Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1806. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18041805180618071808
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, 2011 model peugeot 5008 sahibiyim 49 bin km'de. Aracım ile sokak arasında ilerlerken motor arıza lambası yanıp istop etti ve bir daha çalışmadı. Sanayideki ustam enjeksiyon beyni yanmış sıfırı 7000tl civarında dedi.

Tecrübeli arkadaşların yorumları nelerdir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrelst

Merhabalar, 2011 model peugeot 5008 sahibiyim 49 bin km'de. Aracım ile sokak arasında ilerlerken motor arıza lambası yanıp istop etti ve bir daha çalışmadı. Sanayideki ustam enjeksiyon beyni yanmış sıfırı 7000tl civarında dedi.

Ustalardan uzak durun.
    Öncelikle yetkili servise gidip yada yol yardım çağırıp arıza teşhisi yaptırın.
    Enjektör beyni yanacak bir parça değil.
    Bu vesile ile geçmiş olsun.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrelst

Merhabalar, 2011 model peugeot 5008 sahibiyim 49 bin km'de. Aracım ile sokak arasında ilerlerken motor arıza lambası yanıp istop etti ve bir daha çalışmadı. Sanayideki ustam enjeksiyon beyni yanmış sıfırı 7000tl civarında dedi.

Öncelikle geçmiş olsun
    Son durum nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammedozturk

Aracı aldınız galiba ilan yayında degil..inşaallah beklentinizi karşılar sorunsuz binersiniz..hayırlısı olsun..

Alıntıları Göster
    Evet kullanıyorum 1000km yaptım ama şehir içinde hem çok yakıyor malum sıcak klima açık olunca yakıta bu kadar çok etki eder mi bilmem . Bir de sıkışık trafikte alt devirlerde vitez tutarsızlaşıyor. Aracın tek sorunu zaman zaman vitez kutusu arızalı uyarısı veriyor. Şanzıman beyni değişti bir üst model takıldı gaza basmadan da gidebilen sorun geçmedi. Şimdi debriyaj bilyasi değişecek bakalım bir de araca multimedya olarak ne önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: europea

Evet kullanıyorum 1000km yaptım ama şehir içinde hem çok yakıyor malum sıcak klima açık olunca yakıta bu kadar çok etki eder mi bilmem . Bir de sıkışık trafikte alt devirlerde vitez tutarsızlaşıyor. Aracın tek sorunu zaman zaman vitez kutusu arızalı uyarısı veriyor. Şanzıman beyni değişti bir üst model takıldı gaza basmadan da gidebilen sorun geçmedi. Şimdi debriyaj bilyasi değişecek bakalım bir de araca multimedya olarak ne önerirsiniz

Alıntıları Göster
    Ben cyclone2 öneririm.
    Tam uyumlu tek sistemdir kendileri.

Ancak android unite de uygun olabilir.

Iyi forumlar...

• Merhaba arkadaşlar. 26 Haziran da 2011 75000km de bir 5008 sahibi olduk, Allaha şükür. Akabinde 2 gün sonra izine çıktım ve 2000km yol yaptım. Genel olarak hep takip ettiğim ve araştırdığım bir model olduğu için pek yabancılık çekmedim. Sedan Cruze aracımdan sonra aynı eşyalar ile bagajı dolduramadık. Bir kaç kişinin yazdığı gibi benim aracımın klimasıda tutarsızlık yapıyor gibi. Mesela nadiren de olsa bazen tam soğuk üflemiyor. Orta konsol yolcu tarafı soğuk üflerken sürücü tarafı bir tık düşük dereceli üflüyor. İki tarafın derecesi aynı oto mod.
    Bir diğer silecek almam gerekiyor. Bu konuda f/p ne almalıyım. Teşekkürler. İyi günler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    Şu an nereden alabiliriz. İnternette aktif satış göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaradenizEge

Şu an nereden alabiliriz. İnternette aktif satış göremedim.
    Aynı şekilde bu cihaz satışta bulunmuyor Android navimex 9974 modeli var aracın ayarlarına ulaşılabiliyor ama cyclone 2 bulmayı yegleriz

• arkadaşlar öncelikle burda emeği geçenlere çok teşekkür ve dua ettiğimi belirtmek istiyorum. Fluence satıp 5008 alma arefesindeyim.
    1-premium ve premium pack arasında ne fark var acaba; 2011-2012 bakıyorum sadece.
    2-Kilometresi 150-200 arasında bir araç alırken nelere dikkat etmeyi tavsye edersiniz?
    3- Bir de şu ilanlar için ne düşünüsünüz?

1-https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-peugeot-5008-1-6-e-hdi-premium/sahibinden-peugeot-5008-1-6-e-hdi-premium-2012-model/11829376

2-https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-peugeot-5008-1-6-hdi-premium-pack/sahibinden-aciklamayi-lutfen-okuyun/11041840

3-https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-peugeot-5008-1-6-hdi-premium-pack/2011-otomatik-dizel-cam-tavan-167000-km/11839247

• KaradenizEge kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşler diliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: hosjackal

arkadaşlar öncelikle burda emeği geçenlere çok teşekkür ve dua ettiğimi belirtmek istiyorum. Fluence satıp 5008 alma arefesindeyim.
    1-premium ve premium pack arasında ne fark var acaba; 2011-2012 bakıyorum sadece.
    2-Kilometresi 150-200 arasında bir araç alırken nelere dikkat etmeyi tavsye edersiniz?

1-https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-peugeot-5008-1-6-e-hdi-premium/sahibinden-peugeot-5008-1-6-e-hdi-premium-2012-model/11829376

2-https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-peugeot-5008-1-6-hdi-premium-pack/sahibinden-aciklamayi-lutfen-okuyun/11041840

3-https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-peugeot-5008-1-6-hdi-premium-pack/2011-otomatik-dizel-cam-tavan-167000-km/11839247
    3 araçta sıkıntılı görünüyor.
    Maddi durumunuzu bilmiyorum ancak biraz daha yüksek fiyatlı araçlara bakmanızı öneririm.

Iyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: KaradenizEge

Merhaba arkadaşlar. 26 Haziran da 2011 75000km de bir 5008 sahibi olduk, Allaha şükür. Akabinde 2 gün sonra izine çıktım ve 2000km yol yaptım. Genel olarak hep takip ettiğim ve araştırdığım bir model olduğu için pek yabancılık çekmedim. Sedan Cruze aracımdan sonra aynı eşyalar ile bagajı dolduramadık. Bir kaç kişinin yazdığı gibi benim aracımın klimasıda tutarsızlık yapıyor gibi. Mesela nadiren de olsa bazen tam soğuk üflemiyor. Orta konsol yolcu tarafı soğuk üflerken sürücü tarafı bir tık düşük dereceli üflüyor. İki tarafın derecesi aynı oto mod.
    Bir diğer silecek almam gerekiyor. Bu konuda f/p ne almalıyım. Teşekkürler. İyi günler.
    Silecek olarak orijinal dışında marka önermem.
    Biraz fiyatlı olsa da tavsiyemdir.

Iyi forumlar...

• hosjackal kullanıcısına yanıt
    melodramm kullanıcısına yanıt
    Ne yalan söyleyeyim ben 2010 model 135.000 deki arabamı bu fiyatlara vermem.

İyi Baktırmanızı tavsiye ederim.

Bu arada benim kız ehliyet aldı, sağ 2 kapı ve arka çamurluğa kadar 1-2 mm kadar ezerek çizmiş.
    1 aydır yaptırmıyordum, artık yaptırayım kaskodan dedim. Hiç kazasız arabada 3 parça düzeltilip boyanacak.

Soru : Kaskodan olduğu için yetkili servise mi gideyim, yoksa sigortacımın tavsiye ettiği ücreti daha az tutacak bir yerde mi yaptırayım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Ne yalan söyleyeyim ben 2010 model 135.000 deki arabamı bu fiyatlara vermem.

İyi Baktırmanızı tavsiye ederim.

Bu arada benim kız ehliyet aldı, sağ 2 kapı ve arka çamurluğa kadar 1-2 mm kadar ezerek çizmiş.
    1 aydır yaptırmıyordum, artık yaptırayım kaskodan dedim. Hiç kazasız arabada 3 parça düzeltilip boyanacak.

Soru : Kaskodan olduğu için yetkili servise mi gideyim, yoksa sigortacımın tavsiye ettiği ücreti daha az tutacak bir yerde mi yaptırayım ?
    Adi kaza olduğu için cepten yaptırmak mantıklı olur.
    Kasko devreye görünce 3 ila 4 bin masraf yazarlar.
    Hasar kaydı olarak gwri döner.

Iyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
  • hosjackal kullanıcısına yanıt
    Premium da sanırım cam tavan yok. Bide arka eğlence paketi olmaya bilir. Premium pack bunların hepsini kapsıyor. O kilometrede araç bakıyorsanız bence muhakkak servis bakımlı olsun derim geçmişi belli olur en azından. Bu kilometreler bizim arslanlar için çok sıkıntı değil düzenli bakımı yapıldıysa eğer. Umarım iyi bir araç alabilirsiniz.

İyi forumlar..

• KaradenizEge kullanıcısına yanıt
    Selçuk benim aracın klima da yapıyor bunu özellikle bu yıl çok hissettim. Hatta geçen klima sıkıntılı olmuştu. Yapıldıktan sonra 3 günlük tatile giderken baktım soğuk vermiyor, dedim gitti yine klima. Ama sıkıntı yok çalışıyor fakat senin dediğin gibi tutarsızlık yapıyor.

Silecek olarak bende başkana katılıyorum kesinlikle orjinal al derim. Ben 3 yıl önce değiştirdim hala kullanıyorum.

• Teşekkürler. Servise gideyim o zaman silecek için. Klima normal demek ki. Görüşmek üzere.

• cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.
    tekirdağdaki linkteki arabayı incelemeye gideceğim yakın zamanda. uygun bir takas teklifinde bulundu arkadaş o yüzden çok cazip geldi.
    2012 premium pack 186000 km de imiş
    balata değişmiş
    araçta değişen yok boya varmış sadece

1-tekirdağda tavsiye ettiğiniz bir usta ve ekspertiz için yer tavsiyeniz var mı acaba?
    2-Yetkili servisler bu işi yapıyor mu kaça yapıyor?
    3- dinamo testi gerekli mi?
    https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-peugeot-5008-1-6-e-hdi-premium/sahibinden-peugeot-5008-1-6-e-hdi-premium-2012-model/11829376

• quote:

Orijinalden alıntı: hosjackal

arkadaşlar öncelikle burda emeği geçenlere çok teşekkür ve dua ettiğimi belirtmek istiyorum. Fluence satıp 5008 alma arefesindeyim.

selam 2011 model 122bin de değişensiz 3 lokal parça boyalı aracımı 82 bin civarına vereceğim.öncelikle aracımda ruhsata işli çeki demiri,baskı balata,4 teker sıfır,triger seti ,devir daim ,çn balata ,ALTERNATÖR KAYISI Z ROTLAR YENİ DEĞİŞTİ.yani 10 binliradan fazla artısı olan bir araç.gösterdiğiniz üç araçlar birsürü işlem görmüş yarın size nasıl masraf açaçagı belli olmayan araçlardır.

• 
Sayfa: önceki 18041805180618071808
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.