Şimdi Ara

PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI. (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.704
Cevap
37
Favori
121.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki siz ürünü bu kadar kötülerken kaça satmayı düşünüyorsunuz.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3.000 tl ye vereceğim mediamarkt faturasi göstereyim tafih yazihor 4.000 tl... 1 hafta olmadı...

• Eğer bu TV satış özelliklerine uymuyorsa, ya da sorunlu ise çok kolay iade edebilirsiniz. Hatta bir hafta içinde beğenmedim demeniz bile yeterli iade sebebi. Almamazlık edemezler. Tüketici hakem heyetine başvurup iade almalarını sağlayabilirsiniz. 1000 TL ciddi bir rakam neden vazgeçiyorsunuz? Bu durumu anlamak çok zor.

• roberto20 R kullanıcısına yanıt
    Bende zaten var o tv gayet memnunum, ufak tefek sıkıntıları var mı evet var. Ama memnunum motion sorunu haricinde sıkıntım yok onuda kapalı kullanıyor.
    En ucuz tv lerden biri axen mesela şimdi o tv bundan iyi mi ? iade hakkını kullan bence
  • Valla geri iade yalan mediamarkt ta... Tüketici hakları derneği ne bile basvurdum geri iade yokk...mediamarkt müşteri hizmetleri ne bile şikayet ettim... Bana deneyerek aldınız geri iadesi olmaz dedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roberto20 -- 7 Eylül 2016; 0:45:11 >
  • Axen uhd 4k televizyonu varmı... Ben uhd 4k olan tv lerden bahsediyorum...

• Demek ki bizler boşuna tecrübe yapmışız. Bu yaşa kadar hakkımızı arayıp, onlarca ürünü ve hizmeti iade edip paramızı bire bir geri alarak. Bu iade işi uğraştırıcı olsa da, keyif veren tarafları da vardır.

Nedense şu an bu ürüne karşı, haksız karalama yapıldığını düşünmeye başladım. Philips benim için kaliteli ürün çıkaran, satış sonrası desteği ile ortadan kaybolmayan, tüketici bilinci yaratan öncü bir markadır. Bu rekabetçi ortamda hayatta kalması da, bu özelliğini devam ettirmesine bağlıdır.

Model ile ilgili konuşmak gerekirse; Ambilight küçümsenmeye çalışılsa da, hiçte öyle olmadığı kullanıcı deneyimlerinden anlaşılmaktadır. Özelliğin patentli olması, belli ki rakipleri üzmektedir. Çift taraflı klavyeli kumanda smart TV kullanıcıları için, oldukça işlevseldir. Bu iki öne çıkan özellik bile tercih edilmesini sağlayabilir. Burada en önemli kriter 4K formatında kesintisiz çalışması ve ömrü boyunca ışık şiddetini korumasıdır. Güncellemeler ile ciddi mesafe kaydedildiği forumda paylaşılmaktadır. Üzerinde yazılım çalışan her cihazda hata vardır. 1200 sıkma devirli Samsung çamaşır makinam, zaman zaman 1400 devri göstermekte ve bazen sınırının üzerine çıktığını görmek beni mutlu etmektedir.

Gelişmeler göstermektedir ki, 8K TV'lerin önü daha açıktır. 2020'lerde yaygınlaşması beklenmektedir. Bant genişliğinden dolayı, bu kalitede içerik ne kadar üretilir ve yayınlanabilir, şimdiden kestirmek zor. Yayıncılar 4K sistemlere ne kadar yatırım yaparlar, bunu da kestirmek zor. Belki de şu an için en uygun tercih, 1920x1080p ile devam etmektir.

• Philips 55pus6501 tv de ses gitme sorunundan dolayı iade alınmasından sonra, eşimin ambilight diye tutturması sonucu pus7101 aldım :). (Daha iyidir düşüncesi ile)
    55Pus6501 de acaip rahatsız eden vertical banding vardı 7101 de bu sorun yok. direct led - edge led olmalarına bağlıyorum.
    Dün 55pus7101 kuruldu eve gelince hemen baktım. Arkasında hoparlör olmasından dolayı çok daha basslı bir ses bekliyordum (sub olmadığını biliyorum) Maalesef ilk hayal kırıklığı.
    Asıl rahatsız eden sorun beyaz resmen babanemin tvsi gibi görüntüyü boğuyor. Bu beni acaip rahatsız etti.

Sonuç olarak şunları belirteyim.
    6500 serisinden kesinlikle daha iyi, 6561 ve 6501 kullanmış biri olarak kesinlikle buna eminim. vertical banding yok.
    Tpvision panel işini yapamamış bence. Siyahta sorun bulamadım ama beyaz beni öldürüyor.
    sam 48ju6570 im ezer. Bu da tecrübeyle sabit.

Son olarak. Eşinize asla ve asla philips göstermeyin. Ambilight akıllarını alıyor.

• Almayı düşünen varsa ayrıntıları paylaşabilirim. Sormak istediğiniz varsa ben buradayım :)
  • psychicsaw kullanıcısına yanıt
    Ambilight mükemmel bir teknoloji
    Oyunlarda akıl akıyor resmen :) eşiniz bir yerde haklı

Benimde eşim 55 inç demişti 49*aldım keşke 55 alsaydım diyorum şimdi 2.3 mt de bile 49 küçük gelmeye başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Ambilight mükemmel bir teknoloji
    Oyunlarda akıl akıyor resmen :) eşiniz bir yerde haklı

Benimde eşim 55 inç demişti 49*aldım keşke 55 alsaydım diyorum şimdi 2.3 mt de bile 49 küçük gelmeye başladı

Dostum 48 diye gittim 55 aldım gene ufak geldi. 5 metreden tv izliyoruz. Sonunda evden çıkıcam bu yüzden. :) Sende 7101 almışsın beyaz seni rahatsız etmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychicsaw -- 7 Eylül 2016; 11:04:17 >
  • psychicsaw kullanıcısına yanıt
    Gama +2 yaptım beyazlar çok rahatsız etmiyor

Sizin oda baya büyükmüş 5 Mt mesafeye 65 inç bile yetmez :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 7 Eylül 2016; 11:33:57 >
  • Skylined kullanıcısına yanıt
    Eve gidince hemen deneyeceğim.

Evin heryerinden kısmışlar sadece salon koymuşlar sanki. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: psychicsaw

Dün 55pus7101 kuruldu eve gelince hemen baktım. Arkasında hoparlör olmasından dolayı çok daha basslı bir ses bekliyordum (sub olmadığını biliyorum) Maalesef ilk hayal kırıklığı.

Son olarak. Eşinize asla ve asla philips göstermeyin. Ambilight akıllarını alıyor.

- Ses konusunda bazı marka ve modellere göre 55PUS7101 güzel ama arkasındaki hoparlöre rağmen ses sistemi öyle ahım şahım iyi değil. Pazarlama taktiği! Belki diğerlerine göre bir tık ileride ama şampiyon olmaya yetecek kalite değil. Keyfine düşkün birisi hemen anlıyor durumu.
    Bende bunu televizyon eve kurulduktan kısa bir süre sonra anladım ve hemen Pioneer HTP329 set (2+1 olarak kurdum) satın aldım. Haberleri, dizileri vb televizyonun ses sistemi ile, müzikleri ve filmleri ise Pioneer ile izliyorum.

- Kesinlikle haklısın. Benim eşimde Ambilight'a bayılıyor... :)

• Bakın arkadaşlar açık ve net hiç bir tv de ses iyi diyemeyiz. Hepsinde yalan ben tv de ses kullanma taraftarı değilim.

Ha bende ses sistemi var. Öyle ahım şahım değil z906 ama tv ye oranla 10 kat belkide 100 kat daha iyi

Ben isterdim ki tv den ses sistemini de kontrol edelim ama uyumsuz oldu.

• 7101 modeline apk kuruluyormu yada xtream codes ip tv icin destek varmi

• Bence hic bulasmayin 1.2 ghz cok adi ve eski bi islemci var... Fazla bisey yukleme donup kalıyor...

• hazir kanal listesi paylasirsaniz memnun olurum

• Yeni kanal nasıl ekliyoruz yardımcı olabilir misiniz?Ayrıca trt 4k izleyenler nasıl izliyor ne işlrm yaptınız yardımcı olun lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: forever_ozgurr

Yeni kanal nasıl ekliyoruz yardımcı olabilir misiniz?Ayrıca trt 4k izleyenler nasıl izliyor ne işlrm yaptınız yardımcı olun lütfen

hocam bosuna buradan medet umma forum yardimlasmadan cikmis artik bende dun aldim 4 kere birseyler sordum kimse cevap vermedi artik kendimiz bulacagiz ip tv icin uygulama var bilmeyenlere m3u dosyasi ile iptv izleniyor onun haricinde disaridan uygulama yukledim xtream codes ip tv gibi 4k kanallar icinde tarama yaptim ama trt4k yok frekantandir frekans nereye girilecek ona bakacagiz tv nin icinde yardim bolumu var adamlar ne istersen oraya yazmis kolay bulunabiliyor uydu ekleme falan bu arada kanal gecisleri yavas diyenler vardi tamamen asparagas kanal gecis hizi 1sn gayet hizli bazi kanallarda 1.40 oluyor normal uydu alicisi gibi yani 2 saat kadar kurcalayabildim birseyler buldukca buraya yazarim hazir kanal listesi icinde tarama ve listeyi duzgun yapinca link atarim buraya yeni alipta bilmeyenler faydalansin konuda sadece tvyi ovenler ve kotuleyenler tartismis baskada yardim ve yonlendirme yok ne yazikki

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.