Şimdi Ara

Peugeot 308 1.2 130 hp manuel yakıt tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
3.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar arabayı dün aldim yalniz dusundugumden daha az verimli geldi bana motor. 2015 model 34binde active donanim. Yakit sehirler arasi normal hatta dikkatli kullanimda 6,2 ye zar zor dusurdum. Bundan once 1,2 82 beygirlik turbosuz 208 vardi bende otomatik etg5 o bile 5,8 filandi. Neden boyle acaba ? Bilmedigim bir seyler olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Siz foruma bakmayın.Onlara göre dizel 4 litre, benzin 5 litreyi geçmez.Az yakar hepsinin aracı.

Ortalama hızınız kaçtı?Lastik havaları klima yük durumu da yakıt konusunda önemlidir.
  • 1.2 olan bir araç şehirler arası yolda dikkatli kullanımda 6.2 yakıyorsa burada bir sıkıntı vardır.

Başka markalara laf atmaya gerek yok ortada bir gariplik var belli.

Aracı alırken baktırmışsınızdır illa ki çıkmadı mı bir şey ? Lastik havalarına falan da bakın. Ortalama hız kaçtı ? Güzergah neydi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 10 Ağustos 2018; 14:25:55 >
  • Çok fazla zorlamadiysan Max 5.5 yakması lazım acaba devir aralıklarına dikkat ediyor musun vites atarken ?

• Aşağıya resmi ekliyorum.

Guzergah canakkaleden ciktim bursa uzeri istanbul tamam biraz rampali bir yol ve klimada 1. Derecede acikti alirken ekspere soktum cok onemli bir sey yok aracin orijinal dedi. Lastik basinclarini acikcasikontrol etmedim ama yol bilgisayari lastik basinc uyarisi vermedi.

Açıkçası bana da tuhaf geldi sebeb ne olabilir ki servise filan goturmek gerekli mi sizce ?

Peugeot 308 1.2 130 hp manuel yakıt tüketimi

• Devire dikkat ettim aslinda.
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Asagiya resmi de attim dedigim gibi bir sey cikmadi.
  • Ya servise gösterirsin yada aynı araçtan olan biriyle ayni hız ve güzergahta surup kıyaslama yaparsın.

• 88 km ortalama hızınız var, 110 km hızla seyretmişsiniz büyük ihtimalle, klima da açıkmış, tek kişi miydiniz araçta ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 10 Ağustos 2018; 16:2:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ace01

Aşağıya resmi ekliyorum.

Guzergah canakkaleden ciktim bursa uzeri istanbul tamam biraz rampali bir yol ve klimada 1. Derecede acikti alirken ekspere soktum cok onemli bir sey yok aracin orijinal dedi. Lastik basinclarini acikcasikontrol etmedim ama yol bilgisayari lastik basinc uyarisi vermedi.

Açıkçası bana da tuhaf geldi sebeb ne olabilir ki servise filan goturmek gerekli mi sizce ?

Araçta sıkıntı var yağ durumu buji ateşleme motor durumu nasıl git bi yetkilide bakım yaptır.Benim de turbo 1.2 aracım var ort şehirdışı 4.9 ile 5.3 arası yakıyo.Araçta sıkıntı var

• 1lt ye yakın fazlası var eger cok ekstrem bı durum yoksa

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Evet tektim
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Tamam gideyim. Istanbulda yasiyorum var mi onerdiginiz ve atesleme ile ya da buji ile ilgili bir sorun yakit tuketimini etkiler mi?
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    Evet acikcasi ben de 5 gibi bir rakam bekliyordum.
  • quote:

Tamam gideyim. Istanbulda yasiyorum var mi onerdiginiz ve atesleme ile ya da buji ile ilgili bir sorun yakit tuketimini etkiler mi?
    Etkiler tabi.Ben istanbulda yaşamıyorum bilmiyorum muhakkak iyi servis vardır.

• Bu arac ile uzun yolda 5 lt yakmak istiyorsan,klima kapali ve yol boyunca 100 km surati kesinlikle gecmiceksin.

• ahmeta60 A kullanıcısına yanıt
    Yani benim yakit normal mi sizce ?
  • quote:

Evet acikcasi ben de 5 gibi bir rakam bekliyordum.
    Başka araca yada başka kaynaklara göre 1lt fazla değişiklik göstermesi normaldir.
    Şehir/şehir yapısı/trafik/yol-hava durumu/kullanım şekli-alışkanlıklar vs. gibi bir takım etkenler de var(dır).

1.2 130bg araç kullanınca ayak rahat durmuyor, haliyle arada sırada farkında olmadan sıkıştırıyorsun.
    Ben arkadaşın 1.2 130bg EAT6 sını ve kendi aracım olan 1.6 BlueHDI EAT6 yı kullanırken gazlamamak için kendimi zor tutardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 11 Ağustos 2018; 1:14:53 >
  • Bence normal. 88 kmh ortalamanız var. 120 civarlarında sürmüşsünüz demekki. Tahminimce de 2800 devirin üstünde sürdünüz. 6,2 klimalı bir de normaldir.

Aracın periyodik bakım vakti geçmiş olabilir.

• Bence aracın yağı bosaltilmali ve uygun olan ile değişmeli . Bir de servisler buji kampanyası yapıyor yeni tıp bujiler ile değişim yapılıyor ( eğer araç uygunsa ). Lastik havaları da çok önemli bunlar kontrol edildikten sonra sıfırlayıp tekrar test yapılmalı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.