Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
848
Cevap
5
Favori
137.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu akşamki kar yağışından sonra ankaradaki bir çok yolda denedim lastiği. panorama civarındaki tüm dik ara sokaklarda, dikmende... doğru tercih yaptığımı bu akşam net anladım. 195-65-15 Petlası 90 ytlye aldım. araçta sadece önde vakumlu lastik var. diğer lastikleri kullanmadığımdan kıyaslama yapamayacağım ama 130-150 civarı bir lastik almaya gerçekten gerek yok. 2-3 sezon rahatlıkla kullanılabilecek bir lastik. ilk taktırdığımda dişleri güven vermemişti ama deneyince aracın nasıl çektiğine şaşırdım. duruş mesafesi konusunda da başarılı. fakat bu demek değilki bas basabildiğin kadar nasılsa durur. temkinli olmakta fayda var. sonuç olarak petlası gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. tabi bütçesini zorlamak istemeyen arkadaşlar için söylüyorum.
  • arkadaşım ben samsundayım buralarda çok kış olmuyor ama bilinçli bir insansanız yazın yaz
    kışık kış lastiği kullanmak gerekir deiye düşünüyorum.
    arkadaşım bana 2 adet yokohama kar lastiği hediye etti. 1 sene kullanmış, o lastiği arkaya önlere de petlas almayı düşünüyorum.
    yorumunuzu beğendim.
    mıchelın gönlümde yatıyor ama 225 ytl tanesine vereceğime aynı fiyata 2 adet alırım diye düşünüyorum.

aslıdna petlasla hankok arasında tıkandım.....!!!

quote:

Orjinalden alıntı: stramare

bende bugün 4 adet petlas snow w651 model kış lastiği aldım. İlk bindiğimde aracın süspansiyonu yumaşadı sanki ve bu çok hoşuma gitti. Daha sonra evin oraya geldiğimde boş bir alanda buz üzerinde aniden fren yaptım inanır mısınız ben araba bakalım ne tarafa kayacak diye beklerken en ufak bir kızaklama bile yapmadı şaştım kaldım doğrusu. İyi bir seçim yaptığıma inanıyorum. lastik ebadı 185/65/15 tanesi 95 ytl / 7 taksite aldım. Düşünen arkadaşlara öneririm...

• Merhaba,

Bu forum başlığını görünce, yazılanları okuyunca birşeyler yazma ihtiyacı duydum.

Petlas denince insanların, ilk verdiği tepki uçak lastiği üretmiyormuydu orası oluyor. Evet Petlas'ta uçak lastiği üretiliyor, ama bunun yanında çapraz traktör, radyal traktör, yol dışı hizmet, iş makinesi, binek radyal ve hafif ticari araç radyal lastikleri de üretiliyor. 2005 yılına kadar traktör, iş makinesi lastiği üzerine yoğunlaşan üretime bu seneden sonra, binek radyal ve hafif ticari araç radyal lastiklerini de katılmıştır. Bu katılım için bugüne kadar 50 milyon € civarında bir yatırım yapılmıştır. Yüksek teknoloji ürünü makineler alınmış, bu makineler için ek iş gücü istihdam edilmiştir. Bu bile aslında, Petlas'ın binek radyal işini nasıl ciddiye aldığını gösteriyor. Her ay ortalama 1500 ton üretim yapan fabrika, ayrıca tarım şehri olan küçük Kırşehir'in göz bebeğidir. Türkiye'nin en büyük beşyüz sanayi kuruluş içinde olan Petlas, 1200 kişiye iş olanağı sunmaktadır.

Petlas ayrıca,

Tarktör lastiğinde Türkiye'de bir numaradır.
    50yi aşkın ülkeye lastik ihrac etmektedir.
    Abdülkadir Özcan A.Ş kuruluşudur.

Binek radyal lastiklerine gelince, Petlas, gerek konstrüksiyon olarak gerek desen tasarımı olarak o çok bilinen, tanınmış lastik firmalarından aşağı kalmamaktadır.
    Her lastik onay için yurtdışına gönderilir ve orada genel testler yapılarak onay verilir. Onay numarası lastik üzerine daima yazılır. Ayrıca fabrikada dayanıklılık testlerine tabi tutulur. Uniformitesi kontrol edilir.

Üretilen binek lastik desen isimleri ise;

Elegant PT311 (genel performans-dört mevsim- T hız sınıfı) (13-14 Jant)
    Snow Master W601 (Kış lastiği-T hız sınıfı) (13-14 Jant)
    Imperium PT511 (Yüksek hız sınıfı - H ve V hız sınıfı ) (14-15-16-17 Jant)
    Snow Master W651 (Kış Yüksek hız sınıfı - H ve V hız sınıfı ) (14-15-16-17 Jant)

Yapılan iş çok büyük ve Petlas bu konuda daha çok yeni, elbette hatalar olacaktır, elbette üretilen on binlerce lastik içinde hatalı olanlar çıkacaktır. Bu da zaten işin olmazsa olamazı. Büyük denilen kaliteli lastik yapıyor denilen firmalar defalarca piyasadan lastik toplatmış ya da kimsenin ruhu duymadan lastikleri revize etmişlerdir.

• arkadaşım vermiş olduğun bilgiler için teşekkür ederim.
    çok açıklayıcı olmuş
    boşuna markaya fiyat vermeyelim
    doğru
  • firma kokusu alıyorum....
    quote:

Orjinalden alıntı: stromblade77

Merhaba,

Bu forum başlığını görünce, yazılanları okuyunca birşeyler yazma ihtiyacı duydum.

Petlas denince insanların, ilk verdiği tepki uçak lastiği üretmiyormuydu orası oluyor. Evet Petlas'ta uçak lastiği üretiliyor, ama bunun yanında çapraz traktör, radyal traktör, yol dışı hizmet, iş makinesi, binek radyal ve hafif ticari araç radyal lastikleri de üretiliyor. 2005 yılına kadar traktör, iş makinesi lastiği üzerine yoğunlaşan üretime bu seneden sonra, binek radyal ve hafif ticari araç radyal lastiklerini de katılmıştır. Bu katılım için bugüne kadar 50 milyon € civarında bir yatırım yapılmıştır. Yüksek teknoloji ürünü makineler alınmış, bu makineler için ek iş gücü istihdam edilmiştir. Bu bile aslında, Petlas'ın binek radyal işini nasıl ciddiye aldığını gösteriyor. Her ay ortalama 1500 ton üretim yapan fabrika, ayrıca tarım şehri olan küçük Kırşehir'in göz bebeğidir. Türkiye'nin en büyük beşyüz sanayi kuruluş içinde olan Petlas, 1200 kişiye iş olanağı sunmaktadır.

Petlas ayrıca,

Tarktör lastiğinde Türkiye'de bir numaradır.
    50yi aşkın ülkeye lastik ihrac etmektedir.
    Abdülkadir Özcan A.Ş kuruluşudur.

Binek radyal lastiklerine gelince, Petlas, gerek konstrüksiyon olarak gerek desen tasarımı olarak o çok bilinen, tanınmış lastik firmalarından aşağı kalmamaktadır.
    Her lastik onay için yurtdışına gönderilir ve orada genel testler yapılarak onay verilir. Onay numarası lastik üzerine daima yazılır. Ayrıca fabrikada dayanıklılık testlerine tabi tutulur. Uniformitesi kontrol edilir.

Üretilen binek lastik desen isimleri ise;

Elegant PT311 (genel performans-dört mevsim- T hız sınıfı) (13-14 Jant)
    Snow Master W601 (Kış lastiği-T hız sınıfı) (13-14 Jant)
    Imperium PT511 (Yüksek hız sınıfı - H ve V hız sınıfı ) (14-15-16-17 Jant)
    Snow Master W651 (Kış Yüksek hız sınıfı - H ve V hız sınıfı ) (14-15-16-17 Jant)

Yapılan iş çok büyük ve Petlas bu konuda daha çok yeni, elbette hatalar olacaktır, elbette üretilen on binlerce lastik içinde hatalı olanlar çıkacaktır. Bu da zaten işin olmazsa olamazı. Büyük denilen kaliteli lastik yapıyor denilen firmalar defalarca piyasadan lastik toplatmış ya da kimsenin ruhu duymadan lastikleri revize etmişlerdir.

• Selam Arkadaşlar,

Ben Geçen cumartesi 165 70R 13 Petlas Snowmaster 601 marka lastik aldim, Ankarada yaşıyorum, bildiğiniz gibi Ankara bir haftadır zorlu yol koşullarıyla bize kabus yaşatıyor, ben Dikmen'de oturuyorum, işim Ostimde her sabah oraya gidip akşamlarıda gelmem gerekiyor. Kullanım tecrübelerini sizinle paylaşmak istedim. 1 nci özelliği lastiğin gerçekten benim yazlık lastiklerimden çok daha sessiz, 2 ncisi karlı yolda karın ilk yağdığı gün yumuşak karda çekişi çok iyiydi, ani gaz vermelerde arabada yoldan en ufacık bir sapma yapmadı ve çekişi artırararak devam etti, 20 km süratle ani fren denememde cok az bir kayma oldu sonra araba yapıştı yere. Bu benim cok hoşuma gitti ..... 3 ncüsü Sulu karda hic bir problemle karşılaşmadım sanki kuru yolda gidiyormuş gibi. Aslinda beni hayrete düsüren olay, beyaz buzda, yaklaşık 45 derecelik yokuşta hic patinaja kalmadan yokuşa girdiğim süratte aracın devam etmesi.... Akşamların soğumasıyla buzlu yolda tatminkar bir sürüş sağladı, bazı yerlerde ani gaz vermelerde patinaja kaldim ama araç yoluna devam etti buda dişlilerin görevini yerine getirdiğinin belirtisi sanırım. Bu bahsettiğim buzlu ortamda kış lastiği olmayan arabaların hic bir şansı yok, birçok araba yola devam edemedi.

Ben yaz lastiklerimden hic memnun değilim bir arkadaşın tavsiyesiyle Rotex marka lastik almıştım, göya bu lastik Michlen in yan ürünüymüş ve Almanyada üretiliyormuş, beş para etmez lastikler, arabanın üç lastiğinde kavucuk hatası çıktı, lastikler balans tutmuyor, lastiği taktığım arkadaşa gittim değişimde yapmadı, akslarda bile balansa sebebiyet veriyor lastikler.

Türkiyede bir çok marka lastik satılıyor, Kore Malları, Alman Malları, Fransız Malları, Finlandiya Malları vb. knowhow'i alinmiş Türkiyede üretilen lastik, Lassa gibi, Pirelli Goodyear gibi türkiyede fabrikası olan markalar. Ama Türkiyede Türk Mühendisininin çabalarıyla üretilmiş tek lastik Petlas. Bazı Arkadaşlar Lassadan bahsetmiş tabiki çok güzel lastikler üretiliyor Lassa sayesinde, bende kullandığım bütün lassalardan memnun kaldim hatta Cinde üretimi yapılan Michlenlerden 10 kat daha iyi ve güvenilirdir benim gözümde.

Bazı arkadaşlar Arge çalışmalarından bahsetmiş, benim duyduğuma göre yeni Petlas yeni lastiklerin üretimi icin NOkian in arge çalışmalarından 3 kat daha fazla bütçe ayırmış, bu normal bir durum cünkü sektöre hızlı girmeyi isteyen ve büyük düsünen bir firmanın yapması gereken doğal bir davranış.

ADAC, NCAP vb. Test kuruluşlarının teslerine kişisel olarak hiç inanmıyorum ve inanmıyacağım. Bana bu testler birazcıkta ticaret kokuyormuş gibi geliyor belki ben yanılıyorum ama görüşüm bu yönde. Bazı testlere bakıyorsunuz, bir yanda 3 yıldız alan 1300 kg bir kore malı, bir yanda 5 yıldız almış 800 kg bir Avrupa arabası. bu iki arabanın çarpışmasını herkez gibi bende merak ediyorum. Hangisi daha iyi yolcuyu koruyoar acaba. Mesela WV pola ile bir Kia Cerrato bir kafa kafaya geldiklerinde görmek lazım.

Benim yaşım 35, biz ilkokul yıllarında Yerli Malı Haftası yapardık, hala yapılıyor mu bu bilemiyorum, Evden türkiyede üretilmiş ürünlerden getirir onları tüketmenin gerekliliğini öğrenirdik. Nelerin yerli malı olduğu hakkında bilgi sahibi oluyorduk. Hala bu alışkanlık bende mevcut, bir ürün alırken ihtiyacım olan bir ürünün Türkiye'de üretileni varsa onu alırım.

Petlas olsun Lassa olsun hangisini alırsak alalım ürünün fiyatı günümüz şartlarında herkezin önem verdiği birşey. Lassa Snowways 2 plus in aynı ölcülerdeki lastiği için bana 100 YTL fiyat verdiler, bu fiyat Goodyear UG7 + dan daha pahalıydı. Anlamak mümkün değil, Bazı arkadaşlar ADAC teslerine bakıyorlar ya, Lassanın oradada testi sonuclarını göremiyorsunuz ama UG7+ birinci seçiliyor. :) Ama şu bir gerçek Petlas piyasaya yeni bir dinamizim getirecek, Rekabetin olduğu ortamda Biz tüketicilerin fayda sağlaması kaçınılmaz olacak, Petlastan tek temennim, Fiyat politkasında aynı cizgide devam etmesi, bu sayede uçuk fiyatlar verip, gereğinden daha fazla kar sağlama amacı güden kötü niyetli satıcılar ortadan kaybolacak, ürünün olması gereken fiyattan satışlara devam eden firmalar sağlam bir şekilde yollarına devam edecektir.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cubido32 -- 30 Aralık 2008; 21:44:10 >

• arkadaşlar 205-55-16 ebat petlas kış lastikleri için 100 lira 5 taksit fiyat verdiler.. kumho da o fiyata yakın..petlas için fiyat nasıldır..bir de model varmı petlasta dikkat etmem gereken?
  • quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

arkadaşlar 205-55-16 ebat petlas kış lastikleri için 100 lira 5 taksit fiyat verdiler.. kumho da o fiyata yakın..petlas için fiyat nasıldır..bir de model varmı petlasta dikkat etmem gereken?

Kumho için o fiyatı aldıysanız hangi modeli, KW 19 veya KW 23 alman gerekiyor, KW 17 eski lastik, Kumho nun hangi modeline verildei o fiyat bilemiyorum, Kumho KW19 bence iyi bir lastik ve arkadaşım kullanıyor çok memnun ama o fiyata bulduysanız o ebatta cok iyi. Petlas için sizin ebatlarda sanırım Snowmaster W651 oluyor bu lastiğin desenide Yokohoma nın desenine cok benziyor.

İki lastik içinde o ebatta bir lastik için fiyat müthiş, hangisini tercih ederseniz edin simdiden hayırlı olsun. Kazasız belasız yolculuklar dilerim.
  • Valla iyi fiyat diyorsanız yarın bakayım.. hiç anlamadığımdan bişi demedim elemana.. tanıdık vasıtasıyla gitmiştim o yüzden tereddüt ettim, dost kazığı gibi olmasın diye
  • Sayın Avukatkemal

Benim kişisel fikrimi sorarsanız Petlas Snowmaster W651'i gittiğinizde bir değerlendirin, benim kişisel düsüncem Yerli malı Yurdun mali Herkez onu kullanmalı.

Saygılarımla
  • http://www.petlas.com.tr/uploadimg/fiyat_listesi/petlas.htm

205 55 r16 ebat kiş lastiği fiyati taninmiş markalar ile ayni.200 ytl. madem lastik satmak istiyorlar .test etsinler görelim karşılaştırmalı. mesela duruş mesafesi taninmiş markalarla aynimi. ne bileyim içindeki kauçuk miktari ne. kaç km ömrü var .

onlarla ayni performansi versin almazsam ne olayim.

quote:

arkadaşlar 205-55-16 ebat petlas kış lastikleri için 100 lira 5 taksit fiyat verdiler.. kumho da o fiyata yakın..petlas için fiyat nasıldır..bir de model varmı petlasta dikkat etmem gereken?

200ytl görünüyor . sana 100 ytl nasil demişler anlamadim.

dün lastikçiye gittim 200ytl *4 e lm25 e anlaştık tam parayi falan vericem bi tarihlerine bakayim dedim. 5306 .53.hafta 2006 yani oha dedim ya. 6 aylik tir max diyodum. saticiya ok ben bunlari alayim ama tanesine 125 vereyim dedim zaten 5 yil ömrü var 2 yili gitmiş .3 yili kalmiş dedim .indirim bile yapmadi .sökün dedim almiyorum.adam yolacak kaz arıyodu herhalde.

mutlaka tarihlerine bakin arkladaşlar alirken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 31 Aralık 2008; 6:50:22 >

• Liste fiyatlarından çok düşüyorlar.. piyasa fiyatı kaçta oluşuyorçok bilgim yok ama..

Eski lastik olmaması gerekiyor dorusun, ona nasıl bakılıyor..lastiktemi yazıyor?

quote:

Orjinalden alıntı: kaiser şoze

http://www.petlas.com.tr/uploadimg/fiyat_listesi/petlas.htm

205 55 r16 ebat kiş lastiği fiyati taninmiş markalar ile ayni.200 ytl. madem lastik satmak istiyorlar .test etsinler görelim karşılaştırmalı. mesela duruş mesafesi taninmiş markalarla aynimi. ne bileyim içindeki kauçuk miktari ne. kaç km ömrü var .

quote:

dün lastikçiye gittim 200ytl *4 e lm25 e anlaştık tam parayi falan vericem bi tarihlerine bakayim dedim. 5306 .53.hafta 2006 yani oha dedim ya. 6 aylik tir max diyodum. saticiya ok ben bunlari alayim ama tanesine 125 vereyim dedim zaten 5 yil ömrü var 2 yili gitmiş .3 yili kalmiş dedim .indirim bile yapmadi .sökün dedim almiyorum.adam yolacak kaz arıyodu herhalde.

• petlas güvenli kaliteli lastikler üretse artıkta bizde lastik deyince hiç düşünmeden endişesiz bir şekilde gitsek petlas alsak
  • Selam,

Petlaslar yeni çıktı zaten, benimki 2008 yılı üretimi, Benim anlamadiğim bir konu var, kış lastiği takiyoruz diye insanlar trafikte eski kullanım alışkanlıklarına devam mi ediyorsunuz, fren mesafesi v.b önemli oluyor, ben kıs lastiği takmama rağmen takip mesafesini 2 katına çıkartırım kış şartlarında. Sürat yapmamaya calışırım.

Saygılarımla
  • quote:

Liste fiyatlarından çok düşüyorlar.. piyasa fiyatı kaçta oluşuyorçok bilgim yok ama..

Eski lastik olmaması gerekiyor dorusun, ona nasıl bakılıyor..lastiktemi yazıyor?

quote:

quote:

http://www.fulda.com/fulda_tr_tr/test_and_tips/tyre_technology/how_to_read_a_tyre/index.jsp

imalat tarihi yazar mutlaka her lastikte

100 ytl çok iimiş ne olduğu belirsiz çin lastiklerine bile 120-150 istiyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: Cubido32

Selam,

Petlaslar yeni çıktı zaten, benimki 2008 yılı üretimi, Benim anlamadiğim bir konu var, kış lastiği takiyoruz diye insanlar trafikte eski kullanım alışkanlıklarına devam mi ediyorsunuz, fren mesafesi v.b önemli oluyor, ben kıs lastiği takmama rağmen takip mesafesini 2 katına çıkartırım kış şartlarında. Sürat yapmamaya calışırım.

Saygılarımla

tabiki yağmur buz varsa yola göre hizimizi falan ayarliyoruzda demekistediğim varmi ellerinde bizim lastiğimiz 40 metrede durur lassa 35mt de durur gibi bi ölçüt.

ben çamaşır makinası alicam .görevli personele sordum sessiz yazmişsiniz ne kadar sessiz bu çok sessiz dedi .dedim kaç desibel bunun gürültüsü .bakın dedim xxx marka üzerine siizn gibi sessiz yamış ama bilmem kaç desibel onuda yazmiş .

bende isterimki paramiz türkiyede kalsin .yabanci marka sigara bile içmezdim taki tekel de satilana kadar. şimdi zaten türk mali kalmadi .param da vakıfbank tadır yabancılara para bile yatirmam.

ama türk mali diyede hayatımızı riske atmayalim.paramızıda çöpe atmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 31 Aralık 2008; 10:56:13 >

• Bende sizinle aynı fikirdeyim, paramizi çöpe atmayalım, turk mallarina daha fazla eğilelim ve satın alalım, Ben kullanıyorum ve şu ana kadar parami cöpe attiğimi düsünmediğimden dolayı burada sizlere tecrübelerimi yazdım. Sizin söylediklerinizde doğru, tamamen katılıyorum.

Saygılarımla
  • dün kış lastiği için baya bi araştırdım gezdim en sonunda cazip fiyatlarına rağmen uzakdoğu malı almamaya karar verdim. elin çekik gözlüsü kazanacağına paramız bizde kalsın, lassa veya petlas tercih edin arkadaşlar. %100 Türk malı olan ve gerçekten çok kaliteli olan petlas ve lassalar malesef uluslararası lastik testlerine alınmıyor. testlere bakıyoruz her sene goodyear birinci, michelin veya pirelli ikinci, bizde doğal olarak isimli lastiklere yöneliyoruz ama sırf ismi için o lastiklere dünyanın parasını bayılıyoruz. goodyear'ın 3 tane, pirellinin 2 tane alt markası olduğunu biliyomusunuz? doğu avrupa veya uzakdoğuda pirelli ve goodyear fabrikalarında, aynı malzeme, aynı işçilikle üretilen bu lastikler, ülkemizde nerdeyse yarı fiyatlarına satılıyor neden mi? çünkü bu alt markaların reklamı yapılmıyor o yüzden ekonomik. sırf reklam parasını çıkarmak için aynı malın isimlisini bize 2 misline satıyorlar. bu oyunlara gelmeyin, türk malı kullanın arkadaşlar. fabrikalar kapanmasın, eşiniz dostunuz aç kalmasın.

• Nihayet aldım kış lastiğini.. ama bana verdikleri fiyat 185-65-15 içinmiş..205 için 120 taksitle dediler.. ben de yandaki lastikçiden 5 taksit tanesi 125ealdım..artık 3-5 kar kış uğraşamadım.. arkadaşa da 185-65-15 lastikler için pirelli aldık.. 125 peşin.. umarım memnun kalırız
  • petlasın sitesindeki fiyatlara aldırmayın bayiler çok uygun fiyata veriyor.bu tüm markaşar için geçerli.Lassa era aldım liste fiyatı 220 tanesi ben 115 aldım.195*65*15 ebatındaki PETLAS a ise bayi 100 ytl demişti.
  • quote:

doğru söze ne hacet....
    bu lastiğin testi var mı diye sorduğumuzda ;bazı arkadaşların moralleri bozuluyor,nedense? yok efendim türk malıymış,yok efendim yerli sermayeymiş, bunlardan banane? ben aldığım ürün kaliteli mi değil mi ona bakarım!!!!
    lastik araçtaki en önemli unsurdur.... esp,abs,tcs vs. bu sistemlerin hepsi lastik iyi ise çalışır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 1 Ocak 2009; 1:00:39 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.