Şimdi Ara

peugeot 106 kullanıcıları bir el atsın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
18.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar ben bi peugeot 106 almayı düşünüyorum 1 aya yakın zamandan beride araştırıyorum ama herkes başka başka konuşuyo aklıma takılan sorular var cevaplarsanız çok ii olacak öğrenci adamım ve malum gelirim pekde iyi sayılmaz yani başımı fazla ağrıtmasını istemiyorum kusursuz kul olmazda bıktıracakda bişey olmasın diyorum

1-peugeot 106 serilerinden hangisini tavsiye edersiniz
    2-ben bu arabaların bazılarında kapıda cam otomatiği düğmesini görüyorum bazılarında göremiyorum bu değişiklik neden kaynaklanıo?? cam otomatiği kapıda olmayanların cam otomatiği düğmesi nerede bulunuyor??(mümkünse resimle gösterebilirmisiniz)
    3-sizce alıcağım arabada lpg olmalımı yoksa ben lpgsiz alıp benmi taksam lpgyi?? lpg fiyatı ve tavsiye ettiğiniz marka nedir?
    4-kullananlar başka marka b araba tavsiye edermi??? fiyat 10000 TL civarı
    5-bide bu chip mevzusu ne oluo tavsiye edermisiniz

o kadar forum gezdim şu sorulara adam gibi bi cevap bulamadım yoksa yormazdım sizi şimdiden teşkkür ederim
    yakında peugeot forumuna bir 106 ile üye olucam inşallah

• quicksilver al
  • citroen saxo
  • Kardeşim.. Yanlış anlama ama sorundan yeni bir kullanıcı olduğunu algıladım..106 denince akla GTI gelir ama bu araç bütçe ile de uygun deil isteklerinide karşılamaz. Sorun, masraf vb.. Ama ben sana Quicksilver diyebilirim. Makyaj yakışır, performansada GTI kadar olamsada yatkındır.www.tuningpeugeot.com adresine gelll.. Her bilgiyi orada bulabilirsin..
  • 1- quiksilver yada xr modeli
    2- el freninin yanında bulunuyor
    3- lpg işine 106 da hiç bulaşma
    4- civic düşünebilirsin
    5- chip tuning uygulaması da hp ve tork artırıyor aynız zamanda da yakıt tüketimini, buna gerek yok filtre kiti ve performans egzos yeterli hem ses hem performans açısından

daha fazla bilgi için @omer.cavan 'ın dediği gibi
    www.tuningpeugeot.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: karizma_yk

slm arkadaşlar ben bi peugeot 106 almayı düşünüyorum 1 aya yakın zamandan beride araştırıyorum ama herkes başka başka konuşuyo aklıma takılan sorular var cevaplarsanız çok ii olacak öğrenci adamım ve malum gelirim pekde iyi sayılmaz yani başımı fazla ağrıtmasını istemiyorum kusursuz kul olmazda bıktıracakda bişey olmasın diyorum

1-peugeot 106 serilerinden hangisini tavsiye edersiniz
    2-ben bu arabaların bazılarında kapıda cam otomatiği düğmesini görüyorum bazılarında göremiyorum bu değişiklik neden kaynaklanıo?? cam otomatiği kapıda olmayanların cam otomatiği düğmesi nerede bulunuyor??(mümkünse resimle gösterebilirmisiniz)
    3-sizce alıcağım arabada lpg olmalımı yoksa ben lpgsiz alıp benmi taksam lpgyi?? lpg fiyatı ve tavsiye ettiğiniz marka nedir?
    4-kullananlar başka marka b araba tavsiye edermi??? fiyat 10000 TL civarı
    5-bide bu chip mevzusu ne oluo tavsiye edermisiniz

o kadar forum gezdim şu sorulara adam gibi bi cevap bulamadım yoksa yormazdım sizi şimdiden teşkkür ederim
    yakında peugeot forumuna bir 106 ile üye olucam inşallah

arakadaşım, ömer.cavan a katılıyorum, 106 denince akla gti geliyor ama UZAK DUR diyorum madem öğrencisin ve maddi problem var..
    o zman sana bi quiksilver sahibi olarak quik almanı tavsiye ediyorum... gti gibi sportifdir görünüşü (tam olarak değil tabi), kullanışıda hoştur ayrı bir zevk verir.. toplamda 810 kilo, 1.4 motordur. buda hem 106 motorunun ürettiği torktan hemde arabanın hafifliğinden kaynaklanan sebeplerle ayrı bir sürüş keyfi verir.. dikkat et basması güzel durması sorunlu... zaten 810 kg lık arabada 1.4 motor bile çok iş yapıyor.,

1-bu sorunun cevabını verdim zaten, (xr tat vermez pek)
    2-quiklerde cam otomatikleri kapılarda değil vitesin hemen önünde, gayet kullanıışlı güzel bi yerde,
    3-lpg yi taktırma bende iyi değil ve 106 için biraz tehlikeli, malum kaporta zayıf bagaj daki lpg tüpü öne gelmesin arkadan bişe olursa (allah korusun..) ve bir de şöle birşey var, 110 km de yazın şehir içi 6.7 lt benzin tükettim. kışlık lastiklerle. ha devirli kullanmadım...
    4-etmem .. 106 nın bir tadılması lazım :).. efendi kullanabileceksen ama.ben hızı severim basarım diyosan oda sana basar ne yalan söleyim. denge tamam güzel ama güvenlik zayıf , frenler zayıf, yoksa git 106 yerine büyük hantal bişe al..ne bulursan artık.
    106 nın kullanım şartları diğer arabalardan farklıdır. biraz daha agresif , sert sürüş yaparsın ve yaşarsın.. şöyleki , arabanın sağ yada sol tarafıyla biraz hızlı su birikintisine girdiğini farzet, direksiyonu dengede tutmak arabayı dengede tutmak çok daha fazla gayret ve çaba istiyor. yoksa bariyerlerdesin yada hernereyse . ama dengesi kurtarıyo işte.
    biraz ıslak zeminlerde yada hafif yağışlı havalarda millet düzgün gider, sen pati çekersin, viraja kayarak dönersin, dönerken biraz gaza basarsan drifte girersin :P :P (girdiğini sanırsın :))

5- maddi problem diyosan chip olayından külliyen uzak dur... arabanın beyninin tekrar programlanması olayı.. arabanın ömrünü uzun tutmak için fabrikada özel ayarlarıyla yazılır beyin... chip tuning olayını adam akıllı yapan yerler arabayı önce dyno ya bindirirler performansını ölçer, adam akıllı grafiğini çıkarıp tekrar programlarlar ... "abi getir chip yazarız sorun değil".. "hallederiz abi" diyen tiplerin bi halttan anlamadığı aşikar, uzak durmak lazım...
    ücretide düşük değil ayrıca...

heyşeyi boşver, bu arabayı efendi kullanacaksan al.... iyice aşina olduktan sona makas atarsın.. ki bunu engelleyemicen zaten.. bunu bil buna göre davran ;)

hayırlısı olsun..aldıysanda hayırlı olsun..
    merak ettiğin bir şey olursa yine yardımcı olurum..
  • beyler çok teşekkür ederim valla ben burayı seviyorum.. ama ucuza bi xs buldum herhalde onu alıcam gönlüm quicksilverden yana ama satılık bulamadım sizce alıyımmı xsyi ??? 97 model hava yastıklı yürüyeni temiz modifiyesiz sizce nasıl??
  • arkadaşım binecek olan sensin... gönlüne bi danış bakalım ne diyor :) ;)
  • xs 1.6 dır yanlız quiklere göre daha seri gider ama fazla yakar
  • Kesinlike 106 Xr 5 kapıyı oneririm 140.000 km yol yaptım 1 gun arıza çıkarmadı.Klimalı ve sunroof lu olan versiyonunuda bulursan tadından yenmez:)

Zaten az yaktığı için Lpg olayına girmeye gerek yok yol tutuşundan bahsetmeye hiç gerek yok:)
  • öncelikle bir 106 gti kullanıcısı olarak arabanın temizini ve piyasasına göre uygununu bulursan al derim satmaktada her zaman bir adım önde olursun 106'yla.fiyat olarak sanırım 10000 lira civarı bir 106 düşünüosun, hiç düşünme bulursan temiz(10000e temizi zor ama pusuya yatıp bekliceksin düşer elbet xD ) quick al bnce.araç temizse düzgün bi şekilde kullanıosun kolay kolay sıkıntıya girmezsin hemde yakıt tüketimi bi öğrenciyi zorlayacak kadar çok deildir.neyse ne araç alırsan al acele etme iyi araştırıp al.
  • www.106gtiteam.com

merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlar için
  • arkadaşlar 106 xt otomatik vites nasıldır? bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.