Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (290. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrtcnyk

2016 eylül ayında sıfır aldığım 1.2 82hp 208 active etg5 aracımı satıyorum. Kısmetse Audi a1 almayı düşünüyorum a1 1.4 tdi 2013 model. Sizin fikirlerini alabilir miyim ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2020-ekim-e-kadar-garantili-temiz-208-579418439/detay
    Hocam a1 oldukça arka yaşam alanı dar bir araç. Bütçeniz ne kadar veya alacağınız araç fiyatı ne seviyede bilmiyorum ancak şimdiki aracınızdan konfor olarak memnunsanız tam otomatik allure veya gt-line modellere bakabilirsiniz. Dizel istiyorsanız farklı tabi.

Ayrıca a1 kasası yenilenmek üzere.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

Bu forum kadar yardımlaşması 0 bir forum yok. Kapatın gitsin burayı. Bende dahil her soru sorana cevap verilmiyor . DH e yakışmıyor burası .
    Haklısınız. Bilgim dahilinde olan konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum ancak forum genelinde bir ilgisizlik söz konusu. Bazı arkadaşlar soruyu sorup kaçıyor. Ta ki tekrar kafasına başka soru takılana kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halilowich

Haklısınız. Bilgim dahilinde olan konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum ancak forum genelinde bir ilgisizlik söz konusu. Bazı arkadaşlar soruyu sorup kaçıyor. Ta ki tekrar kafasına başka soru takılana kadar

Alıntıları Göster
    Sizi tenzih ederim tek sizi görüyorum zaten yardım eden .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Halilowich kullanıcısına yanıt
    Audi A1 in 2019 da yenileneceğini öğrendim çok teşekkürler. 1.6 dizel olması ve ve Audi olması beni cezbediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesafe4272 kullanıcısına yanıt
    ben de bakim yaptirmak istiyorum. 11800 km de. 3 yetkili servis aradım %15 indirim kampanyasi dahil birisi 720 tl dedi diger ikisi 650 dedi. uskudarda bosch car servis aradım 480 tl. dedi. garantinin bozulmayacagini da soyledi. sizce bosch car serviste mi yaptirayim yoksa yetkili servisten şaşmayayim mi? yada daha uygun kaliteli özel servisler var mi istanbulda? bir de aracımın 2015 aralık cıkışlı makyajli kasa ekran ve şanzıman güncellemesi yaptırmalımıyım.

• İlk arabası olarak hanıma 208 almayı düşünüyorum 2012-2015 model. Otomatik vites. Sizce 1.2 motor lpgli mi yoksa 1.4 dizel mi? Bakım masrafı, yakıt, kullanım kolaylığı vs konularda karşılaştırmada yardımcı olabilecek varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ratt

ben de bakim yaptirmak istiyorum. 11800 km de. 3 yetkili servis aradım %15 indirim kampanyasi dahil birisi 720 tl dedi diger ikisi 650 dedi. uskudarda bosch car servis aradım 480 tl. dedi. garantinin bozulmayacagini da soyledi. sizce bosch car serviste mi yaptirayim yoksa yetkili servisten şaşmayayim mi? yada daha uygun kaliteli özel servisler var mi istanbulda? bir de aracımın 2015 aralık cıkışlı makyajli kasa ekran ve şanzıman güncellemesi yaptırmalımıyım.
    Hocam daha önce bakım yaptırdınız mı ? İlk mi ? Şanzıman güncellemesi yok ben gittim baktırdım yok dediler . Smeg ekranda bir güncelleme varmış ama car Play olmuyor dediler . Benim garantiyi uzatma işi düşündürüyor . Kasımda bitecek garanti . Uzatırsam bakımı serviste yaptırmak şart . 600-660 diyor . Garantiyi uzatmazsak sanayi en mantıklısı zira 300 e buldum şaşmaz da . İki ucu şeyli deynek . Haftaya yaptıracağım kesin bakalım nereye .

yaptirmadim. zorunlu olmadikca kullanmiyorum bahcede duruyor öyle. cumaya randevu aldım ama 650 çok geliyor aklım ozel servislerde kaldi bilemedim. bi yağ filtresi hava filtresi falan bu kadar pahalımı? aracın servis geçmisi belli olsun diye mecbur yetkili servise gidicem artık yapacak bişey yok

• Ratt R kullanıcısına yanıt
    Hocam bende aynı durumdayım. Garantisini uzatacaksanız yetkili mecbur gibi duruyor ama uzatmayacaksanız özelde 300 e hallolur . 650 tabii ki çok . Kazık hatta.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    aracı 2. el olarak 3000 km de peugeot bayisinden almistim gerekli bakimi yaptiklarini ve 1 yil sonra periyodik bakım yaptirmam gerektigini soylemislerdi ki tam 1 yıl sonra servis ışığı yandı. ilk bakım olacak. garantisini aralıkta uzatmıstım 6 ay daha var yani. ama satmazsam tekrar uzatabilirim belki. şanzıman icin de servise garanti için gittigimde sormuştum araç titriyor bazen demiştim .. müsait zamanda getirin bakarız demişti ben bi türlü gitmedim.titremeyi de çok sorun etmedim neticede yarı otomatik diye..

• quote:

Orijinalden alıntı: tsender

İlk arabası olarak hanıma 208 almayı düşünüyorum 2012-2015 model. Otomatik vites. Sizce 1.2 motor lpgli mi yoksa 1.4 dizel mi? Bakım masrafı, yakıt, kullanım kolaylığı vs konularda karşılaştırmada yardımcı olabilecek varmı?
    Bence lpg li olandan uzak durun, sorunları bitmiyor.

• Hayırlı forumlar arkadaşlar konya da yaşıyorum aracım access 1.2 puretech 82 hp otomatik hız sabitleyici taktırmak istiyorum acaba forumda konya da olup bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı maliyet olarak ne tutar taktırınca sorun çıkarır mı sıkıntı yaratır mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsender

İlk arabası olarak hanıma 208 almayı düşünüyorum 2012-2015 model. Otomatik vites. Sizce 1.2 motor lpgli mi yoksa 1.4 dizel mi? Bakım masrafı, yakıt, kullanım kolaylığı vs konularda karşılaştırmada yardımcı olabilecek varmı?
    İkinci 208 aracımdan önce 1.2 etg5 yarı otomatik benzinli aracım vardı. Yarı otomatik şanzımanlı bir aracı kesinlikle ilk araç olarak tavsiye etmiyorum hocam. Özellikle eğimli yollarda geri vites silkeleme veya birden atılım sağlıyor gaz dengesi sağlanamazsa. Geri parklarda sıkıntı yaşayabilir eşiniz. Aynı zamanda yokuş çıkmadan önce bazen vites değiştirmek gerekebiliyor motorun boğulmaması için. Eşiniz bunu ayarlayamazsa yokuşlarda yığılma yaşayabilir araç.

Öte yandan araca ve vites oranlarına hakimseniz ve gerektiğinde manuel olarak vitese müdahale ederseniz şanzıman gayet ekonomik. Kısacası tecrübeli bir şöföre uygun fakat acemiler için uzak durulması gereken bir şanzıman.

Tam otomatik 208'lere bakabilirsiniz alternatif olarak. Sınıfının en ideal ve ekonomik motor+şanzıman kombinasyonuna sahipler.

• quote:

Orijinalden alıntı: emy_644

Hayırlı forumlar arkadaşlar konya da yaşıyorum aracım access 1.2 puretech 82 hp otomatik hız sabitleyici taktırmak istiyorum acaba forumda konya da olup bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı maliyet olarak ne tutar taktırınca sorun çıkarır mı sıkıntı yaratır mı
    Hocam aracınız access paket heralde. 1.2 motorsa takılabilir diye biliyorum. Ancak servisler uğraşmak istemezlerse başlarından çeşitli mazeretlerle savabilirler. Uyararslan ve Korkmaz servislerine sorabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halilowich

Hocam aracınız access paket heralde. 1.2 motorsa takılabilir diye biliyorum. Ancak servisler uğraşmak istemezlerse başlarından çeşitli mazeretlerle savabilirler. Uyararslan ve Korkmaz servislerine sorabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Aynen kardeşim boş paket benim ki acaba diyorum maliyet olarak ne kadar tutar ben araştırdım biraz eğer aliexpresten getirtirsek 150 tl ye falan geliyor sanayide de 50 tl ye taktırırsam 200 en kötü ihtimalle 250 bitirebilirim diye biliyorum fakat şimdi servisi arasam 500 rahatlıkla ister diye biliyorum ama

• emy_644 kullanıcısına yanıt
    Aracın garantisi devam ediyorsa sanayiye vermeyin. Başka bir sıkıntınız çıkarsa siz aracın elektroniği ile oynamışsınız derler ve aradan sıyrılırlar. Ben olsam servise danışırım.

Bir de hız sabitleyicisi falan risk oranı yüksek parçalar. Allah korusun bir aksilik olur kendi kendine gazı kökler falan riskli biraz. Araç yazılımının da güncellenmesi gerekebilir.
  • dün sabah 208 1.2 etg aracımı ilk defa servise goturdum. 11900 km de ilk periyodik bakımına soktum.ekstra olarak ekran ve sanziman guncellemesi varsa yapmalarini rica etttim. geri vites ve kalkista aracın bazen titremesinden bahsettim.

bakım sonrası sanzimani guncellediklerini ve titreme olursa hemen getirmemi soylediler. (ama hiç bir degisiklik yok sanziman guncellemesine ragmen titreme devam ediyor)

titreme sorunu devam ederse, baskı balatanin değismesi gerektigini, bunun icin de debriyajin sokulup garanti karsilayacak mi diye resimlerinin çekilip peugeota gondereceklerini soylediler. kullanci hatası da diyebilirmis peugeot (!) 0 km aracta bile olan titreme kullanici hatasi denilebiliyor demek.

aldigimdan beri robotize şanzıman oldugu icin titreme normaldir diye oyle kullandim. aslında 12 bin km deki aracimin bir parcasini da degistirmek istemiyorum ama eger baski balata değisimi titreme sorununu tamamen çözecek ve daha rahat bir suruş, konfor saglayacaksa elbette degisim talep ederim..

bu konuda fikri ve deneyimi olan var mı? servislere pek güvenmiyorum sırf para kazanmak icin gereksiz yere parca degisimi yapiyor olabilirler diye dusundum. sonucu degismeyecekse boşuna servise verip garanti kapsamında olsa dahi parça degistirmek istemem acıkcası. baski balata degistirip titreme sorunu cözülen var mı acaba?

Baskı balatalı Etg şanzımanın volant-baskı-balata olarak son yıllardaki makyajlı kasa dahil kronik sorunlu olduğu açık bir gerçek. Facebook grubu ve forumdaki arkadaşlar seri halde baskı balata değiştirir hale geldi. Çoğu 20000 km altı. Buradaki sorun Peugeot'un artık bu olayın moku çıkmasından dolayı kalan veya mevcut mağdurların yararına garantiden değişim yapmamasıdır. Hatta son bakımda sırf bu konuyu sormak için oruçlu oruçlu test sürüşüne çıkan servis kabul yetkilisine bunu sordum. Yok öyle birşey, ilk defa sizden duyuyorum, çoğu yalan...gibi asılsız bir söylemde bulundu. Dikkat çekiyorum adam oruçluydu üstelik Yani demem o ki Peugeot bayilere bu konuda talimat vermiş ve değişim isteklerini sanırım siz zorlamadıkça kabul etmiyor. Arabadan soğumanız veya sürüş keyfininzin sona ermesi Peugeot için önemsiz. Bu noktada Etg yerine Eat şanzıman bu sorunun ilacı. Baskı balata yok. Tork konvertörlü ve tam otomatik. Ama Etg alanların günahı ne kısmı tabiki cevap veremeyecekleri bir soru.

Bu arada baskı balata ile birlikte Volant değişimi de set halinde öneriliyor. Hatta zorunlu tutuluyor. Bunu servise mutlaka sorun. Çünkü toplam 3000 lira civarı tutan maliyetin 2000 lirası sadece Volantdan ileri geliyor. Yoksa baskı balata 600-700 lira işçilik hariç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Haziran 2018; 16:3:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Titreme sadece baskı balata volantan mi kaynaklanıyor buna emin olmak lazım, 3 silindirli motor zaten bir miktar titrer bunu unutmayın, titremekten daha çok kalkışta kavrayamayip silkelerse baskı balata denebilir, titreşimin başka sebebi olabilir boşuna 3bin tl harcamış olursunuz, en iyisi herşeyden önce, aynı motor şanzımana sahip olan başka bir 208 kullanmanızı ve kiyaslamanizi tavsiye ederim, servisten bu konuda yardim isteyebilirsiniz, belki yardımcı olurlar, bana başka bir müşteri arabasi kullandirmislardi izin alarak.

• 208 1.2 110 eat6 allure aracımı geçen hafta 18000km’de 2.yıl bakımına götürdüm, %15 indirim varmış 685₺ tuttu bilginize.

• 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.