Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
849
Cevap
5
Favori
137.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • walla 2009 un en büyük esprisi bu heralde...
    pirelli , italyan falan olmasın?
    quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Pirelli de türk bu arada...
  • Pirelli Türk değil, Türkiye'de üretiliyor.
    Para yine dışarıya gidiyor işin gerçeği...
  • Petlas %100 Türk iştirakı.. Bu yüzden markayı desteklemek bilinçli bir Türk'ün görevi olmalı. Bende 195-50R16 ebatında lastikleri olsaydı Petlas'ı tercih ederdim. Türk teknolojisiyle üretilen lastiklerimle gurur duyardım. Daha yurt dışına ihraç edildiğini sanmıyorum bu sebeptendirki ADAC ta falan testini görmemiz pek olası değil. Bu da gayet normal çünkü sanayii kuruluşlar her daim iç piyasada tutunmayı başardıklarında dış piyasaya göz dikerler. Petlas'tan memnun olmayan da görmedim şuana kadar. Paramızın ülkemizde kalmasını istiyorsak bu markayı tercih etmeliyiz bence. Ne Lassa ne de başka bir lastik Petlas gibi %100 Türk iştiraki değildir..
  • Arkadaşlar ben yetkili serviste görev yapıyorum
    Scenıc II aracıma 2 gün önce 205/55/16 H petlas kar lastiği aldım.
    İnanın ; dün gece - 7 derece ana yol üzerinde 80 km. de gidiyorum, diğer araçlar 4 lüleri yakmış 40la gidiyordu. Buzda çok başarılı, frende kaymıyor yere sağlam basıyor, özellikle desenleri çok modern duruyor.
    Yanımda misafirlerim de var dı.
    Onalarda buzda maşallah iyi gidiyorsun dediler iyi bir kar lastiğin var dediler.
    Aractan indiklerinde petlas markasını görünce şaşırdılar...???
    Bana lastik bayisi markaya fazla para verme dedi, başka marka lastikte vardı (b......) petlastan memnun olursun dedi.
    1 Hafta lastikleri kullan beğenmezsen ( b..... ) markayı takarım dedi.
    Para da almadı. ama ben şimdi işten çıkıp 1 hafta beklememe gerek kalmadı yılbaşı gecesi buz üzerinde lastik kendini kanıtladı diyeceğim ve paramı ödeyeceğim.
    Pişman olmazsınız

• Kaça almıştın petlasları..
  • bende nokian nın çivili lastiğini düşünüyordum ama yukarıdakileri okuyunca fikrimi değiştirmeye başladım petlasın belli bir modeli varmı yani örneği n brigstone er300 gibi tavsiye edebileceğiniz bir model yoksa standartmı birde fiyatı ne kadar
  • Ben de petlas aldım bugün. ilk izlenimler olumlu.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bob Kelso -- 1 Ocak 2009; 17:58:02 >
  • 16 lastik taktırdım 15e göre deseni farklı
    125 ytl. ye aldım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaiser şoze

http://www.petlas.com.tr/uploadimg/fiyat_listesi/petlas.htm

205 55 r16 ebat kiş lastiği fiyati taninmiş markalar ile ayni.200 ytl. madem lastik satmak istiyorlar .test etsinler görelim karşılaştırmalı. mesela duruş mesafesi taninmiş markalarla aynimi. ne bileyim içindeki kauçuk miktari ne. kaç km ömrü var .

onlarla ayni performansi versin almazsam ne olayim.

quote:

arkadaşlar 205-55-16 ebat petlas kış lastikleri için 100 lira 5 taksit fiyat verdiler.. kumho da o fiyata yakın..petlas için fiyat nasıldır..bir de model varmı petlasta dikkat etmem gereken?

200ytl görünüyor . sana 100 ytl nasil demişler anlamadim.

dün lastikçiye gittim 200ytl *4 e lm25 e anlaştık tam parayi falan vericem bi tarihlerine bakayim dedim. 5306 .53.hafta 2006 yani oha dedim ya. 6 aylik tir max diyodum. saticiya ok ben bunlari alayim ama tanesine 125 vereyim dedim zaten 5 yil ömrü var 2 yili gitmiş .3 yili kalmiş dedim .indirim bile yapmadi .sökün dedim almiyorum.adam yolacak kaz arıyodu herhalde.

mutlaka tarihlerine bakin arkladaşlar alirken.

aynen katılıyorum, o siteyi inceliyordum simdi. benim araca göre olan kar lastigi(205-65-16 olmadıgı için 205- 60-16) 5 taksit 236 tl, hiç bi yerde yok test sonuçları. ama kimi testte 2. kimi testte 3. gelen continental ts 810 serisi(benim aldıgım) 250 kusur ve 7 taksit. e ne anladım bu işten. neden petlas alayım. ne oldugu meçhul, yol tutuş değerleri mechul bir markamı? yoksa neredeyse aynı fiyata dünyanın en iyi lastiklerinden biri mi.

tamam Petlas alalım ama sadece petlas kazanmasın, bizde kazanalım yapsın adam gibi rekabetçi bi fiyat alalım deneyelim. açıkcası neredeyse aynı fiyata michaelin, continental, bridgestone mu? petlasmı? kesinlikle petlas degil.

• arkadaşım ben bulunduğum yerde en fazla 3 ay kar lastiği kullanacağım
    kar lastiği kullan kullanma 3-4 senede ömrü bitiyor.
    ee bu şartlar altında toplam 12 ay kullanacağım lastiğe 2 katı parayı neden vereyim.?
    lastiği taktırdım.
    ben servisçiyim arkadaş yetkili serviste görev yapıyorum, bana sağlam bir lastik ver memnun kalayım dedim.
    al 1 hafta dene para da verme dedi,
    lastiği scenıc ıı aracıma taktırdım. iş yerinin arkasında resmen buz pisti olmuş meydanlık alana geldim.
    frene bastım olduğu yerde durdu.
    biz ne hikmetse yerli malına öcü gibi bakar olduk
    hindistan lastiği bile bizim için daha değerli sanki...!!!
  • Aynı fiyata almışız ..

quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

16 lastik taktırdım 15e göre deseni farklı
    125 ytl. ye aldım.

• Valla Scenıc II aracım da lastik olarak mıchelın pılot prımacy kullanıyordum. karda hiç fonksiyonu yok
    2 ay kullanacağım lastık ıcın de alpın tipindeki ürününe iki kat vermeye acıdım!
    bende çok araştırdım.
    petlas gerçekten çok yumuşak
    arkadaşalra petlas aldım diyorum aaa hiç göstermiyor
    eğilip markaya bakıyorlar ve petlas yazdığını görünce de şaşırıyorlar,
    markacı olduk vesselam...!!!
  • Bugün ben de 2 adet Petlas snowmaster kış lastiği aldım. Buz üstünde baya bir gezdim. Daha önce başka pahalı markalar da kullandım. İnanın o kadar fark verdiğinize değmez. Üstelik sessiz bir lastik. Çİfti 260 YTL. 205 55 16 91 H

• quote:

Orjinalden alıntı: ATTRACTION

Ülkemizde satışı olan firmalar ile aynı kalitede lastikler üretiyordu da biz mi almadık ??

Alalım ilk virajda bariyerlere gömelim. Sonra Türkiye kazansın..

dogru dıyon valla maldan kacıyorlar
    mesela turk malı sofben aldım dun kaynatıyor fılan dıyorlar nerde buz gıbı suda banyo yaptırdı bide tekrar parca aldım
    bu bide araba ile parca arabada can var
  • İsme değil de kaliteye bakıp almak lazım.. önceki tecrübeler, bilgi paylaşımı bu anlamda çok faydalı
  • İthal lastik getiren bir firma yetkilisi olarak şunu samimiyetle söyleyebilirim, Petlas diğer fabrikalarda(Pirelli, Lassa, Bridgestone ithal olarak Michelin) olmayan ve çok satılan ebatları üreterek piyasada alternatif olup satış rakamlarını arttırmayı planlıyormuş. Petlas fabrikasını birkaç sene önce Abdülkadir Özcan A.Ş. satın aldı. Petlas daha öncesinde kamyon, treyler vb. gruplara üretim yaparken şu anda binek arabalar için de lastik üretmeye başladı. %100 Türk iştiraki olduğu için başarılar diliyorum.
  • satan bayi 1 hafta kukllan beğenmezsen ben malımı alrım dedi
    bu perşem 1 hafta oalcak
    çok begendim
    inanın çok yumuşak
    petlası taktırdıktan sonra servise rot balansçı ustaya gösterdim
    o da lastiği beğendi...
    yani benim de canım var ben de güvenliğimi düşünüyorum
    imakanımı zorladım o yüzden scenıc ıı arac kullanıyorum
    pişman olmazsınız

quote:

İsme değil de kaliteye bakıp almak lazım.. önceki tecrübeler, bilgi paylaşımı bu anlamda çok faydalı
  • arkadaşlar petlas snowmaster601 aldım 175/65/14 iki tane önlere taktırması rotbalansı hepsi içinde 160 lira verdim 4 taksit ayda ben lastikleri çok araştırdım inanın lastik hamurundan üretim tekniklerinden kullanılan teknolojilerden petlas bunların hepsini kullanıyor kendi üretiminde ve şunu da söylim petlasın ismini bir iki sene içinde daha çok duyacağız bundan emin olun dunya markası olma yolunda ilerliyorlar..biz de bu konuda petlas kullanarak yardımcı olmayız diyorum .debica da vardı daha ucuzdu ama petlas aldım söylediğim sebeblerden dolayı
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.