Şimdi Ara

PEUGEOT 307 1.6 XT ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
6
Favori
74.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba.Sizden Bir Konuda Yardım İstiyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim. Bazı İsteklerim Forumda Vardı Ama 2006 Çok Eski Tarihlerde Açılmışlar.

PEUGEOT 307 1.6 XT Premium 2005 Model Sıralı Sistem Lpg'li Bir Araç Var.Almak İstiyorum Ama;

Bazı Kişiler Sağlam Araç Değil.Çok Yakıyor Diyorlar.

Peugeot 307 Arabası Olanlar İçin Sizden Bilgi Almak İstiyorum.

- 307'nin Lpgli Olması Bir Sorun Mu?
    - Lpg İle Kaç Km Ne Kadar Yakıyor Bir Fiyat Verebilirmisin?
    - Sağlam Mı?
    - Parçaları Çok Mu Pahalı?
    - Kullanımı Nasıl?
    - Siz Memnunmusun?

Yardımcı Olursanız Çok Sevinecem...

(Çok Eski Tarihlerde Forumda Bazı Sorduklarım Vardı.Ama Örneğin Lpg İle Bir Kişi O Zamanlar 1000 km 20ytl yakıyor yazmış.Bu Zamanda Bence O Kadar Yakacağını Zannetmediğim İçin Konuyu Açtım.Lpg Fiyatları Vs Değiştiği İçin.)

• quote:

Orjinalden alıntı: crazyboy5023

Arkadaşlar Merhaba.Sizden Bir Konuda Yardım İstiyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim. Bazı İsteklerim Forumda Vardı Ama 2006 Çok Eski Tarihlerde Açılmışlar.

PEUGEOT 307 1.6 XT Premium 2005 Model Sıralı Sistem Lpg'li Bir Araç Var.Almak İstiyorum Ama;

Bazı Kişiler Sağlam Araç Değil.Çok Yakıyor Diyorlar.

Peugeot 307 Arabası Olanlar İçin Sizden Bilgi Almak İstiyorum.

- 307'nin Lpgli Olması Bir Sorun Mu?
    - Lpg İle Kaç Km Ne Kadar Yakıyor Bir Fiyat Verebilirmisin?
    - Sağlam Mı?
    - Parçaları Çok Mu Pahalı?
    - Kullanımı Nasıl?
    - Siz Memnunmusun?

Yardımcı Olursanız Çok Sevinecem...

(Çok Eski Tarihlerde Forumda Bazı Sorduklarım Vardı.Ama Örneğin Lpg İle Bir Kişi O Zamanlar 1000 km 20ytl yakıyor yazmış.Bu Zamanda Bence O Kadar Yakacağını Zannetmediğim İçin Konuyu Açtım.Lpg Fiyatları Vs Değiştiği İçin.)

merhabalar
    önceikle hayırlı olsun.

lpg konularında yardımım dokunmaz.ben benzinli olarak kullanıyorum.
    lpg kullanan arkadaşlar daha doğru yardımcı olacaklardır.

sağlammıdır derken şöyle söyleyim.
    eğer kaza güvenliğinden bahsediyorsan sağlamdır.
    ncap de 2001 yılında yapılan testlerinde aynı yılda yapılan volvo S80 den daha fazla puan almıştır.

ama sağlamlık ile kalite farklı şeylerdir.
    kalitesiz demiyorum ama bazı kronik sorunları vardır

bozuk yollarda gürültülü amortisörler,
    sıcak havalarda okunması güçleşen merkezi ekran,
    yüksekliğinden ötürü ani şerit değiştirmelerde yan yatan gövde ( scenic,zafira,verso gibi araçlar ile bilinen hb araçların ortasınd konumlandırılmıştır)

ben genel olarak çok memnunum
    yaklaşık 1 yıl önce ikinci el olarak aldım.
    alırken çok kafa ütüledi çevrem

alınmaz dedi.
    aldım.

parça fiyatlarından haberim var ama diğer markaların da parça fiyatlarını bilmediğim için pahalı mı ucuz mu diyemiyorum.
    ben sadece polen filtresi değiştirdim 1 yıl içinde
    o da 21 ytl idi.

kullanırken zevk alıyorum.
    iç mekanı devasa.ön cam çok ferah.
    başka modellere binince içim daralıyor artık.

genel olarak çok memnunum ve satmayı asla düşünmüyorum

• Cevap Yazdığın Bana Zaman Ayırdığın İçin Teşekkürler...

Lpg Konusunda Bilen Bir Arkadaşımız Yardımcı Olursa Sevinirim...
  • bana özel mesajdan sormuşsunuz geç farkettim. burdan cevap yazayım, herkes faydalansın...

-öncelikle lpg'li olması hiç sorun değil. benim de taktırmadan önce endişelelerim vardı , bunların hepsi uçtu gitti. bu devirde benzinli araç kullanmak cidden zor iş. lpg ile ilgili tek yapılması gereken iyi bir marka ve işinin ehli bir ustaya baktırmak..

- araç benzin ile 30 ykr / km , lpg ile 20 ykr/km (benzin dahil) yakıyor. (şehiriçi ,klima açık, agresif olmayan sürüş stili)

- peugeot, citroen yani psa grubundan çıkan arabalar bir vw grubu kadar sağlam demek yanlış olur.. tercihinizi yaparken öncelikleriniz neler onlar önemli.. herkes arabası hem konforlu, donanımlı, hem çok sağlam, hem az yakan, parçası ucuz olandan olsun ister... bunların hepsini isteyince çıta yükseliyor...
    senin sorun biraz göreceli... ben soruyu fiyatına göre sağlammı şeklinde değiştirerek cevap veriyim: Evet!.. Ben 307'mi aldığım fiyata bu kadar konforlu, donanımlı ve sağlam bir araba daha bulamadım. ve şu an satsam üstüne 10-15bin daha koymadan bundan daha çok seveceğim bir araba alamam :)

ayrıca bu konuda individual'a tam anlamıyla katılıyorum..

- parça fiyatına gelince; 307 için söylemek gerekirse , c sınıfı diğer markalarla hemen hemen aynı.. yani bir megan'la kıyasladığımızda uçurumlar yok.. bir a3, golf'ten ucuz..

kullanımına gelince, bendeki 1.6 XT yani full olan modeli , içinde 5'li cd changer'dan tut klimalı torpido, elektrikli sunroof'a kadar herşey var, içi çok geniş , yol tutuşu ortalamanın üstünde, fren mesafesi iyi..

sonuç olarak arabadan çok memnunum , başka sorun varsa buyur..

not:1000 km'de 20 ytl ibaresini benim mesajımda görmüşsündür. yalnız o dediğim benzin değeri yani 1000 km'le lpg ile yol gidince lpg ile yaktığı değerin yanında 20 ytl'de benzin yakıyor. yani 1000 km tüketimi = 180 ytl lpg + 20 ytl benzin = 200 YTL :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gligaMesH -- 28 Haziran 2008; 14:29:29 >

• GLİGAMESH SANADA Cevap Yazdığın Bana Zaman Ayırdığın İçin Teşekkürler...
  • 307 xr otom. Kullanicisi olarak surus keyfinde uzerine tanimam. Oyle ki arka koltukta seyehat bile gercekten ayri bir zevk. Bazen ozellikle arkada seyahat ediyorum desem abartmis olmam
  • Unutmadan soyleyim. Ben de lpg li kullaniyorum. Ve 20 ytl ye 75-80 arasi yol gidiyorum. Izmirdeyim. Sunu hemen soyleyim kullanim kosullari dolayisi ile yakit biraz fazla. Ise gidip gelirken kullaniyorum. 5 km. Gelis 5 km. Donus. Yani bu kullanim aslinda sehirici bile sayilmaz. Sehir icinde biraz uzun sure dolasirsam km 180-200 arasi bir tuketimi var. Ama hic durmadan 10 ytl lik gazla bitene kadar 60 km gidiyorum. Sunu da ekleyim daha once 1.4 uno vardi(tuplu). Ise gidis donuslerde tuketim ayniydi. Yani motor sogukken fazla yakiyor. Onun haricinde standart lpg li bi aractan fazla yakmiyor. Performans farki ise cok az.
  • seyrek Cevap Yazdığın Bana Zaman Ayırdığın İçin Teşekkürler...
  • yazlıktaki komsumunda 2002 model 307 var lpg kitli....kiti kendisi taktırmıs hiçbir problem yasamamıs ve cok az yaktıgını söylüyor...
  • cevabın için tşkler.
  • unutmadan soylemek gerekir araca lpg taktiginda benzin ibresinin surekli dustugunu goreceksin. Yani arac lpg de giderken benzin harciyormus gibi benzin ibresi dusuyor. Yirmi ytl benzin ile ibre tekrar gercek seviyeye geliyor. Bunun da cozumu varmis ama ben etraflica arastiramadim. Psa modul diye bi aparatla sorun cozuluyor galiba.
  • 2003 307 xt otm kullandım konforu güzeldir (arka süspansiyon bozuk yollarda sesli çalışır).

iç mekan geniş özellikle xt versiyonu donanım olarak bir üst sınıf çoğu otomobilden fazladır.far sensörü,otm

klima,yağmur sensörü,kararan dikiz aynası,elektrikli yan aynalar,direksiyondan kumandalı radyo,soğutmalı

torpido gözü vs vs...

yol tutuşu kasa yüksek olduğundan limitlerde kullanmak gerekir.motorun çekişi 1.6 motora göre tatmin edici.

kasanın ağırlığını da göz ünüde tutmak gerekir.5.yıl bitiyor rütin bakımlar dışında servise gitmedim.garantisi

bittiği içinde özel servislere gidiyorum ve parçalarda okadar pahalı değil.temiz bakılmış ŞİRKET ARACI

olmayan bi 307 bulursan tavsiye ederim.mutlaka almadan bi servise göster.
  • teşekkürler hepinize...
  • eşiminde kullanabilmesi için otomatik 307 almaya karar verdim. senede 5000 km. yi geçmiyorum çoğunlukla da şehirlerarası kullanıyorum. 2003 model xt premium 50000 km. civarında buldum. komple boyası var buna göre;

1. fiyatı kaç lira civarında olmalı?
    2. şanzıman ve diğer donanım kontrolü yetkili servislerde doğru olarak yaptırılabilir mi?
    3. lpg ile şehirler arası ve şehir içi litre olrak tüketim ne kadar?
    4. genel olarak 2003-2004 modeller ne kadar?

cevplarınız için şimdiden teşekkür ederim..
  • Ben olsam böyle bi arabayı almazdım... ederide sanırım 18-20 civarıdır. komple boya varda araç kazalı mı? taklalı mı taklalıysa hiç ama hiç yanaşma

quote:

Orjinalden alıntı: kirmitli

eşiminde kullanabilmesi için otomatik 307 almaya karar verdim. senede 5000 km. yi geçmiyorum çoğunlukla da şehirlerarası kullanıyorum. 2003 model xt premium 50000 km. civarında buldum. komple boyası var buna göre;

1. fiyatı kaç lira civarında olmalı?
    2. şanzıman ve diğer donanım kontrolü yetkili servislerde doğru olarak yaptırılabilir mi?
    3. lpg ile şehirler arası ve şehir içi litre olrak tüketim ne kadar?
    4. genel olarak 2003-2004 modeller ne kadar?

cevplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

• quote:

senede 5000 km. yi geçmiyorum

Konu ile alakası yok ama 2007 model aracım bugün itibari ile 40.550km de. Haziran 2007 de sıfır almıştım. .
  • gerçekten güzel bir araba
  • topkapıda bu aracların kmsi ile oynanıyoo arkadaslar o nedenle almafdan once mutlaka servise sokturun 150 kağıt verin ama sokturun soksa 140000 km'lik aracı 40000 diye yuttuturlar.serevsiz dolu piyasada...
  • Merhaba arkadaşlar 2005 xt 307 sahibiyim.

Aracıma Mayıs Ayının baiında Zavoli marka lpg kiti taktırdım.Aracı bu işlemden sonra 2 kat sevmeye başladım hem bu konfor hem bu fiyata gerçekten olağanüstü bir durum.47 lt simit depo var üzerinde aracın 34 ly gaz alıyor tamamen boş iken daha fazla aldıramadım.34 lt ile en uzun gittiğim yol 425 km dir.Gerçekten rakamlar harika.Ben Zonguldakta ikame ediyorum Kastamonu ya normal minibüsle gitsem 30 ytl ye patlıyo tek kişi ben yaklaşık 285 km 39 ytl ye gittim.LPG litre fiyatı 1.86 ytl idi.Araçtam şu anda herhangi bir şikayetim yok gayet güzel lğp ile de gayet sorunsuzum sadece dikkat edilmesi gereken işinin ehli ustaya montajı yaptırmak gerisi tıkır tıkır işliyor zaten.

Saygılar..

Bu arada 10.000 km yi devirdim lpg yi takalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakamoz37 -- 23 Eylül 2008; 18:21:01 >

• Meraba, ben 2003 xt sahibiyim daha 1 ay önce aldım, lpg yok fakat taktırmayı düşünüyorum taktırdıktan sonra yakıt durumu ne olur bilmiyorum ama benim tek sorunum benzinde biraz fazla yakması aslında normal yakıyor ama benim eski arabam lpgliydi onunla karşılaştırdığımda :) yakıyor cebi tabi, yalnız alacak arkadaşlara tavsiyem 307 gerçekten çok güzel bir araç ben herhangi bi sorun yaşamadım her araçta olabilecek sorunlar tabiki onda da oluyor, tıkırtılardan nefret eden biriyseniz almayın derim çünkü gerçekten çok can sıkıcı:) ama nedendir bilmiyorum 307 alıp kullanan insanlar hep memnun olmasına rağmen direksiyona hiç oturmayan insanlar sürekli kötülüyor:) bu garip...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yvztrkmn -- 4 Kasım 2008; 10:54:22 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.