Şimdi Ara

Peugeot Türkiye: 'Araç geliyor ama yetmiyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
9.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peugeot Türkiye: 'Araç geliyor ama yetmiyor'
    Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, kısa süre önce ülkemizde satışa sunulan yeni Peugeot 408'in lansmanında pazarla ilgili merak edilen soruları cevaplandırdı. Reyhanoğlu, 2023 yılında geçen yıla paralel bir pazar beklediklerini dile getirdi.

Bayilerdeki araç bulma sorunlarını nedenleri ile sıralayan Gülin Reyhanoğlu, uzun zamandır ötelenen bir talep olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

"Şu anda araç bulamama sebebi biraz onunla alakalı. Pandeminin başından beri aslında devam eden bir süreç bu. Öncelikle ham maddedeki, çipteki ve üretimdeki eksiklikler, şimdi de lojistiğin getirdiği bir takım eksiklikler var. Hem perakende tarafta hem de filo tarafında ötelenmiş bir talep var. Aslında araç geliyor. Geçtiğimiz yıla göre de ocak-şubat döneminde yüzde 87 oranında daha fazla araç getirdik ama yine de yeterli değil. Yeterli olmamasının sebebi ötelenmiş, birikmiş bir talep olmasıdır."

Ayrıca Bkz.Togg, İstanbul ve Bursa'da mobil deneyim merkezi açtı

"Tedarik sıkıntısı 2023'ün ikinci yarısında azalır"

Geçtiğimiz yılın sonuna doğru üretimdeki sıkıntıların çözüldüğünü fakat tedarik sorunları yaşadıklarını da belirten Reyhanoğlu, 2022'nin son 3.5 ayında lojistik tarafında sıkıntılar yaşadıklarını söyledi.

Reyhanoğlu, "Lojistik sektöründeki krizlerin etkisiyle araçlarımız gecikmeli olarak geldi. Bu sorunlar kısmen yine hayatımızda olacak ama artık bizim araç getirmemizi veya büyümemizi engelleyecek boyutta olmayacağını söyleyebilirim. Her çeyrekte tedarik sıkıntısının daha da azalacağını, 2023’ün ikinci yarısında daha rahat bir ortama kavuşacağımızı öngörüyoruz" tahmini paylaştı.

Kaynak:https://www.haberturk.com/peugeot-dan-2023-te-turkiye-de-rekor-hedefi-3574986-ekonomi?page=2

• Bayileriniz el altından galericilere satışı kesse herkese yeter o araçlar. Bireysel alıcılar bayiye gidince araç yok çekiyorlar ama galerici el altından 50bin ateşliyor bayiye. Hop araç 2 güne galeride.

Mercedes GLB için el altından 200bin verdiler bayiye de öyle alabildiler aracı. Birebir şahidim olaya. Bunun önüne geçmek için Mercedes yakın zamanda Online satışa geçti. Bayiler sadece araç teslim ve servis konusunda muhatap olacak müşteriyle. Ford da yakın zamanda buna dönüyor. Şu an çalışmaları yapılıyor.

sözün özü ortada bir denetleyen olmayınca istedikleri gibi at koşturuyor bayiler.

Sifir aracı gidip galericiden alanlara kötü laflar etmek istemiyorum, ama ben asla ve asla öyle bir şey yapmam.

Ama müstehak derim. Kimse almasa böyle bir piyasa oluşmaz.

Ben bayiden çekeceğim ama sırf bu tipler ülkede var diye mesela 800- 1 milyon maks olacak pejo 408 e 1.300 vereceğiz neden , çünkü bu insanlarla beraber yaşıyoruz.

Bileğimi kesseler çakaldan çukaldan sifir arabayı liste fiyatjndan pahaliya almam

Ötv ne zaman düşerse, ne zaman 2-3 araba parası vergi 1 araba vatandaşa olmaz ise aradaki kâr marjı düştüğü zaman bu durum ortadan kalkar.
    Makas büyüdükçe köşede parası olanın iştahı kabarıyor. Herkes kendince al-sat işine giriyor. Böyle olunca da alıp alıp köşeye atılıyor araçlar.
    Köşede bekleyen araç stok sorunu yaratıyor. Son tüketicide bakıyor araç yok tüm imkanıyla iyi kötü de olsa kapıda bir araba olsun zaten alıyorsun kâr dasın mantığıla alma yarışına giriyor.

Ne zaman her türlü kârdasın mantığı biter o zaman araç bollaşır.

Bunun için ekonominin düzelmesi şart. İnsanlar şunu düşünmemeli "seneye daha pahalı olacak zaten şimdi aldın aldın"

Daha çok yazarımda hiç bir faydası olmayacak.
    Herkes memnun Düzenden.
  • Arkadaş bu araçları kim alıyor böyle? Ben almıyorum, emekçi kardeşlerim almıyor, tanıdık arkadaşlarım almıyor. En kötü 500 bin liradan başlıyor araçlar, ona rağmen stoklar yetmiyor.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanimous kullanıcısına yanıt

Türkiye de çok ama çok fazla zengin var öyle böyle değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomobil bir yatırım aracına dönüştü, parası olan eskiden hisse senedi alırdı, şimdi araba alıyor. Bu talebe kimse yetişemez.

Tek çözüm, araç fiyatlarının enflasyonun altında zamlanmasının sağlanması ve alternatif yüksek getirili yatırım araçlarının oluşturulması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 20 Mart 2023; 20:1:18 >
    Yatırımı doğru yaparsan alırsın. örneğin Pandemide 80 bin TL ye THY hisse senedi alsaydın şimdi 1 milyon luk araba alabilirdin

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt

Şimdiki aklım olsa çoktan almıştım ama bilmiyorum ne yapacağımı.

Mert Başaran'ın kitabı var. okumanı tavsiye ederim.

• Bayileriniz el altından galericilere satışı kesse herkese yeter o araçlar. Bireysel alıcılar bayiye gidince araç yok çekiyorlar ama galerici el altından 50bin ateşliyor bayiye. Hop araç 2 güne galeride.

Mercedes GLB için el altından 200bin verdiler bayiye de öyle alabildiler aracı. Birebir şahidim olaya. Bunun önüne geçmek için Mercedes yakın zamanda Online satışa geçti. Bayiler sadece araç teslim ve servis konusunda muhatap olacak müşteriyle. Ford da yakın zamanda buna dönüyor. Şu an çalışmaları yapılıyor.

sözün özü ortada bir denetleyen olmayınca istedikleri gibi at koşturuyor bayiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D4E48676 -- 20 Mart 2023; 20:35:22 >
  • Evet dediğiniz olaya şahit oldum bende,arkadaşım el altından para vermek zorunda kaldı. El altından para istiyorlar,vermezseniz araç yok diyorlar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • CleanCoders C kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim okuyacağım.

• Moueson kullanıcısına yanıt

Fazla değil, Ülkenin %10 u zengin desek zaten bu gelen araçlar o kesimin bile %10 una yetmiyor.

• Araçlarda online satış dönemine geçilmesi gerekiyor. Böylelikle gerçekten ihtiyacı olan insanlar da araçlara ulaşabilir.

• Galericiler alsatçılar hatta bayiler bile araçları stokluyorlar. Bayi 130binlira fark koyup satmaya kalkıyorsa ve peugeot buna göz yumuyorsa tabikide araç bulunmaz. Devlet sıfır araç satışında Galerilere km sınırı fark etmeyecek gibi 1 yıl normal vatandaşa da 6 ay satış sınırı getirmeli o zaman bu iş çözülür

• Çok bir şey istemiyorum aslında beni A noktasından B noktasına götürebilecek hurdası çıkmamış bir araç... yapmışlar da aslında: Hyundai i10 ... o janjanlı kaportasının altındaki motoru unodan bile küçük ama fiyatı 600 bin TL yazıklar olsun

• DburakKoc D kullanıcısına yanıt
    Ötv ne zaman düşerse, ne zaman 2-3 araba parası vergi 1 araba vatandaşa olmaz ise aradaki kâr marjı düştüğü zaman bu durum ortadan kalkar.
    Makas büyüdükçe köşede parası olanın iştahı kabarıyor. Herkes kendince al-sat işine giriyor. Böyle olunca da alıp alıp köşeye atılıyor araçlar.
    Köşede bekleyen araç stok sorunu yaratıyor. Son tüketicide bakıyor araç yok tüm imkanıyla iyi kötü de olsa kapıda bir araba olsun zaten alıyorsun kâr dasın mantığıla alma yarışına giriyor.

Ne zaman her türlü kârdasın mantığı biter o zaman araç bollaşır.

Bunun için ekonominin düzelmesi şart. İnsanlar şunu düşünmemeli "seneye daha pahalı olacak zaten şimdi aldın aldın"

Daha çok yazarımda hiç bir faydası olmayacak.
    Herkes memnun Düzenden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gs_tutkunu -- 21 Mart 2023; 0:14:29 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tüm araçları galericiler komisyoncular alsatçılar ve bir kısmını da filolar alıyor. Vatandaşa birşey kalmıyor ki ! Devletin de umrunda değiliz herhalde.

• KOCAMAN BİR YALAN.

Online satışlarda nasıl bir düzen dönüyor gördük.

Sistemi 10 dakika önce açmalar. Sisteme el ile müdahale etmeler.

Yalan dolan el altından satılıyor araçlar başka nasıl 909.000 tl lik araç internette 1.2 - 1.3 milyon tl satılır ki ?

İnkar edene video atarım. Susup kalır

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.