Şimdi Ara

PEUGEOT 2008 SUV HAKKINDA HERŞEY (CLASSIC EDİTİON) (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
592
Cevap
23
Favori
28.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçmiş olsun servise gidin bence biran önce bi sıkıntı olduğunu sanmam ama beyinde arıza yaytıysa söndürtmek gerekir.hangi memlekette -30 gördünüz... mazot donmuş olabilir yağın donduğunu sanmam yakıt pompasından yakmış olabilir arıza ışığını..
    mazot çabuk donar benzine göre kışın dizel araçların dezavantajıda bu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ada0679

Geçmiş olsun servise gidin bence biran önce bi sıkıntı olduğunu sanmam ama beyinde arıza yaytıysa söndürtmek gerekir.hangi memlekette -30 gördünüz... mazot donmuş olabilir yağın donduğunu sanmam yakıt pompasından yakmış olabilir arıza ışığını..
    mazot çabuk donar benzine göre kışın dizel araçların dezavantajıda bu...

Vanın bir ilçesindeyim üstad. Üç gündür eksi 30 lara iniyor geceleri. Gündüzleri de eksi 10 dayız. Yağın donmuş olabileceğine motorun patır kütür ses çıkararak çalışmasından öngördüm. Ama haklı olabilirsiniz. Cevap verdiğiniz çok teşekkür ederim.

• Kar kış geldi karda deneyen varmı aracını?

• Araç olmuş 86 küsür halen ikinci eline 66 istenir mi diyen ölücüler var

• quote:

Orijinalden alıntı: yuyuyu16

Araç olmuş 86 küsür halen ikinci eline 66 istenir mi diyen ölücüler var

Activeleri bile 68 - 70 e ikinci elde satılıyor bu aracın ikinci eli şu anda 70 den aşağı almak imkansız.
  • 63 yazan var nette
  • derniere kullanıcısına yanıt
    Aynen 70bin altına vermeyinderim satacak arkadaşlar varsa 70 bin altını yazmayın bence... aracınızı zararına satmayın bu dolulukta bu fiyata bu şekilse araç yok piyasada... ocakta fiyatlalar güncelenecek bilginiz olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ada0679 -- 15 Aralık 2016; 18:42:36 >
  • StByErdeM kullanıcısına yanıt
    Camtavan yok o araçta bende baktın .
    71 bin yazmış birisi bibaşkasıda 66 yazmış..
    Zaten 3 ilanvar
    63bin 66bin 71bin fiyat aralıklarında...

• Arkadaşlar geceleri hava -10 -15 arası.. hergün kullanmıyorum. Sabah camları temizle motoru ısıt sonra park yeri filan uğraşmaktansa otobüsle gidiyorum. Hafta sonu garanti bakımına gittim sorun yok dediler. Antifriz filanda kontrol ettiler.. Aynalarda sabitlenme yokmuş.

Aynalar Donmuş vaziyette.. Çalıştırmıyorum iki gündür.. Konuyla ilgili tecrübeli arkadaşkarlar bilgi verirse sevinirim.

Zira yukarıda anlattığı üzere arkadaşımızın başınada böyle bişey gelmiş. Geçmiş olsun.. Umarım önemli bişey yoktur..
  • Benzinli arabadan dizel e geçen birisi olarak, Gerçekten arabanın motorunun ısınması ciddi bir problem ve zaman kaybı oluyor ön camda buzlanmayı söylemiyorum bile. Bu sabah Ankara da yoğun bir kar olmasa da ciddi buzlanma vardı. Yaklaşık 10 aracın kaldığı yokuşta kar moduna aldım ve neredeyse hiç patinaja kalmadan çıktım oldukça keyifliydi. inişte de başarılıydı. aynalar donmuştu bende tereddüte düştüm açmasam mı diye, sonra dedim ki bu arabayı yapan adam bunu düşünmemiş midir? bence düşünmüştür :) 2 sene garantisi var tereddüt etmeden açarım birşey olursa ABC düşünsün. sonrasında bir tedbir alınır elbet.
    cam donmalarına önlem olarak zaman kaybını engellemek için sadece camları kapatan basit brandalar var onlardan almayı düşünüyorum, çözüm olabilir.
  • Aynen katiliyorum arkadaslar 15 20 dk ya zor ısınıyor aynalari da sabitleyemedim sabah catir cutur açıldı
  • msulusoglu M kullanıcısına yanıt
    Lastikleriniz Good Year Vector 4 mudur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet Good Year 4 season
  • msulusoglu M kullanıcısına yanıt
    Kar modu araç patinaja düştüğünde çıkmak için bi tık daha fayda ediyor elbette, ama en mühim olan lastikler.

Bir kış lastiği kadar yüksek kar performansı olmasa da, mud & snow sertifikasyonu var. Normal kullanım, hafif kış şartlarında rahatlıkla götürecektir. Tabii gidip -30’da kış lastiği performansı beklemek hayal olur.

Istanbul, Bursa gibi kışın nadiren sıfırın altına indiği ve nariden kar olan yerler için ideal bir lastik bence.

• Valla arkadaşlar yakıt sarfiyatını göze alıp yüksek devir ile kullanırsanız kısa sürede ısınıyor araba. Bende ankaradayım henüz ayna donma meselesine denk gelmedim. Sabah biraz kaydı araba. Ne yalan söyleyeyim daha önceden fabia vardı bende. Virajlarda o daha fazla güven veriyordu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lastik hakkında bir kaç yorum yapmak istiyorum.

Dün istanbulda biraz kar yağdı ve benim bulunduğum bölgede kar tuttu.

Bir kaç yokuştan çıkmaya çalıştım biri hariç hepsinde başarılıydı. Son bir yokuşta baya zorlandı ama çıkmadı oradan. Virajlı ve dik bir yokuş olduğu için aşağıdan hızlanarak gelme şansım yoktu. Aynı diklikte bir yokuşu hızlanarak ve ikinci viteste zorlanmadan çıktı. Yokuş aşağı inerken ani frenlerde çok sıkıntı oluşturmadan durdu ama yüksek hızlar yinede sorun olabilir dikkatli olmak lazım. Ara yollarda temizlenmeyen karlı yolları bu araç ile rahatça gidebilirsiniz ama çok dik yokuşlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Lastikten memnun kaldım diyebilirim.

Bir şey danışmak istiyorum dün lastikleri ve aracı biraz zorladım. 10 - 15 dakika aralıklı olarak patinaj çekti araç lastiklere veya aracın ön takımlarında herhangi bir sıkıntı oluşur mu?

Bizim lastik ebatlarında good year vector 4 seasonlara bakıyorum ama piyasada yok tekrar alsam bu lastikten alırım ama aynı ebatta bulamazsak ne yaparız veya ihtiyacı olanlar siz nasıl bir çözüm buldunuz?

Kar moduna alıp mı denediniz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Kar moduna alıp mı denediniz acaba?

Kar moduna aldım ama virajlı ve dik bir yokuş olunca hız kesmek zorunda kaldım. Hız kesince patinaja düştü araç bir kaç kez stop etti. Daha sonra vazgeçtim çıkmadım oradan. Lastiklerden çok memnun kaldım yani bu lastik ile başka bir araç ile olsaydım aynı performansı alırdım. Grip kontrol için konuşmak gerekirse kar moduna aldım ama o yokuşta kaldım belki biraz zorlasam çıkardı ama çok uğraşmak istemedim.

Sonuç olarak lastik benden artı puan aldı özelikler frenleme yokuş aşağı araç ufak bir kızaklama haricinde normal bir şekilde durdu. Bu lastikle kış şartlarında düşük hızda, yokuş aşağıya ani frende sorun yaşamazsınız. Zaten düz yolda bu lastikle normal bir şekilde gidiyorsunuz.

Kar modundan çok bekletim olduğu için hayal kırıklığına uğradım, görevini yapıyor ama bir 4x4 gibi olmuyor. Yani pejo 2008'e olmasa bile 3008 e 4x4 seçeneğini kesinlikle getirmesi gerekiyor.

Tabi bide bunları normal mod'da denemek lazım ama o kadar vaktim olmadığı için deneme şansım olmadı.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ds-w2-Pv-4c

Bu videodaki 2:50 dakikasında arkadaşın yaşadığını yaşadım.

benim geri alıp çıkma şansım yoktu orada kaldım geri dönmek zorunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derniere -- 18 Aralık 2016; 0:32:24 >

2000 km kullandım çıkartım bu lastiği satıyorum şimdi sıfır gibi lastik düşünürseniz...

• ada0679 kullanıcısına yanıt
    ben 66 yazıp 64 e sattım gitti hızlı bir şekilde
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.