Şimdi Ara

PES Mİ FİFA MI?VE NEDEN? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.372
Cevap
7
Favori
71.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konami futbol oyunu yapmayı pes 6 ile bıraktı.
  • NEo23 nickli arkadaşdan alıntıdır (ibretlik )

''Pese karşı bu düşmanlıklarının nedeni bazı fanatik kişilerin, akıl ,mantık, görecelikten uzak,insanların görüşlerine ve zevklerine saygının olmadığı, tuhaf bir hayal aleminde yaşamalarıdır... Benim beğendiğim oyun dünyanın en iyi oyunudur, bunu oynamayanlarla, beğenmeyenlerle Don Kişot misali savaşırım, onlara her türlü hakareti edebilirim, onları küçümseyebilirim diyen zihniyet zavallı bir zihniyettir..Senin beğendiğini beğenmek zorunda değilim, nasıl her insan operayı, ya da caz müziğini sevmek zorunda değilse, ben de senin oynadığın, hatta oynamakla kalmayıp adeta tapındığın,kusurlarını görmezden geldiğin o oyunu sevmek zorunda değilim..Başka bir örnek verecek olursak Spiderman ve Batman filmleri şu günlerde gösterimde..Ben bu forumun sinema bölümüne girip de Batman en iyi filmdir, Spiderman'i izleyip beğenenlere ,size sadece gülüyorum, hepiniz aptal insanlarsınız desem ne kadar tuhaf olur değil mi? Her insanın zevkleri, beğenileri farklıdır..Adeta bir tarafınızı bile yırtsanız, bu insanlar, yıllara dayanan beğenilerinden vaz geçmezler!!! Şimdi kimse kimseye dayatmayla, binbir türlü hakaretlerle ,kendi beğendiği şeyi övmesin, zorla beğendirmeye kalkmasın..Rakip futbol oyununun özellikle world cup 2010 oyununu çok beğenmiştim..Kullanılan renk paletleri olsun, oynanış olsun günlerce oynadığım bir oyun olmuştu..Ne zaman ki o oyunun dinamikleri değişti , momentium, taktik defans gibi bana göre hiç de lazım olmayan özellikler girdi ;o oyuna elimi bile sürmedim ve bu şekilde devam ederse sürmeyeceğim de..Pes 2013 ,demosundan gördiğimüz kadarıyla ,tutarlı defans anlayışı, bazuka şutlar,Football Kingdom oyunundakine benzer, manuel şutlar ve paslar ,keyifli oynanabilirliğiyle aynen Pes 6 gibi bir efsane olacaktır..''

• Bana göre 2-3 yıldır aynı pes oynuyoruz.Ben fifa derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tafo-1907fifa

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    İletilemiyen Kişisel mesaj: babako34 Bloklanmış .
    bu kadarlık adamsın sen işte.
    -----------------------------------

konuya döncek olursak fifa 2 senedir açık ara önde. bu senede farkı dahada açıcak gibi. demoyu bekliyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KARTALIZMA -- 4 Ağustos 2012; 15:44:07 >
  • bazı arkadaşları blokladım nedeni tartışmanın büyümesi ondan dolayı başka nedenlerden zannedenlere söyliyim bu kadar gerek yok uzatmanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: babako34

NEo23 nickli arkadaşdan alıntıdır (ibretlik )

''Pese karşı bu düşmanlıklarının nedeni bazı fanatik kişilerin, akıl ,mantık, görecelikten uzak,insanların görüşlerine ve zevklerine saygının olmadığı, tuhaf bir hayal aleminde yaşamalarıdır... Benim beğendiğim oyun dünyanın en iyi oyunudur, bunu oynamayanlarla, beğenmeyenlerle Don Kişot misali savaşırım, onlara her türlü hakareti edebilirim, onları küçümseyebilirim diyen zihniyet zavallı bir zihniyettir..Senin beğendiğini beğenmek zorunda değilim, nasıl her insan operayı, ya da caz müziğini sevmek zorunda değilse, ben de senin oynadığın, hatta oynamakla kalmayıp adeta tapındığın,kusurlarını görmezden geldiğin o oyunu sevmek zorunda değilim..Başka bir örnek verecek olursak Spiderman ve Batman filmleri şu günlerde gösterimde..Ben bu forumun sinema bölümüne girip de Batman en iyi filmdir, Spiderman'i izleyip beğenenlere ,size sadece gülüyorum, hepiniz aptal insanlarsınız desem ne kadar tuhaf olur değil mi? Her insanın zevkleri, beğenileri farklıdır..Adeta bir tarafınızı bile yırtsanız, bu insanlar, yıllara dayanan beğenilerinden vaz geçmezler!!! Şimdi kimse kimseye dayatmayla, binbir türlü hakaretlerle ,kendi beğendiği şeyi övmesin, zorla beğendirmeye kalkmasın..Rakip futbol oyununun özellikle world cup 2010 oyununu çok beğenmiştim..Kullanılan renk paletleri olsun, oynanış olsun günlerce oynadığım bir oyun olmuştu..Ne zaman ki o oyunun dinamikleri değişti , momentium, taktik defans gibi bana göre hiç de lazım olmayan özellikler girdi ;o oyuna elimi bile sürmedim ve bu şekilde devam ederse sürmeyeceğim de..Pes 2013 ,demosundan gördiğimüz kadarıyla ,tutarlı defans anlayışı, bazuka şutlar,Football Kingdom oyunundakine benzer, manuel şutlar ve paslar ,keyifli oynanabilirliğiyle aynen Pes 6 gibi bir efsane olacaktır..''

• Fifa 13 akar, pesi her sene pas geçerim...
  • napıyon lan rondo pas geçermişş

pes oyunmu pes anca fifa 10 ps3 ile karşılaşır. pes6'da çöptü pes 10da çöp 13 te çöp pes çöpün önde gidenidir
  • Dünyada fifa 12m küsür satmış, bu kadar satmış olmasının sebebi başka alternatif futbol oyununun olmayışıdır..Ea çalışanları fifayı 2010dan sonra fifayı geliştirirken konaminin 4programcı elemanını kadrosuna transfer edip harıl harıl çalışıyorken,seabbass dayı bacak bacak üstüne atmış japon çayını yudumlayıp sigarısını keyifle içiyordu herhalde,ama şimdi aklı başına gelmiş olmalı pes13le birlkikte ayağa kalkacak bu seri -,pes14 için çalışmlarını avrupada bir stüdyo açarak devam edecek,Yeni jenerasyon,yeni bir futbol anlayışı pes 14de bizi bekliyor olacak.Fifanın çok satmasının en büyük nedenlerinden 2si lisans ve ultimate teamder demiştim daha önceki yazılarımda,şunu daha iyi anlıyorumki bir oyunun çok satması demek çok iyi anlamına gelmez.Reklam,oyunu pazarlama tekniği,ve ürünün ambalaj etiketinin muhteşem olması birde pesin müşterilerini fifaya kaptırması(halbuki daha iyi alternatifi olsa adam fifa oynamayacak)Fifa sadece bir oyun, ötesi değil,muhteşemmiş,süpermiş,şöyleymiş,böyleymiş hepsi hikaye.Ben bile bu sene fifaya geçmeyi düşünüyordum ama bakıyorum videolarına abi adamlar dans ediyorlar,adamlar ters tarafa saniyenin 10da bir 1 gibi absürd bir hızla dönüyor,ki dönerken resmen moonwalker yapıyor fifanın kronik hastalığı yıllardır hep aynıydı zaten,Ama neymiş efendim pesde adamlar hızlı dönmüyormuşda,pes oyun değilmiş,Ya adamlar oyunun daha gerçekçi olması için yavaşlatmışlar ve bence gayet dozunda olmuş ki bende dedim oyun biraz ağır olmuş diye ama gerçekle ilişkilendirilmesi gereken asıl konu bu olması gerekirken,Fifanın muhteşem bir oyun olduğundan sözediliyor.Arcade olan pes oluyor fifa strateji oyunu oluyor.Daha bir sürü hatalar yumağı siz sevgili fifa oynayanların umurunda değil derdi olmuş pes oyunu.Biraz oynadığınız oyunun saçmalıklarının üzerine gidin,gözünüzü kapatıp fifa iyidir demeyin.Pes 11de inanılmaz bir şikayet vardı konamiye pes 12de bu şikayetler ona katlamıştır eminim pes13de demo olmasına rağmen oyun içi saçmalıklarının yarıdan fazla azaldığını çok ciddi anlamda hissettim..Fifanın demosuda gelsin bakalım patenci arkadaşlarla bir 2maçta bizde yapalım

• tabiki pes fifa kadar iğrenç bi oyun daha yok
  • quote:

fifa alacak olan arkadaşlar burdaki fifacı arkadaşları sakın dinlemeyin aramızada pesin demosunu indirip 1 maç yaptıktan sonra sanki 1 yıldır oynuyormuş gibi yorum yapan fifacılar karşınıza çıkabilir itibar etmeyiniz:)

ya kardes tamam bı oyunu sevebılırsın ama asırı savunmaya gerek yok.eger PES senın anlattıgın gıbı cok ıyı bı oyun olsaydı Herkes burada FİFA degılde PES derdı her 10 kısıden 8 9 u fifa dıyor.sadece senın gıbı eskı alıskanlılarından kurtulamamıs fanboylar pes dıyor.birz objektif olalım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mourı

quote:

fifa alacak olan arkadaşlar burdaki fifacı arkadaşları sakın dinlemeyin aramızada pesin demosunu indirip 1 maç yaptıktan sonra sanki 1 yıldır oynuyormuş gibi yorum yapan fifacılar karşınıza çıkabilir itibar etmeyiniz:)

ya kardes tamam bı oyunu sevebılırsın ama asırı savunmaya gerek yok.eger PES senın anlattıgın gıbı cok ıyı bı oyun olsaydı Herkes burada FİFA degılde PES derdı her 10 kısıden 8 9 u fifa dıyor.sadece senın gıbı eskı alıskanlılarından kurtulamamıs fanboylar pes dıyor.birz objektif olalım....

bak kardeşim fan boy olanlar fifacılar adamlar pesin yerden yere vuruyorlar benim çevremde en az 50-60 vardır hiç birzaman fifa dediklerini hatırlamıyorum pes fifacıların dediği gibi çok kötü bir oyun olsa inan bu kadar savunmazdım

• Oyundan zevk alma mantigiyla pes i secicem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dışardan bakarak gördüğüm manzara:

FIFAyı seven/savunanlara karşılık "FIFA fanboyu seni" diyen PESciler "PES Fanboyculuk" yaptığının farkında değil.
    Üstelik bunu yüzüne vuranlara çemkirmeleri de ayrı bir komik.
    Aynı şekilde tersini yapanlar da var.

FIFA 13 çıktı da biz mi görmedik? Ortada tek bir taraf varken nasıl bir karşılaştırma yapabiliyorsunuz çok ilginç. Bu karşılaştırmayı yapanların %95 zaten fanboydur. Hiç itiraz etmeyin fanboyculuk yapıyorsunuz.

PES 2013ü PES 2012ye göre kıyaslamam gerekirse sadece şunu söylerim: PES 2012den daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mütercim Bey -- 4 Ağustos 2012; 19:50:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabus2012

ikisini de al keyfine bak

SESLİ GÜLDÜM
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bak kardeşim fan boy olanlar fifacılar adamlar pesin yerden yere vuruyorlar benim çevremde en az 50-60 vardır hiç birzaman fifa dediklerini hatırlamıyorum pes fifacıların dediği gibi çok kötü bir oyun olsa inan bu kadar savunmazdım

lan artık sabrım tastı lan...kac gundur su s.kko oyunu savunuyosun...b.k gıbı oyunlan...fifa cılara laf atıyosun...fıfa alıcaklara oynıcaklara engel oluyosun.nası bı fansın herkes bılıyolan....s.km sonık bı oyunu dunya ya savunuyosun.oyunu yapan bıle savunmuyo sen gelmıs burda herkese laf atıyosun.fifa dıyenlere fan boy dıyosun ama kendıne bakmıyosun...mk cok ıyı bı oyun olsa bu kadar elestırılmez.gormuyo musun burda herkes sıkayetcı pes ten s.k s.k oyun yapıyolar 2-3 senedır aynı oyunu ıkı uc sacma sapan degısıklıkle degıstırıp onumuzzze koyuyolar.sende gelmıs devrım nıtelıgınde yenılık yapmıs dıyosun.la bı yuru gıt...

lan totoş bana klavye delikanlığı yapma ne zırvalamışın saçma sapan yorum yapmışşın ilk okul bebeleri gibi bi git yat işine bak zorunamı gitti totoş bak işine kişiliği gelişmemiş hvyt müsfettesi seni kafayımı yedin ne gerzek

• FİFA 12 Yİ BU AYARLARLA OYNAYIN OYUNDAN ZEVK ALDINIZI ANLAYACAKSINIZ

User Game Customisation

Sprint Speed – 71
    Acceleration – 72
    Shot Error – 25
    Pass Error – 25
    Shot Speed – 50
    Pass Speed – 51
    Injury Frequency – 75
    Injury Severity – 60
    Goalkeeper Ability – 90
    Positioning: Marking – 60
    Positioning: Run Frequency – 80
    Positioning: Line Height – 45
    Positioning: Line Length – 40
    Positioning: Line Width – 52
    Positioning: Fullbacks – 50
    Power Bar – 50
  • Fifa
  • babako yeter artık bende seni blokladım ne kadar velet mişsin ya pesi savunacam diye virvirvirvir konuştun
  • pes 2007 tek geçer
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.