Şimdi Ara

peugeot 207 mi hyundai i20 mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
5.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: madmax50

207 1.6 hdi premium çok güzel seçim olur eğer uygun fiyatlı bulursanız. Şehir dışında 1.4'ten az yakar. 90bg ve gayet atak bir araçtır. Düz yolda makismum hızı 190 km. 120 sonrası çok rahat 170 km'ye çıkar. Yol tutuşu sert süspansiyonlar sayesinde bir C sınıf araç kadar iyidir. Megane'dan iyi focustan biraz daha kötü diyebiliriz. Premium donanımda 205-45-16 lastik var sert süspansiyon ile tüm çukurları hissedersiniz. Asfaltta harikadır ama bozuk yollarda işkence çektirir. Bej renkli iç mekanı gaet ferahtır. Direksiyonu şehir içinde tüy gibidir, şehir dşında güven verir sertleşerek.

Motor bildiğimiz 1.6 psa'nın turbosu küçük hali. Az da olsa 110bg olanı da vardır. Sorun çıkartmaz. Elektronik aksamda anlamsız problemler görülebilir. Kapı cam düğmelerinde soyulma kroniktir.

Sorunuza gelirsek i20 207 karşısında bisiklet gibi bir araç. Peugeot'nun en başarılı araçlarından biri 207.

Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 207 trendin sınıfına göre donanımı kötü değil bence.
    Isıtmalı. ayarlı ayna,direksiyondan kumandalı mp3 çalar,yol bilgisayarı klima,
    en çok işe yarayan şeyler. Arka led stop ön arka sis lambası, gövde rengi tampon
    ve aynalar da görüntüyü güzelleştiriyor araba o biçim duruyo zaten.

Önemli eksiği arka camların manuel ve 2 airbag olması sanırım. Aile arabası olarak
    kullananları ilgilendiriyor.
    Bir de kolonları sadece ön tarafa koymuşlar gerçi tr de zebil gibi olan
    megane dinamiklerde bile arkada kolon olmadığını düşünürsek...
    çok önemli bir eksik değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 30 Aralık 2013; 14:02:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaguar19

207 trendin sınıfına göre donanımı kötü değil bence.
    Isıtmalı. ayarlı ayna,direksiyondan kumandalı mp3 çalar,yol bilgisayarı klima,
    en çok işe yarayan şeyler. Arka led stop ön arka sis lambası, gövde rengi tampon
    ve aynalar da görüntüyü güzelleştiriyor araba o biçim duruyo zaten.

Önemli eksiği arka camların manuel ve 2 airbag olması sanırım. Aile arabası olarak
    kullananları ilgilendiriyor.
    Bir de kolonları sadece ön tarafa koymuşlar gerçi tr de zebil gibi olan
    megane dinamiklerde bile arkada kolon olmadığını düşünürsek...
    çok önemli bir eksik değil.

• Eğer bu ikisi arasından hangisi derseniz çoğunluğun dediği gibi 207 olacaktır.

Yine de siz bir Puntolara bakın
  • Ben de bu fiyata punto bakardim. fiesta yeni tip kasalar(son ve bir önceki) olsaydı fiesta derdim ama eski kasaları da çok tipsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eякαn

Ben de bu fiyata punto bakardim. fiesta yeni tip kasalar(son ve bir önceki) olsaydı fiesta derdim ama eski kasaları da çok tipsiz.

Evet kesinlikle. Eski kasalar tip olarak hosuma gitmemek te. Punto ise hic dusunmedim acikcasi. Aslinda dediginiz gibi bakilmali.

• quote:

Orijinalden alıntı: tello2

Eğer bu ikisi arasından hangisi derseniz çoğunluğun dediği gibi 207 olacaktır.

Yine de siz bir Puntolara bakın

Punto disinda baska model oneriniz?

• Ben olsam 207 alırdım. Hele dizeli tadından yenmez

• quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

Ben olsam 207 alırdım. Hele dizeli tadından yenmez

Sizce dizelde ust sinir ne olmali km icin?

• quote:

Orijinalden alıntı: overdozz

quote:

Şimdi şöyle birşey var buna net cevap vermek pek mümkün değil, dizel motorlar tamamen kullanıma bağlı olarak ömürlerini sürdürürler, eğer dizel motor kurallarına riayet edilerek kullanılmışsa hiç problem değil direk alın ancak 50 bin km deki bir dizelde sayısız problem ve turbo arızaları gördüm. Lakin aracı tanımıyorsam iyi bir motor ustasına gösterirdim özellikle turbosunu ve ben 80 bin km yi pek geçmemeye bakardım.

• quote:

quote:

quote:

Şimdi şöyle birşey var buna net cevap vermek pek mümkün değil, dizel motorlar tamamen kullanıma bağlı olarak ömürlerini sürdürürler, eğer dizel motor kurallarına riayet edilerek kullanılmışsa hiç problem değil direk alın ancak 50 bin km deki bir dizelde sayısız problem ve turbo arızaları gördüm. Lakin aracı tanımıyorsam iyi bir motor ustasına gösterirdim özellikle turbosunu ve ben 80 bin km yi pek geçmemeye bakardım.

Tskler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tskler.

Rica ederim.

• arkadaslar 2012 model 1.4 comfort 44 binde 207 buldum lpgli. 25000 tl. degisen sol on camurluk sadece baska bisey yok. sizce nasil?

• sorunsuz kullanım dersen lpg li 1250 cc olan i 20 derim zira 75 bin km dir kullanıyorum.servis bakım periyodu dışında masrafı var mı dersen yok!hele gece içindeki mavi renk gösterge ve ön paneli harika.sadece dış görünüşe bakarak araç almamanı öneririm. test etme şansın varsa git ikisini de test et.ancak şunu söyleyeyim yol tutuş ve sürüş keyfi olarak i 20 fazlasıyla tatminkar.lpg ile performans kaybı yok araca binenler benzinli zannediyor.bir de link buldum senin için bak bakalım işine yarar mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-bu-fiyata-bu-araba-kacmaz-150181502/detay

• bu aracta değişen yok km düşük ama model de düşük
  • Açıkçası sedan araçlar gözümde ayrı bir güzel fakat 207 gerek iç mekan tasarımı,gerekse dış tasarımıyla insanı methediyor.Sportif ve yıllar geçse eskimeyecek bir tasarımı var.
  • Punto varken 207nin i20 nin yanindan ile gecmem.

• quote:

Kac Kilometre ye kadar alınmalı sizce

1,6 HDi sıkıntılı, baş ağrıtan bir motor değil.

110 hp versiyonunu 7 yılı aşkın süredir kullanmaktayım, sıfır km'den beri.

Bu gün itibarı ile 250.700 km yapmış durumda, bir sıkıntısı yok.

Bakımlıysa bence alınır, 100-150 bin km'den korkmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: janti1907

sorunsuz kullanım dersen lpg li 1250 cc olan i 20 derim zira 75 bin km dir kullanıyorum.servis bakım periyodu dışında masrafı var mı dersen yok!hele gece içindeki mavi renk gösterge ve ön paneli harika.sadece dış görünüşe bakarak araç almamanı öneririm. test etme şansın varsa git ikisini de test et.ancak şunu söyleyeyim yol tutuş ve sürüş keyfi olarak i 20 fazlasıyla tatminkar.lpg ile performans kaybı yok araca binenler benzinli zannediyor.bir de link buldum senin için bak bakalım işine yarar mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-bu-fiyata-bu-araba-kacmaz-150181502/detay

icinize mi dogdu bilmiyorum ama ani bir kararla i20 aldim 2 gun once. ve su an icin oldukca memnunum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: janti1907

sorunsuz kullanım dersen lpg li 1250 cc olan i 20 derim zira 75 bin km dir kullanıyorum.servis bakım periyodu dışında masrafı var mı dersen yok!hele gece içindeki mavi renk gösterge ve ön paneli harika.sadece dış görünüşe bakarak araç almamanı öneririm. test etme şansın varsa git ikisini de test et.ancak şunu söyleyeyim yol tutuş ve sürüş keyfi olarak i 20 fazlasıyla tatminkar.lpg ile performans kaybı yok araca binenler benzinli zannediyor.bir de link buldum senin için bak bakalım işine yarar mı?

icinize mi dogdu bilmiyorum ama ani bir kararla i20 aldim 2 gun once. ve su an icin oldukca memnunum.

Bence en doğru seçimi yapmışsınız, Hyundai pişman etmez.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.