Şimdi Ara

PHILIPS 27' 273E3LHSB/00 Led Kullanıcı İncelemesi ve Kullanıcıları (137Kişi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.484
Cevap
20
Favori
136.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sonicman

quote:

Orijinalden alıntı: Zanzolata

Ne kadara aldınız monitörü ?

%25 vatan indirimi ile 659 TL'ye aldım.

Sonicman Selam,

Ben de bu monitörden almak niyetindeyim. Hali hazırda LG 32 LW4500 3D TV kullanmaktaym ve tvnin iğrenç ötesi lag probleminden dolayı maalesef oyun oynama zevkimin içine edilmiş durumdaTvye yaklaşık 1 metre mesafeden bakmaktayım. tvye hdmıdan pc,yine hdmıdan xbox 360 ve yine hdmıdan egreat media oynatıcı bağlı durumda.Şimdi bu monitörü inceleyen bir kullanıcı olman hasebiyle sana bazı sorularım olacak. Alacağım yanıtlara göre ilk fırsatta kısmetse almayı düşünüyorum.

1-Yukarıda yazdığım bağlantı şekillerini korumam mümkün olacak mı? Pc yi hdmı yerine dvı dan veya vga dan bağlasam görüntü kalitesi düşermi?

2-Xboxı hdmıdan bağlarsam sesi nasıl alacağım?

3-Media aygıtından film izlerken kalite nasıl olur?

• @gurmer
    Sorularının altına cevaplarını yazayım.Hdmi çoklayıcılar var onlardan alabilirsin
    http://www.hepsiburada.com/liste/dark-hdmi-switch-hub-4-giris-1-cikis-uzaktan-kumandali-full-hd-switch-box-dk-hd-sw4x1/productDetails.aspx?productId=bs130213&categoryId=189
    http://www.bitenekadar.com/platoon-3in1-hdmi-switch-1080-p-uzaktan-kumanda-33876-firsat-urun
    http://www.bimeks.com.tr/urun/118767/hama-42553-hdmi-coklayici.aspx#photos
    Google arama motoruna HDMI Switch yazıp aratırsan bir sürü çeşidi var.Hdmi çoklayıcı yazıp aratırsan gene çıkar.
    Konuyla ilgili linkler altta, okumanı tavsiye ederim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_23454349/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_45151849/tm.htm

1-Yukarıda yazdığım bağlantı şekillerini korumam mümkün olacak mı? Pc yi hdmı yerine dvı dan veya vga dan bağlasam görüntü kalitesi düşermi?
    cevap: Görüntü kalitesi için vga dan kesinlikle baglanmaz.Dvi veya hdmi dan bağlanmalı.

cevap: Şu anda ben hdmi kablo ile monitörden ses ve görüntü alıyorum aynı 32 inç tvden aldıgım gibi.Monitörde yüksek kaliteli dahili stereo hoparlör var.Sesi monitörden alabilceksin.

cevap: Ben bu monitörü benim 32inç sony braviaya bağladım tv kanallarına baktım hd görüntü süperdi.Bende 32 inç sony bravia var ona yakın görüntü veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 16 Ağustos 2012; 3:13:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kankaleo

inceleme çok güzel olmuş ellerine sağlık...yalnız input lag ın 0ms olması imkansızdır. bu test yönteminden kaynaklanıyor. en doğru sonuç osiloskop ile elde edilir. ama bu monitör için input lag 15ms nin altındadır diyebiliriz...

CRT monitörlerin laglarının 0 olduğu varsayılarak yapılıyor zaten bu test. Yoksa, reel anlamda CRT'lerde de tabii ki 0 olmaz. Herkes osiloskop bulamayacağı için, ya da çok az kişi bulabileceği için, bu yöntem genel kabul görüyor şu anda.

Bu konuda da 273E3LHSB/00 için yapılan test bu şekilde. İncelemelerinde input lag sürelerine yer veren siteler, muhtemelen osiloskop kullanıyorlardır ve yakında görürüz gerçek değeri.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurmer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zanzolata

Ne kadara aldınız monitörü ?

%25 vatan indirimi ile 659 TL'ye aldım.

Sonicman Selam,

Ben de bu monitörden almak niyetindeyim. Hali hazırda LG 32 LW4500 3D TV kullanmaktaym ve tvnin iğrenç ötesi lag probleminden dolayı maalesef oyun oynama zevkimin içine edilmiş durumdaTvye yaklaşık 1 metre mesafeden bakmaktayım. tvye hdmıdan pc,yine hdmıdan xbox 360 ve yine hdmıdan egreat media oynatıcı bağlı durumda.Şimdi bu monitörü inceleyen bir kullanıcı olman hasebiyle sana bazı sorularım olacak. Alacağım yanıtlara göre ilk fırsatta kısmetse almayı düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Sonicman Selam,

Verdiğin değerli bilgi için tşkler sonicman. Benim için çok belirleyici olacak. Ben pc oyuncusu değilim. Ağırlıklı xbox 30 da oyun oynayacağım. Sen bu konuda lag ile ilgili bir sorun yaşadınmı? Sanırım buna vereceğin cevap ürünü almamı sağlayack.Tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurmer -- 16 Ağustos 2012; 21:07:36 >

• quote:

Verdiğin değerli bilgi için tşkler sonicman. Benim için çok belirleyici olacak. Ben pc oyuncusu değilim. Ağırlıklı xbox 30 da oyun oynayacağım. Sen bu konuda lag ile ilgili bir sorun yaşadınmı? Sanırım buna vereceğin cevap ürünü almamı sağlayack.Tşkler

O genelde akşamları foruma girebiliyor sanırım. bu sebeple ben cevaplayayım.

Yukarıdaki input lag ve ghosting test sonuçları, aradığın cevaplar. Orda da görüleceği üzere, CRT monitörle kıyaslandığında monitörün input lag test sonucu, şaşırtıcı biçimde 0 çıkmıştır.
    Ayrıca tepki süresi de 1 ms'dir. Yani, öyle bir sorun yaşaman kesinlikle söz konusu değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 16 Ağustos 2012; 16:54:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

O genelde akşamları foruma girebiliyor sanırım. bu sebeple ben cevaplayayım.

Yukarıdaki input lag ve ghosting test sonuçları, aradığın cevaplar. Orda da görüleceği üzere, CRT monitörle kıyaslandığında monitörün input lag test sonucu, şaşırtıcı biçimde 0 çıkmıştır.
    Ayrıca tepki süresi de 1 ms'dir. Yani, öyle bir sorun yaşaman kesinlikle söz konusu değildir.

Alıntıları Göster
    Evet çok yeterli bir cevap. Sanırım bu monitörü alıcam. 3d olayı evet güzel bunu kabul ediyorum.Benim şu an kullandığım LG LW4500 tam bir 3d tv si.Xboxta birkaç 3d destekli oyun oynadım.Sonuçtan çok memnun kaldım. Ama iş 2d olunca tv resmen çuvallıyor fena halde. Ben de ağırlıklı 2d oynayan bir insan olduğum için ve lagdan nefret ettiğimden dolayı,sizlerinde bu olumlu referansları ile bu monitörü almak artık şart oldu.inşaallah aldığımda deneyimlerimi de yazarım.

Gerçekten çok yardımcı oldunuz.Çok teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurmer -- 16 Ağustos 2012; 21:06:59 >

• BU Input lag Testi nasıl yapılıyor? linke tıkladığımız da çıkan sayfada play e basıp bekleyecek miyiz? Input lag Testin de sıfır lag olduğunu nasıl anlayacağız? veya Samsung 27"SA950D monitör için yapılıyor mu? benim eski Samsung crt yi evvelsi gün birine verdim ikisi beraber mi teste tabii olmalıydı?

Teşekkürler.
  • Sonicman, verdiğin hdmi kablo resmi ile link aynı değil sanırım, aldığın kablo PHILIPS SWV3474S/27 OYNAR BAŞLIKLI 1.8 ALTIN UÇLU HDMI KABLO mu acaba?
    http://www.vatanbilgisayar.com/dijital-urun-kablolari/philips-swv3474s27-philips-swv3474s27-oynar-baslikli-18-altin-uclu-hdmi-kablo/productdetails.aspx?I_ID=53132&ref=biarada.com#allImages

Sırf bu monitor için zaten hali hazır da almayı düşündüğüm çalışma masasını biraz daha dikeylemesine alacağım. :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4AE4C4F1E -- 16 Ağustos 2012; 15:04:41 >

• Sonicman'in kullandığı kablo PHILIPS SWV3432. Monitörle birlikte geleni beğenmemişti sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous

BU Input lag Testi nasıl yapılıyor? linke tıkladığımız da çıkan sayfada play e basıp bekleyecek miyiz? Input lag Testin de sıfır lag olduğunu nasıl anlayacağız? veya Samsung 27"SA950D monitör için yapılıyor mu? benim eski Samsung crt yi evvelsi gün birine verdim ikisi beraber mi teste tabii olmalıydı?

Teşekkürler.

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere öncelikle bir CRT monitöre ihtiyacınız olacak. İki monitörü de bilgisayara bağlayacak ve en az yarım saat, mümkünse 1 saate yakın bekleyeceksiniz. Sonra süreyi durdurmadan fotoğraf çekeceksiniz. CRT monitörün ekranındaki rakamla kendi monitörünüzün ekranıdaki rakam arasındaki fark, input lag süresini verir.

• quote:

Sonicman'in kullandığı kablo PHILIPS SWV3432. Monitörle birlikte geleni beğenmemişti sanırım.

Monitörle birlikte dvi ve hdmi kablo gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Farques

Sonicman, verdiğin hdmi kablo resmi ile link aynı değil sanırım, aldığın kablo PHILIPS SWV3474S/27 OYNAR BAŞLIKLI 1.8 ALTIN UÇLU HDMI KABLO mu acaba?
    http://www.vatanbilgisayar.com/dijital-urun-kablolari/philips-swv3474s27-philips-swv3474s27-oynar-baslikli-18-altin-uclu-hdmi-kablo/productdetails.aspx?I_ID=53132&ref=biarada.com#allImages

Sırf bu monitor için zaten hali hazır da almayı düşündüğüm çalışma masasını biraz daha dikeylemesine alacağım. :P

İncelemede verdigim resim birebir aynısı.Netten buldum o fotoyu koydum çünkü bendeki ile aynı.
    PHILIPS SWV3432 1.8 METRE ALTIN UÇLU HDMI KABLO
    http://www.vatanbilgisayar.com/kablolar/philips-swv3432-philips-swv3432--18-metre-altin-uclu-hdmi-kablo/productdetails.aspx?I_ID=58575

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 16 Ağustos 2012; 15:36:55 >

• @gurmer

Bundan daha hızlı monitör yok sanırım.Xboxta nasıl olur bilmiyorum ama pcde online oyunlarda çok hızlı lag sorunu hiç yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: righteous

BU Input lag Testi nasıl yapılıyor? linke tıkladığımız da çıkan sayfada play e basıp bekleyecek miyiz? Input lag Testin de sıfır lag olduğunu nasıl anlayacağız? veya Samsung 27"SA950D monitör için yapılıyor mu? benim eski Samsung crt yi evvelsi gün birine verdim ikisi beraber mi teste tabii olmalıydı?

Teşekkürler.

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere öncelikle bir CRT monitöre ihtiyacınız olacak. İki monitörü de bilgisayara bağlayacak ve en az yarım saat, mümkünse 1 saate yakın bekleyeceksiniz. Sonra süreyi durdurmadan fotoğraf çekeceksiniz. CRT monitörün ekranındaki rakamla kendi monitörünüzün ekranıdaki rakam arasındaki fark, input lag süresini verir.

Tühhh monitörü verdim gitti zaten kurşun gibi ağırdı yer kaplıyordu sağlık olsun. Yanıt için teşekkür ederim.

• quote:

@gurmer

Bundan daha hızlı monitör yok sanırım.Xboxta nasıl olur bilmiyorum ama pcde online oyunlarda çok hızlı lag sorunu hiç yok.

Eminim xboxta da iyi olacak sonicman.Çok tşkler.
  • @gurmer

Birşey değil
  • Fiyatına göre çok iyi monitör,stokta gören olursa kaçırmasın
  • Monitörü kullananlar kervanına katıldım bende oyun performansı çok iyi tam istediğim gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: psychotron_

Monitörü kullananlar kervanına katıldım bende oyun performansı çok iyi tam istediğim gibi...

Hayırlı olsun stoktalara girmişmi? Nereden aldınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 16 Ağustos 2012; 21:27:33 >
  • Vatanda stoklara girmiş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.