Şimdi Ara

Peugeot 5008 (843. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 841842843844845
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi pazarlar ve iyi forumlar. Sevgili melodramm, bir sorum olacak. Geçen hafta 25000 km deki aracımın yıllık bakımını yaptırdım. Sizin yaptırdığınız bakım ile karşılaştırdım ve benim aracımın da mazot filtresinin değişmediğini farkettim. Acaba bizim araçların mazot filtresinin değişmesi için 30000 km yi tamamlaması gerekli mi? Aracım 2011 OCAK trafiğe çıkışlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

quote:

Tüm dostlara hayırlı pazarlar

Çok güzel bir gün var IZMIR'de.

Ne yapsak mangal mı yapsak

İyi forumlar...

iyi pazarlar..geliyorum valla....

şimdi çıksam saat 16 gibi ordayım..

sen öğlen 13 gibi mangalı yak...etleri de getirirdim ama...

yol uzun bozulur şimdi...

valla aydın bey bu kasko işini bitirmiş...

bir bayilikmi alsa ne...?

ama müşteriyi kollayacağım derken...

şirketi 2 ayda devreder...kapatır..

Al ASLAN'ı da gel dostum.

ASLAN payını ayırdık

Hanım PAZAR'a çıkmadan kap ASLAN'ı

İyi forumlar...

dur şimdi ..pazardayım....
    yazının altına bir türlü (bu ileti mobil sürümle atıldı) yazamıyorum...

ya arkadaslar şimdi yaklaşık 30000 bakım ne kadar?..kavram kargaşası olmasın..başkanın fiyat torpilli....onu referans almayalım...son mesajda maltanb arkadaşın sorusuda güzel..bende 26.000 deyim...ama 30 bakımda mazot filtresini değiştireyim değilmi...?(yani 26000 de....30.000 bakıma gireceğim---dağıldım yine....)

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyi forumlar...

iyi pazarlar..geliyorum valla....

şimdi çıksam saat 16 gibi ordayım..

sen öğlen 13 gibi mangalı yak...etleri de getirirdim ama...

yol uzun bozulur şimdi...

valla aydın bey bu kasko işini bitirmiş...

bir bayilikmi alsa ne...?

ama müşteriyi kollayacağım derken...

şirketi 2 ayda devreder...kapatır..

Al ASLAN'ı da gel dostum.

ASLAN payını ayırdık

Hanım PAZAR'a çıkmadan kap ASLAN'ı

İyi forumlar...

ya arkadaslar şimdi yaklaşık 30000 bakım ne kadar?..kavram kargaşası olmasın..başkanın fiyat torpilli....onu referans almayalım...son mesajda maltanb arkadaşın sorusuda güzel..bende 26.000 deyim...ama 30 bakımda mazot filtresini değiştireyim değilmi...?(yani 26000 de....30.000 bakıma gireceğim---dağıldım yine....)

Abi değiştir bence fazla titizlikten zarar gelmez..şimdi değiştirmesen 3-5 ay sonra bir sürù iş çıkacak..belkide ek işçilik masrafı faturalandıracaklar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tttnet.net -- 24 Mart 2013; 12:29:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ayblrdija

Bu arada ARINÇ kardeşimiz ha gayret .. Artık saatler kaldı ...Hayırlısı ile bitirdik sayılır...

Çarsamba aksami cikiyorum insallah bitirdik 460 gunu hey gidi gunler hey en alt devre tuvalet mintikasimi dersin comez geldi mintikadan dustummu dersin hey gidi gunler ust devre olduk simdide gidiyoruz..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

İyi forumlar...

Dün pırıl pırıl sizin aslanları görünce(sanırım kıskandım)

güzel havayıda bulmuşken hazır başka türlü organize olamıyoruz madem bende temizlik organizasyonu düzenleyeyim kendi kendikendime..

Bende şimdi PAZAR alışverişini bitirim ASLAN'ın jantlarını bir daha yıkadım.

Birazdan da lastik parlatıcısı ile final yapacağım.

Sonrasında ise MANGAL organizasyonu

İyi forumlar...

Ben bu mangal muhabbetini nasıl kaçırmışım..benim hakkımı ayırmışsındır umarım..yoksa o paçaliklara haftaya pazar veda et..

• quote:

ya arkadaslar şimdi yaklaşık 30000 bakım ne kadar?..

kavram kargaşası olmasın..başkanın fiyat torpilli....

onu referans almayalım...

son mesajda maltanb arkadaşın sorusuda güzel..

bende 26.000 deyim...

ama 30 bakımda mazot filtresini değiştireyim değilmi...?(yani 26000 de....30.000 bakıma gireceğim---dağıldım yine....)

Dostum senin fiyat yaklaşık 400 TL gibi olacaktır.

Ama zorlar isen 350 TL ye de yaparlar.

Polen filitresini değiştirmesen de olur.

Klima filitresi gibi düşün, ben hava tutup tekrar taktım.

Şu anda KDV indirimi var. (31 MART son gün)

KDV indirimi ile 400*0,82=328 TL gibi bir fiyata bitirirsin.

Bende %20 sende %18 indrim olacak

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

Çarsamba aksami cikiyorum insallah bitirdik

460 gunu hey gidi gunler hey

en alt devre tuvalet mintikasimi dersin comez geldi mintikadan dustummu dersin

hey gidi gunler ust devre olduk simdide gidiyoruz..

Desene, en fiyakalı dönemde tezkere alıyorsun.

Tam üst devre olmuşsun tezkere veriyorlar

Hayırlı yolculuklar şimdiden

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maltanb

Herkese iyi pazarlar ve iyi forumlar.

Sevgili melodramm, bir sorum olacak.

Geçen hafta 25000 km deki aracımın yıllık bakımını yaptırdım.

Sizin yaptırdığınız bakım ile karşılaştırdım ve benim aracımın da mazot filtresinin değişmediğini farkettim.

Acaba bizim araçların mazot filtresinin değişmesi için 30000 km yi tamamlaması gerekli mi?

Aracım 2011 OCAK trafiğe çıkışlı.

Yok dostum bir yanlışlık var o işte.

Eğer aracını 112 BG/ 82KW ise 30.000 de yakıt filitresi değişmelidir.

Sonuç olarak bir sonraki bakım 45.000 de olacak ve yakıt filitresi değişimi için geç olacaktır.

Buradaki esas konu çok fazla farklı yerlerden yakıt alıp almadığınız durumudur.

Ancak siz servisi arayıp 112BG EURO5 motorların 30.000 de yakıt filitresinin değişmesi gerektiğini neden sizin araçta değişmediğini sorun.

Durumu İSTANBUL MERKEZ ile görüştüğünüzü de eklemeyi ihmal etmeyin

Ve sonuna kadar sıkıştırın.

İyi forumlar...

• Teşekkür ederim melodramm. Aracın ruhsatında 110 BG yazıyor. Ancak ben yine de yarın servisle görüşeceğim. İyi forumlar.
  • AYBLRDİJA KASKO YAPTIRIYOR - SİZLERLE DE BİLGİLERİNİ ÜCRETSİZ PAYLAŞIYOR :

SORU : TRAFİK SİGORTASININ ÖDEME YAPMADIĞI DURUMLAR NELER OLABİLİR HİÇ MERAK ETTİNİZ Mİ ARKADAŞLAR ?

Trafik poliçelerinde de diğer tüm poliçelerde olduğu gibi kapsam altında olan ve olmayan haller genel şartlar ile belirtilmiştir. Trafik sigortası genel şartları her sigorta şirketi için aynıdır. Trafik sigortasının teminat ve limitleri sektör genelinde aynıdır.

ÖDEME YAPILMAYAN DURUMLAR LİSTESİ ;

a) İşletilme halinde olmayan araçların sebep olacağı zararlar,

b) Sigortalının kendisinin uğrayacağı zararlar,

c ) Aracı kullanan kişinin, aracı kullanırken uğrayacağı zararlar nedeniyle ileri sürülen talepler,

d ) Aracı kullanan kişi yakınlarının uğrayacağı zararlar nedeniyle ileri sürülen talepler,

e ) Araç sahibi ile aracı kullanan kişi arasındaki ilişkide araca gelen zararlar nedeniyle ileri sürülen talepler,

f ) Poliçede gösterilen aracın ve bu araç ile taşınan malların (yolcu bagajı ve benzeri eşya teminat dahilindedir) veya çekilen araç ya da römorkun bozulması ve zarar görmesi sebebi ile ileri sürülen talepler,

g ) Çalınan veya gasp edilen araçların sebep oldukları ve karayolları trafik kanununa göre araç sahibinin sorumlu olmadığı zararlar, aracın çalındığını veya gasp edildiğini bilerek binen kişilerin zarara uğramaları nedeniyle ileri sürülebilecek talepler, çalan ve gasp eden kişilerin talepleri,

h ) Sürat yarışlarına katılım, yarış güzergahında yapılan antrenmanlar sırasında meydana gelebilecek zararlar ile gösteride kullanılması nedeniyle oluşan zararlar,

ı ) Aracın gözetim, onarım, bakım, alım-satım, araçta değişiklik yapılması amacı ile veya benzeri bir amaçla faaliyette bulunan teşebbüslere bırakılmasından sonra aracın sebep olduğu zararlara ilişkin ileri sürülen talepler,

i ) Patlayıcı ve parlayıcı maddelerin taşınması (yedek akaryakıt hariç) sebebiyle meydana gelen zararlara yönelik ileri sürülen talepler,

j ) MANEVİ TAZMİNATA NEDEN OLAN HALLER ..

YAZILANLARIN HER TÜRLÜ İÇERİK HAKLARI AYBLRDİJA ' YA VE ONUN İZNİYLE BAŞKAN MELODRAMM DENETİMİNDEKİ 5008 TOPİĞİNE VE ÜYELERİNE AİTTİR . İZİNSİZ KULLANANLAR LEVENT TARAFINDAN İFŞA EDİLEBİLİR ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 24 Mart 2013; 21:36:55 >

• AYBLRDİJA KASKO YAPTIRIYOR VE SİZLERLE BİLGİLERİNİ ÜCRETSİZ PAYLAŞIYOR :

Soru : Kredi almak istediğim banka XXXX sigorta şirketinden sigorta yaptırmam için beni zorluyor. Bankanın buna hakkı var mıdır?

CEVAP : Sigorta Murakabe Kanununa göre, bir sözleşmenin unsurları içerisinde, taraflardan birinin bu sözleşmede yer alan herhangi bir hususta sigorta yaptırmaya zorunlu tutulduğu hallerde, sözleşmeye sigortanın belirli bir şirkete yaptırılmasına ilişkin olarak konulmuş şartlar hükümsüzdür.Bu nedenle bankalar, kredi verdikleri müşterilerinin risklerinin düşürülmesi için, belli teminatları içeren bir sigortanın yapılmasını isteyebilir. Ancak sigorta şirketinin seçimi konusunda zorlayamazlar.

YAZILANLARIN HER TÜRLÜ İÇERİK HAKLARI AYBLRDİJA ' YA VE ONUN İZNİYLE BAŞKAN MELODRAMM DENETİMİNDEKİ 5008 TOPİĞİNE VE ÜYELERİNE AİTTİR . İZİNSİZ KULLANANLAR LEVENT TARAFINDAN İFŞA EDİLEBİLİR ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 24 Mart 2013; 20:17:52 >

• AYBLRDİJA KASKO YAPTIRIYOR VE SİZLERLE BİLGİLERİNİ ÜCRETSİZ PAYLAŞIYOR :

SORU : Kasko poliçemizi yaptırırken değişik şirketlerden Full Kasko adı altında bizlere çok farklı fiyatlar verilmektedir. Farklı şirketler arasında nasıl mukayese yapabiliriz ve hangi kriterlere dikkat etmeliyiz ?Merak eden arkadaşlara ithaf olunur.

CEVAP : - Sektörde yaşanan kıyasıya rekabetin içeriği hizmet ve kalite standartlarının yükseltilmesi noktalarında olması gerekirken, maalesef bir çok şirket teminat kapsamları veya limitlerini daraltmak suretiyle düşük fiyat politikası izlemeyi tercih etmektedirler.

- Başlangıçta cazip gelen fiyat avantajı ise hasar anında sigortalının kabusu haline dönüşebilir.

- Sigortanın mantığı ve risk hesabı matematiksel olarak şirketler arasında değişiklik göstermez.

- Ancak sunuşta alıcının tercihleri arasında baskın gelen husus fiyat olduğu için, değişik alternatifler sunularak ucuz fakat yetersiz poliçelere yönlendirme yapılmaktadır.Bu yazdıklarıma çok dikkat arkadaşlar!

- Kasko poliçenizi yaptırmaya karar verdiğinizde, aracınızı gerçek piyasa değeri üzerinden beyan ederek ihtiyari mali mesuliyet, ferdi kaza ve hukuksal koruma teminat limitleri öncelikli olmak kaydıyla diğer tüm teminatları da içeren yazılı teklif talep ediniz.

- Yazılı teklif vermekten kaçınan acente ya da sigorta şirketini tercih etmeyiniz. Sözlü beyan edilen her teminatın, yazılı teklifte de yer aldığını kontrol ediniz.

- Ful Kasko çatısı altındaki genel teminatlar aynı olmakla beraber sigorta şirketlerinin dönemsel olarak uyguladıkları promosyon tarzı ek teminatları da karşılaştırdıktan sonra kararınızı kesinleştirirseniz daha iyi olabilir arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 24 Mart 2013; 20:35:48 >

• Biraz mola !!!!!İlerleyen saatlerde yorumlarınızı alabiliriz.Canlı yayınımız saat 10-12 arası olacaktır...
  • Aslanları ile mangal yapanlar hala gelemediler galiba !!!!!!
  • Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Bakımlar yaptırılıyor, yeni araba alanlar aramıza katılıyor, aydın abimiz kasko yazılarına devam ediyor, buluşmalar yapılıyor ohh ohh keyfimizi hiç kimse kaçıramıyor ne kadar güzel. Bende farkındayım bu aralar çok boşladım buraları ama sizleri yukarıdan takip ediyorum hiç merak etmeyin ;) 75.000 km bakımı gerçekten çok iyi fiyata çıkmış. melodramın ses sistem projesi inş. hayata geçirilir.
  • quote:

Aslanları ile mangal yapanlar hala gelemediler galiba !!!!!!

Aslanla mangal yapan başkan..hala gelmediğine gòre sanırım yediklerini hazmediyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: hewes

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Bakımlar yaptırılıyor, yeni araba alanlar aramıza katılıyor, aydın abimiz kasko yazılarına devam ediyor, buluşmalar yapılıyor ohh ohh keyfimizi hiç kimse kaçıramıyor ne kadar güzel. Bende farkındayım bu aralar çok boşladım buraları ama sizleri yukarıdan takip ediyorum hiç merak etmeyin ;) 75.000 km bakımı gerçekten çok iyi fiyata çıkmış. melodramın ses sistem projesi inş. hayata geçirilir.

Arada bir ses ver yahu..şimdilik buda hiç yoktan iyidir..

• quote:

Biraz mola !!!!!İlerleyen saatlerde yorumlarınızı alabiliriz.Canlı yayınımız saat 10-12 arası olacaktır...

Yakında senin sayende 5008 topiği olarak hepimiz sigorta konusunda birer uzman olacağız..sigortacıların işi çok zor bundan sonra..

• Ayblrdija üstad trafik sigortasının ödeme yapmadığı durumlar konusunda biraz daha anlaşılır olması için her maddeden sonra mesela ile küçük bir örnek verseydin daha bir anlaşılır olurdu sanki..

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

Ayblrdija üstad trafik sigortasının ödeme yapmadığı durumlar konusunda biraz daha anlaşılır olması için her maddeden sonra mesela ile küçük bir örnek verseydin daha bir anlaşılır olurdu sanki..

Meselalardan örnek hatırlamak için ha bire kaşıyıp durmuş , bulamamıştım!!! Kabul edelim artık yaşlanma sınırlarındayız!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayblrdija -- 25 Mart 2013; 0:32:24 >
  • 
Sayfa: önceki 841842843844845
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.