Şimdi Ara

Sıfır yeni daireye doğalgaz bağlama süreci hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daire yeni,
    dairede kalorifer ve iç tesisat var
    apartmanda doğalgaz kullanan var
    Boş-dolu bütün dairelerde, kapıda sayaçlar da bağlı
    kombi yok, kör tapa şeklinde.

Burdan sonra nasıl bir yol izlenmeli, proje vs. çizilmesi gerekiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-460DE5D5C -- 29 Mart 2016; 0:09:08 >

• Ben de bu konuyu soracaktim. 2 yil once yapilan siteden sifir daire satinaldim fakat kombi yok. Kombiyi baglatacagim ama 2 yil once tesisati yapan firma 350tl proje ve hizmet bedeli adi altinda ucret istiyor. Proje cizilmeden tesisat doseyebilir mi bu firma? Insaat firmasindan ya da bu dogalgaz tesisat firmasindan varsa bu projeyi temin edemez miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyrex_t

Ben de bu konuyu soracaktim. 2 yil once yapilan siteden sifir daire satinaldim fakat kombi yok. Kombiyi baglatacagim ama 2 yil once tesisati yapan firma 350tl proje ve hizmet bedeli adi altinda ucret istiyor. Proje cizilmeden tesisat doseyebilir mi bu firma? Insaat firmasindan ya da bu dogalgaz tesisat firmasindan varsa bu projeyi temin edemez miyim?

Proje olmadan gaz acilmaz. Kombi takilir, proje cizilir.

Yetkili firma projeyi gaz firmasına gonderir.

Gaz firmasi projeyi inceler, onay verir.

Gaz firmasi elemani gelir gazi acar, onaylar.

Proje icin para vereceksiniz mecburen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    O kadar güzel özetlemişsiniz ki. Ne zamandır bunu kavramaya çalışıyordum.
    Sanırım bu işlerle uğraşıyorsunuz; Şu konuda da yardımcı olabilir misiniz?
    - Gaz firması, bağlantı bedeli ve güvence bedeli adında iki bedel ödememiz gerektiğini söylüyor. Ancak apartmanda doğalgaz herkeste var, dairede de sadece şofben ve ocak bağlantısı bağlanacak. Bu durumda yine bağlantı bedeli ödenmeli midir?
    - Şehire ve firmaya göre değişeceğini bilmekte beraber, şofben taktırma ve proje v.s. tüm işlemler için projelendirme firması ne kadar ücret talep edebilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chips

O kadar güzel özetlemişsiniz ki. Ne zamandır bunu kavramaya çalışıyordum.
    Sanırım bu işlerle uğraşıyorsunuz; Şu konuda da yardımcı olabilir misiniz?
    - Gaz firması, bağlantı bedeli ve güvence bedeli adında iki bedel ödememiz gerektiğini söylüyor. Ancak apartmanda doğalgaz herkeste var, dairede de sadece şofben ve ocak bağlantısı bağlanacak. Bu durumda yine bağlantı bedeli ödenmeli midir?
    - Şehire ve firmaya göre değişeceğini bilmekte beraber, şofben taktırma ve proje v.s. tüm işlemler için projelendirme firması ne kadar ücret talep edebilir?

Dogalgazin herkeste olması onların alacağı abonelik ve guvence bedelini etkilemez.

Sofben varsa projede 75 TL (oyle hatırlıyorum) guvence bedeli alinir. Kombi varsa 400 civari.

Abonelik ücreti ayni.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.