Şimdi Ara

::: Peugeot 207 ::: (179. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.593
Cevap
11
Favori
529.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    90.000 de aldığım 1.4 vti otomatik 207 de bugün bir durum yaşadım. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Şu anda 93.000 de, aracı çalıştırıp N den A ya, yani otomatiğe alıp gaza bastım fakat araçtan, manuellerde vitese geçmediği zaman olduğu gibi bir ses geldi ve araç hareket etmedi. Sonra tekrar N ve A geçirip gaza bastım, araç hareket etti fakat silkelemeye başladı ve üçgen içinde ünlem işareti yandı. Fakat ekranda herhangi bir uyarı yazısı çıktı mı farkedemedim. Aynı zamanda kaçıncı viteste olduğunu gösteren rakamın hemen üzerinde "auto" yazısı yanıp sönüyordu (normalde sürekli yanıyor). Araç çok yavaş gidiyor 3 ten yukarı çıkmıyor, ve gaza yüklenince silkeliyordu. Bu sırada manuele geçirip, vites arttırmaya çalıştım fakat yine 3 ü geçmedi. Durdum ve tekrar otomatikle devam ettim, uyarı işareti söndü ve araç normale döndü. Sizce önemli bir durum var mıdır? Şanzıman yağına baktır diyenler olmuştu fakat araçta hiç bir sorun olmadığı için baktırmamıştım. Sizce şanzıman yağı, şanzıman, baskı balata ve ya daha farklı bir şeylerde sorun olabilir mi? (bu olaydan sonra 60 km yol yaptım fakat bir sorunla karşılaşmadım)

• selam arkadaşlar bende bugün 2008 model 1.4 dizel 207 aldım

sonunda peugeot hayalim gerçek oldu.

aracın ufak tefek problemlerini bilerek aldım.

bana istanbul avrupa yakasında a.dan z.ye aracımın eksiklerini yaptıracağım usta veya servis lazım

tafsiyesi olan var mı
  • Herkese merhaba,

2007 Model 207 aracımızda akü söküldükten sonra yol bilgisayarı sıfırlanmış değerler mil olarak görünüyor ve tarih saat araları yanlış.Teyp orjinal teyibi değil pioner ın düz bir modeli yol bilgisayarını nasıl ayarlayabiliriz ?
    yardımcı olabilir misiniz *
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssLh

Herkese merhaba,

2007 Model 207 aracımızda akü söküldükten sonra yol bilgisayarı sıfırlanmış değerler mil olarak görünüyor ve tarih saat araları yanlış.Teyp orjinal teyibi değil pioner ın düz bir modeli yol bilgisayarını nasıl ayarlayabiliriz ?

Menüye sadece teyp aracılığı ile girildiği için tekrar takman gerekir yada OBD bağlantısı ile belki ayarlanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IORI

quote:

Orijinalden alıntı: ssLh

Herkese merhaba,

Menüye sadece teyp aracılığı ile girildiği için tekrar takman gerekir yada OBD bağlantısı ile belki ayarlanabilir.

teşekkürler.

OBD Dediğiniz arakablo ile pc ye bağlamakmı
  • ssLh kullanıcısına yanıt
    aynen öyle
  • 2 yıl kullandığım 2006 206 1.4 Otomatik vites (120.000 km) aracımı satarak 1 ay önce yine 2006 fakat 207 1.4 Dizel (138.000 km) aldım. Aracımdan şimdilik memnunum. RD4 teybini RD45 ile değiştirdim. Uygun fiyatlı bir C tipi ekran arayışındayım. Öyle 200-300 TL veremem. Daha uygun bir şey düşünüyorum. Olmadı aliexpress ten sipariş geçerim. Akabinde mikrofon takarak RD45'in Bluetooth kısmını halletmiş olacağım. Bu konularda bilgi alışverişinde bulunmak isteyenler mesajımı alıntılayarak yazabilir. Allah kazasız belasız binmeyi nasip eylesin herkese.
  • Arkadaşlar yarın 2007 Trendy paket 1.4 HDİ motorlu 207 bakmaya gidiyorum. Bu araçlarda aux girişi var mıydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

Arkadaşlar yarın 2007 Trendy paket 1.4 HDİ motorlu 207 bakmaya gidiyorum. Bu araçlarda aux girişi var mıydı?

Trendy'lerde yok sanırım.
  • İkinci el olarak 207 düşünenler için güzel bir ikinci el incelemesi

https://youtu.be/o5DR0rJ34cw
  • Merhaba, 207 benzinli otomatik veya yarı otomatik bir araç alma arifesindeyim. Her iki şanzumanun sorun durumu ve tüketim değerleri hakkında bilgi rica ediyorum.

Selamlar
  • Merhaba, 1.4 vti 2010 model yarı otomatik. Lpg takılı. Egzost emisyon sistemi arızalı diyor ekranda, katalizör arızalı sanırım, maaliyet ne olur, bilginiz var mı? Bu ay muayeneye girecek araç. Ne yapmak lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi co.mr -- 12 Haziran 2017; 0:31:38 >
  • 207 kullanıcısı olarak bu fiyata alınacak ender araçlardan kesinlikle memnu um 4 yıldır kullanıyorum 39.500 km de suan Allaha sukur kaza vs hıc bır kaydı yok bence şu piyasa şişirme fiyatlarındaki na göre alınabilecek ender araçtır.
    UzUn yolda 5.1 lt yakıyor 100 km de
    Şehir içi de 7.3 7.8 civarı ama istanbul tarfiğinde.
    Sesiz çalışıyor 2010 mıdel bnim araç gri renk .
    Ama artık ailemiz büyüdüğü için değiştirmeyi düşünüyorum.
    İlgilenen arkadaşlar yazabilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: onat

Merhaba, 207 benzinli otomatik veya yarı otomatik bir araç alma arifesindeyim. Her iki şanzumanun sorun durumu ve tüketim değerleri hakkında bilgi rica ediyorum.

Selamlar

Ben de bu araçların şanzımanı hakkında bilgi arıyorum. Güncel olsun

Siz bilgiye ulaşabildiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iburak

quote:

Merhaba, 207 benzinli otomatik veya yarı otomatik bir araç alma arifesindeyim. Her iki şanzumanun sorun durumu ve tüketim değerleri hakkında bilgi rica ediyorum.

Selamlar

Merhaba,

Pug 2011 model 308 Envy otomatik dizel araç aldık hocam. Çok memnunum .
    Vitesler alışana kadar biraz sarsıntılı ama araç tüketim, yol tutuş, izalasyon konularında çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iburak

quote:

Selamlar

1.4 benzinli otomatikler ankara şehir içi trafiğinde yakıtı üzer mi bilginiz var mı acaba
  • Kullanan arkadaşların yorumları nasıl almayı düşünüyorum ama fiat punto evo ile bunun arasında gidip geliyorum
  • Richards Covers kullanıcısına yanıt
    Hocam daha dinamik bir sürüş, asfalt yolda keyifli, güvenli ve rahat bir kullanım istiyorsan 207 derim. Yol tutuşu anlamında puntoya göre çok çok başarılı bir araç. Uzun yol otoban sürüşlerinde 160-170 dönemediğim viraj yok. Ha tedirgin ediyor mu kişiye göre değişir. Aracın yattığını hissediyorsun ancak bir kere dahi yoldan kopmadım. Uzuun uzun süredir beraberiz 1.4hdi trendy donanım paketiyle. Köy kasaba yollarında kullanacaksanız punto alın derim. Zira 207 bozuk yollarda kendini çabuk dağıtabilen bir araç. Punto kasaba tarzı yerde üzmez, 207 kaymak yolda üzmez. Düz asfatta dönem yılındaki araçlara göre değerlendirirsem bazı c segment araçlardan daha iyi tutunur. Bakımlı bir 1.4hdi 1 depo (50 litre kapasitesi var) 90-120 bandında, 2 kişi 2 valiz 1100-1200 km kadar götürür. Aklıma gelenler bunlar. Saygılar sevgiler. Merak ettiğiniz herhangi bir konuyla ilgili danışabilirsiniz.

• sevgili arkadaşlar. 2009 207 1.4 hdi ilk sahibiyim. her yıl peugeot serviste düzenli bakım yaptırdım. bugüne kadar ciddi manada bir arıza yaşamadım. son bakıma birkaç hafta önce gittiğimde trigger kayışı değişse iyi olur süresi gelmiş dendi. araç 120.000 km.de. ücreti yüksek gelince dokunmadım.
    sizce değiştirmeli miyim? ayrıca kendim alıp taktırsam kaça mal olur ve nereden almalıyım sizce? teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba, 1.4 yarı otomatik modeline sahibim. 10 km gibi hızlarda 2.veya 1. viteste araç kalkmaya çalıştığında bağırma(2500 devire kadar çıkıyor)-yarım debriyajda davranma gibi sorunlar var. Baskı balatayı değiştirdim yetkili serviste ama düzelmedi. Sizce kalibrasyonla mı alakası vardır? Sakaryada oturan yardımcı olabilecek arkadaş var mıdır? İyi forumlar
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.