Şimdi Ara

PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI. (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
37
Favori
121.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi akşamlar.

Kısa bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Herhangi bir film sitesine giriyoruz ve filmi başlatıyoruz. (Not: Aşağıdaki simge oynatılan player da çıkmaz ise, filmin yüklendiği başka alternatif playerlar deneyin)
    Film oynamaya başladığı zamanda ekrana bir kere dokunuyoruz ve simge aktif oluyor.

Çıkan simgeye tıklıyoruz ve bize nerede yayınlamak istediğimizi soruyor. Televizyon ve Telefon aynı ağda olduğu sürece birbirlerini göreceklerdir

Televizyonu seçiyoruz ve TV ekranında yayınlanmasını bekliyoruz. Bir süre sonra TV de oynamaya başlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atif Zafrak -- 28 Mayıs 2017; 1:22:6 >

• Herkese merhaba. Hdmi-1 de ps bagli. Hdmi-2 de digiturk dekoderi. Hdmi 1 ve 2 arasindaki gecislerde uzun bir sure sinyal yok diyor. Ekran cok gec geliyor ya da hic gelmiyo. Tv yi kapatiyorum aciyorum biseyler yaparak ekrana getiriyorum. Son guncellemeyi de yaptim. Problemin ne oldugunu bilen var midir? Ne yapmam lazim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoonur

Herkese merhaba. Hdmi-1 de ps bagli. Hdmi-2 de digiturk dekoderi. Hdmi 1 ve 2 arasindaki gecislerde uzun bir sure sinyal yok diyor. Ekran cok gec geliyor ya da hic gelmiyo. Tv yi kapatiyorum aciyorum biseyler yaparak ekrana getiriyorum. Son guncellemeyi de yaptim. Problemin ne oldugunu bilen var midir? Ne yapmam lazim?

Aynı durum tüm 7101'ler icin geçerli yavaş bir mekanizması var malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: xbox2

quote:

Herkese merhaba. Hdmi-1 de ps bagli. Hdmi-2 de digiturk dekoderi. Hdmi 1 ve 2 arasindaki gecislerde uzun bir sure sinyal yok diyor. Ekran cok gec geliyor ya da hic gelmiyo. Tv yi kapatiyorum aciyorum biseyler yaparak ekrana getiriyorum. Son guncellemeyi de yaptim. Problemin ne oldugunu bilen var midir? Ne yapmam lazim?

Aynı durum tüm 7101'ler icin geçerli yavaş bir mekanizması var malesef.

Benim tv 65pus7101 . Yani bu kronik bir problem ise dert etmem fakat tv de bir sikinti var ise okadar para verdik. Garanti kapsaminda servisi mi cagirsam ?

• Pus7101 kaç tb ye kadar destekliyor? 4 tb hdd destekler mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

çok teşekkür ederim zahmet verdim
  • arkadaşlar tv'deki dahili oynatıcı ile altyazı boyutunu büyütebiliyor muyuz? altyazı süresiyle oynayabiliyor muyuz?

vlc bu işleri yapıyor da takılma oluyor, sağlıklı bir şekilde oynatmıyor videoyuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgonen

arkadaşlar tv'deki dahili oynatıcı ile altyazı boyutunu büyütebiliyor muyuz? altyazı süresiyle oynayabiliyor muyuz?

vlc bu işleri yapıyor da takılma oluyor, sağlıklı bir şekilde oynatmıyor videoyuyu.

Maalesef bu söyledikleriniz olmuyor diye biliyorum. Ben bakmıştım seçeneklere öyle bir şey yoktu.
  • PS4 pro bağlantısı yapan, tecrübe eden var mı ? Ben yeni aldım 4k ve HDR ilgili sorularım olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustul -- 10 Haziran 2017; 4:34:28 >
  • Bugün hallettim... ps4'ü hdmi2 girişine taktım oldu. hdmi3-arc ve hdmi4-mhl girişlerinde olmadı. Şuan 4k ve hdr'yi destekliyor. Bu arada 80 tl'ye hdmi 2.0 kabloda almış oldum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustul

Bugün hallettim... ps4'ü hdmi2 girişine taktım oldu. hdmi3-arc ve hdmi4-mhl girişlerinde olmadı. Şuan 4k ve hdr'yi destekliyor. Bu arada 80 tl'ye hdmi 2.0 kabloda almış oldum...

Nerden hangi markayı tercih ettiniz kablo için hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Sizce kullanıcısı olduğunuz 49pus7101 mi yoksa LG'nin 49uh850v modeli mi?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
  • iyi günler.

altyazı türkçe karakter sorununu nasıl hallettiniz çözüm için yardımcı olur musunuz?

ben utf-8 çözümünü denedim. ayarları değiştirip tvyi kapatıp açtım ama değişen bir şey olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuseyinAk

iyi günler.

altyazı türkçe karakter sorununu nasıl hallettiniz çözüm için yardımcı olur musunuz?

ben utf-8 çözümünü denedim. ayarları değiştirip tvyi kapatıp açtım ama değişen bir şey olmadı.

Aynı sorunun Çözümünü merak etmekteyim bulabildiniz mi 1 yıl bekledik diziyi altyazıda türkçe karakter sorunu var
  • Yeni güncelleme gelmiş arkadaşlar buyrun... Altyazı hatalarından şikayetçi olan arkadaşlar kurup denesin altyazı ie ilgilide düzeltme olduğu yazıyor içeriğinde.

Yazılım geçmişi - MTK U + serisi

QM163E_U_0.10.77.2 - Tarih: 2017/07/12

- Yeni otomatik yükseltme özelliği
    - Setlerin Philips önyükleme logosunda tıkılıp durmasını önlemek için düzeltme
    - Ambilight Hue için Geliştirmeler
    - Kararlılıktaki iyileştirmeler
    - Medya uygulamasındaki altyazılardaki iyileştirmeler ve belirli .srt altyazı dosyalarında sabit yeniden başlatma gerçekleşiyor.
    - NTV için frekans değişimi
    - Yayın izlerken kısa metin flaş görüntülenmesi düzeltildi
    - Güncellenmiş kanal logoları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mysterio7 -- 18 Temmuz 2017; 10:42:20 >
  • arkadaşlar

Tv almam laım yazlığa büyük Tv istiyorum ve de 4000 TL civarını geçmesin istiyorum..

Philips 65 pus 6121
    LG 60 h605v
    Samsung KU7000

Bu modelleri buldum. Bu 15. Tv alışım olduğu için 1 ay forumlarda vakit harcamak istemiyorum. Genelde samsung bütün öelliklerde ortalama performans verdiği ve sıkıntılı özelliği bulunmadığı için tercih ettim hep. LG ve philips hiç almadım.

Ambilight çok hoşuma gider ama philips biraz son yıllarda soğuk olduğum marka. Sanki yarışta çok geride kalmış gibi geliyor.

Biraz tavsiyeye ihtiyacım var.

HErkese teşekkürler.

Aradığım özellikler temel şeyler, şöyle ki : İyi görüntü, hareketlerde bulanıklık olmasın, canlı renkler, en az 2 hdmi girişi, uydu alıcı (tercihan hızlı), tercihan 100 hz ve smart tv olsun yeterli
  • 55pus7101 kullanıyorum sağa ve sola kayan sahnelerde banding var diğer modellerdede banding sorunu olduğunu biliyorum.Başka bir sorun yaşamadım philipste ama banding çok can sıkıcı birşey bahsettiğin modelde banding yoksa alabilirsin ama banding varsa alma derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yessalih

arkadaşlar

Tv almam laım yazlığa büyük Tv istiyorum ve de 4000 TL civarını geçmesin istiyorum..

Philips 65 pus 6121
    LG 60 h605v
    Samsung KU7000

Bu modelleri buldum. Bu 15. Tv alışım olduğu için 1 ay forumlarda vakit harcamak istemiyorum. Genelde samsung bütün öelliklerde ortalama performans verdiği ve sıkıntılı özelliği bulunmadığı için tercih ettim hep. LG ve philips hiç almadım.

Ambilight çok hoşuma gider ama philips biraz son yıllarda soğuk olduğum marka. Sanki yarışta çok geride kalmış gibi geliyor.

Biraz tavsiyeye ihtiyacım var.

HErkese teşekkürler.

Aradığım özellikler temel şeyler, şöyle ki : İyi görüntü, hareketlerde bulanıklık olmasın, canlı renkler, en az 2 hdmi girişi, uydu alıcı (tercihan hızlı), tercihan 100 hz ve smart tv olsun yeterli

Merhaba,

15.Tv alışım diyorsunuz ama forumlarda 1 ay vakit harcamak istemiyorsunuz. Bunca TV alan birisi olarak bu pazarın içinde neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamış olmanız lazım.
    Buradaki arkadaşlarda bir şeyleri almadan önce araştırıyorlar.

Ambilight hoşuma gidiyor diyorsunuz, o zaman şansınızı bu yönden yana kullanabilirsiniz.
    Daha önce LG ve Philips hiç almadım dediniz, mesela bunları'da deneyebilirsiniz.

Mesela, ben Ambilight özelliğini gerçekten çok sevdiğim için televizyon konusunda şansımı Philips'den yana kullanırdım. Olay tamamen sizin gerçekten nasıl bir şey istediğiniz.
    Siz tam olarka nasıl bir şey istediğinizi belirtmemişsiniz hocam.

• aynı TV'nin 43" olanını almayı düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.