Yüzbaşı
09 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 44 (Bu ay: 2)
Gönderileri
1300x işlemcim için ileriye dönük ve serin olması amacı ile soğutu ararken amd nin wraith prism soğutusunun 200 250 tl gibi fiyatlara satıldığını görünce forumun ikinci el kısmından 70 TL ye Sunbeam Core Contact Freezer aldım ve montajını yaptım.Almadan önce Am4 uyar diye bir kaç konu okumuştum ama tereddüt ederek aldım bu yüzden de bu konuyu açıyorum.
Am4 platformun Am3 e göre soğutucu montaj delikleri değişti fakat anakart üzerindeki tırnaklara klipsli yapıdaki am3 soğutucular takılabiliyor. (Sunbeam Core Contact Freezer / Zeroterm Nirvana gibi)

sistem:
r3 1300x
msi b350m bazooka

1300x işlemcim için ileriye dönük ve serin olması amacı ile soğutu ararken amd nin wraith prism soğutusunun 200 250 tl gibi fiyatlara satıldığını görünce forumun ikinci el kısmından 70 TL ye Sunbeam Core Contact Freezer aldım ve montajını yaptım.Almadan önce Am4 uyar diye bir kaç konu okumuştum ama tereddüt ederek aldım bu yüzden de bu konuyu açıyorum.
Am4 platformun Am3 e göre soğutucu montaj delikleri değişti fakat anakart üzerindeki tırnaklara klipsli yapıdaki am3 soğutucular takılabiliyor. (Sunbeam Core Contact Freezer / Zeroterm Nirvana gibi)
Merhaba
aşağıdaki anakart ve işlemci için ram tavsiyesine ihtiyacım var. bu işlemci bu anakartta 2400 mhz kadar ram kullanıyor diye biliriyorum.Fakat yeni alıyorken 3000 mhz ram alayım diyorum ama bu ramler anakartın uyum listesinde yok bu ramleri 2400 de sorunsuz olarak kullanabilir miyim ? fiyat olarak anormal bir şekilde 3000 mhz ramler daha ucuz anlamış değilim.

Anakart MSI B360M PRO-VH
işlemci i3 8300
anakartın ram listesihttps://www.msi.com/Motherboard/support/B360M-PRO-VH#support-mem-6
alamayı düşündüğüm ramler
https://urun.n11.com/bellek-ram/corsair-vengeance-lpx-8gb1x8gb-ddr4-3000mhz-cmk8gx4m1d3000c16-P312565459
https://urun.n11.com/bellek-ram/patriot-8gb-ddr4-3000mhz-viper-steel-pvs48g300c6-gaming-ram-P322061029
Merhaba
aşağıdaki anakart ve işlemci için ram tavsiyesine ihtiyacım var. bu işlemci bu anakartta 2400 mhz kadar ram kullanıyor diye biliriyorum.Fakat yeni alıyorken 3000 mhz ram alayım diyorum ama bu ramler anakartın uyum listesinde yok bu ramleri 2400 de sorunsuz olarak kullanabilir miyim ? fiyat olarak anormal bir şekilde 3000 mhz ramler daha ucuz anlamış değilim.

Anakart MSI B360M PRO-VH
işlemci i3 8300
anakartın ram listesihttps://www.msi.com/Motherboard/support/B360M-PRO-VH#support-mem-6
alamayı düşündüğüm ramler

https://urun.n11.com/bellek-ram/corsair-vengeance-lpx-8gb1x8gb-ddr4-3000mhz-cmk8gx4m1d3000c16-P312565459

https://urun.n11.com/bellek-ram/patriot-8gb-ddr4-3000mhz-viper-steel-pvs48g300c6-gaming-ram-P322061029
Herkese merhaba,

Mevcut sistemimde işlemcimi yenilemek istiyorum anakartım fx işlemcileri desteklemiyor dolayısıyla işlemci+ anakart olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Bunu istememin nedeni en son Far Cry 5 yüklemek istediğimde işlemcimin minimum sistem gereksinimn altında kaldığı hatasını almam oldu.Ayrıca ekran kartım işlemcime göre biraz daha performanslı ve darboğaz yaptığını düşünmekteyim.

Aliexpres ve ikinci el de 2500k gibi işlemciler 300 TL satılmakta bu saatten sonra 2500k & fx8350 gibi işlemcileri almaya değer mi ?
Değişim yapmaya değer mi ?
sistemi yenilemek için bütçem 700 TL
Far Cry, Call Of Duty, Battlefield gibi oyunlar oynuyorum.

Mevcut sistemim;

Phenom II x4 970
Asus M4A87TD-USB3
Saphire r9 280x 3 gb
Fsp 700 W
4x2 gb 1333 mhz lc9
zerotherm nirvana nv120
philips 27" 1080p 60 hz Monitör
ARKADAŞLAR BÜTCEM 4500-5000 ARASI EKRAN KARTI OLARAK GİGABYTE GTX 1060 6GB OLMASINI İSTİYORUM ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM
Merhaba,

bir süredir otomatik vites honca civic bakıyoruz.2005-2006 Vtec ler ile 2007-2008 I-Vtec ler arasında kasa ve model farkı olmasına rağmen fiyatlar yakın.I-Vtec lerin sorunlu bir yönerimi var diye düşündük açıkcası
internette baktım I-Vteclerin 125 hp olduğu alt devirlerde daha iyi olduğundan daha yeni teknoloji olduğundan bahsedilmiş.
Bu modeller içerisinde hangi aracı almak daha mantıklı yedek parça kronik sorun yakıt piyasada tutulması açısından hangisini önerirsiniz ?

Not: her iki aracında otomatik olanına bakıyoruz
Herkese Merhaba,

Aracımın arka tarafına 4 adet 85 lik bağlayabilecek kadar pandizot yaptırdım.Buraya şimdilik iki adet 85 lik oval kolon takmayı düşünüyorum.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Anfinin 2 kanalına köprü şeklinde 30 cm bas bağlı basın markası vs yok, diğer iki kanal boş buraya 85 likleri bağlamayı düşünüyorum.
Anfim her bir kanaldan 4 ohm da 50w 2 ohm da 100w veriyor 85 lik kolonlara biraz bakındım ve 4 ohm olduklarını gördüm. Kolon alırken RMS değeri 50w veya yakın bir kolon almam lazım mümkünse tavsiyelerinizi rica ederim.

Araç Hyundai Getz
Teyp Pioner marka model tam aklımda değil yeni seri
Amfi Jameson Usa-505 4 kanal 1400 watt Amfi
Bas 30 cm markasız bir ürün
Ön kapı kolonları Pioner TS-G1731i (direk teypten besleniyor.)
bütçe 170 180 TL kadar
Bir arkadaşımdan makul bir fiyata aldığım amfi ve bas ı bağladım fakat bazı sorunlar yaşıyorum yardımınızı rica ederim.

Araç Hyundai Getz
Teyp Pioner Deh-1600uba
Amfi Jameson Usa-505 4 kanal 1400 watt Amfi
Bas SPL ELF-12
Kapı kolonları Pioner TS-G1731i

1- Bas çift bobinli ve paralel olarak 2 ohm olacak şekilde koprüleyerek bağladım doğrumu yapmışım ?sesi 45 in üstüne çıkartınca kesiliyor 3 4 saniye sonra tekrar açılıyor sanırım anfi kesiyor devreyi
2- Bu amfi bu bas ı besleyebilir mi ?
3- kapı kolonlarını amfi den beslesem kolonlara zarar verir mi ? amfinin iki kanalı boşta bu iki kanala ön kapı kolonlarını bağlamam uygun olur mu?
4-Teybin arkasında sadece 1 amfi çıkışı var yani sağ sol olarak 1 amfi çıkışı bu çıkışları amfiye bağlayıp amfinin kolon çıkışlarına koaksiyonel kolon bağladığımda sadece bas sesleri alabiliyorum.Sanırım teybin arkasındaki çıkışlar bas çıkışı diye geçiyor ve düşük frekanslı çıkış veriyor bu yüzden tiz sesleri alamıyorum diye düşünüyorum fakat teyp ayarlarını vs kurcaladım bunu ayarlardan ayarlayabılır mıyım diye fakat bulamadım. bunun herhangi bir ayarı var mı ? yoksa bu çıkışlardan sadece bas mı bağlayabilirim.Amfinin gain ayarlarını vs de kurcaladım ama bulamadım.Hatta bundan iki hafta önce ön kapılarda Pioner TS-G1732 vardı tiz sesleri alıcam diye sesi fazla açtım sanırım kolonlardan biri yandı.

Bunların haricinde tavsiye edebileceğiniz başka şeyler varsa paylaşmanızı rica ederim.
Okuduunu & yorumladığınız için şimdiden teşekkürler.
aracım ıcın bır cıft 16 cm hoparlor almayı dusunuyoruyrum temız ses ve bas vere 16 cm hoparlor tavısyesı ıstıyorum

aracım 2004 marea liberty
teyp pioner DEH-X1750UB
on kapı kolonları SKYTECH SKT-2400 aslında bunlardan memmunum sıkıntı yok zaten cok yuksek ses ıle dınlemıyorum bır cıft daha alayım dedım ama fıyatı 50 TL bu para verdıkten sonra daha ıyı bısı alım dıyorum
arka tarafa bır cıft daha 16 cm alayım dıyorum

ıkı model arasında kaldım

* sony XS-GTE 1620
*pioneer TS-G 1634 R
bu ıkı hoparlorden hangısını veya baska bı hoparlor mu almamı tavsıye edersınız dırek olarak teyp den beslenecek
Hakkında
Meslek: Otomasyon Teknikeri
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 773
İkinci El Bölümü Mesajları: 338
Konularının görüntülenme sayısı: 90.685 (Bu ay: 269)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.