Şimdi Ara

PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI. (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
37
Favori
121.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok teşekkür ederim link için philips.com.tr de yoktu
  • Gelen güncelleme ile, televizyonda ciddi bir performans artışı var.
    Philips Televizyonlarına Yazılım konusunda desteğini esirgemiyor.
  • Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    Görsellerde,menülerde herhangi bir değişiklik olmuşmu.?Mesesela youtube uygulaması çok kötü olmuştu son güncellemeyle onda bir değişiklik varmı.? Kısmetse bu akşam bende yükleyeceğim.
  • mysterio7 kullanıcısına yanıt
    Hayır onda bir değişiklik yok. O tamamen YouTube un kendi uygulaması ile alakalı maalesef.

Değişen yerler bazı ayarlar kısmı. Mesela uygulamaları yönet kısmı değişmiş daha güzel (bence).

Bir yer daha değişmişti ama hatırlayamadım şimdi. Hatırlar isem editlerim mesajı:))
  • ACİL

Tv'yi flash ortamında güncellemek için "upgrades" klasörü oluşturup ilgili en güncel olan güncelleme dosyasını zipten cıkarıp klasörün içine attım ve kapalı tvye flash belleği taktım.
    Tv'yi açtığımda cihaz flashı tanıdı ve biraz bekledikten sonra yazılım güncelleştirmeyi başlat dedi.
    Başlata bastım ve android işareti çıktı ve depo dolmaya başladı.
    Bu işlem bitti ancak cihaz yaklaşık 4 saattir karanlık halde (arkada amblight beyaz renkli) bekliyor, kırmızı kumanda ışığı yanıp sönüyor.
    Tepki vermiyor
    Acaba bu rutin bir durum mudur?
    Umarım tv hapı yutmamıştır
    Bilen arkadaşlar ne derler?
  • NeshTher N kullanıcısına yanıt
    Kardeş flashtan güncelleme işlemini yaptım lakin cihaz karanlık ekran olarak öylece kaldı, sadece kırmızı kumanda ışıgı yanıp sönüyor. Yaklaşık 4 saattir bu halde bekliyor tv
  • https://youtu.be/Moh6r0hblrU

Cihazın son durumunu gösterir kısa video
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolsweetboy

Kardeş flashtan güncelleme işlemini yaptım lakin cihaz karanlık ekran olarak öylece kaldı, sadece kırmızı kumanda ışıgı yanıp sönüyor. Yaklaşık 4 saattir bu halde bekliyor tv

TV fişini çek tak.
  • Yaptım hatta yarım saat fişi çekip bekledim, sonrasında fişe takınca tv elektriği alınca otomatik açıldı, sürekli karanlık ekranda ama 1 dk da bir tekrar açılıp kapanıyor, bıraksan sabaha kadar kapanıp açılacak
  • Bu kadar basit bir güncelleme nasıl olur da hiç bir aşamada yanlış bir şey yapılmamasına rağmen bu kadar sıkıntı çıkartır anlamış değilim, tv'de manuel müdahale edebileceğim bir tuş da yok, en fazla kumandadan kapatma tuşuna basıyorum, cihaz kapanıyor, yarım saniye sonra yeniden açılıyor otomatik
  • Arkadaşım şimdi nerden bulduğumu hatırlamıyorum bi tuş kombinasyonuyla recovery menüsü geliyor burada sistemi sildikten sonra sıfır kurulum yapman gerekiyor. Bende de olmuştu kitkattan marshmallow a geçerken sistem ayarlarını kurcalamıştım ve uyumsuz uygulamalar yüzünden güncelleme sonrası android yazısı ekranda kalıyor tv resetliyordu. İnternette eski yazılımı kurun demişlerdi eski yazılımı bulamayınca servisi biraz sıkıştırıp (şikayetvar sayesinde) aynı gün içinde eve getirttirmiş ve recovery menüsünden eski sürümü kurdurmuştum. Servis 5 günden önce gelmiyor ve götürmemiz lazım diye tutturuyor. Ben ısrar edince eski yazılımı getirdiler evde halletmiştim. Önce senin recovery menüsünü bulman lazım hatırlarsam veya bulursam yazarım.
    Çok iyi olur arkadaşım, servis beni çok mağdur eder
  • coolsweetboy C kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar yazmış birinden biriydi galiba tam hatırlamıyorum. bi dene istersen ben girip aynı güncel yazılımı yüklemeye çalıştığımda aynı hatayı almaya devam ediyordum. bi önceki yazılımı geri yükleyince düzelmişti. yani marshmallow yazılımını bulman lazım önce ama sitelerinde olmayabilir. serviste bulunur ama onlara iyice anlatman lazım çünkü anlamıyorlar ve gelmiyorlar.

önce ilkini dene
    --------------------------------
    Tv'nin fişini çekin. Tv'nin arkasındaki tuşu aşağı basılı tutarak tv'nin fişini takın. Elinizi recovery ekranı gelene kadar çekmeyin. Sonra kumandayla apply upgrade... içine girin. yüklenecek dosyayı seçin
    ------------------------------
    usb ye son yazılımı yükleyin. TV kapalı iken usb yi TV ye takın. TV nin sol ayağının arkasında açma düğmesi var (joystick şeklinde) o tşa basın ve aşağı doğru indirip basılı tutun , kurtarma menüsü gelecek. oradan yazılımı yenin kurabilirsiniz.

bu işlemde favori kanallarınız ve ayarlarınız da silinebilir!!! bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeshTher -- 20 Ekim 2017; 9:43:16 >

Hocam ilgline alakana çok teşekkür ederim, 2 yöntemi de denedim, başta anlattığım gibi cihaz philips logosunda kalıp sürekli 40 sn arayla resetliyor kendisini, anlaşılan bu yöntemler işe yaramayacak şekilde gitmiş cihaz, servis pazartesi almaya gelecek evden, inşallah sağsalim geri gelir kısa sürede
  • quote:

Hocam ilgline alakana çok teşekkür ederim, 2 yöntemi de denedim, başta anlattığım gibi cihaz philips logosunda kalıp sürekli 40 sn arayla resetliyor kendisini, anlaşılan bu yöntemler işe yaramayacak şekilde gitmiş cihaz, servis pazartesi almaya gelecek evden, inşallah sağsalim geri gelir kısa sürede

https://www.youtube.com/watch?v=LvKVaHA89ug bunu gibi mi :)

aynı sorun bende yaşamıştım. :)
  • Sorunumuz birebir aynı arkadaşım.
    Philips'in sitesindeki 10.10.2017 tarihli en son güncelleme dosyasını yükleyince aynı böyle oldu
    Cihaz şuan serviste, bakalım yarın teslim ederler diye umuyorum
  • quote:

Sorunumuz birebir aynı arkadaşım.
    Philips'in sitesindeki 10.10.2017 tarihli en son güncelleme dosyasını yükleyince aynı böyle oldu
    Cihaz şuan serviste, bakalım yarın teslim ederler diye umuyorum

Anakart arızalı diyecek buna :)
    kardeş usb den güncelleme çok riskli durum. keşke internet seçseydinde kendisi güncelleme yapsa.
    pazartesi servis gidiyo cuma getiriyo. ankaradaki servis böyle..

servis gelince. iyice kontrol et

EKRANDA IZ VAR MI ? BANDINGDEN BAHSETMIYORUM. BU SORUN ZATEN LED TV NIN KRONIK SORUNUDUR.
    AMBILIGHT IŞIKLARINI KONTROL ET
    TV KENDİN AÇ KENDİN KAPAT.
    YAZILIM SURUMUNU KONTROL ET.
    TV YI YENIDEN KUR.

BEN EVLENEYİM İLK İŞİM PHILIPS OLED TV almak :) OLED TV yi çok seviyorum.

• Beyler bi sorum olacak sizlere. Ben internetimi binada ki 3 kat la ortak kullaniyorum. Benim tv surekli internete bagli. Diger kattakilerle ortak agda oldugumuz icin benim tv me ekran yansitabiliyorlar youtube den yansitma yapiyorlar. Tabi buda rahatsizlik veriyor. Bunu nasil engelleyebilirim. Bu tv ye sifre koyma gibi bi sansimiz yok mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeshTher

Sağlıklı güncelleme için kablolu bağlantı kullanın imkansız ise güncelleme dosyasını sitesinden indirip yerelden (usb) den kurun wifi illaki kesiliyor ilk aldığımda krizlere girmiştim.

Bu arada puffin tv browser uygulaması mükemmel olmuş anca farkettim neredeyse 5 aydır yayında uygulama ama tvdeki store da yok internetten indirip dosya yöneticisinden kurun flash içerikleri bile sıkıntısız çalıştırıyo. Uygulamanın kendisi proxy kullandığı için hiç bir kısıtlamada yok 10 numara tarayıcı

Puffin TV'de elle adres girme olayını nasıl yapabiliyoruz hocam? Bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahin0.

Beyler bi sorum olacak sizlere. Ben internetimi binada ki 3 kat la ortak kullaniyorum. Benim tv surekli internete bagli. Diger kattakilerle ortak agda oldugumuz icin benim tv me ekran yansitabiliyorlar youtube den yansitma yapiyorlar. Tabi buda rahatsizlik veriyor. Bunu nasil engelleyebilirim. Bu tv ye sifre koyma gibi bi sansimiz yok mu

Aynı durumdan bende müzdaribim valla gece herke uyurken falan full sesde televizyon açılıyor hepimiz yataktan fırlıyoruz,bir bilen yardımcı olursa süper olur.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.