Şimdi Ara

peugeot 308 mi yeni cerato mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba eski 308 kullanıcısıyım 2 ay önce yeni 308 bluehdı aldım.Resmen eski arabamı özledim bu arabanın içi eski kasaya göre çok dar arka koltuk mesafesi çok kötü b sınıfı araba gibi.Alırken bu kadar rahatsız olmam dedim ama şimdi rahatsızım.Bİrde süspansıyon konusu var.ESki 308 in sert süspansiyonları vardı çok severdim sesli çalışırlardı ama ben alışmıştım.YEni 308 in suspansıyonları çok yumuşak evet sessiz ama çok yumuşak sanki araba değil beşik.Şimdi anladım neden yılın arabası seçildiğini vw nin tarzında bir araba olmuş ki nefret ederim vag grubunun gemi gibi sallanan suspansıyonlarından.Şimdi diyorumki yeni cerato çıktı ilk defa bir sedan arabaya talibim.Yeni 308 yerine cerato tercih edilirmi?Bütün arabaları nerdeyse araştırdım hepsinin bi sıkıntısı var nerdeyse.Ya bagajı küçük ya tip yok ya motor çok yakıyo vs.Kafayı yemek üzereyim resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 308 bence güzel araçtır, bana göre süspansiyonları sert ti hatta yumuşak değildi, ama size farklı gelmii, 2 aylık arabayı satmak zarar ettirir fazlasıyla diye de düşünüyorum.

• Siz birde 1.4 Eraya binin. Onada herhalde süspansiyon yerime sünger koymuşlar dersiniz :)

308 aman aman yumuşak süspansiyon yok. Orta sertlikte olması gerektiği gibi...
  • Sıfır arabanız var oturun binin. Süspansiyondan dolayı araba mı değiştirilir ?

• Aracı sıfır almadım az kullanılmış aldım.Sıfırdan pek farkı yok gibi zatende.Kötü arabalar ile karşılaştırmak yerine aynı segment arabalar ile kaşılaştırıyorum daha ziyate.Korkuyormuyum değiştirmeye evet hemde fena şekilde.BEn buna 7 lt yaktırıyorum.Crdi Ye ne kadar yaktırırım bilmiyorum.MAnuel geri dönsem acaba kafamda deli sorular.

• Arabayı almamış olsan cerato derdim

• tosun79 kullanıcısına yanıt
    Git dene begenirsen al hocam. Ihtiyacini ne görüyorsa ona yonel. Zarar etmeden tabi.

• Cerato ile ilgili hiç kullanıcı yorumu bulamadım karşılaştırma yapanda olmamış.

• Tek söyleyebileceğim içinizden geleni yapın. Yapmazsanız elbet pişman olursunuz.

• 1.70 adam geliyor diyorki bu araba cok geniş sonrada burdan okuyan kişiler gercek zannediyor,ben her seferinde diyorum ;sadece yorumlara bakıp araba almamak lazım ,o kişinin boyu senle aynı olsa bile,bacak boyu,kol uzunluğu,omuz genişliği vs.vs. gibi birçok farklılık araç içi rahatlığı etkiliyor...🤔

O yüzden araç almadan önce gidip bir ön inceleme yapılmalı,oturuş pozisyonuna bakılmalı,sonra forumdaki kronik sorunları okunmalı ve test sürüşüne çıkılmalı,bakalım milleti rahatsız eden noktalar senide rahatsız edecekmi,yada birine göre aracın çok beğenilen bir noktası seninde hoşuna gidecekmi?

Mesela ben, i30 almayı düşünüyorum,önce
    gidip oturuşuna baktım,aracın içinde nasil hissettiğime baktım ve bir problem yaşamadım,şimdide genel problemlerini araştırıyorum ve araştırmam bitincede bir test sürüşü yapacağım kafama uyarsada almayı düşünüyorum aracı,inşallah sizde bu şekilde bir yol izlersiniz,birde bu forumda o kadar fazla kişi varki; bırakın o araca binmeyi daha kendilerine ait bir arabası, otomobiller hakkında deneyimi ve birçoğunun ehliyeti bile yok ama yorumlara bakıyorsunuz maşallah 50 yıllık otomobil üstadı😥

• memo84 kullanıcısına yanıt
    Arabayı çok araştırdım test te yaptım yazıklarınızda haklısınız ama sonradan çok dar geldi bana.C sınıfı araba bu kadar dar olmamalı bence 17 senedir arabalarım oldu arabanın başka sıkıntısı yok gibi motor performansı ve kalitesi çok iyi i30 la alırken çok arasında kalmıştım.AMa güvenemedim hyundai almaya onunla ilgilide çok ssorun var diyorlar oda kafamı kurcalıyo hala sonuçta ceratoda aynı araba sayılır.BEygir gucu ağırlıktan dolayı performansı konusunda sıkıtı var.

• Cerato sedan,308 ise hatchback.hatch arana birkac istisna disinda sedandan her zaman kucuktur,zaten,neyin şikayeti bu anlamadim.genis arac istiyorsaniz cerato alana kadar 508 alin.

• tosun79 kullanıcısına yanıt
    Şimdi şöyle bir durum var ,piyasada kusursuz model diye bir araç yok,muhakkak hepsinin belli başlı sıkıntıları var ,o yüzden gülü seven dikenine katlanır mantığı ile hareket etmeye çalıyorum ama bunun yanındada olabildiğince mantıklı model secmeye çalışıyorum..

Ben boş araba sevmiyorum,muhakkak donanım olsun istiyorum,e böyle oluncada bazı markalar yüksek fiyatlarından dolayı elenip gidiyor,gönül ister mercedeslere bmw lere binmeyi ama malum fiyatları yüksek..ceed konusuna gelirsek ben sadece iç dış tasarımını beğenmedim,yürür aksam,donanım,malzeme kalitesi konfor iyi olabilir belki ,gerçekte aracı inceleme fırsatım olmadı.i30 u ise inceledim, hoşuma gitti,konusunu okudum pek şikayet eden görmedim ki şuan konusunda kimse şikayetten bahsetmiyor hatta konu ölü gibi,ilk alanların şikayetleri olmuş onlarda zamanla hallolmuş görünüyor i30 konusunda,alan bir cok kişide aracımdan gayet memnunum hiç bir sıkıntısi yok diye yazmış ve sonrada gelip bir daha bir sıkıntısından bahsetmemiş...

Ben 2 model arasında kalmıştım skoda octavia ve i30 ,şimdilik i30 bana daha yakın ,içinde rahat ediyorum,daha zengin donanım ile isteklerime cevap veriyor,bence sende oturup bir düşün ,araçtan beklentilerin neler ve bu beklentilerin hangileri olmaz ise olmazın mesela ben golf'ü daha ilk baştan elemiştim,oturuş pozisyonu ve konforu benim tipimde biri ile acayip uyumsuzdu,heleki ford focus ,kendimi tabuta konmuş gibi hissettim,o yüzden kafanda önce bi belirle bakalım,ne istiyorsun ...

• eski kasa 308 araca sahibim hangi c sınıfı arabaya binsem bana dar geliyor cerotada size ayni gelecek en temizi eski arabanızı unutun yada d sınıfı arac bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_kucukaksoy -- 3 Eylül 2016; 14:47:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosun79

Arabayı çok araştırdım test te yaptım yazıklarınızda haklısınız ama sonradan çok dar geldi bana.C sınıfı araba bu kadar dar olmamalı bence 17 senedir arabalarım oldu arabanın başka sıkıntısı yok gibi motor performansı ve kalitesi çok iyi i30 la alırken çok arasında kalmıştım.AMa güvenemedim hyundai almaya onunla ilgilide çok ssorun var diyorlar oda kafamı kurcalıyo hala sonuçta ceratoda aynı araba sayılır.BEygir gucu ağırlıktan dolayı performansı konusunda sıkıtı var.

sonradan dar geldi diyorsun da yukarıda "Alırken bu kadar rahatsız olmam dedim ama şimdi rahatsızım." demişsin. demek ki alırken de dar gelmiş. 45 yaşıma geldim ve şunu öğrendim bir araba, bir ayakkabı ilk seferde rahatsız ederse sonradan rahatlamaz, hep rahatsız eder. ayakkabı biraz genişler, araba genişlemez de.

arabaya bakarken sonuçta 1-2 dk oturuyorsun içine o kısa sürede rahatsız ediyorsa bir de saatlerce oturduğunu düşün orda. eski aracımın ön koltuğu ilk oturduğumda rahatsız etmişti, fiyatı çok uygun diye göz yumdum ama sonradan hep rahatsız etti malesef, geçmiyor bu rahatsızlık.

• En iyisi ben ilk fırsatta ceratoyu test edeyim dediğiniz gibi bakalım nasıl hisler oluşacak.

• Siz peşin hepsne bi sıkıntı var demişsiniz her sıkıntının cozumu var bagaj kucukse tavana bagaj takarsın, cok yakan zaten bısey yok vw gurubu degılkı emısyon hılesı vs olsun. Yanı 308 tercıh etmekle ıyı mı yaptınız bilemıyorum su anda dizelleri 60 hatta 110 hp dizelleri 62 tlye dusmus satamadıkları için az once konusu vardı. Ama 308 surdum ilk defa pejonun bi arabasını begendim fena degildi dizel motorlusu 60 cıvarı fıyatla alınabilir. Cerato ise 2-3 yıldır amerikada satılıyor ve bize ancak gelebildi elantra satışları dusuk oldugu için. Ama bu seferde otomatik geldi manuel olsa piyasada rekabet daha cok olurdu keske manuelide gelse. Ha iki aracı karşılaştır dersenız burda ceratonun bagajı daha buyuk diyecek halımız yok. Neticeye bakalım ortada gerçek yol koşullarında yapılan testlerde hyundai kia grubunun en az tuketımı yakaladıgı ve otomatık vitestede en az tuketımı yakaladıgı belırlendı birçok dergi kurulus vs tarafından. Ha hyundai kia amerikada 10 yıl garantılı satıyor aynı aracları. Pejo desen amerıkada satamıyor standartlara uymuyor. Uzun lafın kısası avrupada arac omru 10 yıl ve sonrasında gerı donusume ayırırlar araçları ama avrupa dısı uretılen araçlarda 10yıl sonra hurdaya ayıralım geri donusum yapalım kaygısı yoktur pek cevrecı değiller ama arabayı alırsın 30 kere el değiştirir millet olur gider ama araba hala yollarda gezer. Bkz japon otoları falan bu kadar kaza oranı yuksek olan ulkemızde bile halen trafikte gezıyorlar. Yanı Tututpta pejoyla kianın arabasını karşılaştıramam zaten Amerika ulkesıne bile sokmaz pejoları standartları karşılamadığı için

• quote:

Orijinalden alıntı: tosun79

En iyisi ben ilk fırsatta ceratoyu test edeyim dediğiniz gibi bakalım nasıl hisler oluşacak.

Ha bıde hislerine guvenme yenı arabada hislerin iyi olursa 20 bın km sonra eskıyınce hislerin bosa gider 308de oldugu gibi :D ama ceratoda hislerin ne olursa olsun en basit amortisor yayı bile 10 yıl 400 bin km hiç değiştirmezsin. Ama 308ınkını 100 bınde bir değiştirmen gerekır
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bu yazdıklarınızdan Kia yı tercih etmem gerektiğini anlıyorum.Benim 308 in bagajı ile ilgili sıkıntım yok arabanın iç hacmi ile ilgili sıkıntım var.
  • Bo? atraksiyonlara girmeyin derim altynyzdaki araç son derece güzel. Evet eski 308 lerin iç hacmi daha iyi fakat yeni 308 iç tasarymy haricinde pek ele?tirilecek yönü yok bence.
    Ylla de?i?tiresiniz varsa Peugeot aly?yksynyz madem 508 alyn ondan da memnun kalmazsanyz Partner Tepee alyn 3+1 ev gibi at ko?turursunuz içinde
    ?aka bir yana daha kullanycysy bile olmayan araç almam ben olsam. Kullananlaryn yorumlaryna bakmak incelemek lazym. 308 den devam derim

Ben 3008 ile 60-70 ile viraja girebiliyorsam 308 hayli hayli üstesinden gelir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.