Şimdi Ara

Peugeot 5008 (1742. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37.536
Cevap
147
Favori
1.647.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17401741174217431744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tornio

Resimlerden bakıldığında araç dışarıdan çok temiz gözüküyor..Ancak kaporta-boyanın elden geçtiğini düşünüyorum...Örneğin Jant'lar sanki bakım yapılıp boyanmış ? bu kadar temiz olması imkansız..

Elbette Arabayı görmek ve incelemek lazım...İç döşemelerin durumu nasıl acaba ? Arka koltukların önünde yerde 2 tane kapak vardır - bunlar içeri göçmüş mü ? yoksa sağlam mı ? Arabayı kullanıp ses geliyor mu bakmak lazım.

Kilometresinde sorun yok...110bin km 6 yıllık bir araba için gayet normal...Sadece Baskı Balata ne vaziyette onu sormak lazım ? daha önce hiç Baskı Balata değişimi olmuş mu ?

Fiat olarak 61,500 TL bence 2011 Model için çok fazla...Bu arabayı 55-56 bin cıvarında alabilirseniz iyi olur..Güzel bir arabaya benziyor...

Sn.Tornio

Araçlarımızın değerini düşürmekten ziyade toplumda bilinmeyen artı özelliklerinden bahsederek bilgilendirelim. 2011 model dizel otomatik bir araç için nasıl oluyor da 61k fazla diyebiliyorsunuz? Sahibinden.com u açınız ve 20 yıllık araçlara kaç para istediklerine bir bakınız lütfen. Adam 2004 model hondaya 45 k istiyor. 1999 model astraya 32k isteyen var. Bence araçlarımız değerinin çok çok altında gidiyor.
    Saygılarımla...

• Sıfır araçların fiyatlarına bakıp öyle konuşalım. Arada son vergiler sonrası uçurum var. Satmak isteyip fiyat kıranlar bu yaz biterse ikinci ellerde artış kaçınılmaz. Hakikaten 2008-2009 Honda ve toyotalara acayip rakamlar yazmışlar. Benzinli bir aracın ikinci eli olarak onlara böyle rakamlar isteniyorsa 5008 ikinci eli kelepir kalıyor. Aynı model yılı Audi A3 ikinci el fiyatı 5008'den fazla, konfor olarak ise arada dağlar var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Fiyatına gore güzel araç, ancak servis bakımlı olmasına özen gösterin, servisten kasıt yetkili servistir.

Sanayii de onarım görmüş araçlardan uzak durun, bir arkadaşım 5008 aldı, aracın radar donanımı araçta yok, benzer bir sürü donanım var.

Ne olur ise olsun, yetkili serviste expertiz yaptırmadan almayın, sanayii deki expertiz yapan firmaların belgeleri yada güvenilirliği tartışılır.

Şimdiden hayırlısı diyelim...

Melodram katkıların için çok teşekkürler.

Mutlaka yetkili servise götürerek geçmiş kayıtlarını ve expertiz yaptıracağım. Dışarıda expertiz yaptırmayı ben de tercih etmiyorum.
    Ayrıca İstanbul'da bir araç daha buldum. 2011 model 103.000km. Yetkili servis bakımlı. Fakat son bakımı yapılmamış. Tam anlamıyla 100.000 km'de yetkili servis işlemleri nelerdir?
    Boya olarak sadece, etek altı, ön ve arka tampon keyfe keder boyandığını söylüyor satıcı. Bunu yetkili servis anlayabilir mi?
    Bugün aracı görmeye gideceğim.

Çok sordum galiba, heyecan var tabiki biraz.

• Herkese iyi forumlar.5008'inde portbagaj kullanan ve bana tavsiyede bulunabilecek olan var mı?Orjinalinin 2500 tl civarı olduğunu öğrendim ve senede bir defa kullanacağım bir şeye o parayı vermek istemedim.Yardımcı olursanız sevinirim İstanbul'da ikamet ediyorum.(Yakın çevremdeki pek çok portbagaj satıcısı uygun tavan barı temin edemedi)
  • o_madmax kullanıcısına yanıt
    Ben geçen sene Balkan turuna çıkmadan önce tavan barlarını almıştım. Mont Blanc marka yaklaşık 800 TL idi yanlış hatırlamıyorsam... Port bagaj için thule ye baktım ama o dönem bulamadım...Kozyatağı Bauhausedan aldım...Yolda hiçbir sorun yaşamadım. Bagaja emanet olan erzakları ve yoldan aldığım eşyaları koydum. Çekişte veya hızlanmada sorun yaşamadım...

Boş iken hafif bir ses duyuruyor... O da hız yapınca oluyor.

iyi forumlar..
  • ismailb İ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim Mont Blanc ı araştırıcam.
  • ismailb İ kullanıcısına yanıt
    aynı durum söz konusu hocam.servisi aradım servisle gorustum. turkiye genelinde ble kronik bir problem yok dedi.bnde kpğattım telefonu...çözüm bulunca iletin lütfen
  • o_madmax kullanıcısına yanıt
    çek yolla mesajlaş mıydı nasıldı letgo ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkuvaz33

quote:

Orijinalden alıntı: Tornio

Resimlerden bakıldığında araç dışarıdan çok temiz gözüküyor..Ancak kaporta-boyanın elden geçtiğini düşünüyorum...Örneğin Jant'lar sanki bakım yapılıp boyanmış ? bu kadar temiz olması imkansız..

Elbette Arabayı görmek ve incelemek lazım...İç döşemelerin durumu nasıl acaba ? Arka koltukların önünde yerde 2 tane kapak vardır - bunlar içeri göçmüş mü ? yoksa sağlam mı ? Arabayı kullanıp ses geliyor mu bakmak lazım.

Kilometresinde sorun yok...110bin km 6 yıllık bir araba için gayet normal...Sadece Baskı Balata ne vaziyette onu sormak lazım ? daha önce hiç Baskı Balata değişimi olmuş mu ?

Fiat olarak 61,500 TL bence 2011 Model için çok fazla...Bu arabayı 55-56 bin cıvarında alabilirseniz iyi olur..Güzel bir arabaya benziyor...

Sn.Tornio

Araçlarımızın değerini düşürmekten ziyade toplumda bilinmeyen artı özelliklerinden bahsederek bilgilendirelim. 2011 model dizel otomatik bir araç için nasıl oluyor da 61k fazla diyebiliyorsunuz? Sahibinden.com u açınız ve 20 yıllık araçlara kaç para istediklerine bir bakınız lütfen. Adam 2004 model hondaya 45 k istiyor. 1999 model astraya 32k isteyen var. Bence araçlarımız değerinin çok çok altında gidiyor.
    Saygılarımla...

" Bence araçlarımız değerinin çok çok altında gidiyor. "

• Arkadaşlar selam.

Pazartesi günü aracımızı almaya gidiyorum. Poloyu sattık. 127 bin km de, kazasız boyasız, 61.500 TL. Bakalim bi miktar belki inebilir satıcı arkadaş.

Expertiz yaptıracağım. Bakımları Bosch serviste yapılmış servis kayıtlarını alacağız.

Bir sure ciddi masraf etmeden sadece rutin bakımlarını yaparak binmek istiyorum. Peki bu km'lerde nelerin degismesi (triger, baskı balata, fren Disk'ler balatalar, direksiyon yağı, partikul sıvısı, vb) gerekir.

• Slm çok şükür sonunda 5008 aldım... aracı melodram dan aldım...ilk izlenimlerim araç çok hoşuma gitti... inşallah ileride pişmanlık yaşamam... iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mirac_04

Slm çok şükür sonunda 5008 aldım... aracı melodram dan aldım...ilk izlenimlerim araç çok hoşuma gitti... inşallah ileride pişmanlık yaşamam... iyi forumlar

İyi Günlerde kullanın...
  • mirac_04 M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: mirac_04

Slm çok şükür sonunda 5008 aldım... aracı melodram dan aldım...ilk izlenimlerim araç çok hoşuma gitti... inşallah ileride pişmanlık yaşamam... iyi forumlar

Tekrar hayırlı olsun, iyi günlerde sevdikleriniz ile kullanın.

İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saredsa

Arkadaşlar selam.

Pazartesi günü aracımızı almaya gidiyorum. Poloyu sattık. 127 bin km de, kazasız boyasız, 61.500 TL. Bakalim bi miktar belki inebilir satıcı arkadaş.

Expertiz yaptıracağım. Bakımları Bosch serviste yapılmış servis kayıtlarını alacağız.

Bir sure ciddi masraf etmeden sadece rutin bakımlarını yaparak binmek istiyorum. Peki bu km'lerde nelerin degismesi (triger, baskı balata, fren Disk'ler balatalar, direksiyon yağı, partikul sıvısı, vb) gerekir.

180.000 e kadar ağır bakım yok.

2011 ve 2012 modellerde 120.000 km de ücretsiz triger değişimi var.

Baski balata ve fren balatasi ise kullanım ile ilgili ömrü değişen parçalardır.

Örnek vermek gerekir ise 105.000 km de olan aracımın fren balataları hala orijinaldir

Yine debriyaj balatasi da orijinaldir, kardeşimin megan3 aracinda ise her bakımda fren balatalari değişir.

Bosch servisten ziyade, yetkili servis bakımlı araçları tercih edin.

İyi forumlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: o_madmax

Herkese iyi forumlar.5008'inde portbagaj kullanan ve bana tavsiyede bulunabilecek olan var mı?Orjinalinin 2500 tl civarı olduğunu öğrendim ve senede bir defa kullanacağım bir şeye o parayı vermek istemedim.Yardımcı olursanız sevinirim İstanbul'da ikamet ediyorum.(Yakın çevremdeki pek çok portbagaj satıcısı uygun tavan barı temin edemedi)

Port bagaj ayağı yapan bir arkadaşım var.

Port bagaj ise malum sitede ikinci el bulunabilir.

Bu arada yüksek hızlarda portbagaj ses yapabilir.

Ayrıca 90 km üstü hızlarda kullanımı tavsiye edilmiyor.

• melodramm kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederiz

• mirac_04 M kullanıcısına yanıt
    Hadi geçmiş olsun.

dönülmez yola girdiniz artık.

iyice düşündünüz mü almadan?

alan bi pişman almayan bin zira

5008 e bir alışınca başka araç beğenmek zor. çok çok zor. geçmiş sayfalar bu bilgilerle dolu. ikinci ellerde 70-80, sıfırlarda hele hele 140-150-180 bin gibi fiyatları görünce...

dizel-otomatik-ekonomik-geniş-konforlu-% 90 sorunsuz-işlevsel (2 metreye yakın dolap-buzdolabı taşımışlığım var) e daha ne olacaktı?

az yakan çok kaçan ütopik forum donanım otomobil bölümü aracına çok yakın..

• Başkan hangi arabayı verdin..? Seninkimi.. Yengeninkimi...?

Hayırlı olsun..

• 
Sayfa: önceki 17401741174217431744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.