Şimdi Ara

Peugeot 206 CC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
19.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Peugeot 206 CC yada Laguna almaya niyetliyim.
    206 CC elinde kalır satamazsın dediler o yuzden lagunaya kaydım birazcik.
    İkisininde piyasası yaklasik olarak aynı.
    Yani 16000'e ikisinden birini alabilirim.

206 CC hakkında olumsuz düsünceleri olan varmı.
    Malum üstü açılır cabrio araba.

Şimdiden degerli fikirleriniz icin cok tesekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjupe -- 9 Temmuz 2009; 15:59:48 >

• çok çok çok farklı araçlar nasıl ikisi arasında kaldın anlamadım.

206 CC uygun fiyata hem cabrio keyfini hem de metal tavanıyla tenteli araçlardaki olumsuzlukları yaşatmayan bir araçtır. Elektrikli açılır tavan mekanizması çift mandal ile sabitlenir. Bu aracın sıkıntısı diyebileceğim şey ise tıkırtı gıcırı vb sesler... Ama bunlarda genel olarak o sınıfta ki tüm araçlarda var. Ses oluşumuna cabrio oluşunun da etkisi kaçınılmaz.

1,6 110 hp 16v motoru bence yeterli vergi dilimi nedeniyle de tercih edilir. 2,el de satarken çok sıkıntı yaşayacağını sanmam ama bir Renault kadar da kolay satılmaz. Bana göre sadece satmayı düşünerek bir araç da alınmaz.

Bu arada unutmadan 206 CC 2+2 kişiliktir. Arkaya ancak küçük çocuklar oturabilir. Bu sebeple 4 kişilik kullanımda ideal bir araç olamaz.
  • Ömer'in dediği gibi Laguna D sınıfında liftback ve geniş hacimli bir araç 206 CC ise B sınıfı coupe cabrio '2+2 kişilik ama normalde sadece 2 kişi taşıyabilen ufak bagajlı bir keyif otomobili.206 CC ülkemize 1.6 110 bg. düz vites 1.6 110 bg. otomatik vites ve 2.0 136 bg. düz vites olarak geldi. deri döşemeli tipleride vardı. ayrıca 2004 yılından sonra gri ve yeşil olarak roland garros modeli geldi. hor kullanılmış olanlarda ve ilk üretim yıllarında tavan mekanizmasında problem olanlar yağmur geçirenler oldu ama sonraki yıllarda problem kalktı. kaza yapmışlardan uzak dur. bu tip araçlarda kaza olmuşsa o tavan hiçbir zaman sağlıklı açılıp kapanmaz.
  • Arkadaslar cevaplar için çok çok tesekkürler

Ömer Bey çok farklı araclar evet haklısınız,benim 206 cc ile megane arasında kalmam biraz farklı bir durum,ikiside begendigim araclar,kesinlikle 206 cc hayali ile 16.000 tl biriktirdim,
    tam 206 cc alacak duruma geldimki acabalar olustu kafamda,cünkü bundan önce arac hakkında pek bilgim yoktu,görüntüsü çok çok hosuma gidiyordu ve açıkcası kullanırken zevk alacagim bir arac alma hayalindeydim hep,param yetse bmw cabrio alacam yani,ama param anca 206 cc ye yetiyor,
    1600 cc almayı düsünüyorum bende,açıkcası benzinide düsünmek zorundayım,kullanırken oldukca zevk alsamda benzini düsünmeden sürmek istiyorum,2000 lerin cok yaktigini duydum,
    1600 cc alip üstüne birde lpg taktırmayı bile düsünüyorum,bilmiyorum belki sacmadir,ama bindigimde uzun yolada gidecem cünkü ayda 2-3 defa , km de 200-250 arasi yakmasını yegliyorum,
    satısında sorun yasarsinda çok dendi,aldigin paradan oldukca zarar edersin vs,tabiki satmak icin almiyorum ama atiyorum önümüzdeki sene bmw cabrio almak istersemde suanda 16 ya aldigim araci elimden zorla 12-13 e cikarmak istemiyorum,1600 tavsiye edermisiniz onu soracam,boyle arabalarda performans onemlidir, oyuzden 2000 al diyenler olabilir cünkü,affınıza sıgınarak belki extra bilginiz vardir diye soruyorum 16000 tl ye sizce kaç model alabilirim 206 cc,yani şu görüntüde internetteki ilanlara bakrsam 2001 model üzerine cikinca fiyatlar oldukca artmaya basliyor,

sevgili Reis,sizinde degerli yorumlariniz icin tsk ederim,sizinde vereceginiz tavsiye varsa benim icin tekrar cok degerli olacak.
  • yardımcı olacak , bilgisi olan hic yokmu ? :(
  • ben varım 12 yılldır kulanmaktayım 1.6 olanı almanı tavsiye ederim ama aracı alırken dikat et temiz kulanılmış olmasına ne alırsan al önce temiz kulanılmış olması şart 12 yıldır ben daha tamıirci yüzü görmedim çok keyifli bir araç daha yeni tavan lastiklerini değiştireceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aligocur

ben varım 12 yılldır kulanmaktayım 1.6 olanı almanı tavsiye ederim ama aracı alırken dikat et temiz kulanılmış olmasına ne alırsan al önce temiz kulanılmış olması şart 12 yıldır ben daha tamıirci yüzü görmedim çok keyifli bir araç daha yeni tavan lastiklerini değiştireceğim

tavan lastiklerini değiştirmeme gerek kalmadı atas slikon besleyici sprey kulanmam gerekiyormuş bu arada şunuda unutmayın araç dünyanın ilk cabrio cup aracı yani özel bir araç sayılı üretilmiş bu yüzden parçaları çok pahalı çoğu parçası 206 priencec ille uyumlu ama uyumlu olmayan parçalarıda mevcut birde alırsanız bilginiz olsun asla tavan ıslakken üstünü açmayın aracın bağajındaki anakart yada swich ler zarar görebilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.