Şimdi Ara

PHİLİPS 55 PUS 7101 KULLANICI YORUMLARI. (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.705
Cevap
37
Favori
121.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Skylined

son güncelleme ile bir çok sorun çözüldü ben hiç sıkıntı yaşamıyorum şuanda
    ufak tefek sorunlar olabilir her tv de ki gibi

şuan için en büyük sorunu perfect natural motion da o sorunda çözümsüz kapalı tutmak lazım

natural motıon'ı kapatınca da görüntü akıcılığının bozulduğundan bahsediyorlar. sizin gözleminiz nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakizmr

quote:

Orijinalden alıntı: bodrum

arkadaşlar 6581 ile 7101 arasında ne fark var hangisini tercih etmeliyim. birde 7600 var o biraz daha pahalı onun hakkında ne düşünüyorsunuz.

ben de 1 aydır tv araştırıyorum. okuduklarım kadarıyla yardımcı olayım. 6581 direct led (ki bu tavsiye ediliyor) 7101 edge led. ses konusunda 7101 30w, 6581 20w. 7101 daha zarif bir yapıya sahip. 7101'de wifi mevcut.
    okudukça benim de kafa duman oldu. şu amblight olmasa philips'i listeden silicem
    diğer kafama yatan modeller samsung 55ju7000 ve sony 55xd8505. muhtemelen amblight'ta kar etmeyecek ve bu 2 modelden birinde karar kılıcam.

teşekkür ederim bilgiler için, benim aklımdada lg nin 58uh635v modeli var boyutta benim için önemli olduğu için bu modelide düşünüyorum, bu model hakkında bilginiz varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• burakizmr B kullanıcısına yanıt
    Evet çok dikkat edince fark edilebiliyor. Fakat benim için bir problem teşkil etmiyor hatta hiç rahatsız etmiyor . Çünkü önceki tv m de de 100hz kapalıydı ghosting yapıyordu.
    Ben sorunsuz tv hayalimden ümitsizce vazgeçtim ama söylenenlere göre %100 sorunsuz fhd tv ler varmış. Ama günümüzde fhd tv alınmaz artık şahsi fikrim.
  • master90 kullanıcısına yanıt
    Bende reset sorunu artık olmuyor. Çok ufak tefek sorunlar var. Mesela tv stand by a aldıktan sonra uyumak için abajur niyetine ambilight açmak istediğimde bazen bir kaç saniye kadar cevap vermiyor.

Hatta şimdi test ettim tv stand by a aldıktan hemen sonra 1 er saniye aralıklar ile ambilight a bastım 4. basışta ambilight açtı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 4 Eylül 2016; 16:35:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Bende reset sorunu artık olmuyor. Çok ufak tefek sorunlar var. Mesela tv stand by a aldıktan sonra uyumak için abajur niyetine ambilight açmak istediğimde bazen bir kaç saniye kadar cevap vermiyor.

Hatta şimdi test ettim tv stand by a aldıktan hemen sonra 1 er saniye aralıklar ile ambilight a bastım 4. basışta ambilight açtı.

Sanırım TV'lerde kullanılan işlemci yetenekleri ve hızları, istenilen verimi sağlamaktan uzaklar. Bir de rakiplerden birkaç adım önde olma ve piyasa kapma gerçeği nedeniyle, yeterince testten geçmeyen sistemler piyasaya sürülmekte. Kapalı bir TV'de ışıkların anahtarlanması kolay yapılabilecek bir işlem olmasına rağmen, 4. denemede gerçekleşiyorsa, ve bu hata atlanmışsa yazılım konusunda son derece sıkışıklar demektir.

Eğer TV fonksiyonları gerçek zamanda normal çalışıyorsa, 4K görüntülerinde donma olmuyorsa, akıcı görüntülerde rahatsız edici bozulmalar yaşanmıyorsa, diğer hatalar bir sonraki güncellemede giderilmesi koşuluyla kabul edilebilir. Tabi burada her hata güncelleme ile giderilir diye bir durumda söz konusu değildir. Cevaplanması gereken, üretici firma kaç yıl bu TV'ye güncelleme desteği vermeye devam edecektir? 1-2-3-4 yıl?? Gelecek yılın modelleri ile birlikte güncellemeler son buluyorsa burada tüketiciyi sıkıntılar beklemektedir. Zorunlu güncelleme süresi konusunda bilgisi olan arkadaş var mı?

Teşekkürler.

• Biraz önce bu TV ile ilgili bir e-ticaret sitesinde aşağıdaki mesajı şaşırarak okudum. Doğruluğunu merak ediyorum. Deneyenler teyid edebilirler mi?

"Bu TV'i alalı 2 ay oldu. Bugün 3 tane 4K film test ettim fakat hiç birisini düzgün izleyemedim. PC'de bile (mac pro) takılmadan izleniyor. TV'de ise 20 dakikadan itibaren duruyor, ara ara takılmaları, alt yazı problemlerini hiç saymıyorum bile. Filmlerimin sorunsuz olduğunu garanti ederim. Bunu anlamak için 3 film test ettim. Sonuç hepsinde aynı. Bende 4-5 adet hard disk var, hepsinde denedim sonuç aynı. 1 tanesi 6 TB'lık kablosuz (modem üzerinden ortak bulut sistemi) onda denedim 20 dk. Sonra dondu, filmleri USB 3.0 harddiske attım ve TV'nin USB 3.0 girişine taktım yine yarım saat geçmeden dondu ve 5 dk beklememe rağmen kaldığı yerden devam etmedi. İleri sardırmak zaten imkansız. 2x hızında bile sardırılmıyor. Filmi baştan açtığınızda bile ileri sardırmak mümkün olmuyor. Bu TV 1 dk. süreli şehir tanıtım belgeselleri dışında 4K oynatmıyor. Biz bu TV'de 4K izleyemiyoruz. 3D zaten yok, 4K'da oldukça verimsiz. TV'nin alt yapısı 4K film izlemeye müsait değildir, işlemcisi ve görüntüyü render etme kapasitesi çok düşük. Bilginiz olsun. Ben iade edeceğim çünkü 4K ve renkli paletleri için almıştım."

• philips tüketiciyi amblight ile tavlamaya çalışmış. o da olmasa piyasada tutunamayacaklarmış

• tutasste T kullanıcısına yanıt
    drm etkisi filan olmasın bu? belliki sadece göstermiyor inceliyor... bence tv uydudan 4k için usb ile mkv filan istemiyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutankenshta -- 5 Eylül 2016; 2:11:15 >
  • master90 kullanıcısına yanıt
    Trt 4. Ve hotbird astra uydularında ki 4 yada 5 uhd kanalı izledim. Buna ek olarak deadpool filmini uhd olanını indirdim. Sorun yok donma vs. Yok. Ama bu konu tartışılabilir benim indirdiğim 4k film düşük kapasiteliydi %100 4k çünkü 4k oynatmayan medya alıcı açmadı orada anladım. Lakin şikayeti bırakan kişi film konusunda Prof görünüyor. 50 gb Lik 4k denemedim henüz belli ki onlarda sorun yada şikayeti bırakan kişinin tv yalan olmuş.

Ek not : pc den ums programı ile tv ye yansıttım sorun yoktu.

Tek takılma değilde tepki gecikmesi Google cast ile tv pc ekranını aktarırken mouse kontrolde oluyor o da normal sorun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 5 Eylül 2016; 6:46:36 >
  • burakizmr B kullanıcısına yanıt
    Ambilight mükemmel bir özellik. Oyunlarda mükemmel oluyor oyun modu var. Atıyorum karşında rakip sağdan soldan ateş ediyor ambilight ateşe göre ateş renginde ışık yansıtıyor.input lag zaten çok düşük tv de oyun için ideal tv

• 4K olarak satılan bir TV'nin ister DVB'den, ister USB'den, isterse HDMI'den bu formatın standartını düzgün göstermesi gerekir. Varsa hatası güncelleme ile düzelmiş olması gerekir. Hala bir sorun varsa, o zaman bu ürün ayıplı bir üründür ve ne zaman alınırsa alınsın, koşulsuz iade hakkı doğurur. Philips'in bu kadar ciddi bir hata yapacağını sanmamakla beraber, yine de bir kapıyı açık bırakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: master90

Biraz önce bu TV ile ilgili bir e-ticaret sitesinde aşağıdaki mesajı şaşırarak okudum. Doğruluğunu merak ediyorum. Deneyenler teyid edebilirler mi?

"Bu TV'i alalı 2 ay oldu. Bugün 3 tane 4K film test ettim fakat hiç birisini düzgün izleyemedim. PC'de bile (mac pro) takılmadan izleniyor. TV'de ise 20 dakikadan itibaren duruyor, ara ara takılmaları, alt yazı problemlerini hiç saymıyorum bile. Filmlerimin sorunsuz olduğunu garanti ederim. Bunu anlamak için 3 film test ettim. Sonuç hepsinde aynı. Bende 4-5 adet hard disk var, hepsinde denedim sonuç aynı. 1 tanesi 6 TB'lık kablosuz (modem üzerinden ortak bulut sistemi) onda denedim 20 dk. Sonra dondu, filmleri USB 3.0 harddiske attım ve TV'nin USB 3.0 girişine taktım yine yarım saat geçmeden dondu ve 5 dk beklememe rağmen kaldığı yerden devam etmedi. İleri sardırmak zaten imkansız. 2x hızında bile sardırılmıyor. Filmi baştan açtığınızda bile ileri sardırmak mümkün olmuyor. Bu TV 1 dk. süreli şehir tanıtım belgeselleri dışında 4K oynatmıyor. Biz bu TV'de 4K izleyemiyoruz. 3D zaten yok, 4K'da oldukça verimsiz. TV'nin alt yapısı 4K film izlemeye müsait değildir, işlemcisi ve görüntüyü render etme kapasitesi çok düşük. Bilginiz olsun. Ben iade edeceğim çünkü 4K ve renkli paletleri için almıştım."

bende okudum bu yorumu, bunu doğrulayacak yada yalanlayacak bir arkadaş varmı bu tv yi bende almayı düşünüyorum.

• roberto20 R kullanıcısına yanıt
    İsi bilen adama islemez yazdiklarin ama hicbirseyden haberi olmayan sadece burda okuduklarina gore hareket edenleri yaniltabilirsin

• o kötü, bu hatalı, şu yanlış. herkes olumsuz yorumlarını yazmış ama ben tv den gayet memnunum
  • quote:

Yukarıdaki anlatılan güncelleme 17 Ağustos 2016 tarihli olan sanırım. Güncellemeyi yüklediği halde ciddi sorun yaşayan var mı? Takılmalar, donmalar, reset zorunluluğu yaşayanlar? Bu güncellemeyi yaptığı halde keşke almasaydım diye pişman olan var mı? Android tarafında özellikle sorun olmaması gerek. Çünkü Philips bu özelliğini ön plana çıkararak pazarlamaya çalışıyor.

Yine yukarıda bir arkadaş, 55" için 3 metreden baş ağrısı yaşadığını söylemiş. Bu herkes için geçerli olmasa gerek. Bizim mesafemiz 5 metre civarı. Bu tür sorun yaşamayacağımızı umuyorum.

Fiyatı düşünce almayı düşünüyorum. 3500 TL kullanılmayacak 4K özelliği olan bir TV için yine de yüksek bir rakam.

Merhaba,
    En son güncelleme ile benim televizyonumdaki bir önce ki güncellemeden sonra ortaya çıkan takılma problemi şu an için yok oldu diyebilirim. Ben televizyonumu genelde network ağı üzerinden (1080p ve/veya üzeri) film ve müzik kliplerini izlemek için kullanıyorum. Akşamları eve gelince, çocuklarıda yatırınca tek eğlencem bu diyebilirim.
    Belki bir çok kişiye yakın gelecek ama yaklaşık 3 metre gibi bir mesafede, duvara asılı duruyor televizyonum ve performansından memnunum. Sadece Ambilight ın gücünü düşürmem benim için yeterli oldu. Amblight in standart hali özellikle film izlerken benim dikkatimi dağıtıyor. Az olan özdür mantığı ile ayarlarımı yaptım.

Bu televizyonu almadan önce bir kaç televizyonu satın alıp sonra osundan busundan dolayı iade ettiğim için %100 mutlu olamayacağımı biliyorum ve beni en çok mutlu edeceğine inandığım 55PUS7101 ile yoluma devam ediyorum. Özellikle Natural Motion özelliği ile ortaya çıkan çok hızlı sahnelerdeki pikselleşme bu forumda yazılanları okudukça gözüme daha çok batıyor. Bende o yüzden bu yazıları sadece okuyup geçiyorum. Kafama takmıyorum. Çoğu zaman misafirlerimiz bu pikselleşmeyi bile fark etmiyorlar ve renklerin doğallığını, ambilight ın güzelliğini konuşuyorlar. Demek ki benimde bu konuya o kadar dikkat edip mutsuz olmamın bir anlamı yok.

Üzerindeki Android yazılım ile ilgili bir sıkıntım yok. Zaten Philips şu an için bu televizyonun yazılımını sürekli olarak güncelliyor. Güncellendikçe de televiyon daha sorunsuz hale geliyor.

Gerek TRT4K gereksede Hotbird üzerindeki 4K yayınlarını keyifle izliyorum. Fakat şunu da söylemek istiyorum ki televizyonu ilk satın aldığım zaman üzerinde gelen yazılım ile 4K uydu yayınlarını izlemek ve network ağı üzerinden yada USB port ile bağlanmış HDD ile 4K çözünürlüklü filmleri izlemek korkunçtu. Şimdi internet ortamı üzerinden indirdiğim ve NAS cihazımda bulunan 4K müzik ve filmlerde 7101'in kendi içerisindeki media player ile bir sorun yaşamıyorum.

Şu an için tek beklediğim ve istediğim cihazın üzerindeki Media Player'ın daha geliştirilmesi özelliklede üzerine bir seçenek eklenerek herhangi bir dosyanın içerisindeki müziklerin ve/veya filmlerin oluşturulma tarihlerine göre sıralanması ve arama seçeneğinin düzgün çalışır hale gelmesi...

Not: Eğer ki uydudan gelen sinyal %75 in altına düşerse 55PUS7101 "Sinyal Yok" mesajını vererek görüntüyü kesiyor. Evimdeki Samsung televizyon yayına kesik kesik, hoplaya zıplaya devam ederken Philips sinyalin güçlenmesi ile yayına devam ediyor.

• Skylined kullanıcısına yanıt
    Reklam yapmıyorum... En ucuz tv bile bundan iyi... Ben philips 55pus7101 aldim faturasini göstereyim istersen... PHİLİPS 55pus7101 cok begeniyosan ucuza vereyim sana,, daha 1 hafta olmadı alalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: roberto20

Reklam diyenler isterse philips 55pus7101 4.000 tl mediamarkt faturasi göstereyim... PHİLİPS 55pus7101 cok begenen almak isteyen varsa... Benim televizyonu ucuza vereyim... Daha 1 hafta olmadı alalı... Boşuna para vermeyin sıfırına...benim philips 55pus7101 vereyim ucuza

Ben almak istiyorum nerde ikamet ediyorsunuz fiyat be kadar ?

• Eğer üründen memnun kalmadıysanız, iade edip paranızın tamamını alabilirsiniz. Zarar etmeyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bodrum

quote:

Biraz önce bu TV ile ilgili bir e-ticaret sitesinde aşağıdaki mesajı şaşırarak okudum. Doğruluğunu merak ediyorum. Deneyenler teyid edebilirler mi?

bende okudum bu yorumu, bunu doğrulayacak yada yalanlayacak bir arkadaş varmı bu tv yi bende almayı düşünüyorum.

bu konu hakkında cevap verecek yokmu?

• Mediamarkt ta yada başka mağazada satıcı larin lafına kanmayın... Hepsi markaların promotorü... Para kazanmak için size her markayi övebilir her markaya garanti değişim diyebilir...

Sadece satıcıya aldanmayın.. Aldıktan sonra değiştiremezsin...yazilim olarak menü olarak deneyin... Türksat tv bağlayın deneyelim diye söyleyin... Yada kablolu tv bağlayın deneyelim deyin...
    Yada 4k 30 gb üstü film götürün flash diskte oynatın tv de... Renk.. Kontrast.. Aydınlık ayarlarina bakın... Kumandadan deneyin...

Ben bir salaklık ettim mediamarkt a güvendim aldım...bana garanti etti satıcı... Ama tv berbat geri iade almadı...

Vallahi billahi çok kötü dandik tv...

Çok seven çok begenen varsa ucuza vereyim mediamarkt garantili 1 haftalık televizyon.... Bende var philips 55pus7101 ucuza vereyim...

Buraya yorum yazan çoğu ezbere konuşuyor bilmiyor... Gerçekten kullanan insanlara sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roberto20 -- 6 Eylül 2016; 19:38:25 >

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.