Şimdi Ara

pH Değeri Min 8 Olan İçme Sularını İçin [Sizin İçin Piyasa Araştırması Yaptım] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
128
Cevap
3
Favori
171.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İDEAL SU PH? KAÇ?
  • bunu biliyordum.arada soyle konularin acildigini gormek guzel.konu disi tamamen ergen mekani olmaya hizla gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Detay bilmiyorum ama Erikli için en sağlıklı su deniyordu.
  • Suyun tadına bakarım. Erikli
  • Ph 7.5-9.5 arası her su kan akışına daha hızlı dahil olur oksijen olarak..

Bu yüzden çıktığı yerin en doğal kaynaklama ve güvenilirlik Erikli ve Munzur Su.

Erikli heryerde ve kurumsal ph değeri 7.7
    Munzur su ise içilebilir doğal olarak en iyisi 8.4

9.5 e dayanan su piyasada fazla yok sanırım, görmedimde duymadımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

Evet arkadaşlar hızlıca konuya giriyorum.

Kanarya adaları ve maldiv gibi yerlerde içme sularının pH değeri çok düşüktür.

Bundan dolayı halkta buna bağlı olarak kalp hastalıkları oranı çok yüksektir.

Min 8 ve üzeri pH değeri olan içme sularını tercih ediniz.

Yaptığım piyasa araştırması: (İnternetten değil bizzat marketleri dolaşarak üzünleri inceleyerek yaptım)

Özkaynak Su: 6.42 pH
    Hamidiye Su: 6.96 pH
    Güzelpınar Su: 7.00 pH
    Duru Su: 7.45 pH
    Abant Su: 7.47 pH
    Erikli Su: 7.50 pH
    Sude Su: 7.50 pH
    Damla Su: 7.73 pH
    Pınar Su: 7.8 pH
    Nida Su: 7.9 pH
    Hayat Su: Şişe üzerinde Belirtilmemiş

----------------------

8 pH'ın üzeri olan markalar:

Nestle Purelife Su: 8.22 pH
    Saka Su: 8.22 pH ( Online Sipariş: http://www.sakasu.com.tr/online-siparis.html )

SAKA NESTLE HAMİDİYE 3üde musluk suyundan farksız

• Erikli, Korusu içerim. Bu aralar saka su içiyodum.

Korusu nun PH'ını bilen varmı ?
  • Saka'nın damacana fiyatı nedir acep?
  • Merak edenler için hac dan gelen zem zem suyuna baktım ph sı 7.2ydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardelen su var arkadaşlar ph derecesi 8.3
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1OO1

Erikli, Korusu içerim. Bu aralar saka su içiyodum.

Korusu nun PH'ını bilen varmı ?

7.60

http://www.korusu.com.tr/images/rapor/r_mart_2012.jpg
  • Konu biraz terk edilmiş görünüyor. Damacanalar sakıncalı çıktığından sanırım. Bende artık Carrefour dan tek kullanımlık damacana pet alıyorum. PH ı 8 in üzerinde ama tadı gerçekten bi garip. Başka kullanan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend Warrior

En İyisi Saf Su = 7 Değilmiydi Ya

Saf su içemezsin, içersen ölürsün hatta içmeden kusarsın öyle lanet bir kokusu vardır. Rengide şeffaf değildir. Hiç lisede kimya dersine girmedin mi? İçinde hiç mineral, kalsiyum vs. hiçbir şey yok. Normal bir pet şişenin arkasına bak 15 farklı çeşit şey var suyun içinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClassRouGe

Sağlık 8.1

Ankaranın neresinden ?
  • Boktan ve sidikten arıtma su içiyorum,mutluyum
  • Oha BİM'den 40 kuruşa 1.5 litre SAKA su almıştım. Dedim kesin dandik sudur iyi su çıktı.
  • Dostlar şimdi benim içtiğim suyun pH ı 6.51..

Bir arkadaş Alüminyum un zararından bahsetmiş..Suyun içinde Alüminyum da var ve oranı 13.7 (µg/L)

Bu Alüminyum konusu hakkında beni aydınlatabilecek var mı acaba?

Ayrıca suyun üzerinde yazan bütün değerleride giriyorum, bu su içilmeli mi yoksa tavsiye edilmeyen sulardan mı söyler misiniz?

Alüminyum-----13,97 (µg/L)

Amonyum----------0 (mg/L)

Sülfat------------1.37 (mg/L)

Sodyum--------0.003 (mg/L)

Klorür------------4.17 (mg/L)

Demir------------6.87 (µg/L)

Mangan-------------2 (µg/L)

Oksitlenebilirlik---0.9 (mg/L)

pH----------------6.51

İletgenlik---------37.6 (uS/cm)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 28 Eylül 2012; 1:26:25 >
  • Ayrıca aşağıda vereceğim yazının bir kısmında içilmesi gereken ideal suyun ph değeri 7.35 ile 7.60 arasında olmalı denmiş..!

http://www.balbaylar.com.tr/makale.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

Dostlar şimdi benim içtiğim suyun pH ı 6.51..

Bir arkadaş Alüminyum olan su içmeyin demiş..Zararından bahsetmiş..Suyun içinde Alüminyum da var ve oranı 13.7 (µg/L)

En sağlıklısı 10µg/L değerinin altında olması (zaten bildiğim kadarıyla Al ve demir gibi metallerin ölçüm cihazlarının ölçebildiği minimum değer 10µg/L, yani şayet içeriği 9 civarı olsaydı şişenin üstüne "yoktur" diye yazılacaktı) fakat 200µg/Litre'ye kadar tehlikeli değildir. 13 çok yüksek değil bir başka deyişle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdinnand

quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

Dostlar şimdi benim içtiğim suyun pH ı 6.51..

Bir arkadaş Alüminyum olan su içmeyin demiş..Zararından bahsetmiş..Suyun içinde Alüminyum da var ve oranı 13.7 (µg/L)

En sağlıklısı 10µg/L değerinin altında olması (zaten bildiğim kadarıyla Al ve demir gibi metallerin ölçüm cihazlarının ölçebildiği minimum değer 10µg/L, yani şayet içeriği 9 civarı olsaydı şişenin üstüne "yoktur" diye yazılacaktı) fakat 200µg/Litre'ye kadar tehlikeli değildir. 13 çok yüksek değil bir başka deyişle.

Anladım, teşekkür ederim dostum..Benim çekincem, bu damacana denetlemesi furyasında benim içtiğim su o bahsedilen 5 kötü sudan biriydi ve firmanın kapatılmasından geliyordu..Sonradan yeniden faaliyete geçtiler..

Agız tadımda bu suya alışmış, diğer sular sert geliyor..Bu da benim içtiğim suyun pH ı nın düşük olmasında herhalde..! Bakanlık bildiğim pH ı 6.50 ve üstü olan firmalara içilebilir sınıfına sokuyor..Bu suda 6.51..Şansa bak..:)

Birde bu mg/L ve µg/L birimleri var..Hangisinin değeri daha büyük oluyor biliyor musun?Mesela Alüminyum değeri µg/L olarak verilmiş..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 28 Eylül 2012; 1:38:34 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.