Şimdi Ara

Peugeot'un kötü şöhreti nereden kaynaklanıyor?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
0
Favori
23.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KULLANANLARDAN DUYDUĞUM KADARIYLA TIKIRTILAR VE ŞANZUMAN ARIZALARI
  • peugeotun dizel motorları(benzinli değil)aynen transporter 130 bg gibi sorun sorun sorun...bi arkadaşta peugeot 307 var.aracı sıfır aldı teslim almaya beraber gittik....dönüşte gelirken daha henüz 3 km yol yaptık araba birden stop etti çalışmadı mazotuda fullemiştik....servis geldi aldı götürdü...araba 1 hafta serviste yattı ewe getirmek nasip olmadı...ve garantiye girmedi arızası geçen sene arkadaş bide servise 3,000 ytl gibi bir miktar ödedi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

peugeotun dizel motorları(benzinli değil)aynen transporter 130 bg gibi sorun sorun sorun...bi arkadaşta peugeot 307 var.aracı sıfır aldı teslim almaya beraber gittik....dönüşte gelirken daha henüz 3 km yol yaptık araba birden stop etti çalışmadı mazotuda fullemiştik....servis geldi aldı götürdü...araba 1 hafta serviste yattı ewe getirmek nasip olmadı...ve garantiye girmedi arızası geçen sene arkadaş bide servise 3,000 ytl gibi bir miktar ödedi...

öylemi gerçekten?? inanın hayretler içindeyim...bunu yapan 0 km bir otomobil..gerçekten çok kötü...Yalnız şunu da belirtmeliyim,dizel düşünmüyorum,benzinli tercihim olacak..

• arabayı sıfır alacağım.
    3 km sonra bozulacak.
    3000 ytl masraf edeceğim.

şahsen ben inanmadım.
    bozulduğuna değil ödeyeceğine
  • bizzat şahit oldum işte...

ve bu araç ara ara yine arızalarına devam etmekte...ve arkadaşta bıktı 2 sene dolsa kredi borcunu bi kapatsam diye bekliyor...

bence sen genel olarak fransızlara ve almanlara bulaşmada ne alırsan al....tavsiyem...

individual@
    valla adam ne yapsın el mahkum mecbur ödedi başka çaresi varmı?
    arabayı teslim almışsın itiraz etme hakkın kalkmış

quote:

Orjinalden alıntı: birkn

quote:

peugeotun dizel motorları(benzinli değil)aynen transporter 130 bg gibi sorun sorun sorun...bi arkadaşta peugeot 307 var.aracı sıfır aldı teslim almaya beraber gittik....dönüşte gelirken daha henüz 3 km yol yaptık araba birden stop etti çalışmadı mazotuda fullemiştik....servis geldi aldı götürdü...araba 1 hafta serviste yattı ewe getirmek nasip olmadı...ve garantiye girmedi arızası geçen sene arkadaş bide servise 3,000 ytl gibi bir miktar ödedi...

öylemi gerçekten?? inanın hayretler içindeyim...bunu yapan 0 km bir otomobil..gerçekten çok kötü...Yalnız şunu da belirtmeliyim,dizel düşünmüyorum,benzinli tercihim olacak..

• 5 yıl 406 2.0 A/T kullandık zırt pırt bi yeri bozuluodu.. görünüşü güzel ama içi boş peugeotların.
  • Yapilan istatistiklere göre bu son senelerde araclarda ki elektronik ve teknik gelistikce servise ugrama o derece cogaliyormus sebebi de eski araclara göre cok fazla elektronik kullanilmasiymis. en fazla ariza cikaranlar ise volvo v50 imis ve peugeotta 307 modeli de siralada ust seviyelerdeymis en az ariza cikaranlarsa Toyota modelleri ve Mazda 6 imis. Bunu yorumlayan uzmanlarin birlestigi konu ise Japonlarin her kullanidigi yeni teknigi iyi inceleyip, iyi test edip öyle araclara uyguladiklari. Bence de Peugeot da diger markalara yetisme telasi icinde kendi araclari icin kullandiklari yeni teknikleri fazla test etmeden uygulamaya koymalari zaten kullanilan teknikler icinde kendi gelistirdikleri cok az. Bu tur hatalari yapanlar icindede vw ve Ford da var. Tutucu Japonlar bu tur uygulamalarla araclarinin uzun yillar problemsiz binilmesini sagliyorlar...
  • parasinin karsiligini veremeyen bir marka olarak görüyorum.cok eksikleri olan bir marka.
  • ralli lerden kaynaklanmasın,keratalar genelde birinci u-olurlarda!
  • 307 lerin içinde kullandıkları koltuk malzemesi ahır gibi koktuğundan kaynaklanıyordur belkide :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: logann

KULLANANLARDAN DUYDUĞUM KADARIYLA TIKIRTILAR VE ŞANZUMAN ARIZALARI

Bende forumlarda okudum bu şikayeti sahiplerinden...
  • abimin iş arkadasının birinin (garantisi devam etmekte olan) 307 si varmıs.arac gecen hafta birden stop etmis.aracı calıstırmayı basaramamıslar.pejo servisini arayıp servisten cekici talep etmis.serviste 100 ytl ile cekicinin gelebilecegini soylemis.yakındaki citroen satan ve servisligini yaptıgı bir firma ile konusup hicbir ucret almadan citroen servis cekicisi ile arabayi çekip pejo servisinin icine kadar bırakmış.pejo nun karizması yerle bir.bizim elemanda türkiyede tüm yetkili ve ayrıca fransada ki yetkilire servisin bu tutumu yüzünden şikayette bulunmuş
  • 2.5 sene 306 kullandım. aracı sattığımda 70 bin km civarındaydı ve artık her yerinden ses gelmeye ve ufak tefek sorunlar çıkartmaya başlamıştı. aynı yıl ve km de alman arabası aldım ve onuda 10 bin km kadar kullandım ve araçta ne bir sorun nede tıkırtı vardı.

şöyle bir test yapılabilir. aynı yıl, motor hacmi ve segmente bir aracın kasko primini herhangi bir peugeot la karşılaştırın. muhtemelen peugeot daha fazla prim çıkartacaktır. bunun nedeni ise sigorta firmalarının pug ların daha sorunlu olmasından dolayı kendilerini garanti altına alma istekleridir.
  • benim bir otomobil dergisinde okuduğuma göre yanlış hatırlamıyorsam 406 modeli ve takipçisi 407 modeli pejonun kalitesizlik imajını bir nebzede olsa yıkmışlardı.406 test sonunda ufak sorunlar çıkarmış.
  • 406 da bilinen hiç bir kronik arıza yoktur diyor test merkezleri,

307 lerde ilk nesiller sorunlu idi son makyajlı kasada tamamını düzeltmişler diye okumuştum ama adı kalmış işte sorunlu diye, tıpkı 1997 turbo pasatların turbo borularının motora yakın olduğundan kurum bağlaması ve turboyu yakması sonucu adının hala turbo arızası çıakrabilir olarak kalması halbuki 98 de borunun yeri değiştirilip sorun çözülmüştü ama işte akıllara kazınmış bi kere...
  • yapmayın beyler pejoyu bende tutmam fazla ama
    406-306-607 süper araçlar
    kronik sorun diye de bir şey duymadım.
  • Tanidigimizin 405'i vardi ilk sahibi Benim alacagim sene aracini satmisti, Arac 380 bin miydi ? 400 kusur muydu ? tam hatirlayamayiorum su anda rakkam veremem , 2006 basinda satti arabasini. Hep duyardik kendisinden, Yag Su Benzin, bir de Asinan parcalari degistiririm derdi...

Araba almadan once bir de kendisine sorduk . 407 alin dedi , aldik. Benim aracim gercekten de Nazar degmesin yeni sayilir 1.6 senedir(40 000), Periyodik bakim haricinde hic bir parcasi degismedi....

Ama mukemmel arac mi bence degil, Dis ses (motor degil) izolasyonu az ve seyir halinde garip bir sekilde camlardan cok az bir citirdama geliyor (bu citirdama hic artmadi 15.000 den beri bazilari farketmez citir citir bir ses garantiye sordum film den dolayi olabilecegini soylediler. Uzerine de pek dusmedim.

Kuru zemin Prformansi Tatmin edici olsada Amortisorler Sesli ve sert oldugu da bir gercek.

Ic Dosemesinde Yeterince Kalite Bulamiyorum Ayrica Isitma Ve Deri Doseme istedigimden ART car'a Musait oldugum bir zaman ugramayi ve bastan asagi ic Dosemeyi degistirmeyi Dusunuyorum...

Servis Kalitesi de iyi , Dogus Servislerinden sonra Kendinizi Kral gibi hissediyorsunuz :) (mepa)

Deginmeden gecemeyecegim arkadasimda 307 xt var 2004 model ilk 407 aldigimi haber verdigimde "iyi halt ettin" demisti. Bir de uzerine firca yemistim. :)

Sanirim Yahudi Mercedes'ini En cok uzen en cok satan 206 ve 307.

Bugun Yine 42.200 YTL arac Alacak olsam, Yine 407 Alirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 2 Ekim 2007; 15:19:55 >

• quote:

Yinemi T5 130 ya

Abicim nedir bu arabanın senden çektiği tüm yergi mesajlarında T5 ile konuya giriyorsun ya

Beyler belki çok abartıldığı kadar yok ama sorunsuz araçlarda değiller, aracı 3 gün kadar kullanmıştım gayet ekonomik gelmişti Palio 1.4 den sonra( 307 1.6 HDI ) 307 hakkında sadece 1100 km lik bir tecrübem var bolu dağından sonra 2 kere ön ampuller patladı neyseki araçta yedek vardı bir de virajlarda ön sağ taraftan bir tıkırtı geliyordu önemsemedik..

Birde kayınço almıştı 2005 te Kemerburgazda 120 km/h gibi bir hızla kaza yaptı emniyet kemerleri takılı olduğu halde airbagler açılmadı sonra dava açmıştı Peugeot'a kazandı sanırım

Yerin dibine sokulacak bir araç değil yani

• BENDE 2004 DE SIFIR 307 ENVY ALMIŞTIM VE ARABANIN ORASI BURASI BOZULUP, İÇİNDENDE UFAK UFAK TIKIRTILAR GELMEYE BAŞLAYINCA İKİ HAFTA İÇİNDE ELİMDEN ÇIKARMIŞTIM...
  • iki arkadasımda peugeot vardı. birinin 206 sı hiç bir sebep yokken hareket halinde moturu yandı diğer arkadasın 406 si var 6 ayda bir agır bakıma giriyo ince ince ve sıkca arızalar cıkartıyo. akrabamızın otomatik 206 si var araba gitmiyo 100 e cıkana kadar aglıyosun bunlar bire bir yasadıklarım bide duyduklarım var onları saymıyorum bile fiyatı ne olursa olsun fransız arabası almam. çevremdekileride uyarırım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.