Şimdi Ara

Phenom II den İntel İ5-İ7 Sisteme Gecen Arkadaşlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
2
Favori
10.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mutlu Dal

quote:

Orijinalden alıntı: tzeberusx1

quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

1100 t ye geçecektim ama fiyatlar aynı olmasına rahmen i5 2400 ile perfonmansı daha düşük %15 civarı oyunlarda falan ve i5 2400 32 nm 95 watt az ısınıyor sessiz sakin ama PERFONMANSI Dehşet bir işlemci.

1100T Benim eski amd phenom ıı x4 925 e göre çok daha fazla ısınır! boşta stock fan ile 45 derece aşağısını göremezsin diye düşünüyorum yaz aylarında ama kışın 40 falan olur belki ::)

sen intel Türkiye ekibinden misin ?..

dikkatimi çekiyor sürekli amd yi karalıyorsun ''i5 2400 1100t den %15 daha hızlı oyunlarda'' bari atarken biraz daha yavaş sallada yaşın belli olmasın..

gerçi geçenlerde de i3 2100 fx serisinden faha hızlı filan diyordun yanlış hatırlamıyorsam..

alayı yalan D: atıyor namussuzlar amd istese intelin poposuna tekmeyi koyar deil iwg bridge zart zort igle olsa gine geçemezde amdde bazı şerefsizler intelin tarafınaı tutuyor amd nin kalkınmasını istemeyenlere var yani !

bi kere ne amd ciyim , nede intelciyim perfonmans benim için en önemli olan şey ama fiyatına göre

Şimdi ben uzun süre amd kullanmış biri olarak işlemcilerinden memnundum özellikle amd phenom ıı serisinden ! hatta q9550 400 küsür liraydı amd phenom ıı x4 925 ise 260 liraydı perfonmansları aynıydı gittim amd aldım 1.5 sene kullandım.

Sonra yavaş yavaş yeni oyunlarda yetmeme değilde güncel ekran kartları ile tam perfonmanslı çalışmamaya başladı ve bence biraz araştırma yaptım

anakartım 880ga-ud3h idi ve 1100t amd x6 3.3 ghz işlemciler ilede uyumluydu benim anakartımada tam uyumlu idi.Ben testlerine baktım ne kadar inceleme , test , video varsa gördümkü intel SANDY BRİDGE İle devrim yapmış!
    Bende anakart ram işlemci sattım sistemimi güncelledim!

AMD PHENOM II X6 1100T B.E benim aldığım intel core i5 2400 ile aynı fiyat ama oyunlarda ultra grafik ayarlarında pek fark olmasada grafikleri low ayarlara getirildimi amd phenom ıı x6 1100 t 110 fps verirken intel core i5 2400 170 fps veriyor dirt 3 de sadece bir örn verdim!

low ayarlarda oynamadığımız için fark yok ama ultra grafik ayarlarındada hd 5870 ile yapılmış testlerde %10 perfonmans farkı var!

amd 3d modellemelerde intelden üstün onun haricinde üstün olduğu başka bir uygulama ya da oyun göremedim !

Her oyunda intel daha üstün + 95w tdp var + 32nm + oyunlar genel olarak intel destekli!

AMD Phenom II X6 1100T ile İntel Core i3 2100 arasında diğer uygulamalarda bariz FARK var ama oyunlarda fark yok gibi!

anandtech

http://www.anandtech.com/bench/Product/203?vs=289 TEST SONUÇLARI

Her konuya aynı mesajı yazmaktan bıkmadın dimi ? Takılmış plak gibisin başka birşey değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furki06

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tzeberusx1

quote:

quote:

1100 t ye geçecektim ama fiyatlar aynı olmasına rahmen i5 2400 ile perfonmansı daha düşük %15 civarı oyunlarda falan ve i5 2400 32 nm 95 watt az ısınıyor sessiz sakin ama PERFONMANSI Dehşet bir işlemci.

1100T Benim eski amd phenom ıı x4 925 e göre çok daha fazla ısınır! boşta stock fan ile 45 derece aşağısını göremezsin diye düşünüyorum yaz aylarında ama kışın 40 falan olur belki ::)

dikkatimi çekiyor sürekli amd yi karalıyorsun ''i5 2400 1100t den %15 daha hızlı oyunlarda'' bari atarken biraz daha yavaş sallada yaşın belli olmasın..

gerçi geçenlerde de i3 2100 fx serisinden faha hızlı filan diyordun yanlış hatırlamıyorsam..

alayı yalan D: atıyor namussuzlar amd istese intelin poposuna tekmeyi koyar deil iwg bridge zart zort igle olsa gine geçemezde amdde bazı şerefsizler intelin tarafınaı tutuyor amd nin kalkınmasını istemeyenlere var yani !

bi kere ne amd ciyim , nede intelciyim perfonmans benim için en önemli olan şey ama fiyatına göre

Şimdi ben uzun süre amd kullanmış biri olarak işlemcilerinden memnundum özellikle amd phenom ıı serisinden ! hatta q9550 400 küsür liraydı amd phenom ıı x4 925 ise 260 liraydı perfonmansları aynıydı gittim amd aldım 1.5 sene kullandım.

Sonra yavaş yavaş yeni oyunlarda yetmeme değilde güncel ekran kartları ile tam perfonmanslı çalışmamaya başladı ve bence biraz araştırma yaptım

anakartım 880ga-ud3h idi ve 1100t amd x6 3.3 ghz işlemciler ilede uyumluydu benim anakartımada tam uyumlu idi.Ben testlerine baktım ne kadar inceleme , test , video varsa gördümkü intel SANDY BRİDGE İle devrim yapmış!
    Bende anakart ram işlemci sattım sistemimi güncelledim!

AMD PHENOM II X6 1100T B.E benim aldığım intel core i5 2400 ile aynı fiyat ama oyunlarda ultra grafik ayarlarında pek fark olmasada grafikleri low ayarlara getirildimi amd phenom ıı x6 1100 t 110 fps verirken intel core i5 2400 170 fps veriyor dirt 3 de sadece bir örn verdim!

low ayarlarda oynamadığımız için fark yok ama ultra grafik ayarlarındada hd 5870 ile yapılmış testlerde %10 perfonmans farkı var!

amd 3d modellemelerde intelden üstün onun haricinde üstün olduğu başka bir uygulama ya da oyun göremedim !

Her oyunda intel daha üstün + 95w tdp var + 32nm + oyunlar genel olarak intel destekli!

AMD Phenom II X6 1100T ile İntel Core i3 2100 arasında diğer uygulamalarda bariz FARK var ama oyunlarda fark yok gibi!

anandtech

http://www.anandtech.com/bench/Product/203?vs=289 TEST SONUÇLARI

Her konuya aynı mesajı yazmaktan bıkmadın dimi ? Takılmış plak gibisin başka birşey değil.

Sorunlu :D

Farkındaysan sana dedim o sözü

• i3, X6 gibi fiziksel dört çekirdekli işlemcilerden daha iyi olamaz. Tartışmaya açık olmayan konuları, hararetlendirmenin hiçbir anlamı yok arkadaşlar.
  • Arkadaşlar zaten belirttik o kadar

günlük en fazla oyunlarda sistemini kasanlar icin phenom II den i5i7 ye gecenler fark gördümü görmedimi?

render-3d modelleme her neyse işte, bunlarla uğraşan kişiler için elbetteki fark gözlemlenir, benim bahsettiğim diğeri

o yüzden farklı yerlere tasımanın bir anlamı yok arkadaşlar, intel-amd kavgası yapmıyoruz tecrübelerimizi paylaşıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAGILE -- 20 Aralık 2011; 1:48:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAGILE

Arkadaşlar zaten belirttik o kadar

günlük en fazla oyunlarda sistemini kasanlar icin phenom II den i5i7 ye gecenler fark gördümü görmedimi?

render-3d modelleme her neyse işte, bunlarla uğraşan kişiler için elbetteki fark gözlemlenir, benim bahsettiğim diğeri

o yüzden farklı yerlere tasımanın bir anlamı yok arkadaşlar, intel-amd kavgası yapmıyoruz tecrübelerimizi paylaşıyoruz

Donanımın etkisinden bahsetmiştim bir kaç post yukarıda. Kimisi fark gördüm, kimisi görmedim diyecektir. Siz bir fark göremezsiniz, iki sistem de aynı gelecektir.

• quote:

quote:

quote:

i3 2100 amd fx 8150 den hızlı evet OYUNLARDA İncelemeleri gör araştır bakalım

yav hehe...

ben yeterince araştırdım ve testleri yayınladığımda neredeydin..

• quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

quote:

Arkadaşlar zaten belirttik o kadar

Donanımın etkisinden bahsetmiştim bir kaç post yukarıda. Kimisi fark gördüm, kimisi görmedim diyecektir. Siz bir fark göremezsiniz, iki sistem de aynı gelecektir.

evet hocam kesinlikle, ama konu baska yere kaymasın diye hatırlatim dedim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yav hehe...

peki bana testler pm olarak atarmısın veya başka türlü merak ediyordumda ?

Phenom II den İntel İ5-İ7 Sisteme Gecen Arkadaşlar

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1285/pg1/amd-fx-8150-black-edition-8-core-processor-vs-core-i7-2600k-review-introduction.html

direk 2600k karşılaştırması.. bunun gibi birçok sonuç var nette onlarıda zahmet olmazsa sen araştır..

2600/2500k desen neyse ama çıkıpta i3 2100 daha hızlı deme..

• quote:

Dünyanın en güvenilir sitesi diye biliyordum

anandtech dünyanın en güvenli değilde en taraflı sitesi olduğunu birkaç kişiden fikir alarakta öğrenebilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 20 Aralık 2011; 12:52:08 >
  • quote:

quote:

quote:

anandtech dünyanın en güvenli değilde en taraflı sitesi olduğunu birkaç kişiden fikir alarakta öğrenebilirsin..

Hımm bunu bilmiyordum kusura bakmayın ama genel olarak diğer sitelerde baktığımda i3 2100 amd x4 955'inden her türlü daha iyi olduğunu görmüştüm özellikle OYUNLARDA Bu doğrumudur ?

Hayır değildir, X4 955 Black Edition modeldir ve çarpan kilidi açıktır. Çok daha iyi OC potansiyeline sahiptir. OC yapmasanız da bariz üstündür, ayrıca fiziksel 4 çekirdeğe sahiptir. i3 çift çekirdek bir işlemci, aynı kulvarda değiller. X4'ün rakibi i5'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 20 Aralık 2011; 13:06:53 >

• quote:

quote:

quote:

Hımm bunu bilmiyordum kusura bakmayın ama genel olarak diğer sitelerde baktığımda i3 2100 amd x4 955'inden her türlü daha iyi olduğunu görmüştüm özellikle OYUNLARDA Bu doğrumudur ?

tarafsız testlere ve kullananlara sormak lazım ama x4 955 amd nin en popüler işlemcilerinden en çok satan p2 işlemcisi buda durumunun iyi olduğunu gösterir..

forumda 955 vs i3 2xxx diye açılan konularda genelde 955 tercih edilmişti..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yav hehe...

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1285/pg1/amd-fx-8150-black-edition-8-core-processor-vs-core-i7-2600k-review-introduction.html

direk 2600k karşılaştırması.. bunun gibi birçok sonuç var nette onlarıda zahmet olmazsa sen araştır..

Verdiğiniz sitenin arkaplanının AMD Graphics reklam yeri olarak kullanılması düşündürücü. Anandtech'e taraflı diyorsunuzda bu direk belli etmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yav hehe...

Verdiğiniz sitenin arkaplanının AMD Graphics reklam yeri olarak kullanılması düşündürücü. Anandtech'e taraflı diyorsunuzda bu direk belli etmiş

bu siteye amd de ,nvidia da vsvs diğer firmalarda reklam veriyor zaten..

• i7 2600K kullanıcısıydım. Anakart ve işlemcimi 800 TL ye satıp , Asus m5a97 evo anakart ve amd 1100T yi 500 TL ye aldım. Aradaki 300 TL farkı da ekran kartını 6870'den ---> Gtx 570 e harcayarak cok doğru bir iş yaptıgımı düşünüyorum .. Daha ekran kartı gelmedi ama şuan oynadıgım oyunlarda 2600k ile 1100t arasında pek bir fark göremedim.

Bence intele fazla para ödemek yerine ekran kartına yatırım yapmak cok daha mantıklı gibi...
  • Şunu anlatamıyoruz render ve ciddi işler için Intel, oyun için AMD alın olay budur, başka cartı curtu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BraveHeart -- 21 Aralık 2011; 11:51:36 >
  • sırf sse4.1 denen vektör işlemleri hazinesi intelde olduğu için bile render ve ciddi işler için intel.
  • her kafadan bi ses çıkmış. foruma girdiğime pişman oluyorum bazen. yeni sistem toplicam. ilk etapta amd x6 1100T gtx560 ti bu şekilde toplama kararı aldım. daha sonra sitedeki saygın bi kaç kişi bana i5 2500k yı önerdi ekran kartı olarak hd6850. benim pek tecrubem yok. fakat kimin doğru kimin yanlış oldugunuda ayırt edemiyorum. bu konuya baktım kimisi amd kimisi intel demiş. hiç kimse bi oyun için pc toplamaz. bunun için toplanıyorsa vallahi yazık. catia kullanan biriyim. ama oyunda oynıcaz illaki. amd oyun intel modelleme deyip geçmişiniz. e napalm şimdi. 2 pc toplayıp birinde modelleme diğerinde oyun mu oynayalım. amd oyun intel modelleme deyip geçmişiniz. ikisinindede başarılı olan bi sistem yokmu onu mu demek istiyosunuz ? lütfen net bi açıklık getirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _JeTSeT_

her kafadan bi ses çıkmış. foruma girdiğime pişman oluyorum bazen. yeni sistem toplicam. ilk etapta amd x6 1100T gtx560 ti bu şekilde toplama kararı aldım. daha sonra sitedeki saygın bi kaç kişi bana i5 2500k yı önerdi ekran kartı olarak hd6850. benim pek tecrubem yok. fakat kimin doğru kimin yanlış oldugunuda ayırt edemiyorum. bu konuya baktım kimisi amd kimisi intel demiş. hiç kimse bi oyun için pc toplamaz. bunun için toplanıyorsa vallahi yazık. catia kullanan biriyim. ama oyunda oynıcaz illaki. amd oyun intel modelleme deyip geçmişiniz. e napalm şimdi. 2 pc toplayıp birinde modelleme diğerinde oyun mu oynayalım. amd oyun intel modelleme deyip geçmişiniz. ikisinindede başarılı olan bi sistem yokmu onu mu demek istiyosunuz ? lütfen net bi açıklık getirin.

hocam 110t işinizi görür, 560 ti ile 6850 arasında ciddi performans farkı olacaktır bir de yüksek çözünürlük oynayacaksanız iki sisteme de 560ti koysanız da fark fazla olmaz %5 i gecmez. siz iyisimi bu iki işlemcinin 2500k-1100t nin oynayacağınız oyunların testlerine ve de diğer işler icin performans karsılastırmasını internetten araştırın. ama 560 ti ile birlikte 1100t 2500k+6850den daha performanslı olur özellikle 1920-1080 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAGILE -- 21 Aralık 2011; 13:00:44 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _JeTSeT_

her kafadan bi ses çıkmış. foruma girdiğime pişman oluyorum bazen. yeni sistem toplicam. ilk etapta amd x6 1100T gtx560 ti bu şekilde toplama kararı aldım. daha sonra sitedeki saygın bi kaç kişi bana i5 2500k yı önerdi ekran kartı olarak hd6850. benim pek tecrubem yok. fakat kimin doğru kimin yanlış oldugunuda ayırt edemiyorum. bu konuya baktım kimisi amd kimisi intel demiş. hiç kimse bi oyun için pc toplamaz. bunun için toplanıyorsa vallahi yazık. catia kullanan biriyim. ama oyunda oynıcaz illaki. amd oyun intel modelleme deyip geçmişiniz. e napalm şimdi. 2 pc toplayıp birinde modelleme diğerinde oyun mu oynayalım. amd oyun intel modelleme deyip geçmişiniz. ikisinindede başarılı olan bi sistem yokmu onu mu demek istiyosunuz ? lütfen net bi açıklık getirin.

hocam 110t işinizi görür, 560 ti ile 6850 arasında ciddi performans farkı olacaktır bir de yüksek çözünürlük oynayacaksanız iki sisteme de 560ti koysanız da fark fazla olmaz %5 i gecmez. siz iyisimi bu iki işlemcinin 2500k-1100t nin oynayacağınız oyunların testlerine ve de diğer işler icin performans karsılastırmasını internetten araştırın. ama 560 ti ile birlikte 1100t 2500k+6850den daha performanslı olur özellikle 1920-1080 de

siz 2500k + hd6850 ile t1100 + gtx560ti yı kıyaslamışınız. peki
    2500k + gtx560ti
    1100t + gtx 560 ti
    bu şekilde hangisini tercih edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _JeTSeT_ -- 21 Aralık 2011; 13:16:31 >

• Sinclair Spectrum'dan beri bilgisayar kullanan biriyim. Yillardir AMD'nin ve Intel'in islemcilerini cok sekilde denedim.. Athlon 754pin 3000+'dan sonra olaylar degisti. Bambaska bir islemci mimarisiydi bana gore.. O zaman AMD'nin olayini ve bakis acisini anlamak icin AMD'nin sayfalarindaki islemci detaylarini ve teknik dokumanlari takip etmeye basladim.. Dahili Bellek Kontrolcusu, Hypertransport, dunyadaki ilk x64 islemci falan filan derken kendimi DH'de buldum. 939pinler cok iyiydi ama cekirdek sayisi dert olmaya baslamisti. Bunun yaninda islemcilerin ulasilabilirligi de azdi.. AM2 ise olayi donanim onusunda bambaska bir yere getirdi. arkadasla 2600xt ile crossfire, 3850 crossfire, 4850 crossfire derken 5770 Crossfire'a gelmistim.. Ha bu arada 5000+,6400+'i da gectim. Imzamdaki sistemle Core i7 Extreme 965'i ayni ekran kartlari ile bazi oyunlarda solladiktan sonra bunda kaldim.. Guzel bir gelisim oldu, para dert degildi ama evlenince durduk..

Donanim aramiyorum artik.. Cunku odamda oturmuyorum. Hanimin yaninda zaman gecirelim derken, sadece web sayfasi bakar, film seyreder olduk. Haliyle bitane ACER tablet aldim. Bide televizyonun altina AMD Fusion islemcili bilgisayar gomdum. Valla her isimi goruyorlar. Ikisinde de kasilma falan yok. Tikir tikir calisiyorlar.. Odaya gtimiyorum. ama bitane projem var. O proje icin bitane makina yapmam lazim. Bir hesap yaptim, 25.000tl. Durdum.. Biraz duracam bakalim..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.