Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (202. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.790
Cevap
95
Favori
620.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bende 2015 model otomatik peugeot var 208 1.2 motor henüz 18.000 de arac ısınınca 1.viteste kalkarken titriyor ve silkeliyor kontagi acip kaparkende bir silkeleme oluşuyor hafiften bu problemi yaşayanınız var mı? Neden kaynaklanıyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYNO -- 26 Şubat 2017; 0:17:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VYNO V kullanıcısına yanıt
    Kalkista arasira titreme bizdede oldu. Sanziman guncelleme vs. Ile gecti.

• Arkadaşlar cok acil. 208 allure nin otomatik yan aynalar i açılmıyor. Ayna ayarı yapabiliyorum araba hareket ediyor hersey normal ama aynalar açılmıyor. Su an yoldayim kaldim öyle

• quote:

Orijinalden alıntı: desky

Arkadaşlar cok acil. 208 allure nin otomatik yan aynalar i açılmıyor. Ayna ayarı yapabiliyorum araba hareket ediyor hersey normal ama aynalar açılmıyor. Su an yoldayim kaldim öyle

Cam tuşlarının yanında bir tuş daha var ona basacaksın ki aynalar açılsın hocam kendine çekmeli bir tuş

• vay be forum.donanımhaber

arabanın kullanım kılavuzundan ve yetkili servisten önce sen akla geliyorsun. helal
  • Arabayi 2 gundur kullaniyorum. Bugun aku uyarisi verdi arkadaslar. Bir 15 dk smeg ekranda menuyle ugrastimdi. Arabayi surdukce uyari gider mi ? Aku denen sey boyle kolay bitermi ya ...

• arkadaşlar aracım 2015 model 11 bin km'de ancak fren yaparken inceden bir ıslık sesi çıkıyor,bu sizdede oluyor mu?
    aracın baskı balatı bitmiş olabilir mi daha 11.000 km de araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkmid

arkadaşlar aracım 2015 model 11 bin km'de ancak fren yaparken inceden bir ıslık sesi çıkıyor,bu sizdede oluyor mu?

Yok arkadaş aynı sorun bende de vardı ayrıca çok soğuk havalarda direksiyonu sola kırdığında acayip bir sürtme sesi geliyordu servisine gittim ötme sesi geri dönüşümlü malzemeden yapıldığı için ötme 208 lerinde hepsinde var hatta geçen yaya yürüyorum kırmızı bir 208 önümde fren yaptı ondada hafif bir ıslık sesi sürtme sesi ise balatalarda süngerimsi tarzda bir malzeme var çok soğuk havalarda donuyormuş iki dakika araba ısındı mı geçiyor.Bilgin olsun ama benim araç 8000 km de ötmüşdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

özellik açısından yazdım. android auto, carplay gibi durumlara peugeot mirrorlink demiş.

Hayır hocam bilgi karışıklığı olmasın lütfen :) Android Auto, Apple CarPlay ve Mirrorlink birbirinden bağımsız platformlardır. Peugeot'un bu ikisinde mirrorlink demesi gibi bir durum yok, mirrorlink isim hakları alınmış ayrı bir arayüz sitemidir. Yani biri muz biri elma biri armut hepsi farklı :)

http://www.mirrorlink.com/ Mirrorlink Car Connectivity Concortium kurumunun oluşturduğu bir platformdur ve bütün araç markalarında ortak bir telefon bağlantı arayüzü oluşturmayı amaç edinmiştir. Ancak malesef yeterince popüler olamamıştır ve desteklediği telefonlar kısıtlıdır. İlgili siteden hangi modellerin desteklendiğini öğrenebilirsiniz. Bana göre hızlı yaşamış, genç ölmüş bir sistemdir.

Android Auto ise özellikle Android Marsmallow ve Nougat sürümlerinin desteklediği, telefonun kendi içine gömülü bir şekilde gelen bir bağlantı uygulamasıdır. Eğer araç uyumluysa telefon bunu algılıyor ve aracın ekranına google maps, google müzik, rehber gibi uygulamaları yansıtıyor. Çok başarılı çalışıyor fakat bizim araçlar bunu desteklemiyor. Yeni Hyundai, yeni VW grubu, yeni Honda araçlarda bu özellik var.

Apple CarPlay ise Android Auto'nun IOS versiyonu ve yalnızca iphone telefonlar ile çalışıyor. Bu özellik bizim araçlar ile tam uyumlu ve çok güzel çalışıyor. Sesli asistan Siri aracılığıyla sadece sesli talimat vererek mesaj yollayabilir, "Hanımı ara" diyebilir veya "Siri beni eve götür" diyerek eve navigasyon özelliğiyle gidebilirsiniz.

Mirrorlink yerine keşke Android Auto olsaydı. Artık herkes ya bunu ya da Apple CarPlay kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkmid

arkadaşlar aracım 2015 model 11 bin km'de ancak fren yaparken inceden bir ıslık sesi çıkıyor,bu sizdede oluyor mu?

Ses normal hocam Çevreci balatalar ses yapıyor malesef ama ısınınca ses gider.
  • Halilowich kullanıcısına yanıt
    hocam aynı şeyi söylüyorum. herkes kendi platformunu kurmuş. adı elma, armut fark etmiyor. sonuçta hepsinin mantığı aynı. telefon ekranını yansıtması. ekstra özellikleri programlarla geliyor da biz ilk aşamayı geçemedik ki. bunun için 3 bin tlye telefon mu alacağım. bir kaç samsungda çalışan bir sistem tabi ki genç ölecek.

• Peugeot avrupa sitesinden alındı. Active 208 de mirrorlink var. Bizde opsiyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fesay -- 27 Şubat 2017; 16:28:46 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fesay kullanıcısına yanıt
    biz allure aldık güya var. ancak yok gibi bir şey.
  • Herkese merhaba. Daha once 208 otomatik aracimiz vardi. 26 ay kullanip sattik. Oncesinde de 2 ayri 307 otom. aracimiz vardi. Su an yaklasik 6 aydir 308 otom. Var.

208'i rampali guzergahta kullandigimiz ve aracta coluk cocuk full oldugu icin sattik.

Gecen gun arkadasimin aracinda sprint booster kullandim. Bekledigimden iyi bir cihaz. Gerci arac dizeldi. Turbonun devreye girmesiyle yaklasik 2500 devre kadar ciddi cekis farki var. 300p civari pek bir fark yok. 3500 den sonra cekisteki dusukluk bu cihazla daha da az.

Cihazi onceden duymustum ama cokta mantikli gelmemisti. Eger daha once test etseydim 208'i satmadan once alir denerdim.

Satan firmalarda ucretsiz test yaptiriyorlar. 200 euro diye biliyorum ama arkadasim 2. el ilanlarindan 300 tl ye aldi.

• arkadaşlar, daha çok eşimin kullanabileceği otomatik bir araç bakıyorum, peugeot 208 çok hoşuma gidiyor, 1.2 vti access yarı otomatik 2.el almayı düşünüyorum, kime sorduysam peugeot ve citroen'den uzak dur diyorlar, özellikle yarı otomatik şanzıman sıkıntı yaşarsın dediler, benim için vites geçişi vs sorun değil yeter ki sürekli arıza vermesin, kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
  • gokselelkn kullanıcısına yanıt
    208 68 lik dizeldi galiba. motordan ziyade yarı otomatikler söyledikleri kadar saç baş yolduruyor mu? yoksa abartıyorlar mı sizce?
  • digi_boy2006 D kullanıcısına yanıt
    vites geçişi sorun değilse tamamdır. o şanzımanın sorunlarını burada hiç duymadık. motoru da bayan için fazlasıyla yeterli olacaktır. en önemlisi aracın geriye kalanı tam bayan aracı. kutu gibi bir şey.
  • Merhaba arkadaşlar bende 208 1.4 HDI accsses modeli var o modelde ekran yok ben ekran taktırmak istiyorum çıkma 208 ekranı olurmu olmaz ise ben bir tesisatçı ya gideceğim cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: alprsr

Dun farkinda olmadan aracin sahip oldugu benim farkinda olmadigim bir ozelligini buldum. Belki sizler biliyosunuzdur.ama benim gibi bilmeyenler olabilir.

Sinyal kollundaki dugmeye bastiginizda ekranda bir ses komut sistemi aciliyor.ben beyendim.

Sesli arama,sesli mesaj yazma , okuma,

Hava durumu sorgulama ,en yakin sinema. En yakin bezinlik. Trafik durunu,dolar ne kadar. Ne sorarsan cewap veriyo.eglenceli ve islevli

Bu cevapları araçtanmı alıyorsunuz..? Yoksa bağlı olan telefondan mı? Araçta sesli yanıt ve komut sistemi yok çünkü..Biraz daha bilgi verirmisiniz..?

(bendeki araç 208 vti allure)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.