Şimdi Ara

PES 2014 -DEĞERLENDİRME-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyunu dün bir ps cafe de oynama imkanım oldu.Bir fenerli olarak merak ettiğimden dolayı hemen galatasarayla cl açtım.İlk olarak oyunun menülerine değinicem.Çok ta şaşalı bir menü yok karşımızda hatta bence baya durgun bir menü olmuş biraz tempo falan katmalılar çok fazla dingin bir menü futbol oyununa gitmemiş.Oyunun müzikleri için bir değerlendirme yapamıcam cafe de ses fazlaydı oyuniçi sesleri duyamadım.Ama menü de herşeyi elinizin altına vermeyi amaçlamışlar belli bütün modları aynı anda bir sayfada görebiliyorsunuz.
    Gelelim taktik bölümüne oynadığım aletin sıkıntısındandır mı bilmiyorum oyunu baya kasar buldum ağır ağır işliyor oyun akmadı bi türlü menüler taktik menü de aynı bi kasmadır beni benden aldı.Çok fazla detaylı bakamdım ama taktik ekranı fazla renkli olmuş biraz sade olmalı her renk var ekranda mübarek bir de o ikonu sağa sola aşağı yukarı götürmek baya sıkıntı sürekli başka oyuncuların üstüne gidiyor.Bir de anmalamdığım benim pesin en sevdiğim özelliklerinden biri olan taktik ekranında oyunucuları istediğin her yere koyabilme olayı yok bu seride oyuncuları sadece belli pozisyonlara çekebiliyosunuz. Diğer ince ayarlar dizlişler vs. normal hatta ince ayarların sayısı artmış farklı özellikler gelmiş taktik oluşturmak için bunlara detaylı bakmak gerekecek.Onun dışında forma seçim menüsü çok basit olmuş bence hiç futbolcu koymayıp direk takımların formalarını koysalar daha güzel olur.
    Maça giriş ekranına geldiğimizde ise yine bi kasma aldı beni ama dediğim gibi belki de bu kullandığım makine içindir.Çok fazla grafik detayları incelemedim cafede olduğum için.Ama maç içi grafiklere baktığımızda yeni görüntü motorunun bariz artıları ve eksileri var. Özellikler yakın çekimlerde grafikler çok yapmacık duruyo yani hafif fifanın 10-11 versiyonları gibi adamlar robot misali olmuş hoşma gitmedi ama uzak çekim maç esnasında görüntü baya gerçekçi özellikle futbolcuların hareketleri koşu şekilleri pozisyonlara tepkileri güzel o o eski hantallık yok yani açıkçası elleri kolları ayakları ayrı oynuyo oyuncuların bi de hareketlemelerde formalar sallanıyo vüvuttanayrı olarak hoş olmuş.Zaten beni maç esnasındaki görüntü ilgilendirir.yakın çekimleri pek önemsmeiyorum çünkü oyuncuların yzlerinin iyi yapılmadığını görüyorsunuz.sadece belli çok bilinen oyuncularla uğraşmışlar diğerlerini sallamışlar tembellik yapmışlar.Özellikle gol sonrası sevinçler vs çok kötü olmuş nerdeyse gol atmasam daha iyidi dedim o kadar kötü gol sevinç hareketleri.Bir de formaların sallandığını görücez diye formaları çok bol yapmışlar hele bazıları bide formaları şortun içine koyuyor baya forma eşofman gibi duruyo futbolcu da oyunculara tarz olmamış kro gibi duruyolar açıkçası ama dediğim gibi bu yakın çekimler için normal maç esnasında bunlar belli olmuyor o kadar.Ama çimler hakikaten berbat yeşil boyayı sürüp vermişler oyuna suni çim havası var sahalarda.
    Gelelim benim için en önemli olan konu oynanabilirlik.Oyun tamamıyla değişmiş bu açıdan ilk başladığınızda bu ne lan böyle moduna girecektir herkes biraz biraz alışırsınız.Bi kere oyuncular daha savurgan bi halde yani kontrol etmek hakimiyeti altına almak zorlaşmış ama kontro hiç sizde değil hissi vermiyor kontrolü yine hissediyosunuz ama çok dikkatli olmanız lazım bir anlık dalgınlık ya top açarsınız ayağınızdan yada basit bir pas hatası yapabilirsiniz.Bi kere her oyuncunun maçın her dakikasında maça konsantre olmak zorunda bırakıyor oyun dalgınlığa yer yok.Öyleki çok basit kısa paslar bile çoğu zaman adresi bulamayabiliyor.Onun dışında oyuncuların saha içindeki alan paylaşımları hoş olmuş gerçekçi.Özellikle topu alıp yardırma olayı hakkaten bu kez bitmiş yapmak kolay olmayacak bu iyi bir şey ama tabi oynadığınız karşıdaki kişiye çok açıklar verirse yine yardıranlar olur doğal olarak.Ama cpuya karşı yardırmak imkansız sizden takım oyunu istiyor oyun açık ve net.Özellikle hızlı top sürmelerde top açılabiliyor oyuncu top hakimyetini kaybedibiliyor hemen.Özelikle defanslar baya agresif olmuş oyunda bu baya iyi olmuş heleki hava toplarında verilen tepkiler müthiş bi hınçla yükseliyor toplara ama yükselmeleri bazen uçuk kaçık olabiliyor baya uçuyolar gibi gözüküyor bazen.Defanstan pasla çıkarken dikkatli olmak lazım defans oyuncuları biraz hantal olduğu için pasları çok iyi atamıyolar.oyuncuların özelliklerine göre becerileri güzel yansıtılmış pes 13 te nerdeyse defanslarla bile çalım atabiliyodunuz burda o yok.benim en ayar olduğum etradına 360 derece dönme olayı bitmiş sadece belli teknik oyuncular daha keskin dönüşler yapabliyolar ama abartılı değil.örn. gsde sneijder gibi.Oyuna kaleye gitmek imkansız falan diye yorumlar duymuştum ama bu doğru değil ama zorlaşmış.bi kere etkili hücum için hızlı paslaşma hızlı düşünme bol ver-kaç bol yerden ve havadan arapası gerekiyor.ve topu ilerde tutmayı becermeniz lazım takımınız yerleştikten sonra daha iyi hücum yaplıyor yoksa duvara çarpıp geri gelirsiniz sürekli ben baya pozisyona girdim süperstar da ayrıca poz gol yapmakta çok zor değil.Şut olayı ise biraz değişik yani kafanızdaki şutu atamıyosunuz çoğu zaman tuşu kırma eğilimi gösteriyosunuz ama bakmışınız top yerden kalkmamış.şut çekerken tuşu biraz daha basılı tutmak gerekiyor sert gitmesi için.oyunda özellikle fiziği iyi olan oyuncular rakiplerini ezebiliyor bu iyi bir özellik mesela burakla çoğu zaman hep top eziyosunuz ama drogba fiziğiyle adamları ekarte edebiliyor.Oynanış güzel pes 13 e göre daha zor ve gerçekçi hafif fifa daki koşu ve hareketlenmeye saha içi hareketlerine pesin kendine has kontrolü hissetmeyi de ekleyince gerçekten iyi bir oynanabilirlik var.
    Oyun kesinlikle futbolu iyi bilenler için yapılmış yani futboldan anlamayanlar bu oyundan nefret edebilir.Basit bir oyun değil 13 bu açıdan berbattı futbol özürlüsü olanlar dahi kendilerine bi oynama şekli buluyorlardı ama bu oyunda sıkar biraz net.bu benim için çok iyi olmuş acemi şansı kazanaların nesli biter bu oyunla beraber.git öğrende gel oğlum demeler çoğalacak kesin.Özellkle ps cafelerdeki küfür oranı katlanabilir bu oyunla beraber.oyundan anlamayanlar baya söver bu oyuna açıçası.
    Sonuçta hala en iyi futbol oyununun pes 6 olduğunu düşünen biri olarak pes 2014 yine de iyi olmuş biraz güncellemelerle falan sıkıntıları giderilirse pes 6 dan sonraki en iyi oyunu yakalayabilirler bi kaç sene sonra bu temel üzerinden.
    Ama ne olursa olsun özellikle shollym patch 2013 eklentisiyle beraber bir pes 6 hiç bir oyunla kıyaslanamaz.Ayrıca bu shollym patch dediğim de yaklaşık 10 gblık bir yama zaten 3 gblık bir oyuna 10 gblık bir yama düşünün artık.

• eline sağlık hocam,geçen sene pes 13 çıktığı vakitlerde 'bu oyun olmamış' tarzı yorumlar vardı,tırsmıştım ama pes 2012'den daha iyi olmuştu.şimdi de pes 14 bitmiş diyorlar,yine tırsıyorum.fakat geçen sene pes 13'ü beğenmeyenler 25-30 yaş aralığındakiler idi.bu sene de pes 14'ü beğenmeyenler 14-19 yaş arasındaki gençler.yani bu tip gençler futboldan fazla anlamaz man.city veya real madrid gibi buglu takımlar alıp acemi şansıyla yener.umarım dediğin gibi pes 14 sadece futboldan anlayan kesime hitap etmiştir.bu arada oyuncuların stats,overall değerlerini görebileceğim bir site var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ateistin Allahi

eline sağlık hocam,geçen sene pes 13 çıktığı vakitlerde 'bu oyun olmamış' tarzı yorumlar vardı,tırsmıştım ama pes 2012'den daha iyi olmuştu.şimdi de pes 14 bitmiş diyorlar,yine tırsıyorum.fakat geçen sene pes 13'ü beğenmeyenler 25-30 yaş aralığındakiler idi.bu sene de pes 14'ü beğenmeyenler 14-19 yaş arasındaki gençler.yani bu tip gençler futboldan fazla anlamaz man.city veya real madrid gibi buglu takımlar alıp acemi şansıyla yener.umarım dediğin gibi pes 14 sadece futboldan anlayan kesime hitap etmiştir.bu arada oyuncuların stats,overall değerlerini görebileceğim bir site var mı?

konami zaten futbola oyunlarına ayrı bir renk getirdi bu bariz ben hatta pesin fifayı bariz ezdiği dönemlerden sonra ea sports un bazı konamideki pes yapımcılarını kendi bünyesine kattığına dair bir haber okumuştum.Bugün fifa bu kada iyiyse pesin sayesinde olması reddedilemez.ama pes yapımcıları detaylarda bayatembeller yani anlamıyorum koca bir oyun yapımcısısın baya da lisanslı organizasyonlar var champions league europa league libertadores asya şampiyonlar ligi falan bunları alarak dünyada daha çok oyuncu kazanmak istiyolar belli özellikle asya kıtasında güney amerika da falan bu sene baya satış yaparlar.brezilya ve arjantin bi de şili ligini bile yapmışlar.Çoğu kimsenin ismini dahi duyamdığı takımları yapmışlar.ama premier league çöp bundesliga yok laliga fulldü onu da bu sene alamamışlar lisansta bariz sıkıntılalrı var zaten çok fazla lig yok bari yaptığım takımların tamamını lisanslı yap bide dün oynadım gsla 8 maç yaptım cl modunda gruplarla elemlerle falan arkadaş milanla deplasmanda oynadığım maç dışında hepsi konami sitadiumda oldu maçların sen o kadar organizasyon lisansı al maçların hepsini konami stadium da oynat detayları önemsemiyolar ama biraz fazlaçalışsalar fifanın esamesi okunmaz bu piyasada.doğal olarak fifa her zaman pese göre daha göze güzel geldiği için her zaman önce çıkıyor bi şekilde konami bu kafayla devam ederse bu böyle gider.mesela fifanın da demosunu denedim oyun içinden bahsetmicem.sadece arayüzü bile adamı içine çekiyo futbol atmosferini hissediyosun pes bu süsleme işini pek bilmiyor.dediğin konuda verebileceğim bi site yok ama genel görüş overallarin abartıldığıyönünde

• pes serisini her şartda(fifa ne kadar iyi olsada) oynamama rağmen fenerbahçe ve beşiktaşın olmaması beni çok üzdü o yüzden bu yıl pes 2014'ü almıcam ayrıca merakımdan soruyorum fb'nin olmamasının sebebi nedir klüple alakalı bir şeymi yoksa konami kafasına göremi takılıyor fifa'da olmamasını anlarımda pes'de nasıl olmaz :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 15 Eylül 2013; 16:17:31 >
  • arkadaşlar birde stat seçenek sayısı 14 mü yoksa ben mi bulamadım futbolcularda hiç benzemiyo kornerler olmamış :( daha müziklerde klasik
  • Lig kurma özelliğini eklemişler mi ? Pes 2013 'te yoktuda.
  • Pes 2014;
    grafikler rezalet. İniesta gulyabani gibi misal.
    süper starda bam güm gol olmuyor. Bir tek bu iyi.
    fiyasko resmen. Boşa gitti 4 liram.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.