Şimdi Ara

=== PEUGEOT 2008 HAKKINDA HERŞEY === (263. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.700
Cevap
111
Favori
484.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5 viteste titreme hiç olmadı. Genelde geri vitedi geçirirken sıkıntı oluyodu oda km artıkça sıkıntısız oldu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hangi hız / devir aralığında hocam? Bir de rölantide boş viteste gaz verip devir çevirirseniz aynı ses geliyor mu? Kaç bin km oldu aracınız? Önceden de var mıydı?

Alıntıları Göster
    Her viteste yapıyor hocam ama sıklıkla düşük devir ve düşük viteslerde oluyor. Rölantide deneyip tekrar mesaj yazarım. Araç 30 binde, servis çıkısında aldım. Aldığında da vardı, üzerinde kış lastikleri var belki de ondan yapıyor bu sesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fofer -- 8 Nisan 2018; 19:29:36 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Bende de 5. Viteste ecomod acikken sanki geciste zorlaniyomus gibi oluyor. 70 km civari. Diger viteslerde boyle bir sorun yok.

• Mirror link nasıl çalışıyor arkadaşlar? LG 6 kullanıyorum bir türlü becremedim. USB ile mi bluetooth yada wifi uzerinden mi baglanacagim. Hepsini denedim olmadı. LG4 destekleniyor görünmekte LG6 deteklemedigi icin mi bağlaamıyorum

• Otomatik kullanan arkadaslar 5. Vites gecisinden sonra 2 3 sn dikkat edebilirler mi sanki vitesi onceden kavramis gibi zorlanma olmakta. Butun vitesler seri gecerken bu viteste zorlaniyor. Cevaplarinizi rica ediyorum.

• Arkadaş selamlar 2017 model allure manuel için düşünceleriniz nelerdir ? Birde 2016 astra ile allure arasında kaldım siz ne önerirsiniz ? İkisi de dizel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MhmtÖztrk -- 15 Nisan 2018; 0:46:12 >
  • 45 bin bakımı yaptıran var mı son zamanlarda?

Dün aradım fiyat almak için öztek 840 dedi, %10 iskonto yaparız 750 falan olur dedi.Mazot filtresi değişmeyecek, ona rağmen fiyat bu seviyede.

• 58_transporter_58 kullanıcısına yanıt
    Bende 45 bin bakımı için bugün bilgi aldım 750 TL yakında %15 indirim olacakmış isterseniz onu bekleyin. Bu arada frenlerde kavramada düşüş vardı birde bugün vites değişimlerinde debriyajdan ses gelmeye başladı onlar içinde fiyat aldım ön frenler 360tl debriyaj için 3500 yada 4500 TL dediler masrafa göre. Araç 40 binde şuan bu kadar büyük bir masraf çıkarması normal midir?

• Debriyaj arizasi nedirki sifirdan degistiriyorlar? Tamir ucreti degil herhalde?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Ben aldığımdan beri özellikle 1 ve 2. vites gibi düşük devirlerde duyduğum "vıın vıın vıın" şeklinde şanzımandan geldiğini düşündüğüm bir ses dolayısıyla daha önce servise gitmiştim. Teknisyenle teste çıktık ve o da hemen sesi işitti.Bana bu sesin yeni nesil dizel otomatik tüm Peugeot larda olduğunu söyledi. İyileştirilmiş yüksek torklu güçlü motorların düşük devri sevmediğini ve bu sesin olduğunu söyledi.

Verilen cevap hiç tatminkar değildi benim için.

2008 dizel yarı otomatik kullanan arkadaşlar sizler de böyle bir ses duyuyor musunuz?

• semur51 S kullanıcısına yanıt
    Hocam ses yeni ise ve ses ustanın bilgi alanı dışında kalıyorsa hemen aracın karakteristiğine bağlayıp normal diyerek baştan savma yoluna gidiyorlar. Peugeot'ya güvenim kalmadı. İnşallah bir daha muhatap olmama ve önünden geçmem. Başka sorunları da var ve bitmek bilmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sattım hyundai yeni elantra aldım tam otomatik çok memnunum iyi bir kara oldu benim için. Tavsiye ederim.

• ilker484 kullanıcısına yanıt
    Hocam orjinal parçaları 220 liraya satıyorlar.50 lira da işçilikle 270 e bakım yaptırmış oluyorum.Birinci ve ikinci bakımlarda fiyat uygundu çok önemsemeden yetkilide yaptırdım ama şimdi makas çok açık.

Ben ön fren balatalarını 85 liraya bosch marka olarak ikitelliden aldım.Ustama da 30 lira verdim taktı aracıma.Peugeot servisleri aşırı kazık olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Mirror link nasıl çalışıyor arkadaşlar? LG 6 kullanıyorum bir türlü becremedim. USB ile mi bluetooth yada wifi uzerinden mi baglanacagim. Hepsini denedim olmadı. LG4 destekleniyor görünmekte LG6 deteklemedigi icin mi bağlaamıyorum
    Telefonunuzun hata ayıklama modunu devre dışı bırakmanız gerekiyor.

"Lg g6 debugging mode" olarak youtube da bolca video bulabilirsiniz.

İyi forumlar...

• Peugeot sayfadan fiyatlara bakim dedim giris pakete 120 bin çekiyorlar ne oluyor nere gidiyor fiyatları inanılır gibi değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

İyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Cevabınız için teşekkürler.

Aracım kasislere girdiğinde sol camdan çat diye çok ince bir ses geliyor ve bu ses beni deli ediyor =)
    Servis bu duruma garanti kapsamında müdahale eder mi? Daha önce garantili araç kullanmadığım için bilgim yok.
    Basit bir şey yada trim sesi deniyor sanırım, garanti dışında mı kalır?

• quote:

Cevabınız için teşekkürler.

Aracım kasislere girdiğinde sol camdan çat diye çok ince bir ses geliyor ve bu ses beni deli ediyor =)
    Servis bu duruma garanti kapsamında müdahale eder mi? Daha önce garantili araç kullanmadığım için bilgim yok.
    Basit bir şey yada trim sesi deniyor sanırım, garanti dışında mı kalır?

Alıntıları Göster
    Cat sesinden kasıt çıtırdama ise.

Camı sonuna kadar açıp, camın içinde çalıştığı fitilleri güzelce temizleyip sonra da camı silin.

Sonra teste çıkın.

Kadifemsi yüzey içine toz tanecikleri giriyor ve çıtırdama yapıyor.

İyi forumlar...

• quote:

İyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Hata ayıklama modu kapalı. Telefonu kablo ile usb üzerinden bağladım. Araç uzerinden mirror link tıkladıgımda "Harici cihazını wi-fi veya usb ile bağlayın" uyarısı veriyor. Çözemedim bir türlü =(

• quote:

Hata ayıklama modu kapalı. Telefonu kablo ile usb üzerinden bağladım. Araç uzerinden mirror link tıkladıgımda "Harici cihazını wi-fi veya usb ile bağlayın" uyarısı veriyor. Çözemedim bir türlü =(

Alıntıları Göster
    Sırası ile ayarlar/genel/geliştirici seçenekleri/usb hata ayıklama açık olarak ayar yapın.

Sonrasında araç ekranından android auto yu açın ve telefonu bağlayın.

Sorunsuz bağlantı yapmanız gerekiyor.

Eger araç ekranında usb android seçmenize rağmen bir süre sonra karekod beliriyor ise bağlantı kablosunu değiştirin.

Bende kablo kalite düşüklüğü sebebi ile bağlantı kuramamistim.

Sonrasında orijinal lg şarz kablosunu kullanınca sorunsuz bağlantı sağladım.

İyi forumlar...

• quote:

Sırası ile ayarlar/genel/geliştirici seçenekleri/usb hata ayıklama açık olarak ayar yapın.

Sonrasında araç ekranından android auto yu açın ve telefonu bağlayın.

Sorunsuz bağlantı yapmanız gerekiyor.

Eger araç ekranında usb android seçmenize rağmen bir süre sonra karekod beliriyor ise bağlantı kablosunu değiştirin.

Bende kablo kalite düşüklüğü sebebi ile bağlantı kuramamistim.

Sonrasında orijinal lg şarz kablosunu kullanınca sorunsuz bağlantı sağladım.

İyi forumlar...

Alıntıları Göster
    USB hata ayıklama bu şekilde hocam, aktif değildi aktif ettim.
    Kablo orjinal, şu araç ekranındaki ANROİD AUTO yu açma kısmını anlamadım ki cihazda böyle bir seçenek hiç görmedim.

• 
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.