Şimdi Ara

Peteklerin altları ısınmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar birçok kişi bu sekilde konu açmış neredeyse hepsini okudum ama net bir çözüm olmadığından mi anlamadım herkes farklı birsey söylemiş.
    Öncelikle kiracıyım faturam 400 küsür gelmesine rağmen evde üşüyorum mutfaktaki petek dahil altları soğuk kombi nin dereceaini arttirinca uste dokunamiyorum ama altlar hala buz gibi oluyor.Sebebi ne olabilir ?Benim yapabileceğim bir şey varmı ?Bu sorunu nasıl cözebiliriz ?

• içinde hava kalmıştır hocam havasını boşalt
  • sancaryum kullanıcısına yanıt
    hocam ustlerin ısınmasıyla sorunu yok petek yarisi el degmiyor yarisi buz gibi yani alt tarafi soguk vanalar da acik ama anlamadim bir türlü kiraciyim temizletmek icinde 300 tl istediler vaz gectim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58daging

hocam ustlerin ısınmasıyla sorunu yok petek yarisi el degmiyor yarisi buz gibi yani alt tarafi soguk vanalar da acik ama anlamadim bir türlü kiraciyim temizletmek icinde 300 tl istediler vaz gectim
    Hocam bizde de aynı durum vardı havasını alınca düzeldi bi dene olmazsa peteği sök bi ucuna hortum tak bas tazyikli suyu yıka bi güzel tak yerine tekrar al havasını düzelir bence.
  • sancaryum kullanıcısına yanıt
    Banyoda petegin birini yikamayi düşünüyorum zate n hocam insallah düzelir isinacagiz diye cebimiz yaniyor.
  • Aynisi bizde olmustu. Girisleri yanlis baglamislar. Hava yoksa mutlaka baglantilari kontrol ettir.
  • quote:

Hocam aynı şekilde bende petekleri temizleteyim dedim. banada 200tl de olabilir 400tl de ne kadar kimyasal kullandığımıza bağlı dediler.. yani bu işi kendimiz yapsak içine kreç çözcü döksek olur mu acaba? daha uyguna nasıl hallederiz bilmiyorum. bende kiracıyım. ev sahibine çok yüklendim bu aralar. 400tl tutuyormuş seneye yapalım dedik ama seneye kadar idare edebilir miyiz bilmiyorum. önümüzde mart var. bunun ucuz çözümü varsa kendimiz halledelim bilen birileri yazarsa memnun olurum.

• shakircan kullanıcısına yanıt
    Dahabu yıl taşındım okadar sıkıntı çıkardi ki ev anlatamam (klozet bile bozuk acinca alt kata su gidiyor banyoda 1 tane gider var dus kabininin içinde banyodaki muslugun gideri yok yani daha baska seyler de var) ev sahibine söylemiyorum çünkü adam kendi otururken yaptırmamış simdi de yaptirmaz.Petekleri söküp kirec çözücü denene bilir ama peteklere zarar vermeyeceğimizin garantisi yok ve makina olmadan tesisat taki borulari da zor temizleriz.En temizi firma çağırmak ama fiyatlar bana cok fazla gelsi ve dogal faza da cok oduyorum.Ev sahbinin kardesi karsimda oturuyor adam biz orda sıcaktan duramiyoduk diyor ama kendisi soba yakıyor gaza para vermemek icin orasi ayri mesele.
  • quote:

Dahabu yıl taşındım okadar sıkıntı çıkardi ki ev anlatamam (klozet bile bozuk acinca alt kata su gidiyor banyoda 1 tane gider var dus kabininin içinde banyodaki muslugun gideri yok yani daha baska seyler de var) ev sahibine söylemiyorum çünkü adam kendi otururken yaptırmamış simdi de yaptirmaz.Petekleri söküp kirec çözücü denene bilir ama peteklere zarar vermeyeceğimizin garantisi yok ve makina olmadan tesisat taki borulari da zor temizleriz.En temizi firma çağırmak ama fiyatlar bana cok fazla gelsi ve dogal faza da cok oduyorum.Ev sahbinin kardesi karsimda oturuyor adam biz orda sıcaktan duramiyoduk diyor ama kendisi soba yakıyor gaza para vermemek icin orasi ayri mesele.
    Isınmayan peteğin fotoğrafını koy. Vanaları da göster fotoğrafta.
    Sıcak su Giriş çıkış ters bağlantı yapıldıysa yarısı ısınıyor olabilir.

• GJesper G kullanıcısına yanıt
    Evdeki tüm petekler böyle.
  • quote:

Evdeki tüm petekler böyle.
    Aynen bu şekilde.
     Peteklerin altları ısınmıyor
  • 58daging 5 kullanıcısına yanıt
    alttaki vana mı sıcak üstteki mi ?

https://store.donanimhaber.com/6e/38/3b/6e383b6c25304ee5ee30ccd0cb3a538d.jpg

3 numaradaki gibi olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: GJesper

alttaki vana mı sıcak üstteki mi ?

https://store.donanimhaber.com/6e/38/3b/6e383b6c25304ee5ee30ccd0cb3a538d.jpg

3 numaradaki gibi olmalı
    kombiye en yakın petek i iyicene temizleyin..
  • Vanalarda usttekiler sicak 3. foti gibi kombiye en yakın petek te hicbir sıkıntı yok onun da altı soğuk ama diğer peteklerin üstü dokunulmuyor altı buz.
  • quote:

Vanalarda usttekiler sicak 3. foti gibi kombiye en yakın petek te hicbir sıkıntı yok onun da altı soğuk ama diğer peteklerin üstü dokunulmuyor altı buz.
    hava yapmış başka bir ihtimal gelmiyor
    Hocam hava ihtimali yok çünkü tum petekler de var bu sorun ve mesaji okuyunca tekrar baktim peteklerin havasina acinca su geliyor ve kombinin vanasıni aynı anda acarsam basimc dusmesin diye su sıcak geliyor ve üst daha da ısınıyor ama altta durum aynı.
    Ilginienen herkese teşekkür ederim.
  • 58daging 5 kullanıcısına yanıt
    son soru olsun o zaman. peteklerin marka modeli nedir ?
  • Benimde kombiye en uzak petek böyle 3 de 1 i soğuk ısınmıyor vanalar solda peteğin sağ tarafı soguk özellikle altı havasını da aldım yine de aynı anlayan arkadaşların fikirlerini bekliyorum.
    Mastas yaziyor modelinin yazdığı kismi bulamadım.
  • yosungözlü Y kullanıcısına yanıt
    Senin kombinin ya pompası yetmiyor yada daha büyük ihtimalle girişler yanlış bağlanmış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.