Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
849
Cevap
5
Favori
137.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bir de merak ettim petlasın snowdrop ile snowmaster arasındaki fark nedir
  • quote:

Orjinalden alıntı: yakari_

kombassanın mıydı bu

ben kombassanın diye biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: antares07

quote:

Orjinalden alıntı: yakari_

kombassanın mıydı bu

ben kombassanın diye biliyorum.

kombassan bir ara satın aldı ( veya almak istedi tam hatırlamıyorum) ondan sonra ABDÜLKADİR ÖZCAN A.Ş satın aldı.Son sahibi O dur.
  • arkadaşlar ben petlas ın snowdrop modeli ile snowmater W601 modeli arasındaki farkı öğrenmek istiyorum sizce hangisi daha iyidir?
  • galiba kimse petlasın modellerini bilmiyor neyse ben aldım zaten snowmaster w601
  • arkadaşlar ben petlasın 195/65/15 H imper... munu kullanıyorum arbanın yerle bi alakası yokmuş ön 2 lastiği michlen yapınca şok oldum. bir iki değil bu kadar fark olabilir daha önce yere dokunmuyomuşum sanki araba şimdi yeri tutuyor. ayrıca türk sermayesi aman türk malı kullanalım kalkınalım derken canımızdan oluyoduk yolda lastiğe plastik bişey çarptı yanaktan karpuz gibi yarıldı. konuştuğum lastikçilerin hepside petlasın yanaklarının çok zayıf olduğunu söyledi. ucuz etin yahnisi misali yani.... kullanmış biri olarak söylüyorum petlas metlas almayın aldırmayın böyle lastik üreten değil türk babam olsa yine almam. unutmayalım öncelik türk sermayesi ve kalkınması değil emniyet ve insan hayatı.
  • merhaba arkadaşlar

lastiklerle ilgili öncelikle şikayet sitelerini bi gezmenizi öneririm.

3 hafta kadar önce gözümü karartıp starmaxx tolero st 330 model lastik aldım 4 adet. starmaxx abdülkadir özcanın petlas fabrikasında ürettiği yeni markası.

petlas almaya gitmiştim ama 2009 model starmaxxları görünce desenlerini petlasın muadil desenine göre daha güzel buldum ve starmaxx aldım. (üretim tarihi 2009 5. hafta)

aracım 1998 megane 2.0 rxe, lastik ebatları 175/70/r14 84t max hız 198km/s(katalog), 230km/s (kişisel), t hız sınıfı lastiklerin max güvenli hızı 190km/s'tir.

tanesini 82,5 liraya aldığım lasstiklere çelik subap takdırdıktan sonra reno serviste rot-balans yaptırdım ön amortisörleri, fren disklerini ve balatalarını ayrıca silecek pabuçlarını değiştirdikten sonra 04.03.2009 tarihinden 27.03.2009 tarihine kadar yaklaşık 4000 km yol yaptım.

güzergahlar
    izmir-çanakkale-istanbul
    tuzla-çorlu
    tuzla-bursa-izmir
    izmir-uşak
    izmir-menemen
    izmir denizli
    izmir-selçuk

4000 kmlik yolun yaklaşık %85-90 ı yağışlı koşullar altındaydı diyebilirim.

lastikler takıldığında ilk dikkatimi çekenler: araçtaki yol sesi azaldı ve direksiyon oldukça yumuşadı. direksiyonun yumuşaklığına alışmak biraz zaman aldı diyebilirim. fren mesafesi kısaldı ve yakıt tüketimi azaldı. (60ltlik lpg tankı ile daha önce 500km yaparken şu anda 550-570km yapıyorum). aracın patinaja düşmesi de oldukça zorlaştı önceki lastiklerde biraz sıkıştırınca hemen patinaj yapıyordu. (aracım 168N/m max tork, yaklaş. boş ağırlık 1200kg, yani oldukça kolay patinaj yaabilecek kapasitede bir araç)

lastiklerin özellikel ıslak yol koşullarındaki performansı beni çok etkiledi. önceki lastiklerim michelin energy e3a lar ile su birikintilerinden geçerken araç ciddi şekilde frenliyordu. starmaxx tolerolar ile 9 mart 2009 sabahı çanakkale den karşıya geçtikten sonra virajların akabinde gelen düzlüklerde sağnak yağış altında 150-160 km/s ile son derece güvenliş bir şekilde seyredebilmek mucize gibiydi.
    bu durumu lastığın sırt desenindeki 3 adet serçe parmağın girebileceği genişlikteki kanala bağlıyorum.

dikkatimi çeken olumsuz özellik ise:
    yoldaki tırtırlanmış bölgelerde ve özellikle sağ şeritteki kamyon izi yerlerde arabnın kontrolü michelınlara göre biraz güçleşti. bunuda önceki alastiklere göre yerle temas yüzeyinin daha az olmasına bağlıyorum (desen yüzünden)
    bir diğer durumda ani manevralarda ilk önce cevap vermiyecek gibi olması ama bu saliselik durumun ardında gayet hırsla yeri kavrayım arabayı direksiyonun çevrildiği yöne doğru asılıması. sanırım bu da desenin yan taraflarından kaynaklanıyor. bunu olumsuz bir özellik olarak görmüyorum sadece belirtmek istedim zira bana ilginç geldi.

bunun dışında lastikler oldukça yumuşak ve konforlu. şimdiye kadarki süreçte beni önceki michelinların kesinlikle kurtarmayacağı 4-5 durumdan kurtardığını düşünüyorum. michelinleri değiştirmemin sebebi eskimesi değil (diş derinliği 5mm idi) ıslak perdormansının özellikle frenlemlerde çok kötü oluşuydu.

4000 kilometre elbette uzun vadeli sonuçlar ile ilgili bir fikir vermez ama yukarıda ki değerlendirmeler ışığında lastik almak isteyip de bütçesini düşünenle ve korelilere para yedirmek istemeynlere bir fikir verebilir diyerekten sizinle paylaşmak istedim.

kazasız belasız :)

• ben böyle diyince kıyamet kopmuştu bursa...neredeyse vatan haini ilan edilecektim...
    quote:

Orjinalden alıntı: Ps2oyunlari

arkadaşlar ben petlasın 195/65/15 H imper... munu kullanıyorum arbanın yerle bi alakası yokmuş ön 2 lastiği michlen yapınca şok oldum. bir iki değil bu kadar fark olabilir daha önce yere dokunmuyomuşum sanki araba şimdi yeri tutuyor. ayrıca türk sermayesi aman türk malı kullanalım kalkınalım derken canımızdan oluyoduk yolda lastiğe plastik bişey çarptı yanaktan karpuz gibi yarıldı. konuştuğum lastikçilerin hepside petlasın yanaklarının çok zayıf olduğunu söyledi. ucuz etin yahnisi misali yani.... kullanmış biri olarak söylüyorum petlas metlas almayın aldırmayın böyle lastik üreten değil türk babam olsa yine almam. unutmayalım öncelik türk sermayesi ve kalkınması değil emniyet ve insan hayatı.

• petlas kendisine güveniyorsa tarafsız test kuruluşlarına test ettirsin onaylatsın lastiğini, lastik, konu güvenlikse riske atılmayacak bir ekipman. otomobilin güvenli seyiri için sürücüden sonraki en büyük etkendir lastik.

büyük markaları o yüzden tercih ederim
  • test konusu bence forumun karakterine aykırı.

eğer testlere bakarak karar verecek olsaydık forumda gerçek kullanıcıların yorumlarına başvurmanın ne anlamı olurdu?

sadece lastik değil diğer pek çok konuda üretici verileri ve test kuruluşlarının değerleri yanıltıcı olabiliyor. işin içinde para olunca insanın kendi tecrübesinden başka güvenecek yeri yok maalesef, ha kimi gözünü karartır kimi karartmaz ayrı mesele.

bu başlıkta petlas ürünü kullanıpta yorum yapan oldukça az. burdan petlas kullanıcı kitlesinin genel olarak internete girecek imkanı ve/veya vakti olmadığı kanısınada varabiliriz.

veya internete girip forumlara vakit ayırabilenlerin maddi durumlarının nisbeten daha iyi olduğunu da düşünebiliriz. ne de olsa marka lastikler daha pahalı.

bi diğer taraftan, petlas kullananlar ne desek boş o yüzden dil döküp vakit harcamayalım, hemde satışlar artmasında fiyatlar düşük kalsın lassa gibi fırlamasın diye de düşünüyor olabilirler.

neyse dediğim gibi ben gözümü kararttım aldım... hele bi 20.000 falan olsun daha detaylı bakarız diş deinliği ne olur, yol tutuşu nasıl değişir gene paylaşırız kısmetse

• michelin alacam lasitk eskiyince, tr kazanmasa da ben kazanacağım
  • michelin energy e3a benim eski lastikti ve ıslak performansından memnun değildirm ama belki yeni seri michelin energy saverlar daha iyidir ... kullanmadığım için bişi diyemem

yinede başlık petlas başlığı :)
  • ben petlasın goodyear, michlen, bridgestone kadar kaliteli olduğuna inanıyorum bizim sadece isimlerin beynimizide yarattığı imajlarla ilgili sorunlarımız olduğı kanaatindeyim michlen se iidir gibi?halbu ki çinde üretiliyor neyse ... petlas al Türkiye kazansın
  • quote:

Orjinalden alıntı: yivliminare

test konusu bence forumun karakterine aykırı.

eğer testlere bakarak karar verecek olsaydık forumda gerçek kullanıcıların yorumlarına başvurmanın ne anlamı olurdu?

sadece lastik değil diğer pek çok konuda üretici verileri ve test kuruluşlarının değerleri yanıltıcı olabiliyor. işin içinde para olunca insanın kendi tecrübesinden başka güvenecek yeri yok maalesef, ha kimi gözünü karartır kimi karartmaz ayrı mesele.

bu başlıkta petlas ürünü kullanıpta yorum yapan oldukça az. burdan petlas kullanıcı kitlesinin genel olarak internete girecek imkanı ve/veya vakti olmadığı kanısınada varabiliriz.

veya internete girip forumlara vakit ayırabilenlerin maddi durumlarının nisbeten daha iyi olduğunu da düşünebiliriz. ne de olsa marka lastikler daha pahalı.

bi diğer taraftan, petlas kullananlar ne desek boş o yüzden dil döküp vakit harcamayalım, hemde satışlar artmasında fiyatlar düşük kalsın lassa gibi fırlamasın diye de düşünüyor olabilirler.

neyse dediğim gibi ben gözümü kararttım aldım... hele bi 20.000 falan olsun daha detaylı bakarız diş deinliği ne olur, yol tutuşu nasıl değişir gene paylaşırız kısmetse

burada testten kastımız 3-5 liralık otomobil dergilerinin yaptığı testler değil, koskoca eoru n-cap adac gibi firmaların yaptığı testler bilmem anlatabildim mi? yoksa renault'un güvenliğine otocar dergisi 100 yıldız verse kim kaale alır ki?

lastik bridgestone turanza er300'dür arkadaşlar michelin alıp kaldırıma sürtünce balon yapmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 30 Mart 2009; 21:19:45 >

• kamyoncular ve tırcılar F/P oranından dolayı petlası çok övüyorlar. bende onlara güvenerek aracıma petlas aldım, şu ana kadarda gayet memnunum. bu memnunıyetım devam ederse devamlı petlas almayı düşünüyorum.
  • Petlas 15'' lastik ebatları nedir, kendi aracıma alıcağım önlere
  • Kangoo muz için petlas snowdrop vakumlu almıştık 2 sene önce. Ölçüsü 175/65/14. Bizi asla yolda bırakmadı. Zincir bile takmadık 2 kıştır. Hem ucuz hem Türk malı. Daha ne olsun ki...
  • bugüne kadar emniyet kemeri takmadım, hala yaşıyorum der gibi bişey bence bu. önemli olan tehlike anında nasıl tepki vereceği, normal zamanda lastik işte hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı
  • sonuç olarak kullananlar memnun , kullanmayanlar kullananlardan memnun değil :)

bence en sağlam test, şikayet var gibi siteler bi michelin yazın bide petlas yazın gelen sonuçları karşılaştırın :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: yivliminare

sonuç olarak kullananlar memnun , kullanmayanlar kullananlardan memnun değil :)

bence en sağlam test, şikayet var gibi siteler bi michelin yazın bide petlas yazın gelen sonuçları karşılaştırın :)

Petlas kullanıcıların çoğu ağır vasıta sahipleri. Bunların internet aracılığıyla şikayet yazabileceğini düşünmek aşırı iyimserlik olur.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.