Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (266. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 2017 model peugeot 2018 active aracım var.

şimdi durum şöyle techno paket olmadığı için aracımda apple carplay yok. tekno paket ellerinde falanda yoktu. smeg ekranlı ekranı sadece radyo olan bluetoothla bağlanan model işte.

ben buna nasıl carplay ekletirim? çıldırmak üzereyim. gerçekten parası neyse vericem..... lütfen yardımcı olun bana bir çözüm gösterin. necvox adında android interface tarzı birşey gösterdi aracı aldığım yerdeki adam. saçma sapan android 4.4.4 kullanıyor hiç içime sinmedi. carplay istiyorum zaten Allah rızası için bilen birisi varsa bana bi yol göstersin yardımcı olsun
  • Arkadaşlar hayırlı forumlar şanzıman güncellemesi diye bir şey var mı sadece yetkili servis mi yapıyor benim araç 2015 model otomatik
  • mesafe4272 kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun hepimizi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesafe4272

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Karşının ehliyeti muayenesi ve sigortası yokmuş . Araç sahibine ve süren ehliyetsiz çocuğa ayrı ayrı 1750 ₺ ve 95 er ₺ ceza kesildi araçları çekici ile çekildi . Tutanak tutturdum . Son anda bir hamle ile tabiri caizse götü kurtardım yoksa arka kapıdan girecekti . Tampon kırıldı ve sağında az içe göçük var . Boya atması yok . Taliden çıktığım için ben kusurluyum . Sanırım kaskodan yaptıracağım . Polis önce tutanak tutmak istemedi anlaşılan falan dedi ama aracın muayenesi olmadığını öğrenince tuttu. Anlaşalım diyen adama da sen aracın muayenesini ödememişsin bu adamın hasarını nasıl ödeyeceksin dedi . !!! İş resmiyet kazansın diye tutturdum tutanak böyle ehliyetsiz muayenesiz sigortasız araçlarla gezmenin bunlara anahtar vermenin cezas ödenmeli . Allahtan bize birşey olmadı . Annemi hastaneye götürüyordum . Cidden Allah korudu. Neyse durum bu . Kasko bozulmadan yaptırabilir miyim acaba

Geçmiş olsun. Ehliyetsiz veletlere değer kaybı davası açma hakkınız var ama öncesinde savcılığa tuttuğunuz tutanak ile suç duyurusunda bulunmayı deneyin. Araç sahibi de bu yolla ceza yiyebilir. Takipsizlik çıkmazsa ilave ceza alırlar.

Onarım konusunda kaskodan yaptıracaksınız. Karşı tarafın trafik sigortası ödeyecek.

Hocam çok teşekkür ederim suçlu sensin dedi polis ve karşının sigortası yok. Bu durumda benim ne yapmam lazım . Kaskodan yaptıracağım çünkü suçlu benim . Büyük olan hasar plastik tamponda . Yan tarafta az ezik var .

nasıl olur! ehliyetsiz adam yolda olmasaydı bu kaza olmayacaktı. yani ehliyetsiz birisi varsa %100 o suçludur. ben öyle biliyorum.

• Corticera kullanıcısına yanıt
    hocam sonradan eklenen birşey değil. allure almanız gerekirdi. yada paketli aracı. şimdi bu ekranı çıkarıp özellikli bir çakma ekran takamayacağınıza göre böyle devam etmek zorundasınız.
  • hayırlı olsun kaça aldınız? keşke active donanım almış olsaydınız..active donanımda otomatik katlanır yan aynalar, 7 inch ekran, 4 cam elektrikli, sis farları, karartmalı arka camlar gibi özellikler var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutimut

Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun hepimizi.

Allah razı olsun kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: elcas

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Karşının ehliyeti muayenesi ve sigortası yokmuş . Araç sahibine ve süren ehliyetsiz çocuğa ayrı ayrı 1750 ₺ ve 95 er ₺ ceza kesildi araçları çekici ile çekildi . Tutanak tutturdum . Son anda bir hamle ile tabiri caizse götü kurtardım yoksa arka kapıdan girecekti . Tampon kırıldı ve sağında az içe göçük var . Boya atması yok . Taliden çıktığım için ben kusurluyum . Sanırım kaskodan yaptıracağım . Polis önce tutanak tutmak istemedi anlaşılan falan dedi ama aracın muayenesi olmadığını öğrenince tuttu. Anlaşalım diyen adama da sen aracın muayenesini ödememişsin bu adamın hasarını nasıl ödeyeceksin dedi . !!! İş resmiyet kazansın diye tutturdum tutanak böyle ehliyetsiz muayenesiz sigortasız araçlarla gezmenin bunlara anahtar vermenin cezas ödenmeli . Allahtan bize birşey olmadı . Annemi hastaneye götürüyordum . Cidden Allah korudu. Neyse durum bu . Kasko bozulmadan yaptırabilir miyim acaba

Geçmiş olsun. Ehliyetsiz veletlere değer kaybı davası açma hakkınız var ama öncesinde savcılığa tuttuğunuz tutanak ile suç duyurusunda bulunmayı deneyin. Araç sahibi de bu yolla ceza yiyebilir. Takipsizlik çıkmazsa ilave ceza alırlar.

Onarım konusunda kaskodan yaptıracaksınız. Karşı tarafın trafik sigortası ödeyecek.

Hocam çok teşekkür ederim suçlu sensin dedi polis ve karşının sigortası yok. Bu durumda benim ne yapmam lazım . Kaskodan yaptıracağım çünkü suçlu benim . Büyük olan hasar plastik tamponda . Yan tarafta az ezik var .

nasıl olur! ehliyetsiz adam yolda olmasaydı bu kaza olmayacaktı. yani ehliyetsiz birisi varsa %100 o suçludur. ben öyle biliyorum.

Yarın karakola raporu almaya gideceğim trafik polisi öyle dedi kazada ehliyete değil trafik kurallarına bakılıyormuş herşey düzgün ya memlekette bu düzgün olsun dediğin gibi ehliyetsiz adam trafikte olmadaydı kaza da olmayacaktı ama ben haklı bile olsam karşı tarafın Sigortası yok uğraş babam uğraş olacak dava açılacak şikayetçi olunacak zaten adam züğürt gibiydi ondan onu alana kadar neyse yarın karakola gideceğim raporu alayım bakalım kime geçirmiş kusuru

• Arkadaşlar selam aralık kampanyası 208 active 82 hp manuel 57-60 bin tl arası fiyat veriyorlar. Şehir içi kullanım düşünüyorum çok fazla yorum bulamadım kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi, piyasadiki en uygun araç sayılır.
  • Ankara Görallar'da 56.500e bıraktılar. Az daha alıyordum ama son anda vazgeçtim. Vazgeçme sebebim ise Tam otomatik tercih etmem. Bence de araç bu piyasada baya iyi. Tam otomatiği dahi fena yakmıyor, manueli daha da az yakacaktır diye umuyorum. Tabi kullananlar daha iyi bilir ama performans anlamında fazla birşey beklememekte fayda var malum 82 beygir turbosuz bir motor. Ben böyle konuşuyorum ama bunlar da hep çeşitli forumlarda okuduklarımdan 😃

• quote:

Orijinalden alıntı: elcas

hocam sonradan eklenen birşey değil. allure almanız gerekirdi. yada paketli aracı. şimdi bu ekranı çıkarıp özellikli bir çakma ekran takamayacağınıza göre böyle devam etmek zorundasınız.

araç yok ellerinde.. 1.6 tdi olan modeli aldım zaten allure seçeneği yok. paraya kıyıp kendi servisinde allure ekranı takarlar mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ladres79

Arkadaşlar selam aralık kampanyası 208 active 82 hp manuel 57-60 bin tl arası fiyat veriyorlar. Şehir içi kullanım düşünüyorum çok fazla yorum bulamadım kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi, piyasadiki en uygun araç sayılır.

Ben kullanıyorum, aracım manuel. Aracın hafif olması sebebiyle oldukça canlı bir araç.
    82bg ama Performans açısından hiç sorun yaşamassınız. 0-100 hızlanmasına 11 saniyede ulaşabiliyor.
    ŞAnzıman oranları güzel. Antalya kaş arası gidiyorum. Çoğu yokuşta vites dahi düşmüyorum.
    Şehir içinde atik. Ancak 120 den sonra motor sesi bir miktar artıyor.

Alabiliyorsanız tekno paketli olanını alın.

Tüketimim ise 5.8 birde jantları filan değiştirirseniz + film harika bir araç oluyor..

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi racerant -- 19 Aralık 2017; 8:35:24 >

• Arkadaşlar kolay gelsin

1.2 VTİ ile

1.2 puretech

arasındaki fark nedir arkadaşlar benim bildiğim 1.2 vti düz motor
    1.2 puretech yakıt tasarruflu turbo motor diye biliyorum doğrumudur acaba
  • Corticera kullanıcısına yanıt
    hocam öyle bir ekran yok ki taksınlar. mesela clio4 e cam tavan istemek gibi. yine de bir sorun.
  • emy_644 kullanıcısına yanıt
    biri turbosuz 82, diğeri turbolu 110.
  • Arkadaşlar 1.2 Peuetech egt5 2016 208 Aldım

Yokuşlarda veya hafif eğimde ilk kalkış Titremeli yapıyor, Buna bir çözüm sanırım yok.Ayağımı hiç gaz vermeden frenden çekersem öyle gidiyor şimdilik böyle bir çözüm buldum..10 yıldır her gün istanbul trafiğindeyim Kendimi acemi gibi hissediyorum İlginç bir duygu Araba her kalkışta sürekli sarsıntılı.. Diğer vitesler Çok iyi..

Araçtan genel olarak memnunum,Sanırım ayağım alışana kadar böyle İlk gün İstanbulda Yarı otoban yarı şehir içi dur kalk 5.2 ortalama.. Bugün 2 saat full trafik şişli halkalı 6.5 ortalama ile gayet iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

Arkadaşlar 1.2 Peuetech egt5 2016 208 Aldım

Yokuşlarda veya hafif eğimde ilk kalkış Titremeli yapıyor, Buna bir çözüm sanırım yok.Ayağımı hiç gaz vermeden frenden çekersem öyle gidiyor şimdilik böyle bir çözüm buldum..10 yıldır her gün istanbul trafiğindeyim Kendimi acemi gibi hissediyorum İlginç bir duygu Araba her kalkışta sürekli sarsıntılı.. Diğer vitesler Çok iyi..

Araçtan genel olarak memnunum,Sanırım ayağım alışana kadar böyle İlk gün İstanbulda Yarı otoban yarı şehir içi dur kalk 5.2 ortalama.. Bugün 2 saat full trafik şişli halkalı 6.5 ortalama ile gayet iyi

Etg5 malesef öyle...

• racerant kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim ileride düşünecek olursam lpg uyum sorunu varmı hiç araştırdınız mı?
  • emy_644 kullanıcısına yanıt
    eğer sarsıntı azaltmayla ilgili bir güncelleme ise ben de merak ediyorum. benimki de 2015 fl kasa..garanti kapsamında güncelleme yapıyorlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: emy_644

Arkadaşlar kolay gelsin

1.2 VTİ ile

1.2 puretech

arasındaki fark nedir arkadaşlar benim bildiğim 1.2 vti düz motor
    1.2 puretech yakıt tasarruflu turbo motor diye biliyorum doğrumudur acaba

Artık hepsi puretech diye geçiyor. Benimki 82 lik ama puretech logosu var.

Vti den puretech isim geçişi tamamıyla pazarlama meselesi.
  • 
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.