Şimdi Ara

♦♦♦ Philips 220CW9FB 22 Inch Lcd Monitor KULLANICI INCELEMESİ ♦♦♦

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
7.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sony 19" Monitorümü satmaya karar verdikten sonra yeni ve güzel bir monitör almaya karar vermiştim. Bunun için bi hayli araştırdım diyebilirim. 22" Widescreen ve çözünürlüğü yüksek bir monitör almak ilk düşüncemdi. Bu kıstaslara uygun monitör aramaya başladım. Kafamda ilk olarak Samsung'un yeni ve estetik monitörleri aklıma geldi ilk onları inceledim araştırdım açıkcası.. Neden derseniz bir arkadaşımda gördüm ve çok hoşuma gitti estetiği. Alacakken diğer markalara da bakmak lazım derken şöyle bir göz gezdirdim benim isteklerime uygun kafama yatan sadece PHILIPS 220CW9FB ve SAMSUNG 2233BW oldu. Estetik açıdan da, özellikler açısından da ikiside çok hoşuma gitti ama arada kaldım. Bu iki monitör arasındaki farkları, yorumları uzun uzun inceledim. Çünkü 220CW9FB bir hayli kafamı karıştırmıştı estetiği ve özellikleriyle... Fakat philips mi samsung mu diye düşündüm işin içinden çıkamadım sonra forumdaki tartışmaları yorumları inceledim (zaten bu iki monitör benzer özelliklerinden dolayı bir hayli karşılaştırılmış :) ). Sonuç olarak aralarında pek bi fark olmadığı sonucuna vardım. Teknik bakımından farklarını isterseniz bir daha açıklıyayım:
    Samsung 2233BW - Philips 220CW9FB
    Kontrast 20.000:1 - 12.000:1
    Tepkime Süresi 5 - 2
    USB 2.0 Özelliği YOK - VAR
    Bunların dışında dikkate değer başka bir farklarının olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Benim sattığım sony'nin tepkime süresi çok yüksekti ve cidden beni deli ediyordu ayrıca kontrastıda düşüktü bunun için yeni monitör alırken en çok dikkat ettiğim şey 1. olarak tepki süresi 2. olarak da kontrast oranıydı. Tepki süresinin philips'de daha iyi olması beni Philips'e çekmişti başta sonra kontrastına baktığımda Samsung daha iyiydi işte kafamın en karıştığı andı bu :S. Bu bir pazarlama stratejisi falan mı bilemiyorum ama insanı allak bullak eden birşey :D. Monitörde bakılması gereken en önemli özelliklerden iki tanesinden biri Philips'te üstünken diğeri Samsung'da üstündü. Yani skor 1-1'di. En iyisi biraz daha araştırmak dedim ve Philips'in Kurumsal sitesine girip bu ürünü inceledim ve bi baktım üzerinde usb 2.0 çıkışı var işte o anda skorun Philips yönünde 2-1 olduğunu düşündüm :) ve daha fazla düşünmeden Philips 220CW9FB'u almaya karar verdim. Monitörü aldıktan sonra en çok korktuğum şey ölü pixel çıkma olasılığıydı, inşallah çıkmaz diye dua ettim :) çünkü eski monitörümde 1 tane çıkmıştı malesef... Ama Allaha şükür bu monitörümde ölü pixel çıkmadı :).

Gelelim monitörü aldıktan sonraki hikayeye :). Monitör boyutuna göre ağır sayılmaz bunu belirteyim. Taşınabilirlik açısından iyi bir kutu yapmışlar ve dediğim gibi çok ağır değil. Bunun dışında kutudan çıkanları aşağıda yazdım. Monitör kutudan VGA kablo takılı olarak çıkıyor ve bunu gördüğümde amanın dedim açıkcası :D ya içinde DVI çıkmazsa diye düşündüm. Allaha şükür çıktı bir anlık şüpheymiş sadece :). Her neyse monitörümü taktım ve windows açıldıktan sonra ilk işim çözünürülüğü 1680X1050 yapmak oldu. İlk kurdum çok heycanlıydım acaba gözüktüğü kadar estetikmi diye düşündüm ve şöyle söyleyim beklediğimden daha güzel ve estetik çıktı. Philips logosunun altındaki mavi ışık bazı kullanıcıları rahatsız edebilir ama benim çok hoşuma gitti monitöre ayrı bi hava kattığını düşünüyorum ve çok estetik... Görüntü konusuna gelinirse alalı yaklaşık 4 gün oldu ve çok memnunum görüntü bence çok net ve güzel. Fakat yüksek kontrasta alışık değilim sanırım gözümü ara sıra yormuyor desem yalan olur. Bunun dışında monitör bana biraz fazla sallanıyor gibime geldi, örneğin masaya ufak bi darbe verdiğinizde monitör anında sallanıyor, buna dikkat etmek gerek... Çünkü beklemediğiniz bir kaza gelebilir başınıza... Bu güzelim monitörden olmak istemezsiniz heralde :). Şunu belirteyim bu monitörde HD Ready bile sizi kesmiyor en aşağı FULL HD falan olmalı izleyeceğiniz film, zira çözünürlüğü çok yüksek olduğundan daha düşük boyutlu filmler izlediğinizde istediğiniz kaliteyi alamayabilirsiniz. Fakat Full HD filmlerin tadına doyulmuyor bu monitörde...

Monitörü almadan önce böyle bir inceleme aradım fakat yoktu. Şimdi aldıktan sonra bir incelem yapmaya kendimi zorunlu hissettim açıkcası... Umarım ilgilenenlere yardımcı olabilirim. Alacak arkadaşlara ve bana hayırlı olsun :)

Sonuç olarak; ben aldım memnun kaldım büyük bir noksanı yok kesinlikle alacak arkadaşlara tavsiye ederim!..

Kutu İçeriği:
    * Masaüstü ayağı ve standı

* Tabiki LCD Monitor :)

* Güç Kablosu

* VGA (D-Sub) Kablosu (Monitörünüzün üzerinde takılı olarak çıkıyor)

* DVI-D Kablosu

* Kablo toplayıcı plastik aparat

* Philips LCD Monitor CD'si (İçerisinde Smart Control II, Elektronik Kılavuz vs var.)

* Garanti Belgesi

* Kolay başlangıç kitapçığı

(Not: İçerisinden usb 2.0 çıkışı kullanabilmeniz için gerekli olan kablo çıkmıyor, dikkatinize... Kablo gördüğüm kadarıyla yazıcılar ve bilgisayar arasında kullanılan usb kablosu girişine benziyor, muhtemelen odur... Yakında takıp deniyeceğim sizleride bilgilendiririm...)

Teknik özellikler

Görüntü/Ekran

Panel Boyutu 22" / 55,9 cm
    LCD panel tipi 1680 x 1050 piksel, Parlama önleyici polarize yüzey, RGB dikey şerit
    Optimum Çözünürlük 60 Hz'de 1680 x 1050
    Maksimum Çözünürlük 75 Hz'de 1680 x 1050
    Ekran renkleri 16,7 M
    En-boy oranı 16:10
    Parlaklık 300 cd/m²
    Kontrast oranı (tipik) 1000:1
    SmartContrast oranı (dinamik) 12000:1
    SmartResponse 2 msn (Gri-Gri)
    Görüntü geliştirme SmartImage
    Tepki süresi (tipik) 5 ms
    Etkin izleme alanı 474 x 296 mm
    İzleme açısı 160º (Y) / 160º (D), C/R > 10 ise
    Yatay Tarama Frekansı 30 - 83 kHz
    Dikey Tarama Frekansı 56 - 75 Hz
    Piksel aralığı 0,282 x 0,282 mm
    Video Nokta Hızı 165 MHz
    sRGB Evet

Bağlanabilirlik

Sinyal Girişi VGA (Analog ), DVI-D
    USB USB 2.0 x 1
    Sync Girişi kompozit sync, Ayrı Sync, Sync Yeşil
    Sync giriş empedansı 2,2k ohm
    Video giriş empedansı 75 ohm
    Video giriş sinyal seviyeleri 0,7 Vpp

Kullanılabilirlik

Kullanıcı rahatlığı SmartControl II, Görüntü formatı seçimi, Ekran Üstü Gösterim (On Screen Display)
    Monitör Kontrolleri Otomatik (Geri), Otomatik görüntü, Parlaklık Kontrolü, Giriş (Aşağı), Menü (OK), Açık/Kapalı, SmartImage
    OSD Dilleri İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça, Basitleştirilmiş Çince, İspanyolca, Portekizce
    Tak ve Çalıştır Uyumluluğu DDC CI, Mac OS X, sRGB, Windows 98, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista
    Yasal Onaylar CE İşareti, Energy Star, FCC Sınıf B, SEMKO, UL/cUL, TCO '06
    Eğilme -5° - 20°
    Diğer kolaylıklar Kensington kilit uyumlu

Boyutlar

Set genişliği (stand ile) 508 mm
    Set genişliği (stand ile) (inç) 20,0 inç
    Set yüksekliği (stand ile) 425 mm
    Set yüksekliği (stand ile) (inç) 16,7 inç
    Set derinliği (stand ile) 201 mm
    Bağıl nem %20 - %80
    Set derinliği (stand ile) (inç) 7,91 inç
    Set Genişliği 508 mm
    Set Genişliği (inç) 20,0 inç
    Set Yüksekliği 344 mm
    MTBF 50.000 saat
    Set Yüksekliği (inç) 13,5 inç
    Set Derinliği 69 mm
    Set Derinliği (inç) 2,72 inç
    Sıcaklık aralığı (çalışma) 0°C - 40°C
    Sıcaklık aralığı (saklama) -20°C - 60°C
    Kutu genişliği 562 mm
    Kutu genişliği (inç) 22,1 inç
    Kutu yüksekliği 482 mm
    Kutu yüksekliği (inç) 18,98 inç
    Kutu derinliği 130 mm
    Kutu derinliği (inç) 5,1 inç
    Ürün ağırlığı (+stand) 4,4 kg
    Ürün ağırlığı (+ stand) (lb) 9,7 lb
    Ambalajla birlikte Ağırlık 6,24 kg
    Paket dahil ağırlık (lb) 13,76

Güç

Tüketim (Açık modu) < 45 W (Tipik)
    Tüketim (ekonomi modu) 34 W
    Tüketim (Kapalı Modu) < 0,8 W
    ile uyumludur Energy Star
    Güç LED göstergesi Çalışma - Mavi, Bekleme/uyku -mavi(yanıp sönen)
    Güç kaynağı Dahili, 100-240VAC, 50/60Hz

Fotoğraflar:

Wallpapers [3360x2100 Resolution]

Wallpapers [1680x1050 Resolution]

Kung Fu Panda (Movie) [1920x816 Resolution - Full HD Rip]

Planet Earth 1. Season [1280x720 Resolution - HD Ready]

Lost 5. Season [1280x720 Resolution - HD Ready]

Batman The Dark Night (Movie) [1280x720 Resolution - HD Ready]

Call Of Duty 4 (Modern Warfare) [1680x1050 Resolution]

Call Of Duty 5 (World At War) [1680x1050 Resolution]

Need For Speed CARBON

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usuph -- 22 Temmuz 2009; 13:10:31 >

• Ellerine sağlık çok güzel bir inceleme olmuş. Bende tam sistem ve monitör alma aşamasındayım ve güzel bir monitör bakıyorum. Aslında ilk olarak W2284F baktım ama bu incelemeden sonra fikrim değişti gibi.

Bu arada resimleri simage olarak koyarsan daha iyi olur. Sayfa çok geç açılıyor.
  • baya uğraşmışsın eline sağlık

bende de imzamda yazılı olan monitör var 325 e aldım ama inan aynı özelliklerde ki samsunglarada philipslere de taş çıkartır

zaten chip in çok olumlu yorumladığı çok iyi bulduğu bi ürün

şu anda piyasadaki en iyi f/p ürünü 10 gündür kullanıyorum tek kelime ile süper

ama senin monitörde baya güzel iş çıkarmış
  • Teşekkürler...
    Bu sınıfta yani özelliklerde neredeyse her markanın modeli var ve alırken gerçekten insanın kafası karışıyor... Ben kurtuldum :) ama bu sınıfta monitör almak isteyen bir sürü kişinin olduğunu biliyorum :). Bu yüzden kullanıcı incelemelerine gerçekten ihtiyaç oluyor. Bu anlamdaki bi boşluğu kapattı sanırım bu inceleme.
    Valla LG'yi hiç hazetmem ve beğenmem bu yüzden Philips derim ben açıkcası...
    Bir şey sorucam bu Inca markası nerenin malıdır?
  • made in TÜRKİYE

ama şundan emin olun bu monitörün ne samsungtan nede philipsten farkı yok valla digital foto makinem olsa bi kullanıcı incelemesi yapacağım ama malesef
  • Ellerinize sağlık. Oldukça merak edilen ve incelemesi olması gereken bir monitördü
  • Haklısın, saol.
  • arkadaşım güzel inceleme olmuş ama beni ilgilendiren kısım LCD değilde bu masada ki logitech mediaplay mouse mudur ?
    gerçi nerden görsem tranırım ama, eğer satıyosan hemen alırım
  • Teşekkürler.
    Evet resimlerin birinde çıkmış fakat şu an arızalı malesef :( ne kadar üzüldüğümü tahmin edebilirsin...

Arkadaşlar bu arada monitörün usb çıkışını kullanmak için yazıcılar ve bilgisayar kasası arasındaki kablodan edinmeniz gerekiyor. Şu an o şekilde kullanıyorum ben ;).
  • bu model ile lg W2261vp arasında tercih yapmayı düşünüyorum fakat biraz daha bilgi olsa...
    + yukarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutlukbey

bu model ile lg W2261vp arasında tercih yapmayı düşünüyorum fakat biraz daha bilgi olsa...
    + yukarı

sormak istediğini sorabilirsin bana yardımcı olmaya çalışırım ;)
  • bende 19'' war bu monitörün.22 almadığıma bin pişman oldum ama iş işten geçti.ama 10 numara estetik 10 numara kaliteli bi monitör
  • Benim fiyat aralığım 250-300 arası olduğu için ürün güzel olsada beni aştı biraz...Yinede inceleme falan super eline sağlık.
  • bende 1 hafta once PHILIPS 220CW9FB aldım ve su an çok uygun bir fiyata satılıyor! izmirde yaşıyorum bu monitoru ilk kipada gordum fiyat olarak 469 tl yazıyor ben bi höhh çektim tabi çokta begenmiştim estetik oalrak çok guzel duruyor ama sonra bir de teknosada gordum 375tl fiyatı vardı bende kaçırmadım aldım tabi daha ucuza bulurmuydum bilmiyorum ama sonucta aldık artık.

goruntu konusuna gelince renkler acaip canlı secim olanagı oldukça bol ! ancak bazı oyunlarda karıncalanma oluyor ve çok net gelmiyor goruntu gerci wow da boyle bu soledigim sonucta wow pek bi grafik yok. ama genelde çok memnunum film izlemenin keyfine doyulmuyor ben HD filmelri falan geçtim kaliteli divx lerde bile goruntu çok guzel . herkese tavsiye edecegim bir monitor.
  • Merhaba. Bu monitöre kulaklık takılabiliyor mu? Bir de dahili hoparlörü var mı? Sesi nasıl alacağım? PS3 bağlayacağım.
  • İnşallah fırsat bulursam ben de yeni aldığım 230C1HSB modelinin incelemesini yapacağım. Henüze nette hiçbir incelemesi yok benim monitörün, ilk olmak istiyorum :))
  • yeni başlık açmadan burda sorumu soruyorum.

ben de bu monitor ile samsung un p2250 modeli arasında kararsızım.
    samsung p2250

philips i tercih etmek istiyorum çünkü 5+1 ses sistemim de philips ve philips in teknik servisinin samsungtan daha iyi olduğunu düşünüyorum. (eski 5+1 philips ses sistemim bozulmuştu teknik servise götürmüştüm tamir edilememişti ama bir üst modelini vermişlerdi aynı model o an piyasada mevcut olmasına rağmen...) samsung hakkında genelde olumsuz şeyler duydum...

ama samsung un da özellikleri sanki daha iyi gibi çözünürlüğü falan daha yüksek ve daha şık bir görüntüsü var...

benim amacım internette gezinirken kullanmak ve film(divx) izlemek...bilgisayarım eski baya, ekran kartım geforce fx5200 128 mb, acaba ekran kartının film izlerken ya da internette gezinirken görüntü üzerinde etkisi olur mu? oyun neredeyse hiç oynamıyorum bir tek kardeşim metin2 diye bir oyun oynuyor internet üzerinden ;)

ayrıca philips şu an için vatanda 340 tl, samsung ise 371 tl.
    philips 220CW9FB

crt monitörümü değiştirmek istiyorum onun için lcd alacağım aslında ilk başta philipsin aynı modelinin 19" olanını düşünmüştüm (vatandaki fiyatı 227 tl) ama onun dvi bağlantısı yokmuş çoğu kişi de lcd alacaksan dvi bağlantılı olanından al diyor...

önerisi olanlara şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: hadibea

yeni başlık açmadan burda sorumu soruyorum.

ben de bu monitor ile samsung un p2250 modeli arasında kararsızım.
    samsung p2250

philips i tercih etmek istiyorum çünkü 5+1 ses sistemim de philips ve philips in teknik servisinin samsungtan daha iyi olduğunu düşünüyorum. (eski 5+1 philips ses sistemim bozulmuştu teknik servise götürmüştüm tamir edilememişti ama bir üst modelini vermişlerdi aynı model o an piyasada mevcut olmasına rağmen...) samsung hakkında genelde olumsuz şeyler duydum...

ama samsung un da özellikleri sanki daha iyi gibi çözünürlüğü falan daha yüksek ve daha şık bir görüntüsü var...

benim amacım internette gezinirken kullanmak ve film(divx) izlemek...bilgisayarım eski baya, ekran kartım geforce fx5200 128 mb, acaba ekran kartının film izlerken ya da internette gezinirken görüntü üzerinde etkisi olur mu? oyun neredeyse hiç oynamıyorum bir tek kardeşim metin2 diye bir oyun oynuyor internet üzerinden ;)

ayrıca philips şu an için vatanda 340 tl, samsung ise 371 tl.
    philips 220CW9FB

crt monitörümü değiştirmek istiyorum onun için lcd alacağım aslında ilk başta philipsin aynı modelinin 19" olanını düşünmüştüm (vatandaki fiyatı 227 tl) ama onun dvi bağlantısı yokmuş çoğu kişi de lcd alacaksan dvi bağlantılı olanından al diyor...

önerisi olanlara şimdiden teşekkürler...

Selam arkadaşım aynı ekran kartı bende de var ve dün Gold Bilgisayardan tel cekimle 357 TL ye aldım. Ürün gayet güzel sorunsuz calışıyor. Oyun henüz yüklemedim. Divx filimlerde cozunurluk cok olduğu için kusurları daha ( kalite ) beli oluyor. İnternete gezmede bir sıkıntı yaşamadım ürün oldukca başarılı özelikle deneme mi sitediğin birsey varsa yaza bilirsin imkanlarım doğrultusunda demeye calışırım.

• ben 19" olanını aldım, 22" baya bir büyük gibi geldi gözüme, baya da yakından baktığım için 19" in kendim için daha iyi olacağını düşündüm.
    evet genelde divx izliyorum bunda bile farkettiriyor divx filmlerdeki çözünürlüğün düşük olması...
    bu arada ben ekran kartı üzerinde dvi girişi var sanıyordum, geçen baktım yok öyle bir giriş. ben donanım özelliklerini gösteren bir program ile bakmıştım orda yazıyordu ama fiziken yok sanırım yanılıyor muyum?
    dvi to vga ya da tam tersi dönüştürücü ile dvi kalitesine ulaşabilir miyim diye düşünürken bir baktım ki böyle bir giriş(ya da çıkış) yok ekran kartım üzerinde !?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadibea

ben 19" olanını aldım, 22" baya bir büyük gibi geldi gözüme, baya da yakından baktığım için 19" in kendim için daha iyi olacağını düşündüm.
    evet genelde divx izliyorum bunda bile farkettiriyor divx filmlerdeki çözünürlüğün düşük olması...
    bu arada ben ekran kartı üzerinde dvi girişi var sanıyordum, geçen baktım yok öyle bir giriş. ben donanım özelliklerini gösteren bir program ile bakmıştım orda yazıyordu ama fiziken yok sanırım yanılıyor muyum?
    dvi to vga ya da tam tersi dönüştürücü ile dvi kalitesine ulaşabilir miyim diye düşünürken bir baktım ki böyle bir giriş(ya da çıkış) yok ekran kartım üzerinde !?

Evet bizdeki ekran kartlarında yok. DVı yı VGA ya cevirisin ama VGA yı DVı ya cevrilmiyor ( kalite olarak ) KEran kartını değiştirmen gerekebilir. Tabi ihtiyacların dogrultusunda dun evde NFS yukledim ama calıştıramadım tekrar bu gun gidince tekrar denerim bakim performansı nasil ama pc perfermansı ortada bu nedenle pekte birsey beklemiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.