Şimdi Ara

Philips 3560 mı Sony DAV-DZ 330 mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Biri blurayli biri dvd...
    Biri sony biri philips...
    Biri daha ucuz(sony), biri daha pahalı...

Hem bilgisiz hem de kararsız biri olarak yardımlarınızı bekliyorum...

• .....
  • 3560 modeli philips'in bluray'li modeli sanırım. Geçen gün ben de incelemiştim. Mkv desteklemesi büyük avantaj. Hepsiburada'da kampanyalı, fiyatı çok düşmüş. Bende de philips'in bluray oynatıcısı var ve upscale gerçekten iyi çalışıyor. Hele bir de usb'si ntfs destekliyorsa tadından yenmez. Bana göre kesinlikle philips, 150 Tl'lik farka kesinlikle değer. Fotoğraflarına bakınca bile philips'in malzeme kalitesi sony'den daha iyi duruyor. Ancak harici diskten film oynatacaksan ntfs formatındaki diskleri destekleyip desteklemediğini kesinlikle öğren. Philips'in sayfasından kullanma klavuzunu indirip bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigrisim

3560 modeli philips'in bluray'li modeli sanırım. Geçen gün ben de incelemiştim. Mkv desteklemesi büyük avantaj. Hepsiburada'da kampanyalı, fiyatı çok düşmüş. Bende de philips'in bluray oynatıcısı var ve upscale gerçekten iyi çalışıyor. Hele bir de usb'si ntfs destekliyorsa tadından yenmez. Bana göre kesinlikle philips, 150 Tl'lik farka kesinlikle değer. Fotoğraflarına bakınca bile philips'in malzeme kalitesi sony'den daha iyi duruyor. Ancak harici diskten film oynatacaksan ntfs formatındaki diskleri destekleyip desteklemediğini kesinlikle öğren. Philips'in sayfasından kullanma klavuzunu indirip bakabilirsin.
    Playstation da bağlayıp oyunları 5.1 oynamayı düşünüyorsanız Sony, çünkü diğeri optik girişe sahip değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: sparrow77

Playstation da bağlayıp oyunları 5.1 oynamayı düşünüyorsanız Sony, çünkü diğeri optik girişe sahip değil.

Alıntıları Göster
    verdiğiniz bilgiler için teşekkürler:)

philips'in kullanma kılavuzunu inceledim ve usb girişi için şöyle bir not düşülmüş:

"USB depolama cihazı Yığın Depolama Sınıfı ile
    uyumlu olmalı ve FAT, DOS veya NTFS dosya
    sisteminde formatlanmış olmalıdır."

Bu da NTFS formatını desteklediği anlamına geliyor sanıyorum ki...

Bu arada şu optik giriş aklıma takıldı. Olmazsa olmaz mıdır yoksa küçük bir ayrıntı mı???

• Sony'nin USB girişi NTFS formatını desteklemiyor galiba??? Bilgisi olan var mı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: plaxo

philips'in kullanma kılavuzunu inceledim ve usb girişi için şöyle bir not düşülmüş:

Bu arada şu optik giriş aklıma takıldı. Olmazsa olmaz mıdır yoksa küçük bir ayrıntı mı???

NTFS desteklemesi büyük avantaj. Optik girişi olması 2. bir cihaz bağlayacaksan avantaj olur. Ancak bu cihaz zaten birçok formatı desteklediğinden oyun için bir cihaz bağlayıp 5.1 ses almak senin için önemli değilse, optik giriş olmasa da olur bence. Sony hakkında çok bilgim yok. Ancak gördüğüm kadarıyla mkv desteklemiyor ki artık çoğu sunum mkv'ye dönmüşken mkv oynatıcı alman gerekecek ilerde ki bu ana ekstra 200TL civarında maliyet demek. Mkv benim için önemli değil diyorsan avi'ler zaten 4GB'dan az yer kapladığından Sony NTFS desteklemese de olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: tigrisim

quote:

NTFS desteklemesi büyük avantaj. Optik girişi olması 2. bir cihaz bağlayacaksan avantaj olur. Ancak bu cihaz zaten birçok formatı desteklediğinden oyun için bir cihaz bağlayıp 5.1 ses almak senin için önemli değilse, optik giriş olmasa da olur bence. Sony hakkında çok bilgim yok. Ancak gördüğüm kadarıyla mkv desteklemiyor ki artık çoğu sunum mkv'ye dönmüşken mkv oynatıcı alman gerekecek ilerde ki bu ana ekstra 200TL civarında maliyet demek. Mkv benim için önemli değil diyorsan avi'ler zaten 4GB'dan az yer kapladığından Sony NTFS desteklemese de olur.

Alıntıları Göster
    tigrisim teşekkür ederim... Ama hala aklımda bazı sorular var:

1) Ses kalitesi yönünden philips ile sony arasında çok fark var mıdır? Yani hoparlörlerden mekanik bir ses gelir mi philips'de??

2) Ses sistemlerinin giriş-çıkışları hakkında çok bilgim olmadığından tereddüte düşüyorum.Philips'in bağlanabilirlikleri şunlar:
    Bağlanabilirlik
    Ön / Yan bağlantılar: MP3 Line-in, USB
    Arka Bağlantılar: AUX girişi, Kompozit video (CVBS) çıkışı, Oturtmalı Bağlantı Multich Konnektörler, FM Anteni, HDMI çıkışı, LAN

ileride herhangi bir negatif durum yaratır mı bana, bağlanabilirlik açısından???

• quote:

tigrisim teşekkür ederim... Ama hala aklımda bazı sorular var:

1) Ses kalitesi yönünden philips ile sony arasında çok fark var mıdır? Yani hoparlörlerden mekanik bir ses gelir mi philips'de??

2) Ses sistemlerinin giriş-çıkışları hakkında çok bilgim olmadığından tereddüte düşüyorum.Philips'in bağlanabilirlikleri şunlar:
    Bağlanabilirlik
    Ön / Yan bağlantılar: MP3 Line-in, USB
    Arka Bağlantılar: AUX girişi, Kompozit video (CVBS) çıkışı, Oturtmalı Bağlantı Multich Konnektörler, FM Anteni, HDMI çıkışı, LAN

ileride herhangi bir negatif durum yaratır mı bana, bağlanabilirlik açısından???

Alıntıları Göster
    up

• quote:

up

Alıntıları Göster
    up
  • quote:

up

Alıntıları Göster
    Ne alırsan al,optik bağlantı kesinlikle ara.DTS,DD formatlarını desteklıyormu mutlaka bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k@llone

Ne alırsan al,optik bağlantı kesinlikle ara.DTS,DD formatlarını desteklıyormu mutlaka bak.

Alıntıları Göster
    yaklaşık 3 aydır sony dz-330 modelini kullanıyorum.almadan öncede 2 aylık bir araştırmam oldu aldığım zaman logitech z-5500 le bu sistem arasında kalmıştım.ama gerçekten aldığıma değmiş bir üründür kendisi.dts truehd dolbydigital vs. hd filmlerden bu ses formatlarını almak istiyorsanız gerçekten çok başarılı bir üründür kendisi film amaçlı almak isterseniz fazlasıyla tatmin edecektir sizi.audigy zs ses kartımın ön panelinden digital girişten bağlıdır ac3 filter programı kuruludur bilgisayarımda herhangibir oynatıcıyla mkv filmler başladığı zaman dvd player panelinde ses formatı saniyesinde dts yazısını göstermektedir tabi hangi filmde hangi ses kodeği varsa panelde onu gösteriyor. yaklaşık 500 film oynatmışımdır hiçbirindede bir sorun yaşamadım.müzik açısından bakarsanız ilk aldığım zaman mağazada yaklaşık son seste yarım saat sistemi açık bıraktırdım gerçektende seste bir bozulma boğulma meydana gelmedi tabi müzikler genelde 2 kanaldan dinlendiği için kumandadan stereo moda geçebiliyorsunuz.üzerinde yazan 1000 watt gerçek değeridir.bilgisayara bağlayacak arkadaşlar dijitalden bağladıklarında kumanda üzerinde tv modunu seçmeliler haberleri olsun.birde bu sistemin subwooferları ayaklı olan modeli vardır dz-730 olması lazım ikisi arasında hiçbir fark yoktur gidipte boş yere fazla para vermeyin o modele.ürünü alacak arkadaşlara kendimce bir açıklama yaptım herhangibir sorunuz olursa sorabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feilonq -- 12 Ocak 2011; 2:57:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: feilonq

yaklaşık 3 aydır sony dz-330 modelini kullanıyorum.almadan öncede 2 aylık bir araştırmam oldu aldığım zaman logitech z-5500 le bu sistem arasında kalmıştım.ama gerçekten aldığıma değmiş bir üründür kendisi.dts truehd dolbydigital vs. hd filmlerden bu ses formatlarını almak istiyorsanız gerçekten çok başarılı bir üründür kendisi film amaçlı almak isterseniz fazlasıyla tatmin edecektir sizi.audigy zs ses kartımın ön panelinden digital girişten bağlıdır ac3 filter programı kuruludur bilgisayarımda herhangibir oynatıcıyla mkv filmler başladığı zaman dvd player panelinde ses formatı saniyesinde dts yazısını göstermektedir tabi hangi filmde hangi ses kodeği varsa panelde onu gösteriyor. yaklaşık 500 film oynatmışımdır hiçbirindede bir sorun yaşamadım.müzik açısından bakarsanız ilk aldığım zaman mağazada yaklaşık son seste yarım saat sistemi açık bıraktırdım gerçektende seste bir bozulma boğulma meydana gelmedi tabi müzikler genelde 2 kanaldan dinlendiği için kumandadan stereo moda geçebiliyorsunuz.üzerinde yazan 1000 watt gerçek değeridir.bilgisayara bağlayacak arkadaşlar dijitalden bağladıklarında kumanda üzerinde tv modunu seçmeliler haberleri olsun.birde bu sistemin subwooferları ayaklı olan modeli vardır dz-730 olması lazım ikisi arasında hiçbir fark yoktur gidipte boş yere fazla para vermeyin o modele.ürünü alacak arkadaşlara kendimce bir açıklama yaptım herhangibir sorunuz olursa sorabilirsin

Alıntıları Göster
    Ev sinema sisteminde optik çıkış olmazsa olmaz mıdır????
    HDMI çıkışı olması yeterli değil midir????

• quote:

Ev sinema sisteminde optik çıkış olmazsa olmaz mıdır????
    HDMI çıkışı olması yeterli değil midir????

Alıntıları Göster
    @plaxo
    HDMI girişi olması gerekli, ama tvden HDMI baglantısıyla bende receivera baglantı yapınca ses gelmıyor, tvden harici hoparlorde sadece optik çıkışı seçiyor@plaxo
    Tvde harici hoparlor secıp, HDMI baglantısı ile receivera baglantı yaptıgın zaman ses alamıyorsun, en azından bende bu sekılde.Sadece optık ile Tvde ses sıstemıne baglanabılırsun.Ama laptoptan HDMI ile ev sinema sistemının 'HMDI in' baglantı yaptıgın zaman ses alabılıyrsun.Ses sistemınde hemde HDMI out, hemde HDMI in gırıslerınin olmasına dıkkat et, vede en onemlısı optık gırısın olmasına dıkkat et tavsıyem.
    Bendekı Tv samsung 40c650
    Ses sistemı LG HT904TA

• quote:

@plaxo
    HDMI girişi olması gerekli, ama tvden HDMI baglantısıyla bende receivera baglantı yapınca ses gelmıyor, tvden harici hoparlorde sadece optik çıkışı seçiyor@plaxo
    Tvde harici hoparlor secıp, HDMI baglantısı ile receivera baglantı yaptıgın zaman ses alamıyorsun, en azından bende bu sekılde.Sadece optık ile Tvde ses sıstemıne baglanabılırsun.Ama laptoptan HDMI ile ev sinema sistemının 'HMDI in' baglantı yaptıgın zaman ses alabılıyrsun.Ses sistemınde hemde HDMI out, hemde HDMI in gırıslerınin olmasına dıkkat et, vede en onemlısı optık gırısın olmasına dıkkat et tavsıyem.
    Ses sistemı LG HT904TA

Alıntıları Göster
    Bir forumda şöyle birşey okudum, doğru mudur acaba???

"Yeni Blu raylarin hepsi HDMI"den 1.3 yeni ses formatlarini destekliyor Digital Optik/Koaxial fazla bir önemi kalmiyor kullanmis oldugunuz Anfiyede 1.3 hdmi cikisi varsa DTS/DTS HD/DTS HD Master Dolby Digital/Dolby Digital Plus/Dolby True HD 5+1 -6+1- 7+1 bu ses formatlarini alirsiniz.
    Kolay gelsin"

Eğer doğruysa Philips'in HTS3560 modeli HDMI 1.3 müdür_??

• quote:

Alıntıları Göster
    optik girişi olmayan ses sistemine para verilmez. philipste enteresan

• quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

optik girişi olmayan ses sistemine para verilmez. philipste enteresan

Alıntıları Göster
    o kadar para veripte optik giriş yoksa ilerde çok pişman olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

o kadar para veripte optik giriş yoksa ilerde çok pişman olursunuz.

Alıntıları Göster
    Bu konularda çok iyi değilim ama sorayım dedim optik giriş olmasa hdmı olsa olmazmı ordan bağlasa yani
  • quote:

@plaxo
    Ses sistemı LG HT904TA

Alıntıları Göster
    LG HT904TA ses sisteminde optik giriş var doğru mudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: skani

LG HT904TA ses sisteminde optik giriş var doğru mudur?

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Serdar -- 19 Şubat 2011; 16:11:32 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.