Şimdi Ara

PEUGEOT 307 1.6 XT ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
6
Favori
74.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: y.seyrek

Unutmadan soyleyim. Ben de lpg li kullaniyorum. Ve 20 ytl ye 75-80 arasi yol gidiyorum. Izmirdeyim. Sunu hemen soyleyim kullanim kosullari dolayisi ile yakit biraz fazla. Ise gidip gelirken kullaniyorum. 5 km. Gelis 5 km. Donus. Yani bu kullanim aslinda sehirici bile sayilmaz. Sehir icinde biraz uzun sure dolasirsam km 180-200 arasi bir tuketimi var. Ama hic durmadan 10 ytl lik gazla bitene kadar 60 km gidiyorum. Sunu da ekleyim daha once 1.4 uno vardi(tuplu). Ise gidis donuslerde tuketim ayniydi. Yani motor sogukken fazla yakiyor. Onun haricinde standart lpg li bi aractan fazla yakmiyor. Performans farki ise cok az.

merhaba, aynı araçtan bende de var, acaba sizinki otomatik vites mi? ben de 2005 model 307 XR 1.6 otm. vites var. 63.000 km de. işe mesafem 4. km o nedenle 490 kuruş yakıyor şu an. bu rakam normal mi. kısa mesafe ve şehiriçi olduğu normal ya da biraz fazla gibi geliyor bana. ayrıca bu araca LPG taktırsam yakıt sarfiyatı ne kadar düşer? bugün bir pejo servisine sordum, sakın taktırma dedi. kafamı çok fena karıştırdı.... deneyimlerinizi paylaşır mısınız. teşekkürler.

• bende alaı 1 hafta oldu anca dizel yakıt tasarrufu konusunda bır sey dıyemem benzınlı araclara gore benım arac yenı kasa 307 premium 2006 model, kronık denılen sorunlardan hıc bırıne rastlamadım acık konusmak gerekırse 1 haftada 3.000 km kadar yaptım super , cok bozuk yollarda takırktı bıle yok ancank arka suspansıyon sertt cok derın cukurlarda vurma yapıyor o ayrı konu, bakım masrafları megane 2 den cok cok ucuz dıyorum,

polen flıtreı 13 lıra
    triger seti yetkılı servıste degısımı ıle 250 lıra(megane 800 lira)
    yakıt desek hdi versiyonda enfes, sehır ıcınde dıkkatlı kullanan bırıyımdır devre dıkkat edıyorum 5 - 5.5 litre uzerıne cıkmadı dun yol bılgısayarını sıfırladım bu aksama kadar 125 km yol yaptım , yol bılgısayarına gore ve ibrede bunu dogruluyor 100 km de 4.8 Litre mazot yakmıs. sehir içinde 16 kurus yakıyor .

Bundan once bmw e39 kullandım araba sehir içinde 15 litre sehırler arası yolda 8 litre benzın yakıyordu cok cebimi yaktı kahrettı iyiki 307 yı almısım, araba harıka ve cekıs mukemmel...

Herkese saygılar

• yani e39 5.20 yi aracı rampada 1.6 hdi 110 luk 307 peugeot , osurtur arkadaslar... tek kelıme ıle
  • öncelikle herkeze iyi geceler.bende 2004 1.6 xt var lpg li. ve galiba bendede lpg de giderken benzin ibresi düşüyor. sebebini anlayamadım. birde lpg de bir sıkıntı var galiba bana bazen az yakıyo bazende çok yakıyo gibi geliyo anlamadım.ama genel olarak kesinlikle alınacak bir araç.
  • İyi akşamlar Kaparboy,

Bende de 2004 1.6 otm XT var. Aracıma yaklaşık 2000 KM önce Aitker LPG taktırdım. 10 TL (Lpg litre fiyatı 1.99 ile 1.82 arasında değişiyor) ile şehir içi bazen 38 bazen 48-50 KM yol gidiyordu. Yaklaşık 2 ay önce atiker taktırdığım bayime gittim. Bayinin hemen yakınında bulunan B. İstasyonundan 5 TL (1.85 TL /LT) lik lpg aldık şehir içi uzun yol denebilecek bir yolda test yaptık araç yaklaşık 30-32 KM yol gitti. Yalnız sürücü aracı son derece sakin ve stabil kullandı. Vites geçişleri 2.700 devirde gerçekleşti.

Yani sözün özü aracı kullanım tarzına, kaç sefer dur kalk ve start-stop yaptığına bağlı olarak yakıt tüketimi 0,16 - 0,28 kuruş arasında değişiyor. Ama ortalama 0,215 kuruş / KM diyebilirim.

Selamlar,

Mehmet.

• walla bizde bitane bulduk 2003 xt premium ama herkes peugeot arıza çıkartır dio.bilgili olan varsa lütfen sölesin ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan_05

walla bizde bitane bulduk 2003 xt premium ama herkes peugeot arıza çıkartır dio.bilgili olan varsa lütfen sölesin ..

selam bende 2003 xr bva var ve lpg li.. öncelikle vites geçişlerim 2250 devirde oluyor. ancak istersen ilk kalkışlarda gaza biraz daha çok basarsan 3000 devirlere kadar çıkıyor geçişler. 31 ağustosta bursa ankara yaptım ve depoyla 527 km yol gitti buda çok hoşuma gitti doğrusu.. lpg den memnunum vesselam bende zavoli var 130000 de takılmış ben 137000 de aldım aracı ve şimdi 161500 de aracım ve çok memnunum. iyi akşamlar
  • arkadaşlar2003 peugeot 307 xt otmatik vites aracım var. otomatik gream fault hatası veriyor. bununla ilgili bilgisi olan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: suphiii

arkadaşlar2003 peugeot 307 xt otmatik vites aracım var. otomatik gream fault hatası veriyor. bununla ilgili bilgisi olan varmı ?

hort a bak (bu arada bilgim yok )
  • hortlamışken bende soruyum. şimdi ne kadar yakıyor.
  • merhabalar.2004 peogeout 307xt sahibiyim.sağa sola tam dönüşlerde 'lok lok'diye bir ses var bende.rotlarla ilgili değil bu ses.servisten normal,bu arabalar yapıyor dediler.sizlerde böyle bir ses var mı merak ettim.
  • Madem hortlamış hemen diyeyim.Artan lanet lpg fiyatları nedeni ile depomu fullemiş ve artık benzine geçmeye karar vermiş bulunuyorum.Unuttum, sakin kullanımda 60 lt benzinle kaç km gittiğimi.130 bin km dir lpg de kullanıyorum.Eğer 800 km gidersem kesinlikle benzine dönüş yapacağım.Şu an deneme aşamasındayım fakat 100 km yapmama rağmen ibre full çizgisinden hala kıpırdamadı.Ama nasıl sakin kullanıyorum anlatamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apolloapollo

Madem hortlamış hemen diyeyim.Artan lanet lpg fiyatları nedeni ile depomu fullemiş ve artık benzine geçmeye karar vermiş bulunuyorum.Unuttum, sakin kullanımda 60 lt benzinle kaç km gittiğimi.130 bin km dir lpg de kullanıyorum.Eğer 800 km gidersem kesinlikle benzine dönüş yapacağım.Şu an deneme aşamasındayım fakat 100 km yapmama rağmen ibre full çizgisinden hala kıpırdamadı.Ama nasıl sakin kullanıyorum anlatamam.

full depoyla 650-700 km gider anca daha fazla gidecegini zannetmiyorum..sakin kullanmakta motora zararı var benım bıldıgım, kullanıs seklın yuksek vıtes dusuk devırde kullanıyosn aracı zannedersem..
  • 2500 devir vites değişimleri ve bu devrin altına inmemekle beraber 90 km yi geçmiyorum dolayısıyla 3000 devirin üstünede çıkmamış oluyorum.Kırmızı ışığı görünce 500 metreden gazdan ayağımı çekiyorum.Ani hızlanmalar yapmıyorum ve 1.vitesi sadece kalkış için kullanıyorum.Sakinlikten kastım bu.Ben 750-800 kmyi bulacağımı düşünüyorum çünkü hergün işyerime gidip gelirken toplam 40 km yapıyorum ve bu km şehir içi değil.Sonuçta deneme yapıyorum:))Depo bitince paylaşırım km yi sizlerle.Umarım istediğim gibi olur ve kurtulurum şu lpg illetinden.Ne bagajım kaldı ne bebek olduktan sonra huzurum.Malum sonuçta tehlikeli bir tankla geziyoruz.Ayda 100 tl gibi bir fark olacaksa lpg umurumda bile değil.
  • Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir araba almak için piyasayı yoklayıp duruyorum. Gözüme 2005 chevrolet lacetti ve 2003 307 xt kestirdim. İkiside otomatik ikiside 1.6 ikiside lpgli.

Chevroleti yakın çevremde bayağı sordurdum araba hakkında pek bilgisi olan yok. Parça fiyatları da pahalı biraz bu yüzden 307nin üzerinde yoğunlaşıyorum. 307 için 18500 istiyolar. 100binde. Araç sahibi ben düzenli bakımlarını yaptırdım hiç sorun çıkmadı diyor. Sorgulattım araba temiz ufak tefek hasarları var o kadar. Fakat okuduğum o kadar çok yorum var ki..

Lacetti için uzak durun yanaşmayın diyorlardı.. Şimdi 307 için aynı yorumları okuyorum. Yani anladım ki yarın birgün manda kasa almaya kalksam yine aynı şeyler yazılacak,çizilecek. Ben yarın arabaya bakmaya gideceğim otobanda 3-5bin devirlerde dolaşıp sonra aniden 150'nin üzerine çıkıp hata arıyacağım. Sırf yorumlardan dolayı. :)

İsteğim ise gerçekten bu işten anlayan. 307 SAHİBİ birilerinden arabayla ilgili gerçek bilgileri almak. Rica ediyorum daha önce bu arabayı kullanmamış, kulaktan dolma bilgileri yazacak olanlar hiç yazmasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F1BAFC9B7 -- 5 Mayıs 2012; 22:25:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yanos_omer

Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir araba almak için piyasayı yoklayıp duruyorum. Gözüme 2005 chevrolet lacetti ve 2003 307 xt kestirdim. İkiside otomatik ikiside 1.6 ikiside lpgli.

Chevroleti yakın çevremde bayağı sordurdum araba hakkında pek bilgisi olan yok. Parça fiyatları da pahalı biraz bu yüzden 307nin üzerinde yoğunlaşıyorum. 307 için 18500 istiyolar. 100binde. Araç sahibi ben düzenli bakımlarını yaptırdım hiç sorun çıkmadı diyor. Sorgulattım araba temiz ufak tefek hasarları var o kadar. Fakat okuduğum o kadar çok yorum var ki..

Lacetti için uzak durun yanaşmayın diyorlardı.. Şimdi 307 için aynı yorumları okuyorum. Yani anladım ki yarın birgün manda kasa almaya kalksam yine aynı şeyler yazılacak,çizilecek. Ben yarın arabaya bakmaya gideceğim otobanda 3-5bin devirlerde dolaşıp sonra aniden 150'nin üzerine çıkıp hata arıyacağım. Sırf yorumlardan dolayı. :)

İsteğim ise gerçekten bu işten anlayan. 307 SAHİBİ birilerinden arabayla ilgili gerçek bilgileri almak. Rica ediyorum daha önce bu arabayı kullanmamış, kulaktan dolma bilgileri yazacak olanlar hiç yazmasınlar.

arkadasım arac temızse ıcıne sındıse kımsenın lafına bakma ve al aracı derım.. arac hangı paket XS mi XT mi XR mi bunları bılıyormusun.. XT fulldur sunroofludur umarım baktıgın arac.. 307de arka amartsorlerden ses gelır cukura gırınce fakat vırajda ıse bas basabıldıgın kadar atmaz senı bıde ortadakı ekran guneste soluklasır golgede duzelır yanı araclar sorunlu degıl, kullanıcılar zannedersem bıraz hırpalıyolar aracları.. severek bınecegın ve bırdaha peugeot tan baska arac ıstemıceksın aynen benım gıbı 2. 307 mı kullanıyorum suanda memnunum ve illaki peugeot..

• quote:

Orijinalden alıntı: mesut616

hort

hazır hortlatmışssın

arkadaş ne yaptı 800km gide bildimi sonucu yazmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legend1982 -- 9 Ağustos 2012; 17:43:26 >
  • konu hortlaya hortlaya bi hal olmuş bari bende hortlatıyım

fiat puntoyla 307 xt otomatik arasında kaldım 44.000 kmde servis bakımlı sanrofflu bi araç buldum 1.6 XT Premium la arasında ne fark var acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: direc-t06

konu hortlaya hortlaya bi hal olmuş bari bende hortlatıyım

fiat puntoyla 307 xt otomatik arasında kaldım 44.000 kmde servis bakımlı sanrofflu bi araç buldum 1.6 XT Premium la arasında ne fark var acaba

Fiat punto ve 307 xt ... şakamı bu :) dağlar kadar fark var... punto araba bilem değil biraz forumu oku anlarsın... 307 özelliklerinin yarısı yoktur puntoda.. hoşçakal bence 307 alderim...
  • herkese merhaba,

19000tl ile 2006-2008 307 herhangi bir modelini alabilirmiyim. km olarak 99 bine kadar yolu var. ilanlarda 20 bin ve üzeri fiyatlar görüyorum ve 2 bin tl şişirildiğini düşünüyorum. bu şekilde temiz 307 satan varmı? lpg li olabilir
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.