Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.700
Cevap
111
Favori
484.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bir önceki bakımı fırsat yakaladığım için 1000 km önce yaptırmıştım. Ben olsam yaptırırdım. Yıl başından sonra fiyat ne olur bilemeyiz.

Gerekirse Halil Öztürk Servis telefonları
    0232 3303038
    whatsapp 0 532 1313734
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Ben bir önceki bakımı fırsat yakaladığım için 1000 km önce yaptırmıştım. Ben olsam yaptırırdım. Yıl başından sonra fiyat ne olur bilemeyiz.

Gerekirse Halil Öztürk Servis telefonları
    0232 3303038
    whatsapp 0 532 1313734
    Cevabınız için teşekkür ederim.
    Peki 45.000 km bakımında neler değiştiriliyor? Paket olarak sunuluyorsa içlerinden eleme yaptırılır mı?
    Mesela cam suyunun değiştirilmesine 40-50 lira vermek saçma geliyor.

Kitapçıkta bulamadım bakım ile ilgili bir bölüm.
  • fofer kullanıcısına yanıt
    Paketler standart oluyor diye biliyorum. Yani çıkarma olmuyor. Örneğin son bakımda silecek suyum doluydu. Antifizli su açıp az ilave edip kalanı arabanın içine bırakmışlar.
    45 bin de klasik yağ ve hava filtresi/polen filtresi değişir. Mazot filtresi bir önceki bakımda değişmişse değişmez.
  • Arkadaşlar,

23 Ocak 2017'de satın aldığı 1.2 etg5 Allure Paket e-Vti aracımı satarak yeni kasa Puretech eat6 Allure pakete geçtim. Bu kadar fark olabileceğini tahmin etmezdim. Özellikle grip kontrol şahane.

İlk aracımdan beri aklıma takılan bir konu var. Malum aynalarımızda sinyal lambası var ve sadece kapıları kitleyip açarken yanıyorlar, benim merak ettiğim bu ayna üzerindeki sinyalleri sağa - sola ve dörtlüleri yakarken çalıştırmak mümkün mü? bunu deneyen oldu mu aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyErdinc

Arkadaşlar,

23 Ocak 2017'de satın aldığı 1.2 etg5 Allure Paket e-Vti aracımı satarak yeni kasa Puretech eat6 Allure pakete geçtim. Bu kadar fark olabileceğini tahmin etmezdim. Özellikle grip kontrol şahane.

İlk aracımdan beri aklıma takılan bir konu var. Malum aynalarımızda sinyal lambası var ve sadece kapıları kitleyip açarken yanıyorlar, benim merak ettiğim bu ayna üzerindeki sinyalleri sağa - sola ve dörtlüleri yakarken çalıştırmak mümkün mü? bunu deneyen oldu mu aranızda?
    Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun.

2015 ETG6 Dizel Allure kullanıyorum (makyajsız kasa). Ayna üzerindeki lambalar sol-sağ sinyal ve dörtlü olarak çalışıyor bende.
    Başka modellere de bir bakın isterseniz. Sadece sizde çalışmıyorsa belki açma/kapama opsiyonu vardır kapatılmıştır ya da arızalıdır.

• Arkadaşlar aracımın 3. Bakımı geldi sayılır 40.bine geldi araç.... Bir önceki bakımda mazot filtresi dahil değişmişti şimdi bu gelecek bakımda neler değişecek arkadaşlar yine aynı şekilde filtrelermi.... Bu arada araç 2006 model 1.6 dizel classic edition.. şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • freedom1259 kullanıcısına yanıt
    Mazot filtresi 30 bin de bir değiliyor, o yüzden değişmeyecek, özellikle ön balatalar azalmış olabilir belki onlar değişir, onun dışında farklı değişen bir şey yok 15 bin bakımı ile

• quote:

Orijinalden alıntı: Bobera10

Mazot filtresi 30 bin de bir değiliyor, o yüzden değişmeyecek, özellikle ön balatalar azalmış olabilir belki onlar değişir, onun dışında farklı değişen bir şey yok 15 bin bakımı ile
    Anladım hocam o zaman mazot filtresi hariç diğer filtreler ve yağ değişecek. Ön balatalar konusundada haklısınız balatalar kötü durumda ses yapmaya başladılar. Balata markası tavsiye edeceğiniz bir marka varmı ?

• freedom1259 kullanıcısına yanıt
    Garantim bittiği için son bakımı dışarıda yaptırdık, ben götürmedim aracı ama balatanın değişmesi gerektiği söylenmiş ve değiştirmişler markayı hatırlamıyorum başta ses yapıyordu ama şuan yapmıyor, tavsiye verebileceğim bir marka yok

• 2018 Nisan ayında aldığım 2015 model Allure 1.6 E-hdi, 92 hp, etg 6 aracım ön camdan kaput içerisine su alıyor, önce sızıyor sandım, bir şişe suyu ön cama dökerek kontrol ettim, sızmıyor, oluk oluk kaputun içine akıyor! Sağ taraf önemli değil ama sol tarafta tamda elektronik beyinmi nedir o yıkamayın uyarısı olan kapak üzerine akıyor su oradanda bağlantı kabloları üzerine vs.. Baktığım kadarıyla araçta su kanalı yok! Arabam orjinal, kaput altı keçeleri, lastik fitilleri vs herşeyi yerinde duruyor ama su komple içerde! Bu durumda olan kullanıcılar varmı? Yada haberiniz olmayabilir bir şişe suyu ön cam yanlarına döküp denemenizi tavsiye ediyorum! Yağmurda kaputu açmadığımız için çoğumuz ne olup bittiğini bilmiyoruz, ben cam suyu koymak için yağmurda açmak zorunda kaldım ve karşıma çıkan manzara tam bir felaket!!! Şelale gibi su akıyor! 2008 kullanıcısı arkadaşlar araçlarına bir bakıp cevap verebilirlerse sevinirim. İyi akşamlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Gurkangurkann kullanıcısına yanıt
    Çok ilginç. Camdan mı yoksa motor bölümünün ordan mı su içeri kaçıyor?

İnşallah basit bi izolasyon müdahalesiyle çözülür.
  • Benim aracımın radyosunda kanal isimleri rds açık olmasına rağmen görünmüyor ,bir de direksiyondan manuel radyo araması yapamıyorum sadece kayıtlı olan kanallar arasında geçiş yapılabiliyor.Bu konuda bilginiz var mı ? Bu arada aracım 2018 allure bluehdi etg6.

• Türkiye'de pek piyasası yok, demekki dünya geneli iyi satıyormuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Kampanyaları takip edebilirsiniz. Şu an İzmir Halil Öztürk Peugeot yetkili servisinde yılbaşına kadar bakım kampanyası var. Periyodik normal bakımlar 650 TL.

Alıntıları Göster
    Az önce aradım 850 TL. olmuş Özel servise yaptıracağım, garanti ile işim olmaz bu saatten sonra.
  • sfr2001 kullanıcısına yanıt
    Bence Türkiye piyasasıda fena değil

• Arkadaşlar,

1.2 Puretech araçların bujileri serviste ücretsiz değiştiriliyor, eğer uğramadıysanız bir uğrayın ve sorun, değişiklik sonrası araçta performans artışı hissedeceksiniz.

Ek olarak 18.000 KM'deki aracımın 2. bakımı için Elmas Peugeot'da 698 Lira ödedim. Motor Yağı 0w30, filtreler, cam suyu, antifriz vs genel bakım için ödedim...

Tekrar belirteyim, bujiler Fransa'dan gelen bildirimle ücretsiz değişti, dizel araçlarda da değiştiriyor olabilirler.

Bilginize...
  • dostlar 2016 model 1.6 dizel almaya niyetliyim az yakıyor diye 5008 kullanan bir arkadaş peugeot tenekedir , eğilip bükülmesi çok olur uzak dur cinsinden bir cümle kullandı , ne kadar doğru bu ?
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Manueli ben de var şu ana kadar eğilip bükülmedi, 100 binin altında parasının arabası

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.