DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI.
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
1.565
Cevap
42
Favori
90.973
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> TV Tavsiyeleri >> PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      Herkese Merhaba,

Bugün sizlere Televizyonda ufak bir hız artışı, daha doğrusu grafiksel olarak bir performans kazandıran "Animasyonları kapatmayı" göstereceğim.

Öncelikle Google Play'den "Developer Tools" uygulamasını TV'ye yüklüyoruz.

Uygulamayı açıp "Developer Options"a giriyoruz.

Açılan sayfadan "Çizim"e giriyoruz

Girdiğimiz menünün içinde, aşağıda bulunan Animasyon seçeneklerini kapalı yapıyoruz. Belki bunu daha önce android kullanan kullanıcılar bilir. Telefondaki animasyon geçişlerini kapatmak için kullanırdık. Aynı yöntem, aynı performansı TV'de de sergiliyor.

NOT: Yaptığınız işlemlerden sonra, Animasyon seçeneklerinin olduğu yere tekrar girerseniz, animasyon seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz. Bu sizin kafanızı karıştırmasın, yaptığınız ayarlar başarıyla kaydedilmiştir. Nedenini bilmediğim bir şekilde orası açık görünüyor ama aslında kapalı.

Konuyla ilgili Blog Sayfam;https://atifzafrak.blogspot.com.tr/2017/07/philips-55pus7181-android-tv-animasyon.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atif Zafrak -- 24 Temmuz 2017; 9:59:15 >

Foto�raflar�ma buradan ula�abilirsiniz
    • Yüzbaşı
      257 Mesaj
      20 Temmuz 2017 16:33:23
      Arkadaşlar dün yeni güncellemeyi kurdum kısa süre test edebildim hızda baya artış oldu sanki altyazıdada bikaç deneme yaptım hiçbir sorun yaşamadım.Güncellemeyi kurmanızı tavsiye ederim.

• Onbaşı
      25 Mesaj
      21 Temmuz 2017 13:15:32
      Arkadaşlar merhaba, 49pus7101 modeli sahibiyim,

HDMI 2 de PS4, HDMI 1 DE Uydu alıcı, hdmi 3 te de laptop bağlı ancak bunların geçişlerini istediğim zaman yapamıyorum ya sinyal yok diyor ya geçmiyor, diğer her türlü kombinasyonu denedim çözüm bulan var mı başka bir ayar mı var,
      |
      |

• Teğmen
      120 Mesaj
      22 Temmuz 2017 15:22:33

Hocam teşekkürler tavsiyeniz için,

Uygulamayı indirip ve animasyon ölçeklerini kapalı konuma getirdim fakat kaydetmiyor.

Uygulama ana ekranına döndüğümde tekrar 1x olarak geliyor animasyon.

Nasıl kaydedeceğiz acaba?
      |
      |
      Atif Zafrak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 22 Temmuz 2017 17:19:41

Merhaba,

Açıklamaya yazmayı unuttum. siz ayarlara girdiğinizde orada 1x olarak görüyorsunuz.

Ama gerçekte animasyon ölçeği kapalı konuma gelmis oluyor.

Uygulamaların olduğu ekrana geldiğiniz de eskisi gibi açılmadığını fark etmiş olmalısınız.

Çalışıp çalışmadığını görmek için animasyon süresini çoğaltın ve menüye girin yavaş açıldığını fark edeceksiniz.

Kısacası kapalı konuma getirdikten sonra orada tekrar 1x yazdığına aldırış etmeyin.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |
      aekaya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      203 Mesaj
      23 Temmuz 2017 15:32:45
      Arkadaslar bende ambilight arayisindayim 49 yada 55 inc modellerinden sormak istedigim mesela 6000 7000 seri arasi daki fark nedir yada 55pus7502 55pus7002 55pus7101 gibi farkli kodu olanlarin aralarindaki fark nedir ozelliklerine baktigimda aynı gibi gozukuyor

3000tl civarı birsey arıyorum bende onerebileceginiz model ne olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      73 Mesaj
      24 Temmuz 2017 08:45:37
      quote:

Orijinalden alıntı: Redzepi

Arkadaslar bende ambilight arayisindayim 49 yada 55 inc modellerinden sormak istedigim mesela 6000 7000 seri arasi daki fark nedir yada 55pus7502 55pus7002 55pus7101 gibi farkli kodu olanlarin aralarindaki fark nedir ozelliklerine baktigimda aynı gibi gozukuyor

3000tl civarı birsey arıyorum bende onerebileceginiz model ne olurdu

Üç televizyonda iyidir. Ama söylediğiniz bütçeyle almanız mümkün değil. Ben 1 ay önce 49pus7101'i 3500'e aldım. Zaten 7101 modeli piyasadan çekilmek üzere.7101 2016 serisi. 7002 ve 7502 2017 serisi. Fakat burada ince bir nokta var.
      7002 aslında 7 serisi bir model değil. Tamamen satış stratejisi. Yanlış hatırlamıyorsam gerçek model adı 6482 ydi. Üst seviye göstermek istemişler. Diğer markalarda yapıyor bunu. 7502 modeli ise kağıt üzerinde baya iyi bir cihaz, ama herhangi bir yorum ve incelemesini malesef izlemedim.
      Size tavsiyem 6 serisi bir tv ye bakın. Söylediğiniz bütçeyle anca o olur. Yada bütçeyi artırın.

HTC ONE M9, PHILIPS 49PUS7101, NVIDIA SHIELD TV 16GB, PIONEER VSX-1131, BOWERS WILKINS VM1 - INDIANA LINE BASSO 850
    • Teğmen
      203 Mesaj
      24 Temmuz 2017 09:20:08

Hocam cevap icin tesekkurler butceyi arttirabilirim ama farka degermi sizce 6 ile 7 serisi arasindaki sadece uretim yılı farkı mı var yoksa ozellik acisindanda gelisme oluyormu? Birde 2 li ve 3 lü ambilight ozelligi var yeni serilerin helsi 3lu mu oluyor?

|
      |
      pesimistec kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      73 Mesaj
      25 Temmuz 2017 13:07:54

6-7 serisi olması yıla göre değişmiyor. Onlar sabit. Yalnızca 7101 değilde 7202 diyor modele. O firmanın ürünü konumlandırdığı kategori aralığı oluyor. 6 ile 7 arasında illaki fark olacaktır. Özellik olarak sınıf farkı vardır. Diğer donanımsal farklılıkları üretici hiçbir zaman paylaşmaz. 2016 da 6 serisinin üst grubunda 3 taraflı ambilight kullandı mesela. Daha önceki yıllarda yoktu. Eski tarihlerde 7 serisinde ambilight yoktu. Şimdi 8-9 serilerinde falan ambilux diye ayrı bir teknoloji kullanmaya başladı. Yani bu böyle uzar gider. Eğer illa 55 inç, üçlü ambilight istiyorsanız bütçenize göre 7101 yada 7502 yi tercih edebilirsiniz.
      |
      |
      Redzepi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HTC ONE M9, PHILIPS 49PUS7101, NVIDIA SHIELD TV 16GB, PIONEER VSX-1131, BOWERS WILKINS VM1 - INDIANA LINE BASSO 850
    • Yüzbaşı
      528 Mesaj
      26 Temmuz 2017 09:51:55
      quote:

Orijinalden alıntı: Redzepi

Hocam cevap icin tesekkurler butceyi arttirabilirim ama farka degermi sizce 6 ile 7 serisi arasindaki sadece uretim yılı farkı mı var yoksa ozellik acisindanda gelisme oluyormu? Birde 2 li ve 3 lü ambilight ozelligi var yeni serilerin helsi 3lu mu oluyor?

2016 model Ambilight 3 taraflı TV ler..

6000 SERISI
      PUS6551
      PUS6561
      PUS6581

7000 SERISI
      PUS7101

ASUS K55VJ | i7 3630QM 6MB Cache 2.4 GHZ | NVIDIA GT635M 2 GB 128 BIT | 8 GB 1600MHZ RAM || SAMSUNG 850 EVO 250 GB SSD || CREATIVE SBS A250 2 1 SPEAKER || SAMSUNG 16GB MICRO SD EVO CLASS10 || SAMSUNG A7 2017 || PHILIPS 49PUS6561 || HYUNDAI ACCENT BLUE 2014 DIESEL
    • 26 Temmuz 2017 12:53:53
      quote:

Orijinalden alıntı: bytrojan29

Alıntıları Göster

2016 model Ambilight 3 taraflı TV ler..

6000 SERISI
      PUS6551
      PUS6561
      PUS6581

7000 SERISI
      PUS7101

+ 7181
      |
      |

• Yarbay
      4139 Mesaj
      01 Ağustos 2017 20:56:14

Philips tv alanlar ambilight için alıyor bende o yüzden aldım 2 taraflı kimseye önermem 3 taraflı ideal

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      bytrojan29 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Psn : MustafaTR
    • Yüzbaşı
      528 Mesaj
      01 Ağustos 2017 22:05:09
      quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Philips tv alanlar ambilight için alıyor bende o yüzden aldım 2 taraflı kimseye önermem 3 taraflı ideal

bende ambilight için aldım. eğer philipsdeki sorun sony dede varsa evlenirsem yine philips alıcam
      |
      |

ASUS K55VJ | i7 3630QM 6MB Cache 2.4 GHZ | NVIDIA GT635M 2 GB 128 BIT | 8 GB 1600MHZ RAM || SAMSUNG 850 EVO 250 GB SSD || CREATIVE SBS A250 2 1 SPEAKER || SAMSUNG 16GB MICRO SD EVO CLASS10 || SAMSUNG A7 2017 || PHILIPS 49PUS6561 || HYUNDAI ACCENT BLUE 2014 DIESEL
    • Onbaşı
      26 Mesaj
      01 Ağustos 2017 22:14:13
      Merhaba

49pus7101 kullanıcısıyın ve tv den cok memnunum fakat telefon ekran aktarımını bir türlü yapamadım.

Tel iphone6s

İphoneyi androide nasıl ekran görüntüsü aktara bilirim birde philips in tel kumanda uygulamasını indiriyorum tepki vermiyor hangi uygulamayla tel kumanda kullanabilirim

Yoksul
    • 02 Ağustos 2017 10:13:05
      quote:

Orijinalden alıntı: kazanova7488

Merhaba

49pus7101 kullanıcısıyın ve tv den cok memnunum fakat telefon ekran aktarımını bir türlü yapamadım.

Tel iphone6s

İphoneyi androide nasıl ekran görüntüsü aktara bilirim birde philips in tel kumanda uygulamasını indiriyorum tepki vermiyor hangi uygulamayla tel kumanda kullanabilirim

Philips'in Buradaki uygulamasını indirip telefonuna kurduktan sonra, her iki cihazı da aynı ağa bağlıyorsun. Uygulamayı açıp, Ağ ortamında TV nizi bulmasını bekliyorsunuz. Ekrana TV niz çıkacaktır yada uygulamanın sol alt köşesine kumanda simgesi gelecektir. Oraya basarsanız kumandanın fonksiyonlarının olduğu menü açılacaktır.

Diğer sorunuz ise, iPhone'da denemedim ama akşam eşimin telefonundan deneyeceğim. Onun dışında android'de Google Home uygulamasını indirerek ekranı tv nize yansıtabilirsiniz. Siz yinede Buradaki uygulamayı telefonunuza kurarak görüntü aktarmayı deneyin. Bunların dışında iPhone'dan youtube uygulaması ile zaten görüntü aktarabiliyorsunuz TV nize, bunu bildiğinizi varsayarak detaya girmiyorum.
      |
      |

• Teğmen
      203 Mesaj
      03 Ağustos 2017 01:27:44
      arkadaşlar vatanda 55pus6581 3299 düşmüş sizce nasıl fiyatı? 49pus7101 de 3499

• Onbaşı
      26 Mesaj
      03 Ağustos 2017 10:55:32

Ayrıntılı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

Home uygulamasını indirdim işe yaramadı. Youtubeyi fecbok videolarını aktarabiliyorum ki onlarada gerek yok zaten tv kendi uygulaması var. Benim sıkıntım her film sitesini tv den acamamam bu yüzden telden filmi acıp aktarmak istiyorum ki ugraş olmasın ama iphone buna cok engel :(

Kumanda uygulaması ip adresi istiyor giriyorum code istiyor onun ne oldugunu cözemedim

|
      |
      Redzepi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yoksul
    • 03 Ağustos 2017 16:20:04

quote:

Orijinalden alıntı: kazanova7488

Ayrıntılı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

Home uygulamasını indirdim işe yaramadı. Youtubeyi fecbok videolarını aktarabiliyorum ki onlarada gerek yok zaten tv kendi uygulaması var. Benim sıkıntım her film sitesini tv den acamamam bu yüzden telden filmi acıp aktarmak istiyorum ki ugraş olmasın ama iphone buna cok engel :(

Kumanda uygulaması ip adresi istiyor giriyorum code istiyor onun ne oldugunu cözemedim

Merhaba,

Code istiyor dediğiniz, o sırada TV nizin ekranının sağ alt köşesinde bir code belirecek. O code'u uygulamaya girmeniz gerekiyor.

Bunun dışında, Google Chrome uygulaması ile açtığınız bir filmi TV ye aktarma yöntemini denediniz mi? Bir önceki sayfada anlatmıştım, linkini aşağıda veriyorum
      https://atifzafrak.blogspot.com.tr/2017/08/chromedan-android-tvye-film-aktarma.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atif Zafrak -- 4 Ağustos 2017; 8:44:55 >
      |
      |
      Bahsedilenler: kazanova7488

• Onbaşı
      37 Mesaj
      03 Ağustos 2017 21:10:25

Ben android te miracast diye bir uygulama var o şekilde gerçekleştiriyorum belki işinize yarar .
      |
      |
      kazanova7488 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 04 Ağustos 2017 08:44:21
      quote:

Orijinalden alıntı: civilianie

Ben android te miracast diye bir uygulama var o şekilde gerçekleştiriyorum belki işinize yarar .

Android'de görüntüyü aktarmakta hiçbir problem yok. Görüntüyü her türlü ekrana yansıtabilirsiniz.
      Arkadaş iPhone kullandığı için sıkıntıyı orada yaşıyor.
      |
      |

Reklamlar
SEO
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,593
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.