Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (291. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.790
Cevap
95
Favori
620.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FthGTI

208 1.2 110 eat6 allure aracımı geçen hafta 18000km’de 2.yıl bakımına götürdüm, %15 indirim varmış 685₺ tuttu bilginize.
    Bakım fiyatları kol gibi artık. Geçen sene 450-500 civarı idi ve o da ilave parça değişimi söz konusu değilse. Buji gibi. Gerçek enflasyon %40 dolayında. Net.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz geçen sene bakımı yine aynı tarihte 385₺ ye yaptırmıştım bu sene 685₺ arada ki tek fark fren hidroliği değişimi başka birşey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakımda 1.2 benzinli aracıma 0x30 diye bir yağ konulmuş dogrumudur? internette bulamadim nasil bi yağ oldugunu castrolden baktigimda 5w30 uyumlu cikiyordu.

@programmer_onur hocam siz değiştirdiniz mi ve değiştirdiyseniz şanzıman titremesi geçti mi? tam otomatik konusunda haklısınız tabi fakat tam otomatik ile yarı otomatik arasında da çok fiyat farkı var ben de uygun fiyatlı olmasından dolayı yarı otomatik tercih ettim. 3000 km deyken almıştım 2015 makyajli kasa ve aldigimdan beri de şanzıman bu şekilde. dedigim gibi şanzıman robotize, karakteri bu diye önemsemedim. bu şekildede kullanıyorum.ama servis devam ederse getir garanti varken degistirelim sonra şanzımanda buyuk sorun olursa bu sefer garanti de karsilamayabilir dedi. garantiyi soracaklar peugeot karsilamaz ucretli olursa zaten yaptirmam.. en kotu ihtimal bi kac sene kullanir km si yukselince aldigim peugeot bayisine goturur satarim. sanziman titriyo diye arizali diyemezler heralde.

@fasson hocam dediginiz gibi geri giderken (park esnasinda) yada köşede dönmek için beklerken kalkışta bazen silkeleme oluyor. ama asıl sarsıntı geri giderken park esnasında oluyor sanırım tekerleklerin dönüşlerinde bu sorun oluyor. masraf cikarsa garanti karsilamazsa zaten yaptirmayi dusunmuyorum.. derlerse ki şanzıman dagilir o zaman madem garanti karsilamiyo özelde yaptiririm yada bayiye satarim. normalde baski balata volant kac km de eskir ve degismesi gerekir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ratt

bakımda 1.2 benzinli aracıma 0x30 diye bir yağ konulmuş dogrumudur? internette bulamadim nasil bi yağ oldugunu castrolden baktigimda 5w30 uyumlu cikiyordu.

@programmer_onur hocam siz değiştirdiniz mi ve değiştirdiyseniz şanzıman titremesi geçti mi? tam otomatik konusunda haklısınız tabi fakat tam otomatik ile yarı otomatik arasında da çok fiyat farkı var ben de uygun fiyatlı olmasından dolayı yarı otomatik tercih ettim. 3000 km deyken almıştım 2015 makyajli kasa ve aldigimdan beri de şanzıman bu şekilde. dedigim gibi şanzıman robotize, karakteri bu diye önemsemedim. bu şekildede kullanıyorum.ama servis devam ederse getir garanti varken degistirelim sonra şanzımanda buyuk sorun olursa bu sefer garanti de karsilamayabilir dedi. garantiyi soracaklar peugeot karsilamaz ucretli olursa zaten yaptirmam.. en kotu ihtimal bi kac sene kullanir km si yukselince aldigim peugeot bayisine goturur satarim. sanziman titriyo diye arizali diyemezler heralde.

@fasson hocam dediginiz gibi geri giderken (park esnasinda) yada köşede dönmek için beklerken kalkışta bazen silkeleme oluyor. ama asıl sarsıntı geri giderken park esnasında oluyor sanırım tekerleklerin dönüşlerinde bu sorun oluyor. masraf cikarsa garanti karsilamazsa zaten yaptirmayi dusunmuyorum.. derlerse ki şanzıman dagilir o zaman madem garanti karsilamiyo özelde yaptiririm yada bayiye satarim. normalde baski balata volant kac km de eskir ve degismesi gerekir?
    Son 2 yıldır benimkine de 0w30 yağ koyuyorlar. Ben 5w30'u daha başarılı bulsam da 0w30 daha iyi diyorlar.

Ben değiştirmedim zaten garantisi bitti. İyi niyet garantisinden de birşey yapamazlar zaten. Yazılım olayı hikaye. Son gittiğimde vites alıştırma yaptılar ve ne yazık ki o da hikaye.

Bu arada sizde titreme sadece kalkışta mı oluyor ve araç soğukken de oluyor mu? Ben araç dur-kalk trafikte ısınınca gözlemliyorum bunu.

• Ratt R kullanıcısına yanıt
    Benim 70bin km de silkeleme başladı ara ara yapıyordu, 90bin de değiştirdim, tam kesin bir zamanı yada km si yok, ben 2015 yılında 3200 tl ye değiştirdim, 308 di aracım ama yarı otomatikti aynı şanzıman hemen hemen, şanzıman dağılır diye bir olay yok, onu biraz para kazanma amaclı sizi değişime ikna etmek için demişler, şimdide değiştirseniz, baski balata bittiğinde yada volant dağıldığında da degistirsenizde ücret aynı oluyor.

anladım hocam ilk bakim oldugu icin yanliş bi işlem olmasın diye sorayim dedim. dizel yagi falan mi koydular diye dusunmedim degil. internette de hiç bulamadim 0x30 yağ nedir diye.

garip gelecek belki ama bende sadece dönüşlerde manevra hareketlerinde eğer durduysam (park ederken mesela) yada çok yavaşladiysam (dönüş yapmak için köşede beklerken falan) araç sanki manuelmis de stop edecekmis gibi sallaniyor tabi biraz şiddetli.. her zaman olmuyor. genelde geri giderken park manevrasinda oluyor. araci ilk calistirdigimda da yani sogukken de geri giderken olabiliyor. ileri duz giderken sarsildigini pek hatirlamiyorum. 3000 km de ilk aldigimda da boyleydi sonradan olmadi yani.

• fasson kullanıcısına yanıt
    valla bana da nasilsa garantisi var degistirelim peugeottan parasini aliriz diye panikletiyolar gibi geldi. sanziman dagilir demedi ama gec getirirsen cok daha fazla masraf cikarir garanti kapsami disinda kalirs.vs dedi.. youtubeda test videolarina baktigimda zaten bu aracin şanzımaninin sarsıntılı oldugundan ozellikle geri vitesin sorun oldugundan bahsediyorlar.

• quote:

valla bana da nasilsa garantisi var degistirelim peugeottan parasini aliriz diye panikletiyolar gibi geldi. sanziman dagilir demedi ama gec getirirsen cok daha fazla masraf cikarir garanti kapsami disinda kalirs.vs dedi.. youtubeda test videolarina baktigimda zaten bu aracin şanzımaninin sarsıntılı oldugundan ozellikle geri vitesin sorun oldugundan bahsediyorlar.
    Ilginc ama dogru demisler hocam.

hocam kim için "doğru demişler" dediniz? servis için mi yoksa youtube test videolari için mi..

• quote:

hocam kim için "doğru demişler" dediniz? servis için mi yoksa youtube test videolari için mi..
    Garanti bittikten sonra masraf çıkabilir ve garanti bitmeden değiştirmenizin yararınıza olduğunu söyleyen doğru demiş hocam. Keşke tek sıkıntısı bu olsa tabi. Şanzıman dişleri diğer Peugeot modellerinde olduğu gibi normalden çabuk aşınıyor ve 50.000 km'den önce ötme sesi gelmeye başlıyor ayrıca. Bu da kimsenin pek üzerinde durmadığı başka bir sorun mesela.

Daha fazla bozulur olayı diye birşey ben duymadım, dişlilerle ilgili bir sorunda duymadım, garanti varsa bu kadar az km de ki aracın volantini değiştirsinler garantiden, şanzıman karakteri 3 silindirli motor karakteri ile birleşince daha fazla titreşim olabilir, o sebeble diyorum bu işlemlere başlamadan önce aynı araçla bir test yapıp karar vermeniz, değişmi yapıp aynı sürüş karakteri ile karşılaşırsanız paraya yazık olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasson -- 24 Haziran 2018; 11:56:22 >
    servisteki kişiye pek güvenmedim yazmak uzun surer ama biraz fırsatcı ve para koparmaya çalışan bir bayi izlenimi verdi @fasson un dediği gibi imkanım olursa başka bir araç kullanıp deneyeceğim. tabi hangi bayi buna müsade eder bilmiyorum. sizin araç kaç km de? önceden tecrübe edip yaşayacaklarımızı bildirmeniz güzel :)

tavsiyenizi dinleyip test etmeye calisicam izin verirlerse. paraya yazık olur derken garantiden değişse bile ödeme yapmam gerekiyor mu? örneğin işçilik ücreti alınıyor mu?

Garantiden zaten ücret almadan değişiyorsa hemen değiştirin, işçilik ücreti vs sizden alınmaz, (onu vw yapıyor parça bizden, işçilik sizden vs). Ben aşınan parçalar garantiye sokulmuyor diye biliyorum örneğin fren balatasi, baskı balata, filtreler vs, para vermeden önce test yapın diye bu sebebten dedim.

anladım. bana da debriyaj sökülüp fotoları peugeota yollanacak ona göre garanti kapsamında değiştiririz dediler. garantiye girmiyor diye cevap gelirse zaten yaptirmam o şekilde kullanmaya devam ederim. şimdiye kadar öyle kullandım neticede. çok rahatsız etmiyor beni. genelde geri giderken hafif eğimli bir yolsa silkeleniyor araç o zaman da frene basınca duruyor silkelenme. sonrasında olmuyor. yani bu silkelenme yada sarsıntı olayı 10 kere park ediyorsam 2-3 seferinde oluyor her zaman olmuyor. garanti ok karşılıyoruz derse yaptırırım karşılamıyoruz derse dediğiniz gibi önce bir araçla deneme sürüşü yapar öyle karar veririm değişime..teşekkür ederim tavsiye için.

• quote:

anladım. bana da debriyaj sökülüp fotoları peugeota yollanacak ona göre garanti kapsamında değiştiririz dediler. garantiye girmiyor diye cevap gelirse zaten yaptirmam o şekilde kullanmaya devam ederim. şimdiye kadar öyle kullandım neticede. çok rahatsız etmiyor beni. genelde geri giderken hafif eğimli bir yolsa silkeleniyor araç o zaman da frene basınca duruyor silkelenme. sonrasında olmuyor. yani bu silkelenme yada sarsıntı olayı 10 kere park ediyorsam 2-3 seferinde oluyor her zaman olmuyor. garanti ok karşılıyoruz derse yaptırırım karşılamıyoruz derse dediğiniz gibi önce bir araçla deneme sürüşü yapar öyle karar veririm değişime..teşekkür ederim tavsiye için.
    Genel merkezden garanti onayı almak için baskı balatanın fotoğraflanmak adına sökülmesine ilk defa sizin demenizle şahit oluyorum. Normalde sorun test sürüşü ve bilgisayar testi ile tespit edilir ve tanımlanır. Öyle onay istenir. Baskı plakasını söküp resimlemek anormal bir muamele. Kaporta veya trim ile ilgili bir sorun olsa amenna ama kapalı mekanik parça için bu normal değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 24 Haziran 2018; 14:20:24 >

valla bilmiyorum bocam bakım sonrasında benim araçla ilgilenen ustayla konuştum. hatırladığım kadarıyla söylediği, baskı balatanın değişmesi gerektiği bunun için de debriyajın sökülüp fotograflarının gönderilmesinden bahsetti. tabi peugeot kullanıcı hatası da diyebilir dedi. servis kayıt personeli de gerekli şanzıman güncellemesi yapıldı 1-2 hafta kullanın. titreme silkeleme vs devam ederse getirin. hazır garanti varken halledelim dedi.
  • Beyler cümleten merhaba. 208 araçların ikinci el piyasası sizce nasıl?

Boyasız kazasız 2014 Nisan çıkışlı Active paket 35.000 km + çelik jant + Esp / Hill holder + Park sensörü + Smeg + Metalik renk sizce ortalama ederi ne yapar? Bayiye sordum ölücülük yaptı. Size sorayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Beyler cümleten merhaba. 208 araçların ikinci el piyasası sizce nasıl?

Boyasız kazasız 2014 Nisan çıkışlı Active paket 35.000 km + çelik jant + Esp / Hill holder + Park sensörü + Smeg + Metalik renk sizce ortalama ederi ne yapar? Bayiye sordum ölücülük yaptı. Size sorayım dedim.
    2016 kasım çıkışlısı aynısı 55-56 ediyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

2016 kasım çıkışlısı aynısı 55-56 ediyor .

Alıntıları Göster
    Emin misin hocam. Hasar kaydı ve boya olmasın sizin dediğiniz 2016 olanda? Veya km'si benimkinin en az 2 katı mı? Valla mümkün değil. Sizin dediğinize malum sitede bakınca 62-66 arası fiyatlar görüyorum. Hatta bir kısmı da lokal boyalı üstelik. Boya ve hasar kaydı hiç yok şimdilik Allah'a şükür. Jant, Smeg , park sensörü ne ararsan var. Aynı Active paket Etg5 sıfırının jant kapaklısına 99 yazmışlar bayi showroom'unda. Hadi indirimle 88-90 yapsın. Bir yanlışınız yok değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 25 Haziran 2018; 15:31:13 >

• 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.