Teğmen
03 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Fransa ligini takip ederim özetlerine bakarım.Dikkatimi çeken ikioyuncuyu paylaşmak istiyorum.Fenerbahçe'nin yeni sezonda sol ve sağ kanada mutlaka transfer yapması gerektiğini düşünüyorum.

İlk oyuncu rennes takımında oynayan 22 yaşında kamerunlu paul ntep sol kanat oyuncusu;

http://www.transfermarkt.com.tr/paul-georges-ntep/profil/spieler/148955

http://www.transfermarkt.com.tr/paul-georges-ntep/leistungsdaten/spieler/148955

https://www.youtube.com/watch?v=XEw-nmdfih8

ikinci oyuncu evian takımında oynayan 25 yaşında danimarkalı daniel wass sağ kanat oyuncusu;

http://www.transfermarkt.com.tr/daniel-wass/profil/spieler/63463

http://www.transfermarkt.com.tr/daniel-wass/leistungsdaten/spieler/63463

https://www.youtube.com/watch?v=cmXBMmFUjbs

Kesinlikle fm kaynaklı paylaşımlar değildir. :) Özellikle caner ve gökhan gibi bek oyuncularımız varken önlerine koyacağımız iyi kanat oyuncularıyla bambaşka bir takım olabilir fenerbahçe. kanat denilince aklına quaresma ve naniden başka oyuncu gelmeyen insanlardan bıkkınlık geldi önemli olan bu tarz oyuncuları bulup parlatabilmek.
Bu oyuncular aslaçok genç bunlar ya oynayamaz bizim ligde denilecek oyuncular değil.Özellikle Hasan Çetinkaya'nın fransadan yapılan transferdeki ilişkileri sağlam olmasından ötürü olmayacak transferlerde değil.

Ntep çok hızlı,teknik,adam eksiltebilen,vuruş tekniği iyi olan ayaklarına hakim olgun bir futbolcu yaşıda 22,
Wass hızlı,kuvvetli bir oyuncu,sağ ayağı çok iyi şutları oldukça sert frikikleri sağlam bir futbolcu
iki oyuncununda pozisyon bilgisi ve oyun içi disiplini iyi ileride eli belinde top bekleyecek adamlar değiller oyunun her alanında varlar.
Bu tarz paylaşımlar çok dikkat çekmiyor olabilir ama klüple ilişiği sağlam arkadaşlar hasan abiye ulaştırsınlar bu iki futbolcuyu :D
Çıktığı gün playstore' dan 52.50 tl'ye aldım oyunu. Yoğunluktan bir türlü başına geçip saatlerce oynama fırsatım olmadı.Bugün sakin kafayla ilk oyunumu açtım ve startı verdim.Ondan önce de açmıştım denemelik bi kaç oyun yeni arayüze alışmak için. Çünkü her sene yeni özellikler ekleniyor ve bunlar da farkedilmeden oynanınca oyununuza etki ediyor bi hevesle açılan oyunların sonu hüsran oluyor. Arayüze iyice alıştıktan sonra boşta olarak kariyere başladım.12 lig açtım uefa sıralamasınaki ilk 12 lig Chercle Brugge boştaydı başvurdum ve başladım ilk sezon bütçe kapalı eldeki kadro ile yaparız bişeyler dedim. Başlıkta da dediğime gelirsek oyunun ilerleyişi gerçekçi yani 4 saatte falan sezon öncesi taktikler antrenmanlar falan derken 2 lig maçı yapabildim. Oyunu hazmederek oynamak gerekiyor çünkü hemen geçsin maçlar mantığıyla başarılı olunamıyor fm de çünkü hızlı oynadığınızda kritik unsurlar gözardı ediliyor sonucunda başarısızlık geliyor haliyle oynayanlar bu kez oyuna vuruyor. 2 maç yaptım ancak resmen her maç ayrı bir hikaye maç öncesi rakibin dizilişine önemli oyuncularının nerede oynadıkları nerden sizi zorlayabilecekleri, kendi takımınızın dizilişi kimin nerde hangi rolde oynaması gerektiği takımın maç öncesi talimatlarını ayarlamak vs. bir de maç içindeki müdaheleler kenardan 90 dk boyunca 15-20 talimat verdim maç başına oyun anlayışı vs. ancak maçlar böyle uğraşmadan da kazanılmıyor buda fm'nin özelliği. Ancak 3m maç motorunda kasılmalar vs var çöz. düşürünce falan biraz düzeldi ancak bunun için bi update lazım bi sıkıntı var. bazen sanki biri oyuncuları arkadan çekiştiriyor gibi kasılıyor oyun rahat hareket edemiyolar. Chercle Brugge ile ilk 2 maçımı kazandım oynarkenki müdahelelerimi hesaba katarsak yerinde durmayan bir menajer profili sergiledim. Velhasılı kelam oyun yeni çıktığı için de oynayan arkadaşlara tavsiyem oyunu dikkatli oynamaları diğer türlü 2 saatte 10 maç yapıcam diye oynarsanız maçların çoğu çöpe gidiyor bu kez de oyun saçma diye eleştiriliyor. İllaki alıştıkça oyuna oynama hızı ilerlemesi artacaktır ancak seriler ilerledikçe oyunlar detaylandırılıyor ve bir gecede şampiyonlukla sonuçlanan kariyerler geçmişte kalacak gibi gözüküyor. Siz ne düşlünüyorsunuz bu konuda ilk izlenimleriniz ve oyununun zorluk derecesi hakkındaki fikirleriniz neler? (Herkese iyi oyunlar bu arada)
Sizce Murat Yakın gelecek sezon Fenerbahçe için nasıl bi seçenek olur? Özellikle Basel deki performansı olağanüstüydü cl de çok iyi maçlar çıkarttı takımı şu anda spartak moskova da orada da iyi başlangıç yaptı işi bilen bi adam olduğu belli hemde genç bir teknik adam sizlerin fikri ne bu konuda
Evet arkadaşlar Gümüşhanespor ile kariyerimi başlatıyorum.Açılı olan ligler Türkiye ilk 3 lig,ingiltere premier ve bir alt lig,laliga ve adalente,fransa ligue1 ve 2,almanya bundesliga 1 ve 2,italya serie a ve serie a 2.Zor bir kariyer olacak ama bakalım umarım uzun soluklu olur.

Takımımız busezon spor toto 2.lige yeni çıktı.Klübümüzün tarihçesi;
Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan İlimizin tek profesyonel futbol takımı olan Gümüşhanespor 1984 yılında kurulmuştur.
1997-98 futbol Sezonu Gümüşhane Doğanspor Kulübünün tarihindeki en parlak sezon olarak anılmaktadır.Gümüşhane halkı ,seyircisi, futbol takımı ,yönetim olarak şampiyonluğa kilitlenerek yola çıkılmıştır.Takımımızın Onursal Başkanı Sayın Aydın Doğan'ın, kulüp başkanımız Sayın Naim Ağaç'ın ve yönetim kurulunun büyük gayretleriyle 2.lige çıkmayı başarmıştır.Ayrıca Türkiye kupasında aynı sezon içinde eşleştiği Aydınspor, Erzincanspor, Orduspor, Erzurumspor ve Kartalspor gibi kendi gruplarının en iyilerini eleme başarısı gösterip altıncı turda tarihinde karşılaşacağı ilk 1. Lig takımı Kocaelispor ile eşleşerek, bir 1.Lig takımını hemşehrilerimize izlettirme başarısını göstermiştir. Bu dönem içerisinde Gümüşhane Doğanspor haklı olarak tüm spor kamuoyunun, yazılı ve görsel basının gündemine oturmuş ve kendisinden övgüyle sözettirmiştir.

1998-99 futbol sezonunda iyi bir futbol sergilemeyen takımımız haliyle başarılı olamamış ve 3.lige tekrar düşmüştür.

1999-2000 futbol sezonunda göz dolduran futbolu ile kendisinden söz ettiren takımımız tekrar 2.Lige çıkma başarısını göstermiştir.

2000-2001 futbol sezonunda 2.Ligde yaptığı mücadele sonucu Ligi 2. sırada tamamlayarak 2.Lig A Kategorisine çıkma başarısını göstermiştir. Bu durum 2 yıl içinde takıma 2 şampiyonluk getirerek İl içi ve İl dışında yaşayan tüm hemşehrilerimizin haklı olarak sevinmelerine ve takımları ile onurlanmalarına sebep olmuştur.

2001-2002 futbol sezonunda 2.Lig A kategorisinde mücadele eden futbol takımımız 2.devre itibari ile oynadığı futbol ile adından tekrar söz ettirmeye başlamış ve sezon sonunda bu ligde kalmayı başarmıştır.Ayrıca bu sezon Türkiye Kupası'nda Akçaabat Sebatspor, Sivasspor'u eleyerek yine Süper Lig takımlarından İstanbulspor ile sahamızda mücadele etmiş ve şanssız bir şekilde penaltılar sonucunda bu kupadan elenmiştir.

2002-2003 sezonunda 2.lig A Kategori, 2003-2004 sezonunda 2. Lig B Kategorisi'nden düşen takım 3.lig 4. grupta mücadele etmiştir.

2012-2013 sezonunda üstün bir başarı elde eden takım şu anda 2. Beyaz grupta mücadele etmektedir.

Başkan:İdris Çimen
Stad:Gümüşhane Yenişehir

Yeni Teknik Direktör:Yavuz Çimen

Oyuna yeni başladım ilerledikçe resimler koyacağım.İlk defa alt lig menajerliği yapacağım bakalık nolacak...
Beyler çok müsait değilim ama fmyi online olarakta oynamak istiyorum isteyen olursa hafta içi ''23:00-02:00'' hafta sonları ise duruma göre ''21:00-03:00'' bu saatlerde oynayabiliriz.eğer bana uyar diyen arkadaşlar olursa 4 kişiye kadar da kurabiliriz daha zevkli olur.Lütfen başladığı zaman bırakmayacak arkadaşlar olsun.4 kişi olursa steam de grup kurarız ordan irtibat kurarız steam id:yavuzico
Beyler taktik hazırlama da baya değişiklikler olmuş daha çok talimat üzerine taktik kurma gelmiş.geçen serilerdeki gerek takım gerek oyuncuların imleçler ile ileri geri yaptığımız taktik ayarlamaları tamamen kaldırılmış.bu yenisine alışmak zaman alacak gibi sizin bu değişiklik ile ilgili görüşleriniz nasıl iyimi oldu sizce?
Arkadaşlar biliyorum az kaldı ama 2013 ü yaklaşık 2 aydır oynamıyorum ortalıkta fm fm diye dolaşıyorum.şu vizeler başlamadan bi kariyer ataydık iyi oldurdu,Betanın çıkmasına bi kaç gün kala nasıl durumlar heyecan var mı? Bu arada Ajaxla kariyer yapmayı düşünüyorum.efsane geri dönsün hesabı
geçiyorum.Arkadaşlar pes hanedanlığından fifa hanedanlığına geçme durumundayım fifanın emeklerinin yanında japonların amatörlüğünü ve bariz tembelliğini kabullenemedim.hala pes 6 oynamadayım.ama güncel olarakta fifa 14 oynayayım diyorum,online oynama durumum yok offline olarak oynayacağım nasıl bu oyunun tadını çıkartabilirim tavsiyeleriniz nelerdir siz daha iyi bilirsiniz benden bunu da tüm içtenliğimle soruyorum gerçekten
Oyunu dün bir ps cafe de oynama imkanım oldu.Bir fenerli olarak merak ettiğimden dolayı hemen galatasarayla cl açtım.İlk olarak oyunun menülerine değinicem.Çok ta şaşalı bir menü yok karşımızda hatta bence baya durgun bir menü olmuş biraz tempo falan katmalılar çok fazla dingin bir menü futbol oyununa gitmemiş.Oyunun müzikleri için bir değerlendirme yapamıcam cafe de ses fazlaydı oyuniçi sesleri duyamadım.Ama menü de herşeyi elinizin altına vermeyi amaçlamışlar belli bütün modları aynı anda bir sayfada görebiliyorsunuz.
Gelelim taktik bölümüne oynadığım aletin sıkıntısındandır mı bilmiyorum oyunu baya kasar buldum ağır ağır işliyor oyun akmadı bi türlü menüler taktik menü de aynı bi kasmadır beni benden aldı.Çok fazla detaylı bakamdım ama taktik ekranı fazla renkli olmuş biraz sade olmalı her renk var ekranda mübarek bir de o ikonu sağa sola aşağı yukarı götürmek baya sıkıntı sürekli başka oyuncuların üstüne gidiyor.Bir de anmalamdığım benim pesin en sevdiğim özelliklerinden biri olan taktik ekranında oyunucuları istediğin her yere koyabilme olayı yok bu seride oyuncuları sadece belli pozisyonlara çekebiliyosunuz. Diğer ince ayarlar dizlişler vs. normal hatta ince ayarların sayısı artmış farklı özellikler gelmiş taktik oluşturmak için bunlara detaylı bakmak gerekecek.Onun dışında forma seçim menüsü çok basit olmuş bence hiç futbolcu koymayıp direk takımların formalarını koysalar daha güzel olur.
Maça giriş ekranına geldiğimizde ise yine bi kasma aldı beni ama dediğim gibi belki de bu kullandığım makine içindir.Çok fazla grafik detayları incelemedim cafede olduğum için.Ama maç içi grafiklere baktığımızda yeni görüntü motorunun bariz artıları ve eksileri var. Özellikler yakın çekimlerde grafikler çok yapmacık duruyo yani hafif fifanın 10-11 versiyonları gibi adamlar robot misali olmuş hoşma gitmedi ama uzak çekim maç esnasında görüntü baya gerçekçi özellikle futbolcuların hareketleri koşu şekilleri pozisyonlara tepkileri güzel o o eski hantallık yok yani açıkçası elleri kolları ayakları ayrı oynuyo oyuncuların bi de hareketlemelerde formalar sallanıyo vüvuttanayrı olarak hoş olmuş.Zaten beni maç esnasındaki görüntü ilgilendirir.yakın çekimleri pek önemsmeiyorum çünkü oyuncuların yzlerinin iyi yapılmadığını görüyorsunuz.sadece belli çok bilinen oyuncularla uğraşmışlar diğerlerini sallamışlar tembellik yapmışlar.Özellikle gol sonrası sevinçler vs çok kötü olmuş nerdeyse gol atmasam daha iyidi dedim o kadar kötü gol sevinç hareketleri.Bir de formaların sallandığını görücez diye formaları çok bol yapmışlar hele bazıları bide formaları şortun içine koyuyor baya forma eşofman gibi duruyo futbolcu da oyunculara tarz olmamış kro gibi duruyolar açıkçası ama dediğim gibi bu yakın çekimler için normal maç esnasında bunlar belli olmuyor o kadar.Ama çimler hakikaten berbat yeşil boyayı sürüp vermişler oyuna suni çim havası var sahalarda.
Gelelim benim için en önemli olan konu oynanabilirlik.Oyun tamamıyla değişmiş bu açıdan ilk başladığınızda bu ne lan böyle moduna girecektir herkes biraz biraz alışırsınız.Bi kere oyuncular daha savurgan bi halde yani kontrol etmek hakimiyeti altına almak zorlaşmış ama kontro hiç sizde değil hissi vermiyor kontrolü yine hissediyosunuz ama çok dikkatli olmanız lazım bir anlık dalgınlık ya top açarsınız ayağınızdan yada basit bir pas hatası yapabilirsiniz.Bi kere her oyuncunun maçın her dakikasında maça konsantre olmak zorunda bırakıyor oyun dalgınlığa yer yok.Öyleki çok basit kısa paslar bile çoğu zaman adresi bulamayabiliyor.Onun dışında oyuncuların saha içindeki alan paylaşımları hoş olmuş gerçekçi.Özellikle topu alıp yardırma olayı hakkaten bu kez bitmiş yapmak kolay olmayacak bu iyi bir şey ama tabi oynadığınız karşıdaki kişiye çok açıklar verirse yine yardıranlar olur doğal olarak.Ama cpuya karşı yardırmak imkansız sizden takım oyunu istiyor oyun açık ve net.Özellikle hızlı top sürmelerde top açılabiliyor oyuncu top hakimyetini kaybedibiliyor hemen.Özelikle defanslar baya agresif olmuş oyunda bu baya iyi olmuş heleki hava toplarında verilen tepkiler müthiş bi hınçla yükseliyor toplara ama yükselmeleri bazen uçuk kaçık olabiliyor baya uçuyolar gibi gözüküyor bazen.Defanstan pasla çıkarken dikkatli olmak lazım defans oyuncuları biraz hantal olduğu için pasları çok iyi atamıyolar.oyuncuların özelliklerine göre becerileri güzel yansıtılmış pes 13 te nerdeyse defanslarla bile çalım atabiliyodunuz burda o yok.benim en ayar olduğum etradına 360 derece dönme olayı bitmiş sadece belli teknik oyuncular daha keskin dönüşler yapabliyolar ama abartılı değil.örn. gsde sneijder gibi.Oyuna kaleye gitmek imkansız falan diye yorumlar duymuştum ama bu doğru değil ama zorlaşmış.bi kere etkili hücum için hızlı paslaşma hızlı düşünme bol ver-kaç bol yerden ve havadan arapası gerekiyor.ve topu ilerde tutmayı becermeniz lazım takımınız yerleştikten sonra daha iyi hücum yaplıyor yoksa duvara çarpıp geri gelirsiniz sürekli ben baya pozisyona girdim süperstar da ayrıca poz gol yapmakta çok zor değil.Şut olayı ise biraz değişik yani kafanızdaki şutu atamıyosunuz çoğu zaman tuşu kırma eğilimi gösteriyosunuz ama bakmışınız top yerden kalkmamış.şut çekerken tuşu biraz daha basılı tutmak gerekiyor sert gitmesi için.oyunda özellikle fiziği iyi olan oyuncular rakiplerini ezebiliyor bu iyi bir özellik mesela burakla çoğu zaman hep top eziyosunuz ama drogba fiziğiyle adamları ekarte edebiliyor.Oynanış güzel pes 13 e göre daha zor ve gerçekçi hafif fifa daki koşu ve hareketlenmeye saha içi hareketlerine pesin kendine has kontrolü hissetmeyi de ekleyince gerçekten iyi bir oynanabilirlik var.
Oyun kesinlikle futbolu iyi bilenler için yapılmış yani futboldan anlamayanlar bu oyundan nefret edebilir.Basit bir oyun değil 13 bu açıdan berbattı futbol özürlüsü olanlar dahi kendilerine bi oynama şekli buluyorlardı ama bu oyunda sıkar biraz net.bu benim için çok iyi olmuş acemi şansı kazanaların nesli biter bu oyunla beraber.git öğrende gel oğlum demeler çoğalacak kesin.Özellkle ps cafelerdeki küfür oranı katlanabilir bu oyunla beraber.oyundan anlamayanlar baya söver bu oyuna açıçası.
Sonuçta hala en iyi futbol oyununun pes 6 olduğunu düşünen biri olarak pes 2014 yine de iyi olmuş biraz güncellemelerle falan sıkıntıları giderilirse pes 6 dan sonraki en iyi oyunu yakalayabilirler bi kaç sene sonra bu temel üzerinden.
Ama ne olursa olsun özellikle shollym patch 2013 eklentisiyle beraber bir pes 6 hiç bir oyunla kıyaslanamaz.Ayrıca bu shollym patch dediğim de yaklaşık 10 gblık bir yama zaten 3 gblık bir oyuna 10 gblık bir yama düşünün artık.
Beklenen son oldu yapcak bi şey yok kandırabildikleri fb lileri kandırdılar kanmayanlar da olacakları bekledi.Bu klübün kendine gelmesi için yönetimin değişmesi şarttı zaten umarım öle olacak sağda solda yine aday olcak diyolar ama inanmak istemiyorum.Bütün bu olaylar bizim için yeni bir başlangıç fırsatı olabilir.

1-Öncelikle yeni bir yönetim gelmeli şu an aziz gitsin de kim gelirsin gelsin modundayız ama sağlam biri gelmeli başkanlığa mümkünse saha içine karışmayacak işini profesyonel yapacak biri lazım

2-İyi bir yabancı td lazım ama genç dinamik başarıya aç biri olmalı bize bu takıma yaraşır bir futbol oynatmalı

3-Bu sene böle devam etse de sezon sonu yaz transfer döneminde takımdaki yabancı futbolcularla yollar ayrılmalı ben çoğunu kalmak isteyeceğini de pek düşünmüyorum.Artık maaşlardaki en yüksek miktar daha da aşağı düşürülmeli çünkü gelirlerimiz baya azalacak 2 sezon boyunca

4-Bunların yerine genç kailteli gelecekte iyi paralara satılabilecek uygun futbolculara yönelmeli böyle futbolcular bulunursa zaten maaşlar da otomatik olarak düşer.

5-Bu cezalardan dolayı sponsor sıkıntısı yaşanabilir gerçi fb türkiye de gücü belli pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama avrupa dan 2 yıl men almış bir takıma da sponsor olmak istemezler ama tabi ki burası türkiye

6-Dediğim gibi buyaşananlar bizim için yeni bir başlangıç olur daha güçlü dönebilriz yeni bir yapılanmayla ayrıca klüpte yaşanan bu gerek klübün kendi içinde gerek taraftarlar arasındaki ayrılıklar da sona erer yola devam ederiz.
Hakkında
Forum İmzası:

ReAl StRiKeR
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 410
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 102.589 (Bu ay: 168)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 58 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.