Şimdi Ara

peugeot 206 motor yağı YARDIM !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
10.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2005 model peugeot 206 bezinli aracımı 45.000 bakımına sokacağım.motor yağını değiştirteceğim.aracın garantisi bittiği için servise götürmeyeceğim.(servise gıcık kaptım zaten) sanayideki özel bir servise götürmeyi düşünüyorum.

sizce aracım için hangi motor yağını kullanmalıyım???
    sanayideki usta dandik bir yağ koyabilir mi?

45.000 de olan bu arac başka hangi bakımlar yapılır

bilgisi olanlar lütfen paylaşsın.saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefmat -- 2 Kasım 2008; 15:27:33 >

• 10/40 5/40 5/30

total quartz veya esso markalı yağı zaten kapağını açarken usta görmen lazım teneke yağ kutuları gibi "ilk açan siz olun" şeklindedir.

sanırım aracın dizel. diğer bakımları hk. da bilgim yok
  • hayır araç benzinli .

bide bu 5/40 5/30 nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nefmat

hayır araç benzinli .

bide bu 5/40 5/30 nedir?

genelde benzinliler 10 binde bir bakıma giriyor ordan aldandım. dizeller 15 de bir giriyoda.. demekki senin yağda 5-30 filan. yağın türevi. incelik kalınlık gibi.. kutuda yazar araç kitabında da kaputun altında da..
  • Peugeot 206'larda 10/40 kullanılıyor sanırım. Total yada Castrol Gtx 10/40 koydurabilirsin.
  • 10/40 magnatec son 20 binde bakılmadıysa frenlere baktır
  • Arkadaşım ben castrol magnetec 10/40 kullanıyorum 206 ya.Normalde 10-15 bin km götürüyor.Sen kendi yağını kendin al.Yağla beraber ustana git için rahat olsun.Muhtemelen bujilere ve frenlere de bakacaktır.Bir de şanzıman yağına baktır.
  • Arkadaşlar dün sanayideki pejo özel servisine gittim.

Polen filitresi,hava filitesi ve yağ filitresini ayrıca 4 LT castrol magnatec 10-40 koydurdum.
    bide tamponda düşme vardı onuda yaptırdım.

toplam 150 ytl para verdim.Ama araba baya rahatladı.gidişi bile değişti yaaa...

servise gitseydim kesin daha fazla veririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.