Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (268. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.790
Cevap
95
Favori
620.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam , temizletin. kafanıza takacağınız bir sorun değil.

• Arkadaşlar geçen kaza yaptığımı anlatmıştım araç servisten çıktı şimdi camı açınca lastikten ses geldiğini duydum. Karşı aracın ön tamponunun bir kısmı lastiğe de vurmuş . Jant kapağını biraz kırmış uçlarını gösterdim . Şimdi lastikle ilgili soracağım şu . Yaklaşık 20-30 km hızla dokundu araç . Arka lastiğin rot balansı bozulmuş olabilir mi ? Jantı eğilmiş olabilir mi ? Ses sanırım jant kapağının kırık uçlarından geliyor Lastikçiye gittim kapalıymış . Araçta çekme yok düz yolda . Dün farketmedim dün giderdim yoksa . Amortisöre falan bir zararı olurmu ? Olursa nasıl anlarım . Teşekkürler .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkali

Geçen ay sıfır aldığım (208) 2017 Etg5 Puretech 1.2 Benzinli aracım şuanda 1100KM'de

Aracı hep istanbul içinde kullandım, kullanımımın %30'u trafikliydi

Toplam yaptığım 1100km nin yakıt ortalaması 100km/ 7,9lt
    Son yaptığım 500km'nin yakıt ortalaması 100km/ 7,5lt

Aracı kullanırken gaza yüklenmiyorum, özellikle dikkat ediyorum hiç basmıyorum ama yinede fazla yakıyor gibi geldi bana.

Bazı arkadaşlar 6,0 - 6,5lt yaktığını yazmışlar. Zamanla mı düşüyor bu yakıt ortalaması? Yoksa kış diye mi böyle.?

Ben ekim ayında aldım, şu an km 2 bin'de. Aldığım günden beri hiç şehir dışı yapmadım. Sürekli şehir içi ve 3 te biri yoğun trafikte. Pek agresif kullanmıyorum, genel de sakin bir kullanıcıyım. Totalde yakıt 6,2'de. Yalnız havalar soğuduğundan beri yakış biraz arttı. Soğuk hava etkili oluyor sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutimut

quote:

Orijinalden alıntı: bjkali

Geçen ay sıfır aldığım (208) 2017 Etg5 Puretech 1.2 Benzinli aracım şuanda 1100KM'de

Aracı hep istanbul içinde kullandım, kullanımımın %30'u trafikliydi

Toplam yaptığım 1100km nin yakıt ortalaması 100km/ 7,9lt
    Son yaptığım 500km'nin yakıt ortalaması 100km/ 7,5lt

Aracı kullanırken gaza yüklenmiyorum, özellikle dikkat ediyorum hiç basmıyorum ama yinede fazla yakıyor gibi geldi bana.

Bazı arkadaşlar 6,0 - 6,5lt yaktığını yazmışlar. Zamanla mı düşüyor bu yakıt ortalaması? Yoksa kış diye mi böyle.?

Ben ekim ayında aldım, şu an km 2 bin'de. Aldığım günden beri hiç şehir dışı yapmadım. Sürekli şehir içi ve 3 te biri yoğun trafikte. Pek agresif kullanmıyorum, genel de sakin bir kullanıcıyım. Totalde yakıt 6,2'de. Yalnız havalar soğuduğundan beri yakış biraz arttı. Soğuk hava etkili oluyor sanırım.

Benim araç neden 7,5 8lt lerde anlamadım.

Sizinkide 1.2 82hp benzinli mi?

• bjkali kullanıcısına yanıt
    Evet 1,2 pure tech 82 beygir ETG5.

Kullandığınız güzergahlar genel de yokuşlu yerler mi acaba ? Belki o etkilemiş olabilir.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Aldım

• arkadaşlar 2012 1.2 vti aracım.her yıl ağustosta bakım yaptırıyorum serviste.acaba motor soğutma sıvısını kışa girerken değiştirtmem gerekiyormu.

• bjkali kullanıcısına yanıt
    Hocam bendede active paket var tekno değil düz smeg ekran var sadece radyo olan yani

Ankara abc peugeot ta yaptırdım işlem ücretsiz garanti devam ediyorsa 2 saat kadar sürüyor bayi uğraşmak istememiştir büyük ihtimalle,androidiçin mirrorlink, apple için car play sadece biri yüklenebiliyor daha doğrusu aktif ediliyor önerim o bayiyi peugeot genel merkeze iletmeniz mum oluyorlar sonra. bu işlemi yaptıranların olduğunu aracınızın uyumlu olmasına rağmen ilgilenilmediğini iletin hocam sonucu iletirseniz mutlu olurum iyi günler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutimut

Smeg ekranımda rds özelliği yoktu. Radyoların sadece frekanslarını görebiliyordum. Geçen hafta aracımı satın aldığım Adana Dörtler Peugeot servisine götürdüm. Makineye bağladılar, şasi numarasına göre araca gelen güncelleme olup olmadığını kontrol ediyorlarmış. 2 adet güncelleme gelmiş aracıma onları yaptılar. 3 saat civarı sürdü bu işlem.

Güncelleme sonrası rds geldi, radyo isimleri ve logoları geldi. Menü de Navigasyon butonu yoktu o geldi. Android oto ve apple car play butonları geldi.

Merhaba aracınızın üretim zamanı ve modeli nedir? Örnek görsel atabilir misiniz?
  • Corticera kullanıcısına yanıt
    Evet Car play Ekleniyor mutlaka bayinizle görüşün ben yüklettim bugün ücretsiz olarak 2017 active paket tecno falanda değil tüm arkadaşların bilgisi olsun garanti bitmemişse ücretsiz yüklemem diyeni peugeot türkiyeye bildirin geri dönüş olacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: karayel52

arkadaşlar 2012 1.2 vti aracım.her yıl ağustosta bakım yaptırıyorum serviste.acaba motor soğutma sıvısını kışa girerken değiştirtmem gerekiyormu.

Gerek yok diye biliyorum kesinlikle.

• Bozkırınoğlu B kullanıcısına yanıt
    2016 208 active'e de yüklenir mi peki? Garanti devam ediyor.
  • Slade Wilson kullanıcısına yanıt
    Hocam ekleniyor sıkıntı yok peugeot altyapısını kullanarak 1. Küsür gb lık bi dosya indirmeleri gerekiyor yapmak istemiyor bayiler malesef bildiğinizi ve bunun hakkınız olduğunu belirtin dediğim gibi peugeot türkiye çok ilgili bu tür konularda

https://www.apple.com/tr/ios/carplay/available-models/ Linki de bu bakabilirsiniz

• Beyler benim araç 208 active 82 bg Smeg ekranda hiç özellik yok internet yazıyor bir işe yaramıyor sadece radyo var . Bide yakıt tüketim falan şimdi Apple car play oluyor mu diyorsunuz . Ben 3 ay önce gittim güncelleme geldi diye servise baktılar güncelleme yok dediler . Şimdi elinde 2016 model 208 i olan ve bunu serviste yaptıran varmı ? Göral dan almıştım aracı balgattan. Bakıp bilerek yok diyor olabilirler mi ?

• Peugeot türkiye ile iletişime geçin yaparlar
    car play yüklenmesini istiyorum ama yüklemiyor göral diyin hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bozkırınoğlu -- 25 Aralık 2017; 20:7:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

Beyler benim araç 208 active 82 bg Smeg ekranda hiç özellik yok internet yazıyor bir işe yaramıyor sadece radyo var . Bide yakıt tüketim falan şimdi Apple car play oluyor mu diyorsunuz . Ben 3 ay önce gittim güncelleme geldi diye servise baktılar güncelleme yok dediler . Şimdi elinde 2016 model 208 i olan ve bunu serviste yaptıran varmı ? Göral dan almıştım aracı balgattan. Bakıp bilerek yok diyor olabilirler mi ?

bende araştırıyorum, banada yok falan çektilerde peugeot türkiye ye yazdım bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Corticera

quote:

Beyler benim araç 208 active 82 bg Smeg ekranda hiç özellik yok internet yazıyor bir işe yaramıyor sadece radyo var . Bide yakıt tüketim falan şimdi Apple car play oluyor mu diyorsunuz . Ben 3 ay önce gittim güncelleme geldi diye servise baktılar güncelleme yok dediler . Şimdi elinde 2016 model 208 i olan ve bunu serviste yaptıran varmı ? Göral dan almıştım aracı balgattan. Bakıp bilerek yok diyor olabilirler mi ?

bende araştırıyorum, banada yok falan çektilerde peugeot türkiye ye yazdım bakalım

Ben dün gece yazdım Peugeot tr ye sabah 9 da aradılar servise gidin uzun sürer yapamayız derlerse bizi arayın dediler çok ilgilendiler şaşırdım ama servise gitmeden birşey yapamayız dedi

• quote:

quote:

quote:

Ben dün gece yazdım Peugeot tr ye sabah 9 da aradılar servise gidin uzun sürer yapamayız derlerse bizi arayın dediler çok ilgilendiler şaşırdım ama servise gitmeden birşey yapamayız dedi

bir gelişme olursa banada bilgi verirseniz çok sevinirim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Bozkırınoğlu

Peugeot türkiye ile iletişime geçin yaparlar
    car play yüklenmesini istiyorum ama yüklemiyor göral diyin hocam

bende konuştum şimdi genel müdürlüğe ileticez dediler..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bir gelişme olursa banada bilgi verirseniz çok sevinirim hocam

Tamam hocam

Beyler birde smeg ekranı böyle olup güncelleme sonrası apple car play ve navigasyon kullanan varmı ? Varsa bir resim atsa servise göstersek . Adamlar yanaşmıyor .

[/url]

• 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.