini zevkinize göre kısacaksınız. Tv yi duvara moontajlamadan ayakları takıp yakınlık, uzaklık ayarını ve buna bağlı ışık şiddetini kendinize göre yapın derim. ( bu arada tv yi devirmeyin) Beğendiğiniz mesafeye göre askı aparatı alın ve onu montajlayın.

Burada amblight lazer gösterisi var. Tadını çıkarın.https://m.youtube.com/watch?v=SjZDBxgUgeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ok05 -- 22 Ağustos 2017; 16:36:14 >

• ok05 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşa katılıyorum.

Hareketli aski aparatı ekstra ise yararmı bilmiyorum.

Sadece sizin için en uygun mesafeyi ayarlayıp kurdurmaniz yeterli.

Ben hdmi kablolarını tvnin arkasındaki girişlerden taktirip askıya sonra taktirdim.

Yandaki girişleri usb vs. kullanabilmek için elinizi oraya sokabilecek mesafe biraktirdiginizda zaten ambilight için de yeterli oluyor kanaatindeyim.

Ölçüp biçmedim, göz hesabı yaptım memnunum.

• 2900 küsür bu tv için çok uygunmuş. 49 MU7400- 55Pus6581 arasında kaldım. Bür türlü karar veremiyorum. Tv tekrardan 3600 olmuş bu arada
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.