Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (292. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakın zamanda 208 almayı planlıyorum. 2. El 65 bin TL civarında yüksek model bir araç bakıyordum 208 de karar kıldım şimdilik. Hafta sonu test sürüşune çıkacağım. Etg5 şanzıman ve atmosferik benzinli olması beni biraz düşündürüyor ama bakacağız. Tavsiyesi olan var mı ? Yakıt konusunda üzer mi ve vites gerçekten çok mu kötü ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • egowest kullanıcısına yanıt
    Vites geçişleri daha önce tam otomatik yada çift kavrama otomatik şanzıman kullanmadıysanız sizi rahatsız etmez, şayet kullandıysanız beğenmeyebilirsiniz, her halükarda manuel şanzımandan konforlu stop ettirme sorunu yok, yakıt çok üzmez, imkanınız varsa 1.2 turbo tam otomatik olan versiyondan almanızı tavsiye ederim, dediğim versiyon 65bin lik bütçeden çok uzak bir rakam değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Emin misin hocam. Hasar kaydı ve boya olmasın sizin dediğiniz 2016 olanda? Veya km'si benimkinin en az 2 katı mı? Valla mümkün değil. Sizin dediğinize malum sitede bakınca 62-66 arası fiyatlar görüyorum. Hatta bir kısmı da lokal boyalı üstelik. Boya ve hasar kaydı hiç yok şimdilik Allah'a şükür. Jant, Smeg , park sensörü ne ararsan var. Aynı Active paket Etg5 sıfırının jant kapaklısına 99 yazmışlar bayi showroom'unda. Hadi indirimle 88-90 yapsın. Bir yanlışınız yok değil mi?

Alıntıları Göster
    Valla hocam benim aracı deyim sana . 2016 kasım çıkışlı . 1200₺ hasar kaydı var . Tamponda. Birde çamurluk yarım boyalı . Çelik jant yok . Aktive . 11.00KM de lpg yok . Ben geçen araştırdım 55-57 arası idi ama . Değil mi diyorsun .

• Beyler acil yardıma ihtiyacım var . Güneşliği torpidoya koymuş babam. O da kilidi sıkıştırmış . Açılmıyor şu an .nasıl açabilirim . Zorlarsam kırılacak deli oldum sabah . Açamadım .

• quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

Valla hocam benim aracı deyim sana . 2016 kasım çıkışlı . 1200₺ hasar kaydı var . Tamponda. Birde çamurluk yarım boyalı . Çelik jant yok . Aktive . 11.00KM de lpg yok . Ben geçen araştırdım 55-57 arası idi ama . Değil mi diyorsun .

Alıntıları Göster
    Hocam aracın 1.2 otomatikse o model ve km de şuan 60 üstü eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: malicinar

Hocam aracın 1.2 otomatikse o model ve km de şuan 60 üstü eder.

Alıntıları Göster
    Evet hocam 11.000 de . Yazdığım gibi . Ve 2016 kasımda 48600 e aldım . Satsam diyorum ama alacağım arabalar da uçmuş .en iyisi satmamak :) keşke 1 fazla alsaydım şimdi iyi para kazanırdım . Liste fiyatı 2 ye katladı arabanın .

• fasson kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz modellerden birkaç örnek ilan verebilirmisiniz ? Hangileri ben tam anlamadım hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: egowest

Bahsettiğiniz modellerden birkaç örnek ilan verebilirmisiniz ? Hangileri ben tam anlamadım hocam.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-peugeot-bayi-oztek-den-peugeot-208-1.2-allure-eat6-tam-otomatik-568414181/detay

Vites topuzuna dikkat edin, yarı otomatiklerden farklı, ilan fotolarinda burdanda ayrim yapabilir siniz, ayrica motor 110hp, bu şanzıman tam otomatik eat6, baskı balata volant değişimi gibi bir derdi yok, bakım gerektirmeyen bir şanzıman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasson -- 26 Haziran 2018; 18:41:46 >

• Az önce Göral a teslim ettim arabayı . Bakım için . Verirken titreme sorunu olduğunu belirttim oradaki arkadaş çok ilgilendi sağolsun garantiniz varken yaptırmaya çalışalım dedi. Az önce de aradı ve BİNGO . Garanti kapsamında Baskı Balata , Volant vs . Ücretsiz değişecekmiş . Onay istedi . Bende verdim . Titreme sorunu çok canımı sıkıyordu . İyi oldu . Smeg güncellemesi de istedim araçta gözükmüyor dedi . Alanlar varmış deyince yazalım varsa yaparlar dedi . İnşallah titreme sorunum düzelir . Ben aslında bakım için gitmiştim ama kız sayesinde o da yapılacak .

• titreme olup olmadıgını nasıl anlayabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

Az önce Göral a teslim ettim arabayı . Bakım için . Verirken titreme sorunu olduğunu belirttim oradaki arkadaş çok ilgilendi sağolsun garantiniz varken yaptırmaya çalışalım dedi. Az önce de aradı ve BİNGO . Garanti kapsamında Baskı Balata , Volant vs . Ücretsiz değişecekmiş . Onay istedi . Bende verdim . Titreme sorunu çok canımı sıkıyordu . İyi oldu . Smeg güncellemesi de istedim araçta gözükmüyor dedi . Alanlar varmış deyince yazalım varsa yaparlar dedi . İnşallah titreme sorunum düzelir . Ben aslında bakım için gitmiştim ama kız sayesinde o da yapılacak .
    İyi olmuş hocam. Sizin adınıza sevindim. Bursa servisindeki kişiler ısrarla yalanlıyorlar ama durum ortada. Bu arada seyir halinde titreme var mı sizde kabin veya gaz/fren pedalında?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Haziran 2018; 16:4:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

İyi olmuş hocam. Sizin adınıza sevindim. Bursa servisindeki kişiler ısrarla yalanlıyorlar ama durum ortada. Bu arada seyir halinde titreme var mı sizde kabin veya gaz/fren pedalında?

Alıntıları Göster
    Seyir de değil de mesela az yokuş yukarı çıkacaksın 1 e atıyor araba sonra 2 ye geçecem diye titriyor sarsıntı oluyor geri viteste de oluyor . Ama 2 yaşında bile değil araba . Baskı Balat’a ve Volant için çok erken . Garanti olmasa 3-4 bin diyor. Şaka gibi . Garantiyi uzatacağız mecbur . Elimizde kalacak yoksa .

• egowest kullanıcısına yanıt
    2. el piyasası iyi olmayan bir araç olduğu için 2. el bakanlar için fırsat. size 1.2 110 beygir EAT6 olanı öneririm. ben aracı ilana koyduğum zamanlar 70-75 bin civarı idi. aynı özelliklerdeki polo 85 ten başlıyor. gerçi buna rağmen araçlarımıza dönüp bakan yok.

aradaki farklar:

1. active yerine allure geliyor. (gırtlak tabiri donanım)
    2. 82 yerine 110 beygir.
    3. atmosferik yerine turbo
    4. hızlanması 13 küsür saniyelerden 9,5 saniyeye çıkıyor.
    5. çelik jant.
    6. en önemlisi EAT6 tam otomatik. ancak yakıtı fazla arttırmayan bir ünite. benim 17 bin ortalamam 6.1
  • fasson kullanıcısına yanıt
    fiyatı çok abartmışlar. 75 e koyduğum aracı 73 e vermeye razıydım. 3 ayda 10 müşteri çıktı. maksimum 71 verdiler.
  • Periyodik bakımı yaptırdım bugün . Baskı Balata ve volant haftaya değişecek . Şu anki kampanya ile birlikte toplam 485 lira tuttu . Ben ekstradan 50 liraya Balata spreyi ve araç içi hava temizliği yaptırdım . Yani onu düşersen 435₺ . Bence fiyat mükemmel . Bakımı gelenler kaçırmasın .

• Arkadaşlar 208 GTI için kafa yoruyorum biraz 2.araç olarak bu aracı aile olarak kullanmak zorunda kalırsa isofix bağlantı noktası var mıdır acaba? Bir de aracın 200HP-208HP olup olmadığını ayırt etmenin kolay bir yolu var mı satıcıya sormadan? Teşekkürler.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Halilowich kullanıcısına yanıt
    2016 makyajli kasa dusunuyorum Esime..Kronik sikintisi var mi aracin?

EAT6 sanziman mi 1.2 benzinli motor? Yani sikintisiz mi titreme vs? Tam otomatik alacagim Suzuki Swift-Toyota Yaris derken 208 hosuma gitti..Gorus acilari vs nasil Hocam? Bagaja Puset ya da Bebek araci sigarmi?

Bir de Allure dusunuyorum normal halojen far var ,gunduz farlari led sanirim,geri gorus kamerasi ya da on park sensoru var mi?

Cevaplarsaniz cok sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 29 Haziran 2018; 14:18:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasson

quote:

Orijinalden alıntı: core2dal

Merhaba karşılaştığım bir sorunu sizlerle paylaşayım, araç 41 bin km de, 1.4 ehdi auto 5r. Duruş anında gaza hafifçe dokunduğum zaman (1. Yada geri viteste) tam debriyaj kavrama anında yay gıcırtısı gibi bir ses duymaya başladım. Genellikle müzik açık olduğundan dikkat etmemiştim fakat geçenlerde kapalı otoparkta aracı parkederken yankı sayesinde gıcırtı sesini yüksekçe duyabildim. Abc peugeot a uğradım ve debriyaj aksiyonerinin değişmesi gerektiğini söylediler. Acaba wd-30 gibi yağlama temizleme ile kesilecek bir ses mi yoksa gerçekten aksiyoneri kaybetmek üzeremiyim bilemiyorum. Fakat araç sürüşünde en ufak bir sorun yok yine aynı rahat vites geçişleri sorunsuz oluyor. Başına böyle bir problem gelen yada aracını dinleyip sesi duyabilen varsa haber bekliyorum.

Auto 6r yi 6 sene kullanan biri olarak o ses benim aracimda 30bin km de başlayıp 180bin km ye kadar yani araci sattigim ana kadar devam etti, debriyaj baskı balata volant değişimi ilede kesilir diye düşündüm ama kesilmedi, servis bunun bir sorun olmadıgini söylemisti, ses heran yapmıyordu ara ara oluyordu, garantiniz varsa ve ücretsiz değişiyorsa tamam değişsin, garanti bittiyse hiç para harcamayin, değişsede ses yapar dediler, genellikle 1-2 vites yada 2-1 geçişlerinde oluyor, tek kavrama şanzımanlarin çalışması gürültülü ve sarsintili oluyor, birde cihaza bağlanip şanzıman alıştırma yapıyorlar biraz uzun sürdüğü için (1.5saat kadar) yapmak istemiyor servisler (ücreti düşük 75-150tl arasi) onla alakalı değil diyip geçiştirmek istiyorlar, israr edin yaptırın, son kısmında arabada tur atarken cihaza bağlı şekilde tamamlanıyor, sadece servis içinde cihaza bagli şekilde yapıp tur atılarak yapilan kısmı olmayan şanzıman alıştırma yüklemeleri başarılı olmuyor.

Alıntıları Göster
    Üstünden vakit geçmiş ama aksiyoner sesi sanırım bahsettiğiniz. Bende de yay gıcırtısı şeklinde kontağı açınca ve düşük hızlarda park ederken falan geliyor. Şu parça sanırım eğer aynı sesten bahsediyorsak.

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 29 Haziran 2018; 16:29:37 >

• 2016 Ekim de sıfır aldığım 1.2 82 Hp Etg5 active aracımı 32000 km de sattım. Satma sebebim etg5 şanzımanın verimsizliği ve buna ilave 82 hp ilk atmosferik motorun Ankara gibi yokuşlu bir yerde çok yetersiz kalmasıdır.

1.0 lık Skoda kullandım benim 208 in yanında sanki 2.0...

Aracımın kalkışlardaki titremesine alışmıştım ancak yokuş kalkışlarında özellikle yokuşta geri vites e aldığımda titreşim diye bahsedilen benim arabada artık vuruntu haline gelmişti. Bi gün elimde patlayacak diye garantiyi 2 yıl daha uzattım ama artık gına geldiği için satmak zorunda kaldım.

KESİNLİKLE ETG5 ŞANZIMANDAN UZAK DURULMALI.

Yakıt tüketimine gelince son 2500 km (a) ve 1300 km (b) ortalamaları sıfırlamadım ve değer 5,6 idi. Konya yolu Eskişehir yolu ana arterlerde Sakin kullanım ile elde edilen bu değerleri arkadaşımın 1.2 tsi vw golf üne bininceye kadar iyi sanıyordum. O kadar basmasına ve seri giden arabada ortalama 6.1 görünce artık yakıt için bu araba daha fazla elde tutulmaz dedim..

Aracım mat iridyum dokulu gri idi.. çok güzel duruyor, çizilmiyor, tarz duruyor ancak alacaklara tavsiyem kaza yaparsanız rengi zor tutturuluyor.. benim tampon değişti bi türlü %100 renk uyumu yakalanmadı (serviste 2 defa boyandı)

Sonuç olarak bi daha Pejo mu 👍🏻 Neden olmasın ama bir daha etg 5 mi 👎🏻 asla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtcnyk -- 1 Temmuz 2018; 6:56:58 >

• arkadaşlar merhaba, geçen hafta 2017 model 208 1.2 active etg5 aldım. Araçtan genel olarak memnunum. 13500de aldım. dün eskişehirde yetkili serviste ilk bakımını yaptırdım. sormak istediğim bir şey var. forumda okuduğum kadarıyla active donanım sahibi arkadaşlar serviste araçlarına apple carplay yükletmişler. servisten talep ettim. activede bu özellik yok dediler. E bir sürü insan servislerde güncelletmiş deyince, "bi ara bırak arabayı, deneriz ama 1 gün sürer" dediler. öncelikle al tarafı yazılım atacaklar, 1 gün sürecek neyi var? ve niye başta olmaz diyorlar? başlarından savmak için mi?
    bir de my peugeoy uygulaması da çalışmıyor ben de, sebebi nedir? teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 290291292293294
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.