Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
849
Cevap
5
Favori
137.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüketici olarak işime hangisi gelirse onu alırım.Michelin daha pahalı olabilir ama sağlamlığı, kalitesiyle aradaki fark bence hakediyor bu nedenle petlas almam.Petlas otomobiller için değil ama sık lastik değiştiren ve lastik maliyetini düşürmeyi amaçlayan kamyon, otobüsl, minübüs gibi ticari araçlar tarafından kullanılması daha mantıklı geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: UrbanRacer

quote:

Orjinalden alıntı: Cela Soylu

Böyle bir gaza gelip 10 sene önce 4 adet petlas alıp (Ford Taunus 2.0 GL araç) 2 gün sonra lastiklerin kaymasından şahin taksi ile kafa kafaya girmiştim.. Petlasmı Allah Korusun....

10 yıl önce petlas araç lastiği yapıyormuydu?

10 sene önceki aracınızın özelliklerini yazarmısınız?

Allah ilerde sizide yabancıların Türkiyedeki herşeyi satın almasından ve

sizi sömürüp çalıştırıp ağzınıza bal çalmasından korusun.

Zaten geçmişte ürettikleri araç lastikleri fiyasko oldugundan tarihçelerinde yazmıyor.Eksik ve yalan yanlış bilgilerle birazda milliyetçi söylemleride işin içine katarak insanları aldatıyorsunuz....Petlas başarılı bir firma olsa idi batmazdı zaten.

1988 ford taunus 2.0 gls ile yaptım kazayı hava yagmurlu idi ve araç kaydı yolda. Daha sonra ögrendigim kadarıyla megerse petlas lastikte kullanılan kauçuk oranı düşük oldugundan sert ve yol tutuş 0 mış. Ertesi gün tüm lastikleri şirkette michelinle degiştirdik ve aradaki farkı gördük.Şu an ne üretip ne yaptıklarıda umurumda degil bir kere hata yaptım 2. sini yapmam ve eminimki taiwan malı lastiklerin kalitesi bile bundan daha iyidir.

• arkadaslar sizi bıraz bılgılendıreyeım

petlasın kurulum amacı cabuk yıpranan ucak lastıklerını uretıp bızım dolarların turkıyeden cıkmasını engellemektı bunun yanında tarım ve agırsanayıde kullanılan araclarada lastık ihtıyacını karsılıyordu bızım tabırle tarla bayırda yumsak ve sessız bır lastıge ıhtıyac olmadıgından asınması zor lastık uretmıslerdı daha sonra tıcarı araclar ıcınde uretmeye basladılar lastıkler ucuz oldugundan bınek araclara kullanılmaya baslandı böyle oluncada sızlerde burda daha lastık nedır bılmeden petlasa yuklenmeye basladınız bu ulkede kac lastık fabrıkası var bılıyormusunuz bılınen markaların kendı ısımlerı altında nekadar uretebıldıklerını neyse bunlar uzun hıkaye lastık alacaksanız hız sınırınız nedır hangı yollarda daha cok seyahat edıyorsunuz bunun bır degerlendırmesını yaptıktan sonra uc tıp otomobıl lastıgı var T tıpı Vtıpı W tıpı bunlara göre degerlendırın ve turkıye yol durumlarını göz önunde bulundurmak gerekır kırsalda PETLAS asfaltta mıchelın turkıyede BIRITGESTONE YADA lassa

• lassa nın snoways2 sini kullanmıştım tek kelimeyle harikaydı. karla kaplanmış yolda düşük hızlarda ani frenlerle denemiştim. insan kendini su geçirmez bot giymiş gibi hissediyor. kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydnlgn -- 1 Aralık 2008; 21:23:21 >
  • bu forumun en güzel yanı bilinçli tüketicilerin yer alması ancak görüyorumki eksik ve kulaktan dolma bilgilerle hareket eden arkadaşlarında sayısı oldukça fazla. araştımacı ve bilinçli tüketen arkaşlarımı tenzih ediyorum tabiki de.
    lassa ve petlas kıyaslaması yapılmış yerli olarak evet lassa %50 japon ortaklı olan brisa firmasına ait yarı yerli bir firma petlas ise %100 yerli sermaye olan bir firmaya ait.
    gel gelelim lastiklere albea 1.3 multijet aracım var ayda ortalama 3.500 km yol yapıyorum. ağustos ayında 185/65 r 14 ebat petlasları taktım ve 20bin km mesafe kat ettim lastiklerin performansından halen oldukça memnunum. mevsim koşulları gereği artık kar lastiklerine geçmem gerekiyordu petlasın bana verdiği güveni referans alarak aynı ebat kar lastiklerini aldım ve bir aydır aracımda takılı. özellikle sessizliği ve yer tutuşu ile fren mesafesinden oldukça memnunum.
    ayrıca alt bilgi olarak vermek istiyorum mezun olduğum bölüm gereği kamuda özelliştirme süreçleri ile ilgili bir çalışma yağmıştım ve konumun içerisinde petlas ta yer alıyordu.1999 yılında kombassan holding satın almıştı ancak yaşadığı çeşitli sıkıntılar neticesinde lastik sektöründe ithalatçı konumunda olan abdulkadir özcan a.ş. firması satın alarak ciddi yatırımlar yaparak dünya standardında lastikler üretiyor.

bir kullanıcı ve fabrikanın yakın geçmişini yakından takip eden biri olarak petlas lastiklerini kullanmanızı tavsiye ediyorum. aynı performans, konfor ve güvenliğe sahip rakipleri arasında %40 oranında bir fiyat farkı varken ben petlası tercih ederim.
    teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: etopcu

bu forumun en güzel yanı bilinçli tüketicilerin yer alması ancak görüyorumki eksik ve kulaktan dolma bilgilerle hareket eden arkadaşlarında sayısı oldukça fazla. araştımacı ve bilinçli tüketen arkaşlarımı tenzih ediyorum tabiki de.
    lassa ve petlas kıyaslaması yapılmış yerli olarak evet lassa %50 japon ortaklı olan brisa firmasına ait yarı yerli bir firma petlas ise %100 yerli sermaye olan bir firmaya ait.
    gel gelelim lastiklere albea 1.3 multijet aracım var ayda ortalama 3.500 km yol yapıyorum. ağustos ayında 185/65 r 14 ebat petlasları taktım ve 20bin km mesafe kat ettim lastiklerin performansından halen oldukça memnunum. mevsim koşulları gereği artık kar lastiklerine geçmem gerekiyordu petlasın bana verdiği güveni referans alarak aynı ebat kar lastiklerini aldım ve bir aydır aracımda takılı. özellikle sessizliği ve yer tutuşu ile fren mesafesinden oldukça memnunum.
    ayrıca alt bilgi olarak vermek istiyorum mezun olduğum bölüm gereği kamuda özelliştirme süreçleri ile ilgili bir çalışma yağmıştım ve konumun içerisinde petlas ta yer alıyordu.1999 yılında kombassan holding satın almıştı ancak yaşadığı çeşitli sıkıntılar neticesinde lastik sektöründe ithalatçı konumunda olan abdulkadir özcan a.ş. firması satın alarak ciddi yatırımlar yaparak dünya standardında lastikler üretiyor.

bir kullanıcı ve fabrikanın yakın geçmişini yakından takip eden biri olarak petlas lastiklerini kullanmanızı tavsiye ediyorum. aynı performans, konfor ve güvenliğe sahip rakipleri arasında %40 oranında bir fiyat farkı varken ben petlası tercih ederim.
    teşekkürler...

arkadaşım kaça aldın lastikleri onu neden yazmadın %40 fiyat farkını görelim. bende lastık almak istiyorum.

• 1 ay önce petlas marka 4 adet kış lastiği aldım.petlasın diğer kullandığım yazlık bristone br 250 ve kışlık michlen lastiklerimden iyimi kötümü olduğunu anlayabilmek için alıp kullanmam gerekiyordu.bende aldım.sonuçta kendim alıp denemediğim bir üründe yorum yapmak doğru olmayacaktı.sonuçta aldığım petlas lastiklerinden memnun kalmamak gibi bir olasılığımda vardı.o zaman hala kullanabileceğim durumda olan michlen kış lastiklerini taktıracaktım.Bu arada Erzurumda ikametgah ettiğimi belirteyim.Malum bu bölgenin kış şartları ağır.İzlenimlerim şu şekilde 1 aylık kullanımımda

1-Kış lastiği olmasına rağmen yazlık bristone marka lastiklerimden bile sessiz...Kesinlikle belirtiyorum sessizliği çok güzel.
    2-Burada şuan kar var.erzurum merkezden ilçesine kar yağışlı havada öllikle son 2 haftadır bayramında etkisiyle çok sık gittim geldim.ilçe erzurum merkeze 50 km uzaklıkta.git gel 100 km mesafede.dönüşler akşam saatlerinde oldu.özellikle akşam saatlerinde diye söylüyorum çünkü burada gündüz hava 5 derce iken akşam - 20 deeceye aniden düşüyor.çok fark oluyor.bu da buzlanmaya sebep veriyor yollarda.sonuç michlen lastiklerimi hiç aratmadı.yol tutuşu başarılı...
    3-yumuşak karda gidişi başarılı....yol tutuşu çok güzel.

kısaca petlas snowmaster w 601 kış lastiklerimden memnunum.yol tutuşu, sessizliği buzlu ve karlı havada ki performansından ben memnun kaldım.sonuçta herkesin tercihine kalmış bir durum.ben alınsın alınmasın yönünde bir yorum yapmıcam.sadece aldım kullanıyorum ve gözlemlerimi yansıttım.benim aracın lastik ebatları 185-65-14.

benim kârım ne oldu.michlen alpin kış lastiği alacaktım.ne de olsa eskiside buydu.denediğim bi lastikti.tanesine en son erzurumda 115 ytl dediler.4tanese 460 ytl ediyor.petlasların tanesine 70 ytl ye verdiler.ben world karta 7 taksit yaptırdığım için tanesi 75 ytl ye geldi.4 tanesi 300 ytl yaptı.fark 160 ytl.tabiki 160 ytl için denilebilirki değermi hayatın söz konusu sonuçta.aynen katılıyorum.ama denemedende karar veremezdim.lastiğin iyi olup olmadığını anlayabilmek için ildeki boş yollarda akşam saatlerinde denedim.ondan sonra uzun yola çıktım.memnun kalmasam idi eski michlnleri takacktım gerekirse yeni 4 adet kış lastiğide alacaktım michlen marka.ben memnun kaldım.hatta ilerde petlasın yaz lastiklerinden alıp kullanmayı düşünüyorum.sağolasın lastiklerimi satın aldığım bayide çok ilgiliydi.2 yıl garantisi var.herhangi birşey olursa memnun kalmazsan değiştiririz dediler.bayi sadece petlas satmıyor.diğer uzak doğu marka lastiklerden de satıyor.istediğin marka ilerde değiştirisin dediler.

hatta orada hankook marka kış lastği ile petlas lastikleri karşılaştırdım.satıcı ikisinide kaldırıp yere vurdu.petlas lastiğin daha yumuşak olduğu çıkardığı sesten bariz belli etti.orada bulunan diğer marka lastiklere bakmadım.

benim gözlemlerim bu şekilde.Herkese saygılar....

• @K_Storm
    kazasız belasız eskitin lastiklerinizi umarım bi sorun çıkarmazlar, fiyatta gayet iyiymiş. iyi veya kötü zamanla gözlemlediğiniz şeyleri burda bizimle paylaşırsanız çok güzel olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: etopcu

bu forumun en güzel yanı bilinçli tüketicilerin yer alması ancak görüyorumki eksik ve kulaktan dolma bilgilerle hareket eden arkadaşlarında sayısı oldukça fazla. araştımacı ve bilinçli tüketen arkaşlarımı tenzih ediyorum tabiki de.

teşekkürler...

hele şükür yanlışı düzelten bir kişiyi gördüm arkadaşlar Lassa arkadaşın dediği gibi yarı yarıya japon Brigestone firması ile ortaktır. ayrıca arkadaşa birkaç ekleme yapmak istiyorum Lassa ile birigestone tamamen aynı ürünlerdir hepsi aynı banttan çıkmaktadır ( markaların karışlımları modele göre değişiklik gösterebilir. ) yani ha lassa almışşınız ha birigestone almışşınız hiç fark etmez

Merak edenler vardır diye yazıyorum bir lastiği bir araya getiren unsurlar

1. Karbon Siyahı
    2. Çelik tel
    3. Kord bezi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 13 Aralık 2008; 22:21:43 >

• quote:

Orjinalden alıntı: suicide

@K_Storm
    kazasız belasız eskitin lastiklerinizi umarım bi sorun çıkarmazlar, fiyatta gayet iyiymiş. iyi veya kötü zamanla gözlemlediğiniz şeyleri burda bizimle paylaşırsanız çok güzel olur

Teşekkür ederim suicide.lastiklerle ilgili gözlemlerimi iyi veya kötü farketmeden buraya aktarcam.kullanan birisi olarak tüm arkadaşlara fikir sahibi olmaları konusunda yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

quote:

@K_Storm

Teşekkür ederim suicide.lastiklerle ilgili gözlemlerimi iyi veya kötü farketmeden buraya aktarcam.kullanan birisi olarak tüm arkadaşlara fikir sahibi olmaları konusunda yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

evet benimde kışlık nokianları sökme vaktim gelince lastik almak durumunda kalacağım, özellikle nokianlarla alıştığım sessizlik petlastada var olduğunu duymak güzel. fiyatlarını henüz vakit olduğundan araştırmamıştım ama söylediğiniz gibiyse bende petlas tercih edeceğim.

• Alakasız bir soru olacak ama kusuruma bakmayın.....Türkiyede ''Advan'' marka lastikler varmı ve fiyat nasıl.Orta-Pahalı ve kalitesi?Bilen varsa cevap çok makbule geçecek
  • ben 90 ytl'ye aldım. kumhonun dişleri daha güzel gibi duruyordu sanki. kar performansını çok merak ediyorum. kar yapmasını bekliyorum bir an önce. geçen yıl kullanan arkadaş gayet güzel demişti, inşallah pişman olmam.
  • 2 gün önce petlas snowmaster aldım 4 tane. Bugünde şansıma yağmur yağdı. :)) arabam önceden su birikintilerinden geçerken bi tarafa çekiyodu. Bugün yeni lastiklerle aynı su birikintilerine girdim ama hiç hissettirmedi bile bence güzel lastik petlas deyip geçmeyin.Islak yolda fren mesafesi de iyi . Tabiki gerçek performans buzlu yolda belli olur fakat ilk izlenimim olumlu. Tamam belki michelin veya goodyear kadar kaliteli olmayabilir ancak korelilerden de aşağı kalmaz diye tahmin ediyorum.Bunlar benim gözlemlerin . Herkese kazasız belasız sürüşler...
  • ilk önce dünya kalite standartlarında üretim yapsınlar, fiyatları ucuz olsun...
    sonrasında hem biz ,hem de onlar kazansın...
    KALIP VE TEKNOLOJİSİ ESKİ ÜRÜNLER İLE ONLARA KAZANMASIN...
    ADAC TESTİ SONUÇLARI?
    YOL TUTUŞ?
    EKONOMİ?
    DAYANIKLILIK?
    istediğiniz kadar güvenlik donanımınız(abs,esp,tcs vs) olsun lastik iyi olmalıdır...
    quote:

Orjinalden alıntı: ATTRACTION

Ülkemizde satışı olan firmalar ile aynı kalitede lastikler üretiyordu da biz mi almadık ??

Alalım ilk virajda bariyerlere gömelim. Sonra Türkiye kazansın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 19 Aralık 2008; 2:40:24 >
  • yokohama markasının bir serisinin adıdır ''ADVAN''... BENİM ARABAMDA ADVAN TAKILI...
    quote:

Orjinalden alıntı: hien

Alakasız bir soru olacak ama kusuruma bakmayın.....Türkiyede ''Advan'' marka lastikler varmı ve fiyat nasıl.Orta-Pahalı ve kalitesi?Bilen varsa cevap çok makbule geçecek

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Tacox

bu mantığa hiç katılmıyorum..

lastik gibi hayati önemli bir konuyu uçak,kamyon vb lastikler üreten bir markaya mı bırakacağız..

konuyu açan arkadaş öncülük yapıp alsın,ölmez sağ kalırsa deneyimlerini paylaşsın bizle..

bende bu mantığı hiç anlamıyorum, kocaman uçağın tonlarca ağırlığını o iniş sırasındaki baskıyı ve yüksek hızı karşılayabilecek lastikler üretebilen bir firma sizin (ya da bizim) dandik arabanıza lastik mi üretemeyecek. komik olmayın.

doğru söze ne denir ki
  • petlas abdülkadir özcanın yatırımları ile gerçekten dünya standartlarında lastik üretiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerz

bende aradım petlasın lastiğini lastikçi bi arkadaş sert hamurlu olduğundan yol tutuşunda özellikle ıslak havalarda sorun yaşandığı söylendi bunun yanında daha uzun ömürlü olduğunu da belirtti.
    zaten cok süratli araba kullanan biri değilim diye araştırma yaptım fakat aradığım ebatta lastik yoktu. şimdi var ama ucuz değil michelinden ve ya continental den 20-25 lira daha ucuz tanesi. michelin 170,petlas 145 ytl tane.

ebatları ney senin lastiklerin
  • paran warsa michelin al
    parasına göre en ıyı marka toyo
    petlası hiç kullanmadım ama fiyatları makul+ türk malı otomobil lastirklerinde iyiye dogru gdiiyor
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.